Traian Basescu: Nu exista risc mai mare decat sa aduci studenti musulmani in tara. E o decizie nesabuita

de I.C.     HotNews.ro
Duminică, 5 iulie 2015, 16:42 Actualitate | Esenţial

Traian Basescu
Foto: Agerpres
Fostul presedinte Traian Basescu a criticat duminica proiectul de construire a celei mai mari moschei din Europa la Bucuresti, considerand ca aducerea studentilor musulmani in tara reprezinta "cel mai mare risc", transmite Mediafax.

"Avem un premier care sta pitit pe la Istanbul. Schiop, dar a luat decizia cu moscheea, ceea ce ne face sa ne gandim ca a fost operat la cap, nu la picior. E o poveste, daca n-ar fi tragica, ar fi comica (...) Astfel de decizii sunt nesabuite, daca nu chiar antinationale. Avem o minoritate de 60-70.000 de musulmani, avem moschei la Constanta, dar sa faci cea mai mare moschee din Europa si sa aduci 6.000 de studenti mulsulmani.(...) Nu exista risc mai mare decat sa aduci studenti musulmani in tara", a spus fostul presedinte, la o intrunire a PMP, care s-a desfasurat la Pitesti.

Fostul presedinte considera ca aceasta decizie trebuie discutat in Consiliul Suprem de Aparare a Tarii si ca proiectul trebuie respins.

Guvernul a decis printr-o hotarare de guvern, sa ofere Muftiatului Cultului Musulmanilor un teren de peste 11.000 de metri patrati in Bucuresti, pe o perioada de 49 de ani, pentru construirea celei mai mari moschei din Europa. Terenul respectiv este situat langa Centrul Expozitional Romexpo, iar valoarea sa ar fi estimata la patru milioane de euro. Singura conditie pe care a impus-o guvernul este ca lucrarile de constructie a moscheei sa inceapa in trei ani.

Fondurile pentru construire vor fi asigurate de catre statul turc. Moscheea va avea o capacitate de 2000 de persoane.

Statisticile oficiale arata ca in Bucuresti traiesc aproape 10.000 de musulmani. Aproape jumatate sunt cetateni straini, veniti cu afaceri, la studii, prin casatorii sau cu alte interese. Cea mai mare comunitate musulmana din Romania se afla insa in Dobrogea si numara peste 70.000 de persoane.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
19197 vizualizari
  • +75 (87 voturi)    
    Are dreptate aici Băse (Duminică, 5 iulie 2015, 16:53)

    Nyk1 [utilizator]

    Probabil PSDul vrea să se reimagineze ca și partid al minorităților oprimate, pe modelele partidelor mainstream din USA și Europa. De ce să faci necromanție să readuci la viață niște zombi să te voteze, când poți cu un efort mult mai mic să-ți imporți alegătorii din afara țării: îi speli puțin, le acorzi cetățenie și gata! Johannis are tot atâția alegători, dar tu ai brusc câțiva în plus! Curat democratic!
    • -16 (22 voturi)    
      Manevra Basescu pt. discreditare Ponta in Turcia (Duminică, 5 iulie 2015, 18:00)

      dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      Declarațiile lui Traian Băsescu împotriva construcției moscheii sunt o manevra prin care încearcă sa discrediteze promisiunile date turcilor de premier și astfel interesul acestora în a-l menține sub protecție pe teritoriul lor sa scadă, în final gonindu-l pe Ponta și aruncându-l în mâinile DNA-ului lui Băsescu care are deja pregătite niște manevre de arestare a primului ministru.
      • +14 (14 voturi)    
        Ponta & Die Entführung aus dem Serail (Luni, 6 iulie 2015, 8:15)

        Plagarus [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

        Penalul mandru " doctor " s-a descrestinat, iar acum este administratorul seraiului medical turc.
      • +11 (11 voturi)    
        nu e corect (Luni, 6 iulie 2015, 10:01)

        samurai_x [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

        nu se va face nici o moscheie mai mare de 200 de mp; in Romania nu va risca nimeni sa ii dea autorizatie decat daca doreste sa intre neaparat la pucarie sau in atentia directa a baietilor cu ochii albastrii - mai intai vreau sa vad Turicia va lasa da Hagia Sofia inapoi Crestinor si va permite sa se faca in centrul Istanbulului o catedrala mai mare ca Notre Damme
    • +6 (6 voturi)    
      nu e nevoie de cetatenie (Duminică, 5 iulie 2015, 19:10)

      mavi [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      mai peste tot in UE strainii cu rezidenta au voie sa voteze, probabil ca va baga legea si in Ro. Rezulta 600k votanti PSD.
    • +12 (14 voturi)    
      nici mie nu imi place Basescu, (Luni, 6 iulie 2015, 10:12)

