VIDEO Imagini cutremuratoare de la sala de concerte Bataclan in timpul atacului

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 11:50 Actualitate | Esenţial

Victime iesind din teatrul Batacan
Foto: Le Monde
Un clip filmat de un jurnalist al ziarului francez Le Monde arata victime disperate, ranite fugind de atacul din teatrul Bataclan.  

Daniel Psenny a filmat de la fereastra apartamentului sau cand victimele ieseau in strada, in timp ce se aud focuri de arma dinauntru.  

Unele victime cad in prag si raman nemiscate, alta este trasa pe alee de un prieten. Doua persoane sunt agatate sus pe cladire.

ATENTIE - Imagini socante:


Images de la fusillade au Bataclan de lemondefr


Citeste mai multe despre   























[P] Apeluri pentru expresii de interes pentru finantarea IMM-urilor prin Fondul-de-fonduri pentru Competitivitate

Fondul-de-fonduri pentru Competitivitate va finanta intreprinderi mici si mijlocii cu pana la 59,3 milioane euro, suma alocata din Programul Operational pentru Competitivitate 2014-2020, cofinantat prin Fondul European pentru Dezvoltare Regionala. Programul a fost lansat in septembrie 2016 de catre Fondul European de Investitii si Guvernul Romaniei pentru a accelera accesul la finantare IMM-urilor inovatoare romanesti, prin intermediul unor intermediari financiari (institutii financiare cum ar fi banci sau manageri de fond).

26537 vizualizari

  • +25 (27 voturi)    
    nu pot sa cred... (Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 12:02)

    ..13 [utilizator]

    ...ca cei care au tras sunt oameni normali la cap...

    Cat pot sa fii de indobitocit incat sa ajungi sa faci ceea ce au facut astia???

    Incredibil - ce le pot promite unor oameni ca sa faca ceea ce au facut????

    Toleranta zero la violenta!
    Indiferent de unde vine aceea violenta.
      #showComment#showComment#showComment#showComment
  • +8 (18 voturi)    
    in loc sa sune (Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 12:32)

    Absurdistanul [utilizator]

    in loc sa sune la politie si salvare, operatorul de serviciu este exemplul intregii Frante, prinsa din nou cu pantalonii vine!

    si cand te gandeste ce capacitati de apareare au francezii, intelegi cat de idioti sunt si politicienii lor, care nu isi apara propriul popor!

    din pacate platesc o factura a importului de mana de lucru ieftina in timp ce un profesor-doctor roman trebuia sa aiba viza in anii '90, ca sa intre in Franta!

    DUMNEZEU SA II ODIHNEASCA PE CEI NEVINOVATI SI PE CEILALTI!
      #showComment#showComment#showComment
  • +11 (11 voturi)    
    socant si nu prea (Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 12:57)

    horia [anonim]

    n-as zice ca sunt imagini socante. dupa ce vezi clipuri cu decapitari, executii formale in plina strada de parca ar omori gaini, poze cu sange tasnind din victime si strans in ligheane, bebelusi cu inima smulsa si alte grozavii asemenea comise de islamistii radicali de care e plin internetul, filmuletul asta il privesti oarecum calm si fara sa tresalti prea mult. mintea deja e obisnuita cu asa ceva iar un atac terorist plana in aer de ceva vreme buna, nu a fost neaparat o surpriza. au fost anuntate atacuri de ISIL dinainte de invazia refugiatilor.
  • +8 (12 voturi)    
    suntem niste numere (Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 13:36)

    malo [anonim]

    Acesti teroristi sunt peste tot, sunt printre noi...si nu pot fi identificati prea usor! Nici nu putem sa-i judecam pe toti musulmanii din cauza teroristilor dar in multi musulmani zace o oarecare ura fata de noi "tradatorii" care am contribuit la uciderea fratilor lor...
    Riscul ca orice musulman sa se intoarca impotriva noastra, sa se intoarca la ideologiile acestor criminali, este extrem de mare, oricat de occidentalizat o fi el!!!!
    Si ce facem acum? Germania, Franta, Anglia sunt pline de musulmani...hobotnici...si nu asta este problema...ci faptul ca vin catre noi sa le intindem o mana de ajutor si incearca sa isi impuna convingerile si ne pedepsesc conf. ideologiilor lor...pe noi cei care ii ajutam...pt ca asa le cere Allah
      #showComment
  • +4 (8 voturi)    
    jurnalist idiot (Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 15:36)

    The Great Cornholio [utilizator]

    ala continua sa filmeze, in loc sa cheme o salvare, o politie ceva.
      #showComment#showComment
  • +3 (3 voturi)    
    reactie (Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 19:01)

    adrian c. [anonim]

    Atacul a durat 2 DOUA ORE!!!!!! pina la interventia politiei,
      #showComment
  • -1 (1 vot)    
    Bomba Bombelor!!! Cu putin timp inaintea evenimen (Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 21:58)

    Sutcivni [utilizator]

    Bomba Bombelor!!!

    Cu putin timp inaintea evenimentelor de la Paris, cine cu cine s-a intalnit? Asa ceva n-o sa vedeti pe main-stream…
    Ia sa vedem … S-au intalnit urmatorii sefi de servicii : John O. Brennan (Director CIA) + Bernard Bajolet (Directorul DGSE – Direction générale de la sécurité extérieure) + John Sawers (Fostul Director al MI6) + Yaacov Amidror (Fostul Consilier al Securitatii Nationale din IsraHell). Oare ce-au pus frumuseii la cale? Asta-i intrebare de 100 de puncte pentru cetatenii care inca n-au creierul calcifiat.

    CUI BONO (Cine este BENEFICIARUL)!!!