Actualizat acum

FOTOGALERIE A doua zi de proteste in Bucuresti

de     Bogdan Dinca / corespondent HotNews.ro
Miercuri, 4 noiembrie 2015, 23:04 Actualitate | Esenţial

Peste 35.000 de persoane au iesit miercuri seara in strada, in Piata Universitatii si in fata Parlamentului, in memoria victimelor de la clubul Colectiv. Protestatarii vor demisia parlamentului si reformarea sistemului cu oameni noi.

Fotografii de Bogdan Dinca, corespondent HotNews.ro.




























Citeste mai multe despre   











3305 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Am fost, o placere! (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 23:15)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Oameni tineri, frumosi, cu fete inteligente. Strigau impotriva PSD, PNL, a coruptiei. O noua revolutie, alti combatanti, aceleasi idealuiri. Fara comunisti, fara coruptie...
    • 0 (0 voturi)    
      Inutilitati . (Joi, 5 noiembrie 2015, 13:26)

      Marx [anonim] i-a raspuns lui Impotriva prostiei din tara

      Ce folos ! Tineri si frumosi dar in mare parte spargatori de seminte si dornici de brambureala . E si asta o distractie pe care , la un moment dat , majoritatea o va sanctiona obligand guvernele care vor veni sa faca ordine in strada .
  • +4 (4 voturi)    
    schimbare=alegeri anticipate (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 23:40)

    schimbare=alegeri anticipate [anonim]

    maine cerem dizolvarea parlamentului corupt

    coruptia e crima !
    • +3 (3 voturi)    
      Perfect, dar poate ar trebui (Joi, 5 noiembrie 2015, 0:52)

      Ord [utilizator] i-a raspuns lui schimbare=alegeri anticipate

      cateva reguli acolo, eventual discutate si aprobate de bineintentionatii participanti pe retelele de net sau in piata.

      Eu as transmite sa stea uniti si sa nu se lase plimbati precum oile pe drumuri pana obosesc, se dezbina si pleaca acasa.

      Locul unde au murit cei din Colectiv sa fie un loc SINCER de reculegere, spus rugaciuni, aprins lumanari IN LINISTE, nu ce se intampla in seara asta, unde...diversi s-au dus dupa protest in miez de noapte sa faca teatru ieftin. (personal nu mi se pare corect)

      Probabil stabilita si o ora la care sa fie "data stingerea" protestului, ca sa se faca anumite diferente dintre bunii protestatari si...altii.
  • +2 (4 voturi)    
    Laura Kodruta Kovesi - Prim Ministru! (Miercuri, 4 noiembrie 2015, 23:53)

    8736 [utilizator]

    ?
  • -1 (1 vot)    
    E foarte bine (Joi, 5 noiembrie 2015, 1:26)

    Kepler [utilizator]

    ca Romania a scapat de ponta. Ar trebui o restructurare completa, adica si a parlamentului, etc.
    Iar in locul acela, Colectiv, ar trebui ridicat un monument al anticoruptiei si ziua cind au murit acei oameni tineri, ziua anticoruptiei in Romania.
  • -1 (1 vot)    
    foto (Joi, 5 noiembrie 2015, 2:38)

    gudron [utilizator]

    Chapeau Bogdane :)