Reportaj HotNews.ro

Cu cine l-au comparat bocitoarele lui Vadim Tudor la priveghi: Mozart, Iorga, Eminescu. Plus cateva coroane surpriza 

de Adina Florea     HotNews.ro
Miercuri, 16 septembrie 2015, 23:56 Actualitate | Esenţial

Priveghiul lui Corneliu Vadim Tudor
Foto: Hotnews
Sute de persoane au stat, miercuri, la coada pentru a atinge trupul "Tribunului Neamului Romanesc", asa cum se citea pe o coroana de flori depusa langa corpul lui Corneliu Vadim Tudor, in ultima zi de priveghi. A fost comparat de cei veniti din toata tara cu Mozart, Iorga sau Eminescu, in toate cazurile balanta era inclinata in favoarea "Tribunului" de comentariile celor prezenti.

Mugur Isarescu, numit recent "mare mason si organ in pantalonii grupului Bilderberg", l-a elogiat pe "omul de cultura" pentru "inegalabilele sale pamflete", inclusiv cele adresate lui, intr-un necrolog din editia print a ziarului Adevarul, si a depus o coroana de flori, cu mesajul "Somn lin". O alta victima a cuvintelor acide ale lui Vadim a fost Nicolae Vacaroiu, celebrul "Saniuta" sau "Vodcaroiu", in cuvintele "Tribunului", a depus o coroana de flori langa sicriul acestuia.


Dan Matei Agathon, fost parlamentar roman, s-a prezentat si el cu o coroana de flori, recunoscand ca, desi s-au aflat in tabere politice diferite, "Tribunul" trebuie apreciat pentru cine a fost el. 

"L-am iubit, apreciat si pretuit enorm ca mare poet, un om de o cultura enciclopedica, fabuloasa. Un om de spirit, cu care iti facea placere sa stai la masa, sa vorbesti, chiar daca politic opiniile noastre erau  diferite. Astea sunt lucruri efemere. Recunosc ca ma simt mai singur si incetul cu incetul valoriile neamului nostru pleaca si in locul lor vin non-valori. Da, am fost in tabere politice diferite, dar l-am respectat pentru ce era el, iar in particular era fermecator", a spus Agathon.


Aproximativ 300 de persoane pe ora au trecut pe langa trupul lui Corneliu Vadim Tudor, s-au ingramadit sa pupe icoanele din biserica Sf Gheorge cel Nou si sa aprinda sute de lumanari.

Cu o voce tremuranda, o femei spune ca moartea lui Vadim Tudor i-a adus mai multa durere decat decesul propriilor parinti. "Caci macar Vadim se ingrijea de soarta neamului romanesc", spune aceasta. Doua pastile de inima au tinut-o in viata dupa ce a aflat de moartea "Tribunului", dupa cum recunoaste in fata unei camere de filmat.


"A vrut sa fie Alpha si Omega si a reusit, zic eu. Isi punea in gand fapte mari si le facea", zice un batran, care strange cateva lumanari in mana. Singura nemultumire care se mai aude printre cei prezenti este ca nu se ofera pomana, dar apoi se multumesc cu faptul ca "Tribunul" a fost saracit de Basescu si de alti zeflemitori, astia l-au tarat prin procese de calomnie.

"Dar Vadim a ramas fara bani chiar acum la moarte. Nu mai avea cu ce sa tina Romania Mare. Viata grea a avut Vadim din cauza lui Basescu", sustine o batrana.

"Plang mai mult decat am facut cand au murit parintii mei. De doua zile plang la varsta mea, pentru ca sunt constient ca pe derbedeii astia nimeni nu ii mai poate stapani. Pentru ca ei isi continua infractiunile in frunte cu Basescu, acest infractor nenorocit care ne-a vandut la americani. Ne ducem crucea asta asa de grea. Vadim Tudor era spaima infractorilor. Ii sorcovea pe toti", spune un pensionar in timp ce se ineaca cu lacrimi.


Printre odele ridicate poetului Ceausistilor, se strecoara si barfe cotidiene despre cei prezenti la priveghi. "Uite-o, ma, pe Ileana Constantinescu, aia care a fost cu Dolanescu, ma. Parca era o femeie inalta, da' acum uite ce chircita e". "Uite-l pe asta. S-a zgarcit la coroana chiar asa".

