Parchetul Militar ancheteaza un caz de viol in Olt: Patru barbati, printre care un militar, ar fi violat o tanara in varsta de 18 ani

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 25 iulie 2015, 14:15 Actualitate | Esenţial

Parchetul Militar Bucuresti ancheteaza un caz de viol, in care patru barbati din Deveselu, printre care un militar, sunt acuzati ca au fortat o tanara de 18 ani sa intretina cu ei relatii sexuale, dupa ce au sechestrat-o pe un camp, au declarat surse din Politie citate de Mediafax. Incidentul s-a petrecut pe 15 iunie, fata mergand la Politie sa depuna plangere in ziua urmatoare.

Ea a povestit ca mergea la o intalnire alaturi de o prietena, cand s-au intalnit cu un cunoscut din Deveselu, care s-a oferit sa le duca cu masina. El a oprit apoi in camp si, impreuna cu trei prieteni pe care i-a chemat acolo, au violat-o pe tanara.

Printre cei patru suspecti, toti din Deveselu, este si un militar de la baza din localitate.

Dosarul, inaintat initial Parchetului de pe langa Judecatoria Caracal, a fost inaintat Parchetului Militar Bucuresti.
























Material sustinut de Electronic Arts Romania

Unul dintre cele mai mari nume ale programarii la nivel mondial vine la Bucuresti

Andrei Alexandrescu, romanul considerat un guru al limbajului C++ si unul din creatorii noului limbaj D, va tine o prelegere pentru programatorii bucuresteni, pe 27 Martie la Halele Carol. Probabil un nume recunoscut pe orice continent pe care are loc dezvoltare de software, Andrei Alexandrescu este una dintre somitatile mondiale ale programarii. Prima sa carte, "Modern C++ Design", aparuta in Statele Unite in 2001, a fost inceputul unei serii de publicatii care l-au transformat pe Andrei in una dintre vocile definitorii a dezvoltarii, a ceea ce este, in momentul de fata, probabil cel mai important si folosit limbaj de programare

2720 vizualizari

  • +1 (7 voturi)    
    Violeni (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 14:36)

    kronk [utilizator]

    Scorul e de 7la 4 pentru violeni de vaslui.Cind vine meciul urmator?De 5 ori pe zi e deja record mondial.Deci rom.tara violatorilor nepedepsiti.
  • -3 (9 voturi)    
    AM O NELAMURIRE ! (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 14:57)

    arheopterix [utilizator]

    In masina erau doua tinere ,dar a fost violate numai una . Dece? ...Era prea urita ? ... A refuzat violul ? ...???
    • +5 (5 voturi)    
      .... (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 15:48)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui arheopterix

      Era minora, scrie in alte ziare. Si au sechestrat-o in masina. Probabil mai aveau o urma de ratiune, pentru minore fiind pedepsele mai severe?!
    • +5 (5 voturi)    
      cealalta era minora (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 15:51)

      MariusBrandusan [anonim] i-a raspuns lui arheopterix

      Am inteles ca cealalta a fost sechestrata in alta masina de unde a vazut violul fiind minocr cred 15 ani iar derbedeii poate s-au gandit ca totusi violul unei fete de 15 ani e multm mai ales ca unul era militar
  • +9 (9 voturi)    
    Judecatorilor le plac fetele violate? (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 15:20)

    Trojan.H [utilizator]

    Am mai vazut un judecator pe la Timisoara care le lua cu forta. Se pare ca si procurorilor le place, tot asa. Nu-mi explic altfel cum sa accepti sa iei spaga pe disperarea si rusinea unei fete de 18 ani. Asta e Romania in care sa facem sau sa crestem copii? Procurorii si judecatorii care-i fac scapati pe vinovati sunt marii violatori ai fetelor noastre iar despre asta se vorbeste putin spre deloc.
    • +3 (5 voturi)    
      non olet! (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 16:51)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui Trojan.H

      NU, nu cred ca le plac!
      Dar banul nu are miros, si trebuie sa mananca si gura lor o paine, ca doar nu o sa stea pe salariile de bugetari ...
      • +2 (2 voturi)    
        Salarii si pensii speciale si (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 18:05)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui hot news

        nu le pasa nici de MCV
  • +4 (8 voturi)    
    Hopaaa !!! (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 15:49)

    eGerula [utilizator]

    Parea ca numai in Vaslui sunt toti betivanii si toti violatorii !!!
    • +3 (5 voturi)    
      Se pare ca in zonele votacilor pesedei (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 16:38)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui eGerula

      e jalea mai mare.
    • +1 (1 vot)    
      am omis sa pun ghilimelele de rigoare (Sâmbătă, 25 iulie 2015, 18:09)

      eGerula [utilizator] i-a raspuns lui eGerula

      Credeam ca se va intelege din context.