UPDATE O fosta angajata a clubului Bamboo, concediata la o zi dupa ce fusese numita consilier al deputatului PSD Marius Manolache, finul lui Victor Ponta. Manolache admite ca tanara i-a fost "recomandata de prieteni"

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 21 octombrie 2015, 12:27 Actualitate | Esenţial

Ornella Borozan, o tanara fosta angajata a unui cazino si a clubului Bamboo, a fost angajata in Parlamentul Romaniei, pe postul de consilier al deputatului PSD Marius Manolache, potrivit StirileProTv.ro. Ornella Borozan a facut anuntul marti pe contul sau de Facebook, unde si-a postat ecusonul de la noul loc de munca si unde erau si cateva fotografii in care tanara aparea in ipostaze provocatoare. La scurt timp, contul de Facebook a fost sters.

UPDATE Marius Manolache a declarat miercuri jurnalistilor ca probabil Ornella Borozan mai este consiliera pana maine, cand i se va desface contractul de colaborare. "Legitimatia de consilier si permisul de parcare de la Parlament nu e un privilegiu. Din punctul meu de vedere este o onoare, pentru ca lucrezi pentru comunitate. N-a inteles si a plecat acasa", a declarat deputatul, adaugand ca va avea totusi o discutie cu fosta sa consiliera, potrivit Mediafax.

Marius Manolache a declarat ca a angajat-o pe Ornella Borozan in baza CV-ului ei, potrivit caruia a absolvit o facultate si stia doua limbi straine. La insistente presei, Marius Manolache a recunoscut ca Borozan i-a fost recomandata de "prieteni".

Fotografia cu ecusonul postata de tanara pe Facebook a provocat discutii aprinse in mediul online, mai ales ca Ornella Borozan a insotit-o de comentariul "Gata cu discutiile in trafic!", noteaza StirileProTv.

Pe portalul declaratiilor de avere din Parlamentul Romaniei nu figureaza niciun angajat cu numele Ornella Borozan.

Deputatul Marius Manolache este finul premierului Victor Ponta si vicepresedinte al PSD Ilfov.

Manolache este urmarit penal de DNA, din octombrie 2013, in dosarul Realitatea Media, in care este acuzat de fals in acte. In acelasi dosar au mai fost pusi sub invinure Oana Mihaela Schwartzenberg - cumnata lui Elan Schwartzenberg , sindicalistul Liviu Luca si administratorul special al Realitatea Media, Florin Bercea, alaturi de alte patru societati comerciale.


Citeste mai multe despre   









20969 vizualizari
  • +21 (25 voturi)    
    pitipoanca (Miercuri, 21 octombrie 2015, 12:34)

    manon [utilizator]

    Tipic pentru acest gen de individe cocotate in joburi care nu sunt de nasul lor. Poate au sters-o cu totul din lista de angajati ai parlamentului nu doar de pe fb...Declaratia ei de pe fb a fost obraznicie maxima, lipsa de educatie si de bun simt, sigur are si lipsuri intelectuale... e un minus total, pe doua picioare, aceasta individa.
    • +14 (16 voturi)    
      A luat-o sa-i frece ness-ul! (Miercuri, 21 octombrie 2015, 16:11)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui manon

      Daca tot iti plateste Statul o secretara, macar sa iei una care adduce si plus valoare cat e sub birou!

      Mercenarii acestia distrug tara folosindu-se de oameni politici incompetent sau corupti cum este nasul Ponta de ex!
  • +7 (9 voturi)    
    diferenta dintre oamenii normali si oamenii parlam (Miercuri, 21 octombrie 2015, 13:18)

    hifi [utilizator]

    Marius Manolache, deputat, cel care a angajat-o pe respectiva crede că nu putem să punem egalitate între un demnitar, înalt funcţionar public, care are o răspundere extraordinară şi un cetăţean normal, fie el muncitor, inginer, medic (declaratia sa cand a votat pentru pensii speciale acordate parlamentarilor). Are dreptate intrucat un om normal nu putea face o astfel de alegere pentru un post.
  • +5 (7 voturi)    
    Manolache - facebook friends (Miercuri, 21 octombrie 2015, 13:23)