Ziarul "Romania Mare" era prezent sub bratul unei pensionare, care a izbucnit subit: "Ca-l apreciem, cum sa nu-l apreciem. Eu daca il vedeam pe la emisiune stateam, stingeam focul si stateam sa-l vad. Imi pare rau. Era un om drept, drept. Un om care a tras cu tunurile dupa '90 spre hoti. Si de aia l-au invidiat si l-au urat. Pentru ca era prea drept".


Un alt batran il descrie pe CVT ca fiind un personaj inegalibil in istoria Romaniei. "Niciodata. Nimeni nu s-a ridicat la nivelul lui. Nici Nicolae Iorga nu putea sa fie ca Vadim Tudor, iar Adrian Paunescu pe undeva mai aproape. Mari oameni de stat, mari patrioti, s-au jetfit pentru acest popor si poporul inca nu a realizat ce este in interiorul lui. Vadim Tudor s-a sacrificat pentru popor, el a zis de la inceput fara regi, ca nu ne trebuie, ca suntem prea saraci pentru asa ceva". Apoi batranul trece la exprimarea unor convingeri  la adresa ungurilor, sustinand ca Vadim Tudor a semnalat castrarea a 40 000 de ardeleni romani de catre maghiari, care si-au mancat propriile testicule, insa a fost ignorat de borfasi.

"Nu se mai gaseste nimeni sa dea cu pumnul in masa ca Vadim. Erau prea multi care nu-l acceptau pentru ca era foarte corect pentru poporul roman. Uita-ti rezultatul. Pe el l-a macinat un diabet devastator. Prea l-au batjocorit de viu. A fost un om foarte ambitios. Bani nu a vrut sa castige. S-a sacrificat, dormea maxim 2 ore pe noapte si se ocupa de soarta poporului roman. Era un om deosebit, pentru tara asta s-a sacrificat si banditii l-au omorat. L-au tocat in asa fel, pentru ca le sedea in gat.", spune un batran, care se declara comunist infocat, inainte sa concluzioneze ca moartea i-au adus-o cei care l-au plimbat prin tribunale pe "Tribun".


"A fost un martir, domnisoara!", racneste un alt pensionar, care isi continua oda adusa "Tribunului". "Mai trebuie 50 de ani sau cel putin o suta pentru un astfel de om. Sa fii un om cinstit si fara avere si sa mori cum a murit Mozart. Noroc cu noi romanii sarmani care il conducem pe ultimul drum. Comunist sunt si comunist am fost. Noi comunistii am fost prosti ca nu i-am omorat pe toti ca sa nu ajunga Iohannis la putere. Vadim Tudor a fost comunist, a facut ceva pentru tara."

O batrana cu un drapel pe post de esarfa ii cauta pe cei de la Antena 3 pentru a le dona o casa de la tara, apoi se intoarce sa comenteze despre moartea lui Corneliu Vadim Tudor, pe care il numeste un "mare patriot si om al adevarului".

"Pentru ca era un om care spunea adevarul, nu se ferea, indiferent daca durea sau nu. Era un om al adevarului. Un adevarat patriot. Un roman. Si tinea cu poporul. Imi pare rau. Doar Ponta mai tine cu poporul acum, dar s-a retras ca este incoltit din toate partile. A avut 5 milioane de votanti. Una e sa fii presedinte pe Facebook si alta e sa fii presedinte si sa aiba lumea incredere in tine. Imi pare foarte rau de acest om", concluzioneaza aceasta.

In urma ei, sute de oameni inca asteptau la coada care se revarsa in strazile laturalnice, doar pentru a-l vedea pe Corneliu Vadim Tudor.  Cativa turisti polonezi, rataciti in zona, stateau printre pensionari, convinsi ca este vorba despre un mare eveniment.