      bancher [utilizator] i-a raspuns lui Nyk1

      dar aici a zis-o bine: primirea studentilor musulmani e un mare pericol pt democratie si pt siguranta noastra.
      E naiv cine crede ca asita vin doar sa invete, si eventual sa se roage. Ei vin in primul rand sa propovaduiasca invataturile Coranului pe teritoriu crestin, si sa raspandeasca in Romania credinta musulmana. Nu au reusit Mehmed Fatih si Soliman Canuni sa o faca cu sabia, o face Victor Ponta cu prostia. Asta imi trebuie mie acum, sa vina musulmanii sa sa raspndeasca prin scoli si licee pliante cu citate din Coran, sau sa inceapa atentatele si la noi.
      Eu sunt total contra acestei decizii, mai ales ca, din bisericile crestine din Turcia s-a ales praful, semn ca nici turcii nu au stiut cum sa se poarte cu crestinii de la ei din tara.
      • +4 (4 voturi)    
        asa este (Luni, 6 iulie 2015, 10:53)

        manon [utilizator] i-a raspuns lui bancher

        dar mai ales pentru faptul ca zona in care se va cladi este este foarte pupulata de tienri romani care frecventeaza cele doua mari universitati din zona - Romano-Americana si SNSPA dar si firmele de IT si gaming....Nici nu vreau sa ma gandesc ca acesti copii ies seara de la servici sau de la scoala intr-o zona populata de islamisti...
  • +75 (87 voturi)    
    "Cine seamana vant,culege furtuna !" (Duminică, 5 iulie 2015, 16:55)

    gica43 [utilizator]

    Decidentii imbecili din aceasta tara chiar nu inteleg absolut nimic din ceea ce se intampla in Occident ?!?!?!
    • -19 (25 voturi)    
      vai de capul tau (Duminică, 5 iulie 2015, 18:00)

      gazuldebasist [utilizator] i-a raspuns lui gica43

      Da' mata intelegi, nu? Pai spune-ne si noua, prostimii...
      • +16 (18 voturi)    
        . (Luni, 6 iulie 2015, 1:19)

        Bazil.the.3rd [utilizator] i-a raspuns lui gazuldebasist

        Hai sa-ti spun eu cum e sa iti reproseze vecinul turc peste gard ca tu faci gratar cand el e in ramadan. Ca el e cetatean european si are drepturi ,pe cand tu esti doar un alb la tine in curte cu 2 prieteni veniti din Belgia la o bere si o pastrama romaneasca.
        • 0 (0 voturi)    
          hai ca esti praf (Duminică, 12 iulie 2015, 14:29)

          gazuldebasist [utilizator] i-a raspuns lui Bazil.the.3rd

          Si cind "marele alb" e in postul Pastilor si turcul vecin da muzica de petrecere (din buric) tare si pune coaste de berbecut la frigare cum o fi?
    • +20 (20 voturi)    
      inteleg, dar nu le pasa ! (Duminică, 5 iulie 2015, 20:44)

      V. Val [utilizator] i-a raspuns lui gica43

      Ei isi vad de interesele lor. Cine stie ce au dat turcii pentru aceste aprobari...
      Toti PSD-istii sunt niste lichele imorale. ANTIROMANI
  • +79 (81 voturi)    
    serviciu contra serviciu (Duminică, 5 iulie 2015, 16:58)

    DanMiclea1 [anonim]

    Ponta a dat terenuri turcilor iar turcii ii asigura spital si cazare gratuita
    • +71 (75 voturi)    
      Chiar atât costă spitalizarea? (Duminică, 5 iulie 2015, 17:54)

      vali47 [utilizator] i-a raspuns lui DanMiclea1

      Și ce a dat Ponta,a dat din averea lui?Eu zic că Ponta este mai borfaș decât îl cred și opozanții.
      • +17 (17 voturi)    
        Dar cum e asta? (Duminică, 5 iulie 2015, 21:35)

        CristiC. [utilizator] i-a raspuns lui vali47

        Te operezi in Turcia, tu premier fiind. Nu ai plecat de acolo inca si guvernul tau da lege in care Romania cedeaza terenuri Turciei.

        Viorel, n-ai reusit sa platesti nota de plata si ai inceput s-o platesti cu legi? Si nu a dat teren pentru o moschee ci pentru cea mai mare moschee din Europa. Deci dupa ce ca noi trebuie sa platim si ditamai catedrala neamului, acum trebuie sa subventionam si islamismul.