    Carcalete [utilizator]

    Lasa ca nici cu celelalte "prietene" nu imi e rusine.
    Sunt vreo 3-4 pe acolo ... mama, mama ...
  • +6 (8 voturi)    
    Normal. Foarte normal. (Miercuri, 21 octombrie 2015, 13:33)

    Johanis [utilizator]

    Are prenumele predestinat pentru a face politica. ORNELLA. Sunt curios amanta cui este sau va deveni.
    Bravo, draga!
    Draga Ornella! Ce frumos suna!
  • +4 (6 voturi)    
    bamboo ca si fratelli = camorra (Miercuri, 21 octombrie 2015, 13:35)

    AnderT [utilizator]

    camorra= face spalare de bani, banii plac la politicienii jegosi de la noi deci gagica intra in ecuatie cu o justficare buna... suntem si noi un "little campania" in devenire.

    Bravo guaglioni
  • +9 (11 voturi)    
    Piti - asistenta (Miercuri, 21 octombrie 2015, 15:31)

    cosmin [anonim]

    Nici o problema, maine se termina cu Parlamentul, dar 99% i se va deschide vreo usa in televiziune..Capatos si compania nu iarta nimic...
  • -6 (8 voturi)    
    Respect (Miercuri, 21 octombrie 2015, 17:03)

    io [anonim]

    Respect deputatului. Chiar daca e urmarit penal, ma mir ca a luat o decizie corecta si a trimis-o acasa, cand putea sa puna batista pe tambal si sa spuna ca nu stie nimic.

    In orice caz, bambuoaicele de astea sunt bune: o tura si apoi la revedere!
  • +10 (10 voturi)    
    Nu inteleg (Miercuri, 21 octombrie 2015, 19:17)

    tudor74 [utilizator]

    Nu inteleg ce vi se pare suspect ? Fata a ajuns acolo unde e concetratia mare a celor care practica cea mai veche meserie, Parlamentul si Guvernul Romaniei!
  • +4 (6 voturi)    
    deputat sau deepthroat? (Joi, 22 octombrie 2015, 0:10)

    albu [anonim]

    cunoate doua limbi straine,una pe p...a si una in c.r
  • -3 (3 voturi)    
    lasati ipocrizia (Joi, 22 octombrie 2015, 0:12)

    Ciprian [anonim]

    da bai nene stim ce alesi avem, da' voi n-ati face la fel ? ca doar nu a luat-o pt doua limbi. straine. din cv.
    • +2 (2 voturi)    
      De ce crezi ... (Joi, 22 octombrie 2015, 1:53)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui Ciprian

      ... ca toti sunt ca tine?
  • 0 (0 voturi)    
    DOM CONSILIER, N-O TRIMITE INAPOI IN TRAFIC ! (Joi, 22 octombrie 2015, 8:00)

    Susufler0 [utilizator]

    Nu va grabiti sa trageti concluzii pt ca fata nu-i plecata inca ! Dl. Deputat a declarat ca va mai avea totusi o discutie cu fosta sa consiliera . Cum ar spune HN, problema este in desfasurare, se actualizeaza, as spune ca fata mai are totusi o sansa.
  • 0 (0 voturi)    
    Angajari numai pe baza de nepotism? (Joi, 24 noiembrie 2016, 14:13)

    joi [anonim]

    Motivul demiterii oricum nu a fost acela ca a dansat intr-un club. Atâta timp cât avea studii superioare si cunostea 2 limbi straine, avea dreptul sa ocupe acel loc de munca. Dansatoare e un job ca oricare altul , iar daca arata bine bravo ei. Nu toate femeile ce intra in politica trebuie musai sa fie urate sau nevestele, nepoatele, fiicele cuiva.