Citeste mai multe despre   











[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
18571 vizualizari
  • +13 (15 voturi)    
    Inri (Joi, 17 septembrie 2015, 4:45)

    jidanu [utilizator]

    Haide ilici ca se poate sa stai langa tribun intins pe spate....
    Doamne ajuta !!!
    • +7 (7 voturi)    
      citat: (Joi, 17 septembrie 2015, 9:39)

      eu sunt [utilizator] i-a raspuns lui jidanu

      "sunt constient ca pe derbedeii astia nimeni nu ii mai poate stapani. Pentru ca ei isi continua infractiunile in frunte cu Basescu, acest infractor nenorocit care ne-a vandut la americani"

      cum naiba sa ne facem bine ?!
    • +6 (6 voturi)    
      ma sperie citi timpiti avem intre noi... (Joi, 17 septembrie 2015, 10:42)

      CetateanulRoman [utilizator] i-a raspuns lui jidanu

      Nu pot daca nu pupa curul unuia care a facut parte din gasca ce aproape s distrus tara. Si asta in numele "patriotismului". O gasca de nemernici care au furat Revolutia si au arestat subiecte ce trebuiau sa fie pe agenda reala a romanilor dar pe care le-au tirit in derizoriu si obscen. In numele patriotismului au ijurat si porcait si au inchis viitorul unor oameni care puteau sa schimbe in bine imaginea Romaniei.
      Si acuma sa ii ridicam asemenea osanale? La fel a fosrr si cu marele alb. Mai vorbeste careva de el? De "opera" lui? Cu aceasta ocazie vedem cu adevarat cine sint "ascunsii" care aduc osanale la comanda si bocesc prin ordin de zi pe unitate. Si trebuie sa o faca pentru a demonstra "unitatea de monolit" a vechii garzi (mai ales daca sint aderenti proaspeti, din "tinara generatie")
      Daca voiau sa il "curete" de pacate ar fi trebui sa faca totul cu maxima decenta, cit mai retras.
      Incet natura face ce nu am reusit noi din lasitate, din scirba sau fiindca ne-am complacut. Probabil toti astia ce ii ridica osanale erau statuti de cind nu mai e ceasca......
  • +10 (12 voturi)    
    lasati (Joi, 17 septembrie 2015, 7:08)

    Francisc 1 [utilizator]

    hai sa facem un pariu : peste zece ani nu va stii nimeni un vers din " marea opera " a decedatului , sa fim mai sobri cu comparatiile ca nu strica.
    • 0 (2 voturi)    
      material didactic la scoala (Joi, 17 septembrie 2015, 9:47)

      robert [anonim] i-a raspuns lui Francisc 1

      lasa ca nepotii tai o sa invete despre marele poet :)
    • +3 (3 voturi)    
      ai pierdut pariul (Joi, 17 septembrie 2015, 10:18)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui Francisc 1

      eu ACUM nu stiu niciun vers din OPERA acestui rateu genetic
  • -10 (14 voturi)    
    inchideti ochii si iertati cu mintea (Joi, 17 septembrie 2015, 7:33)

    regele mihai [anonim]

    ura fata de altii este partea exterioara a urii fata de sine
    ..cand era cerbul in viata ,lupii stateau departe de coarnele lui...acuma cand este mort...toti falsii jurnalisti il injura...anii 90...au fost maximul in materie de pamflet..de informatii despre ..rege..securisti..pupicuristi...multe informatii care s-au adeverit dupa ani de zile...meritul lui Vadim si Barbu..si-au indeplinit misiunea...sa fie iertati..
    • +4 (6 voturi)    
      Nu poti sa inchizi (Joi, 17 septembrie 2015, 9:41)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui regele mihai

      tu ochii!
      Pe noi lasa/ne cu iertarea!
      Sa fie treaba impartita!
      Ce zici?
    • +2 (2 voturi)    
      iertat sa fi si tu (Joi, 17 septembrie 2015, 10:20)

      natbl73 [utilizator] i-a raspuns lui regele mihai

      .
  • +13 (13 voturi)    
    Duceti-l la groapa odata (Joi, 17 septembrie 2015, 7:56)

    tavyy [anonim]

    Ce mama naibii il tot tineti ca un exponat ca sa vina toti laibilii psihici sa-i pupe racla? Gata a murit (cam tarziu ce-i drept) la groapa cu el.
    Pentru familie: il ingropati sau il ardeti? Va recomand sa-i dati foc ca sa dispara orice urma a existentei lui.
  • -5 (13 voturi)    
    ???? (Joi, 17 septembrie 2015, 8:11)

    Gelu007 [utilizator]

