Liviu Dragnea anunta ca s-au tiparit buletinele de vot pentru scrutinul intern din PSD prin care va fi ales seful partidului. Presedintele interimar este singurul candidat

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 octombrie 2015, 16:11 Actualitate | Esenţial

Presedintele interimar al PSD, Liviu Dragnea, a afirmat, sambata, la Iasi, ca au fost deja tiparite si trimise in judete buletinele de vot care vor fi folosite la scrutinul din 11 octombrie pentru alegerea presedintelui Partidului Social Democrat, informeaza Agerpres.

Potrivit lui Dragnea, va fi organizata minim o sectie de vot in fiecare localitate, iar procesul de votare se va desfasura intre orele 8,00 - 20,00. 

"Buletinele de vot au fost deja tiparite si trimise in judete. Este vorba de 530.840 de membri, la care se adauga 10 la suta buletine de vot, pentru siguranta, ca la orice alegeri. Sunt asteptati sa voteze toti membrii de partid. Membrii de partid care nu sunt in localitatea lor nu pot vota decat daca au la ei o adeverinta eliberata de presedintele organizatiei judetene din care face parte, adeverinta care va ramane lipita pe lista suplimentara respectiva", a precizat Liviu Dragnea. 

Pe 11 octombrie, social-democratii urmeaza sa isi aleaga presedintele. 

In cursa pentru sefia formatiunii a ramas doar Liviu Dragnea, dupa ce candidaturile lui Daniel Savu si Serban Nicolae au fost respinse de Comitetul Executiv National al PSD. 












1015 vizualizari
  • +6 (6 voturi)    
    Distopia (Sâmbătă, 3 octombrie 2015, 16:28)

    Dan Surpateanu [anonim]

    Daca nu fac si vot secret nu au facut nimic.

    Pacat de copacii aia taiati pentru... nimic!
  • +5 (5 voturi)    
    La ce tipografie? (Sâmbătă, 3 octombrie 2015, 16:47)

    fdaniel [utilizator]

    S-au tiparit la Phenian? ca aia au experienta cu modelul acesta de buletin de vot....
  • +7 (7 voturi)    
    De data asta (Sâmbătă, 3 octombrie 2015, 17:30)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    De data asta a scapat, nu mai e necesar sa fure voturi. UN partid de hoti, mafioti, corupti si complici isi aleg Nașul, adic urmașul pușcăriașului Năstatse și al plagiatorului ajuns doctori prun fraud, VV Nastase. Scursura tarii... un om cinstiti nu ar putea face parte dintr-o asmenea cloaca.
  • +4 (4 voturi)    
    Sunt curios cati morti.... (Sâmbătă, 3 octombrie 2015, 17:47)

    gigiN [utilizator]

    ...din Teleorman il vor vota,de data asta, pe dragnea.El ar putea insa intra in Guiness Book of Records candidand singur si iesind pe loicul doi !!
  • +6 (6 voturi)    
    Mascaradă. (Sâmbătă, 3 octombrie 2015, 17:56)

    vali47 [utilizator]

    Alegeri cu candidat unic.Asta-i pentru proști.Orice om normal la cap nu crede în astfel de alegeri.Aștept să văd cât de normali la cap sunt membrii PSD.
    • +1 (1 vot)    
      sunt cruciale (Sâmbătă, 3 octombrie 2015, 19:38)

      anonimicus [utilizator] i-a raspuns lui vali47

      Nope. Nu candidatul e ales. Ci viitorul. Viitorul membrului de partid. Alegatorul are de ales: ori bifeaza si subventia, stipendia, contractele si postul sunt asigurate, ori nu bifeaza si isi ia adio de la contracte, promovari, premii si post caldut.
  • +1 (1 vot)    
    Alegeri cu un singur candidat?! (Sâmbătă, 3 octombrie 2015, 19:22)

    Daniels22026 [utilizator]

    Dracnea parea oleaca mai zdravan la cap decat Ponta. Doar parea.
  • +1 (1 vot)    
    alegeri cu un singur candidat !? (Duminică, 4 octombrie 2015, 0:00)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    poate se inaugureaza o monarhie rosie cu capitala pe undeva prin regatul din Teleorman.