FOTO Cum a fost evacuat presedintele Hollande de pe Stade de France

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 10:13 Actualitate | Esenţial

Hollande, evacuat de pe Stade de France
Foto: Twitter
Presedintele francez Francois Hollande a fost evacuat de pe Stade de France dupa exploziile de langa stadionul national, unde se desfasura meciul intre reprezentativa cocosului galic si cea a Germaniei. 

Spectatorii nu au fost anuntati la pauza pentru a nu induce panica, a sustinut presedintele federatiei de fotbal franceze.

Dupa ce a fost scos de pe stadion langa care au avut loc exploziile, Hollande a declarat stare de urgenta in toata Franta si a anuntat inchiderea granitelor tarii pentru a opri scaparea unor faptasi sau complici. 

"Este o oroare" a spus la miezul noptii presedintele francez, vizibil zguduit, intr-o aparitie in fata natiunii.

El a prezidat apoi o renuniune de urgenta a guvernului.



Citeste mai multe despre   











[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
17691 vizualizari
  • +15 (15 voturi)    
    corectie (Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 10:35)

    MonaB [utilizator]

    In partea dreapta il putem remarca pe Manuel Valls, prim ministru, deci fotografia nu este facuta in nici un caz la iesirea de pe Stade de France, primul ministru nu a fost prezent la meciul de fotbal.
    Contextul ma face sa cred ca e o fotografie din momentul in care Presedintele francez s-a deplasat la Bataclan.
    • +2 (2 voturi)    
      La Bataclan (Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 17:19)

      ION [anonim] i-a raspuns lui MonaB

      Corect. Baietii au si veste din kevlar, pe care nu le aveau la stadion.
  • -9 (15 voturi)    
    Putea sta linistit (Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 12:00)

    serban [anonim]

    Doar califul nu se apuca sa-si omoare sustinatorii din varful politicii mondiale
    • +6 (8 voturi)    
      DA? spune-mi rogu-te, (Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 12:33)

      Persuasive [anonim] i-a raspuns lui serban

      numerele care vor iesi la 6 din 49.si te mai rog sa imi spui grupele de la CE.saru'mana,tata omida.
  • +3 (21 voturi)    
    hollande si guvernul sau (Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 12:01)

    nash pandelica [utilizator]

    sunt responsabili. cum au putut aia, cu arme si explozibili, sa ajunga langa stadion ?! ce'a facu jandarmeria franceza, serviciile lor de informatii si anti tero ?!
    e priceput la discursuri, ii trage cu patria, cu valorile frantedi, traiasca franta, etc. sta mai prost cu prevenirea terorismului..
    cu Sarkozy nu s'ar fi intamplat. mai ales dupa atacul de la jurnal, anul trecut.
    politrucii occidentali, mai ales cei de stanga, nu invata niciodata....
    • +1 (13 voturi)    
      bre,ca destept mai esti (Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 12:38)

      Persuasive [anonim] i-a raspuns lui nash pandelica

      cum au ajuns?pai crezi ca pana sa ajunga acolo le-au fluturat deasupra capului tipand in gura mare???Nimeni niciodata nu va putea dejuca toate atacurile teroriste.Nici macar Sarkozy,desteptule.O eventuala masura,expulzarea in masa.Mai ca as paria pe o asemenea masura in viitor.
      • +2 (6 voturi)    
        aha (Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 15:01)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Persuasive

        iete dom'le ce'nseamna omu' dashtept !
        io asa credeam, ca le'au fluturat pe deasupra capetelor si'au mai si cantat, pusca si cureaua lata :)
        cand ai 6 locuri in care s'a lovit, din care doua cu aglomeratii de oameni, cand stii ca ai mai patit'o ca jihadistii au predilectie spre locuri aglomerate, simboluri, cum ar fi fotbalul si rock ul, mi se pare normal ca serviciile de securitate sa fi fost cu ochii in patru.
        kalajnikoavele si braurile cu explozibili se pot baga prin buzunare...aaa ?!

        ca s'a intamplat in alte patru locuri, tiruri cu kalajnicovul, poate fi inteles.
        dar, stadionul si concertul rock ?! evenimente urmarite de multa lume ?!

        domnu' desteptu', pe timpul lui sarkozea nu au fost evenimente ca cele ce au inceput in noembrie anul trecut.

        astept sa vad marsul condus de hollande, bratz la bratz umar la umar cu merkel si herr klauz....:(

        poate vom afla, de la o'banana, cum ca erau teroristi cu pasapoarte date assad si putina...
        l'au omorat pe jiihat john ! ce viktorie pe dronele vestului !
        • -3 (3 voturi)    
          Mai treci pe la scoala (Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 17:16)

          Persuasive [anonim] i-a raspuns lui nash pandelica

          invata scrisul,caligrafia si punctuatia.Sarcasmul ieftin nu te face mai destept.Oricum,cu scoala fara scoala,nu te ridici mai sus de ''Poiana lui Iocan''.
          Mostre:nash,bratz,viktorie,kalajnikov,sarkozea,cocalar,manelist....ups,ultimele doua mi-au scapat
        • -3 (3 voturi)    
          Dar asta cu: (Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 17:49)

          Persuasive [anonim] i-a raspuns lui nash pandelica

          ''pe timpul lui sarkozea nu au fost evenimente ca cele ce au inceput in noembrie anul trecut.'' e cea mai tare.Pai din cate imi aduc eu aminte,nici pe timpul lui de Gaulle,Mitterand,Chirac sau chiar Napoleon,nu au mai fost asemenea atentate.De fapt nu e decat o jalnica masura a unei gandiri infantile.Intelege odata,ca asemenea atrocitati nu pot fi prevenite si dejucate 100% .Cap ai,minte ce-ti mai trebuie.
  • +2 (2 voturi)    
    sobolanul fuge (Sâmbătă, 14 noiembrie 2015, 21:25)

    Razvan_M [utilizator]

    Dupa ce si-a tradat tara manipuland populatia sa accepte musulmani, avand mare grija sa spuna ca nu islamul este vinovat pentru comportamentul salbatic al teroristilor musulmani, Hollande fuge de pe stadionul atacat de unii din dragii lui musulmani. De ce nu se duce printre musulmanii de la periferia Parisului sa le vorbeasca un pic despre drepturile femeilor si despre egalitate? Despre egalitatea intre barbat si femeie? Despre dreptul la exercitarea libera a credintei in tarile musulmane?
  • +3 (3 voturi)    
    pe Hollande l-au evacuat pe sest.... (Duminică, 15 noiembrie 2015, 11:41)

    lili [anonim]

    Aia care se uitau la meci in schimb au fost lasati pentru experiment?!
    DE ce i-au lasat?!
    Deocamdata Franta isi traieste doliul dar maine poimaine va veni vremea intrebarilor si mai ales a RASPUNSURILOR pe care cei RESPONSABILI din statul francez vor trebui sa le dea cetatenilor francezi.
    Sper sa nu fie ca-n Romania dupa tragedia de la Colectiv..
    Ponta si PSDul lui si azi sunt convinsi ca Ponta nu trebuia sa demisioneze, desi nu tragedia de la Colectiv a fost singurul motiv pentru care tinerii iesiti in strada i-au cerut demisia... dar, Ponta si PSDul lui NU au inteles nimic.
    Nu stiu cat or intelege responsabilii din statul francez democrat...