    Si asta reprezinta o stire deoarece? Puteati spune ca Dl Vadim Tudor a fost inmormantat cu circul care l-a facut faimos si in viata, poate asta i-a placut lui, a a vut si bune si rele, mai mult rele, dar era om si el. Toti spun sa-l ierte Dumnezeu, eu spun sa se odihneasca in pace. Restul e circ ce vedeti. Ma astept la mai mult de la HotNews.
    • +3 (3 voturi)    
      Domnul? (Joi, 17 septembrie 2015, 9:42)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Gelu007

      Poate ... tovarasul!
    • -1 (5 voturi)    
      Si totusi... (Joi, 17 septembrie 2015, 9:49)

      Vasilake [utilizator] i-a raspuns lui Gelu007

      ... e o stire deoarece arata ca romanii e prosti :-)
      • 0 (0 voturi)    
        unii romani sunt prosti (Joi, 17 septembrie 2015, 11:29)

        minos [utilizator] i-a raspuns lui Vasilake

        nu romanii sunt prosti, daa spui asa, spui si despre mine si despre tine, parintii tai, copii tai, sotia ta, oamenii pe care ii apreciezi, daca ai asa ceva.....

        Ce usor pot fi oamenii manipulati, arati la TV cativa smintiti si repede judeci o intreaga categorie etnica, regionala, sexuala, religioasa ca fiind asa. Asta este cea mai pura gandire de om ignorant! Creezi un sterotip si apoi manipulezi cu el. Musulmani-teroristi, moldoveni-betivi, vasluieni-violatori, germani-corecti si muncitori(oare???), rusi-betivi, olteni-impulsivi, suedezi-blonzi(desi majoritatea este bruneta!), samd. Ganidrea critica este inexistenta, e facil sa scrii un articol si multimea sare in sus.
  • +9 (11 voturi)    
    Somn lin (Joi, 17 septembrie 2015, 8:45)

    Eugen [anonim]

    Daca mai pui un a, rezulta Somnalin - Pastile! Pastile!!!
  • +3 (3 voturi)    
    Laudatorii - rusinica (Joi, 17 septembrie 2015, 8:54)

    anonim3 [utilizator]

    Au pierdut o buna ocazie de a tacea. Stiu ca atunci cand moare cineva, nu se cuvine sa te apuci sa-i enumeri nemerniciile, dar sa te duci in cealalta extrema iarasi nu este bine.
    • +1 (1 vot)    
      Poate e bine ca asa vedem realitatea crunta : (Joi, 17 septembrie 2015, 11:00)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui anonim3

      aceea ca nimeni/nimic nu se schimba , ca chiar trebuie sa "treaca" o intreaga generatie, ca toti ceilalti trebuie sa ne mobilizam la fiecare vot pentru a nu ramane la discretia acestora, ce bazin urias de manipulare au televiziunile/partidele ,cat de multa lume sufera de afectiuni psihice si cat de multi nu au habar ce e patriotismul, geniul etc,etc
      In aceasta privinta multimea celor prezenti acolo era destul de graitoare dar tembeliziunile ne mai violeaza moral si cu zicerile ambuscatilor (de istoria nescrisa/neasumata, de manipulare, de incultura etc)
      Poate e bine pentru ca sa intelegem ca avem doua optiuni : sa devenim cetateni (cu atitudine civica) sau sa ne facem boceaua !!
  • +10 (12 voturi)    
    ??? (Joi, 17 septembrie 2015, 9:01)

    Andu101 [utilizator]

    Incredibila prostia celor prezenti. Cand te scuipa si te injura numai pentru ca poate tu il lauzi ca printre injuraturi i-a scapat si "Romania". Popor de prosti.
  • +12 (16 voturi)    
    mortii cu mortii (Joi, 17 septembrie 2015, 9:02)

    Sorrows [utilizator]

    si javrele cu javrele. E misto sa vezi, din cand in cand, aceasta masa enorma de oameni carora li s-a prabusit sistemul de valori (daca l-au avut vreodata), stransi laolalta sa boceasca o javra imputita, dar care pentru ei este javra arhetipala. Fain. Parca-s niste zombi care traiesc undeva in intuneric si acum au gasit un motiv de a pasi in lumina, chiar daca pentru scurt timp.
    • -1 (7 voturi)    
      Culmea, ai aceiasi exprimare ca Vadim (Joi, 17 septembrie 2015, 10:30)

      Creator [utilizator] i-a raspuns lui Sorrows

      Faci exact acelasi lucru: il jignesti pentru ca si el a jignit...
      epic..
      • +3 (3 voturi)    
        recunosc (Joi, 17 septembrie 2015, 12:02)

        Sorrows [utilizator] i-a raspuns lui Creator

        ca il jignesc si ca ai dreptate cand ma admonestezi.

