Pe Facebook este anuntat un protest ce va avea loc vineri seara si prin care se cere demisia lui Victor Ponta

de G.S.     HotNews.ro
Vineri, 18 septembrie 2015, 14:45 Actualitate | Esenţial

Pe Facebook a fost creat o pagina intitulata “Demisia, Victor Ponta” , pe care se anunta ca vineri seara, la ora 19.00, va avea loc un protest in Piata Victoriei din fata cladirii guvernului.

In mesajul intitulat "Victor Ponta, o rusine pentru Romania”, se face trimitere la o stire Hotnews care arata ca acesta "Este singurul prim-ministru al unei tari din Uniunea Europeana care a ajuns sa fie trimis in judecata in timp ce ocupa functia de sef al Guvernului, cel putin in ultimii 20 de anii”.

"Se stia de mult ca este o rusine....dar cu tupeul si minciuna intruchipata nu te poti intelege. El isi bate in continuare joc de tara. Politicienii si jurnalistii pot sa analizeze cat or vrea. Noi, poporul, putem sa facem mai mult!”, se spune in mesaj.

Aproape de ora 15.00 interesul anuntat fata de protest era scazut, doar 47 de persoane anuntand ca merg, 37 bifand optiunea “poate merg”.










3892 vizualizari
  • -14 (14 voturi)    
    dupa numele paginii, (Vineri, 18 septembrie 2015, 15:02)

    boicila [anonim]

    cu siguranta este creata de Alina Gheorghiu.
    • +5 (5 voturi)    
      E chiar PONTA cel care organizeaza! (Vineri, 18 septembrie 2015, 15:49)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui boicila

      Nu mai suporta izolarea institutionala in care a ajuns, si s-a gandit :

      Daca fug - ma alearga, daca stau zice lumea ca sunt mafiot, mai bine ma impiedic!
    • +3 (3 voturi)    
      Care Alina? (Vineri, 18 septembrie 2015, 15:51)

      Romania, tara pomanagiilor [utilizator] i-a raspuns lui boicila

      Aia care face blat cu P$D din noiembrie incoace?
  • +5 (7 voturi)    
    mmmm... (Vineri, 18 septembrie 2015, 15:23)

    berlin [anonim]

    nu ies romanii in strada pentru asa ceva. dar daca le taie cineva internetul, s-ar putea sa iasa cu macel.
    • -8 (8 voturi)    
      Pai nu ies... (Vineri, 18 septembrie 2015, 16:39)

      Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui berlin

      Nu au de ce sa iasa foarte multi in strada. Oamenii nu sunt prosti. Isi dau seama ca nu are nici o treaba cu guvernarea, ca este simultan o rafuiala politica si o incercare a DNA-ului de a-si face imagine favorabila dar nimic mai mult. Nici macar "valoarea" prejudiciului nu este convingatoare. Mie unul mi-ar fi jena sa ies sa protestez impotriva unui premier care nu a facut foarte multe greseli la guvernare. La fel cum mi-am trimis in 2012 un prieten la plimbare cand voia sa ma ia la protest impotriva suspendarii lui Basescu. Suspendarea era binemeritata, de ce sa protestez? Ca ceva cu statul de drept ...si ca a dat guvernul nu stiu ce ordonanta ... inventa el niste motive. Neplauzibile.
      • -1 (1 vot)    
        Ponto, tu ai scris acest mesaj! (Sâmbătă, 19 septembrie 2015, 15:56)

        bizonul_nou [utilizator] i-a raspuns lui Gigi Kent

        mie la suta, ca da
    • +1 (1 vot)    
      ai zis o chestie interesanta (Vineri, 18 septembrie 2015, 17:55)

      bogy [anonim] i-a raspuns lui berlin

      m-am gandit si eu la asta, oamenii refuleaza in online, si cu asta ei cred ca au rezolvat problema civica.
  • +6 (6 voturi)    
    Romania hiberneaza in continuare... (Vineri, 18 septembrie 2015, 15:30)

    George [anonim]

    Si exact pe asta mizeaza si plagiatorul urmarit penal, Victor Ponta. Intr-adevar, personajul este o rusine pentru Romania... Dar cum cetatenii acestei tari au suportat si inca suporta multe, este explicabila indiferenta si nepasarea poporului roman... Ne meritam soarta.
  • +2 (4 voturi)    
    Am inteles (Vineri, 18 septembrie 2015, 15:48)

    CiprianNicolae2 [anonim]

    47 de persoane PROBABIL vor protesta ........
    Prost o fi Puie Monta să-si de-a demisia !
  • 0 (0 voturi)    
    demisia ceruta lui Ponta (Sâmbătă, 19 septembrie 2015, 20:03)

    popescu [anonim]

    Este o nerusinare a d-nei Gorghiu ca vrea sa ajunga la putere inpreuna cu cei de la PDL inainte de alegeri. Cu ce program ? Vreti sa mai taiati din nou salariile si pensiile? Stimata D-na ?