Parchetul Militar ancheteaza un caz de viol in Olt: Patru barbati, printre care un militar, ar fi violat o tanara in varsta de 18 ani

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 25 iulie 2015, 14:15 Actualitate | Esenţial

Parchetul Militar Bucuresti ancheteaza un caz de viol, in care patru barbati din Deveselu, printre care un militar, sunt acuzati ca au fortat o tanara de 18 ani sa intretina cu ei relatii sexuale, dupa ce au sechestrat-o pe un camp, au declarat surse din Politie citate de Mediafax. Incidentul s-a petrecut pe 15 iunie, fata mergand la Politie sa depuna plangere in ziua urmatoare.

Ea a povestit ca mergea la o intalnire alaturi de o prietena, cand s-au intalnit cu un cunoscut din Deveselu, care s-a oferit sa le duca cu masina. El a oprit apoi in camp si, impreuna cu trei prieteni pe care i-a chemat acolo, au violat-o pe tanara.

Printre cei patru suspecti, toti din Deveselu, este si un militar de la baza din localitate.

Dosarul, inaintat initial Parchetului de pe langa Judecatoria Caracal, a fost inaintat Parchetului Militar Bucuresti.










2714 vizualizari
  • +1 (7 voturi)    
    Violeni (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 14:36)

    kronk [utilizator]

    Scorul e de 7la 4 pentru violeni de vaslui.Cind vine meciul urmator?De 5 ori pe zi e deja record mondial.Deci rom.tara violatorilor nepedepsiti.
  • -3 (9 voturi)    
    AM O NELAMURIRE ! (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 14:57)

    arheopterix [utilizator]

    In masina erau doua tinere ,dar a fost violate numai una . Dece? ...Era prea urita ? ... A refuzat violul ? ...???
    • +5 (5 voturi)    
      .... (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 15:48)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui arheopterix

      Era minora, scrie in alte ziare. Si au sechestrat-o in masina. Probabil mai aveau o urma de ratiune, pentru minore fiind pedepsele mai severe?!
    • +5 (5 voturi)    
      cealalta era minora (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 15:51)

      MariusBrandusan [anonim] i-a raspuns lui arheopterix

      Am inteles ca cealalta a fost sechestrata in alta masina de unde a vazut violul fiind minocr cred 15 ani iar derbedeii poate s-au gandit ca totusi violul unei fete de 15 ani e multm mai ales ca unul era militar
  • +9 (9 voturi)    
    Judecatorilor le plac fetele violate? (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 15:20)

    Trojan.H [utilizator]

    Am mai vazut un judecator pe la Timisoara care le lua cu forta. Se pare ca si procurorilor le place, tot asa. Nu-mi explic altfel cum sa accepti sa iei spaga pe disperarea si rusinea unei fete de 18 ani. Asta e Romania in care sa facem sau sa crestem copii? Procurorii si judecatorii care-i fac scapati pe vinovati sunt marii violatori ai fetelor noastre iar despre asta se vorbeste putin spre deloc.
    • +3 (5 voturi)    
      non olet! (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 16:51)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

      NU, nu cred ca le plac!
      Dar banul nu are miros, si trebuie sa mananca si gura lor o paine, ca doar nu o sa stea pe salariile de bugetari ...
      • +2 (2 voturi)    
        Salarii si pensii speciale si (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 18:05)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui hot news

        nu le pasa nici de MCV
  • +4 (8 voturi)    
    Hopaaa !!! (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 15:49)

    eGerula [utilizator]

    Parea ca numai in Vaslui sunt toti betivanii si toti violatorii !!!
    • +3 (5 voturi)    
      Se pare ca in zonele votacilor pesedei (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 16:38)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui eGerula

      e jalea mai mare.
    • +1 (1 vot)    
      am omis sa pun ghilimelele de rigoare (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 18:09)

      eGerula [utilizator] i-a raspuns lui eGerula

      Credeam ca se va intelege din context.