        Am insa o explicatie pentru aceste jigniri - nu stiu cat conteaza, dar o dau: exista cateva persoane (vii sau moarte) care au facut atat de mult rau tarii (si, intr-o oarecare masura, mie personal) incat nu pot folosi in legatura cu ele decat cuvinte murdare, potrivite lumii murdare creata de aceste persoane. Aceste persoane sunt (lista nu e completa, iar dupa primul ordinea devine aleatorie): ion iliescu, cv tudor, adrian paunescu, adrian nastase, viorel ponta, dinu sararu, eugen barbu, nicolae vacaroiu, miron mitrea, mitica dragomir, gigi becali etc etc. Sper c-ai inteles tiparul...
  • +2 (2 voturi)    
    Se miră cineva? (Joi, 17 septembrie 2015, 9:17)

    sile [anonim]

    Doar știu toți oamenii cu capul pe umeri că Vadim a fost doar coada de topor a FSN/PDSR/PSD. Când nu l-au mai putut folosi, l-au inventat pe Dan Diaconescu (cu care, întâmplător, Vadim se înțelegea de minune). Normal că acum PSD-iștii îl plâng. Au pierdut un prieten.
    • +2 (2 voturi)    
      ai uitat de Becali (Joi, 17 septembrie 2015, 11:30)

      minos [utilizator] i-a raspuns lui sile

      tot o inventie PSD-ista, mai exact a lui Hrebengiuc, la fel ca si Vadim.
  • +5 (5 voturi)    
    Brrrr (Joi, 17 septembrie 2015, 9:36)

    micul_licurici [utilizator]

    "Comunist sunt si comunist am fost. Noi comunistii am fost prosti ca nu i-am omorat pe toti ca sa nu ajunga Iohannis la putere. "

    M-a luat cu fiori reci pe sira spinarii cand am citit pasajul asta.

    Cine a spus asta tortionarul Visinescu ? Daca nu el sigur un coleg/prieten foarte apropiat.
    • +2 (2 voturi)    
      gandire de oameni dintre noi (Joi, 17 septembrie 2015, 11:26)

      Razvan_M [utilizator] i-a raspuns lui micul_licurici

      astia nu inteleg nici acum ca pensiile si ajutoarele alea le sunt platite de cei carora ei vor sa le dea in cap. Si ca noi chiar putem sa le raspundem cu aceeasi moneda pentru porcariile pe care ni le fac din prostie si rautate.
    • 0 (0 voturi)    
      Din pacate o spun toti (Joi, 17 septembrie 2015, 11:27)

      sile [anonim] i-a raspuns lui micul_licurici

      De la Marx incoace toti comunistii sunt de parere ca "exploatatorii" trebuie sa moara pentru ca sa triumfe oranduirea lor. Cumva le scapa faptul ca si reciproca e la fel de adevarata (si de monstruoasa).
  • +1 (1 vot)    
    prostia (Joi, 17 septembrie 2015, 10:18)

    julien [anonim]

    numai intr-o tara in care predomina prostia un gunoi ca fostul vadim poate primi asemenea aprecieri.o lichea comunista mai putin,doamne ajuta.
  • +1 (1 vot)    
    Grobianul regretat post-mortem (Joi, 17 septembrie 2015, 10:19)

    Bucurestean [anonim]

    Stateam si ma intrebam, cum un astfel de om care a calomniat si injurat toata viata este regretat...
    Imi pot explica doar prin faptul ca cei care il plang sunt din acelasi aluat mizerabil; cine se aseamana se aduna.

    Sa fie foarte clar: acest fost turnator, nu a facut nimic util pentru societatea romaneasca.
  • 0 (0 voturi)    
    Bleah! (Joi, 17 septembrie 2015, 10:25)

    Colebil Clinton [utilizator]

    O adunatura de veritabile si proaspete excremente ale comunismului. Ne mai miram de ISIS ca taie capete; astia, daca ar fi in locul alora, ar face la fel.
  • +3 (5 voturi)    
    go Base! (Joi, 17 septembrie 2015, 10:31)

    stefan2008 [utilizator]

    "Viata grea a avut Vadim din cauza lui Basescu"
    ...made my day! :))))
  • 0 (0 voturi)    
    un singur adevar (Joi, 17 septembrie 2015, 10:40)

    Horia [anonim]

    a spus oportunistul Vadim: ungurii au masacrat romani.
    • -1 (3 voturi)    
      Daca era oportunist nu murea sarac (Joi, 17 septembrie 2015, 11:20)

      Creator [utilizator] i-a raspuns lui Horia

      Nu a fost nici macar o suspiciune in intreaga sa cariera politica, ca ar fi fost un om corupt.

      Si nu cred ca mai exista acum vreun politician asupra caruia sa nu planeze suspiciunea ca ar fi hot..
    • -2 (4 voturi)    
      a zis si altele: (Joi, 17 septembrie 2015, 11:35)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Horia

      spre ex in 1997 a spus ca la Romtelecom sunt salarii si de 20 000 euro, (in timp ce poporul se zbate in mizerie). Intai nu l-a crezut nimeni, dar apoi s-a dovedit ca asa era....erau 2-3 persoane din top management care atat aveau.
      • +1 (3 voturi)    
        ? (Joi, 17 septembrie 2015, 14:18)

        Francisc 1 [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        euro nu exista in '97
    • 0 (0 voturi)    
      asa este (Joi, 17 septembrie 2015, 11:40)

      minos [utilizator] i-a raspuns lui Horia

      i-au masacrat, dar la 1848-49 cand de altfel si romanii au omorat unguri si in timpul lui Horhy. Dar ce facem aici, aruncam vina pe un popor intreg pentru niste fapte izolate ale unor dementi singulari care au si fost condamnati pentru faptele lor?
      O a tinem ura asta romano-maghiara pentru ca Avram Iancu si cu Kosuth nu s-au inteles si pentru ca au existat Ip sau Traznea? La Ip cel putin trei familii de romani au fost salvate de vecinul lor ungur, acesta punandu-si viata in pericol. Cred ca nu mai este cazul sa mai gandim asa in secolul 21.
      • 0 (0 voturi)    
        un popor nedemn (Joi, 17 septembrie 2015, 13:04)

        Dragomir [anonim] i-a raspuns lui minos

        I-au masacrat la Ip si Traznea, nu recunosc, nu se caiesc si ne guverneaza de 25 de ani. Fac jocuri de culise, cu autonomia tinutului secuiesc, adica praf in ochi, cand, daca ar fi „multdorita” autonomie, ce vaca ar mai suge? Dar au si ei naivii lor, megalomani si rauvoitori, cu totii, in esenta.
  • -2 (4 voturi)    
    DREPTI (Joi, 17 septembrie 2015, 11:20)

    ggogu [anonim]

    Stati drepti dragi mosului cind vorbiti de Vadim.Asta pentru un mimim repect
    Si sa mai stiti ceva voi toti detractorii si neica nimeni ai romaniei toti laolalta cu tot neamul vostru cu casa si masina in spinare nu cintarti cit jumatate din creierul lui Vadim.Asta sa o stiti.
    Eu sint extrem de mindru ca am fost contemporani cu Vadim si cu Paunescu doi mari corifei ai intelectualitatii romane si PATRIOTI fara egal.
  • 0 (0 voturi)    
    Adormiti! (Joi, 17 septembrie 2015, 12:50)

    I [utilizator]

    ce ironie... toti cei prezenti sunt adormiti! :))
  • +1 (3 voturi)    
    Cine lipseste? (Joi, 17 septembrie 2015, 13:12)

    Dorel [anonim]

    Din acest cortegiu alaturi de armata romana (!!!!?) lipseste Visinescu si toti tortionarii in viata de la canal. Cine se mai indoieste ca in Romania stalinismul n-a murit sa se uite la aceasta inmormantare. Si era sa uit: lipsesc din motive diferite: Sadam, Gadafi, Kim Jong si Putin.