        Bravo PSD!! Sper sa va voteze prostii pana n-o sa mai aiba dupa ce bea apa.
  • +69 (75 voturi)    
    corect (Duminică, 5 iulie 2015, 17:03)

    traiang [utilizator]

    Nu am priceput deloc aceasta hotarare Centrul acesta islamic se face cu bani de la turci pe prietenia lui Ponta cu Erdogan venita pe vechea filiera Nastase Sa accepti ceea ce s-au luptat de secole romanul sa nu fie calcat si islamizat de turci iaca tot din imbecilitati politice si ca nu stiu ce toleranta se da unda verde intr-o tara care nici nu are multi musulmani Ma intreb de ce nu reactioneaza vehement nu numai societatea civila dar si Patriarhia E o liniste strigatoare la cer !!!!!!
    • +11 (11 voturi)    
      Ai pus punctul pe "i" (Luni, 6 iulie 2015, 5:08)

      Ion B [utilizator] i-a raspuns lui traiang

      Liniștea aia strigătoare la cer este destul pentru BOR.
      Tu chiar crezi ca Preatristu' nu'și ia și el partea?!?
      • +6 (6 voturi)    
        banul e ochiul dracului (Luni, 6 iulie 2015, 10:56)

        manon [utilizator] i-a raspuns lui Ion B

        iar preafericitul indrageste banii mai mult ca orice altceva. Nu va e clar ca la bifa lui spre aprobare a incasat si el niste bani? Adica "la aia dai si mie nu?"
  • -76 (90 voturi)    
    Buna idee, hai sa fim xenofobi, (Duminică, 5 iulie 2015, 17:08)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    sigur ne va creste profilul international...
    • +18 (20 voturi)    
      inca o idee buna (Duminică, 5 iulie 2015, 21:56)

      gigiK [utilizator] i-a raspuns lui Romania, tara pomanagiilor

      Hai sa construim o biserica crestina in Riyadh. Sunt sigur ca ne dau un teren acolo.

      Ar fi cazul ca Europa sa se dea jos de pe pedestaulul moralitatii si sa-si dea seama ca bunavointa nu se respalteste cu bunovinta, nu si in islam.
      • -8 (10 voturi)    
        vorbeste si nea ion ... ca sa se afle in treaba (Luni, 6 iulie 2015, 0:22)

        getodacul [utilizator] i-a raspuns lui gigiK

        Hai ca ai dat-o cu mucii in fasole rau de tot.
        De unde ai scos-o pe asta? Ai studiat vreun pic islamismul? Te-ai obosit macar o ora sa citesti din Quran ?
        De unde ai tras tu concluziile despre islamism? Din actiunile unor fanatici? Asa vrei sa fie analizat si privit si crestinismul?
        • +3 (3 voturi)    
          Da, asa sa fie analizat (Luni, 6 iulie 2015, 10:51)

          gigiK [utilizator] i-a raspuns lui getodacul

          Fiecare interpreteaza cum vrea "cartile sfinte". In favoare lui de cele mai multe ori. Sa justifice de ce e asa si nu invers.

          Comparatia cu "bisercica crestina" a vrut sa evidentieze faptul ca toleranta exprimata de vest fata de alte religii nu are echivalent si in lumea musulmana. Poti sa inlocuiesti cu "templu budihst" daca vrei sau "lacas de cult generic, non-musulman".

          Aceasta toleranta duce la abuz. Adica "luat de fraier" in termeni populari. Si de asta profita extremistii.
        • +3 (3 voturi)    
          ! (Luni, 6 iulie 2015, 14:21)

          melcul_naravas [utilizator] i-a raspuns lui getodacul

          Domnule, ai dreptate, nu toti islamistii sunt teroristi dar...toti teroristii sunt islamisti. Cum sa-i deosebim? pe incercate?
    • +6 (8 voturi)    
      xxxxxxxxxxxxx (Duminică, 5 iulie 2015, 23:05)

      Centurion [utilizator] i-a raspuns lui Romania, tara pomanagiilor

      In fata cui sa creasca profilul international ? In fata Europei de west, la fel de imbecila ???
  • +26 (48 voturi)    
    Manipulati prin omisie? (Duminică, 5 iulie 2015, 17:11)

    Ciobanul Bucur [utilizator]

    1. Ati omis afirmatia cea mai importanta a d-lui Basescu: "Statul islamic" a declarat recent ca trebuie sa-si extinda influenta in Balcani, inclusiv in Romania.
    Sper ca nu v-a influentat interventia lui R.T. la L3, injurandu-l in toate felurile pe Basescu pentru critica adusa moscheii lui Pontaologu si sustinand in forta necesitatea construirii acesteia.
    2. Corectati cifra, cum a fost rostita de Basescu: 6.000, nu 600.000.
  • +55 (61 voturi)    
    care este adevarul pina la urma.... (Duminică, 5 iulie 2015, 17:17)

    geocrin [utilizator]

    Premierul a fost operat la picior ori la cap ?
    Povestea asta este comica dar mai mult tragica, cind ne gindim ca tara arde, si baba poanta se piaptana in Turcia.
    Parca vad ca a doua zi dupa ce ajunge din Turcia pleaca in vizita in Corea de Nord.
    Astia stau bine cu economia......nu au voie nici sa gindeasca dar apoi sa mai vorbeasca.
    Asta ar fi un bun model pentru cei din partidul PSD care sunt pe punctul de a da afara......tot.
    • +8 (8 voturi)    
      motivul (Duminică, 5 iulie 2015, 23:03)

      john70 [utilizator] i-a raspuns lui geocrin

      Ponta s-a dus in Turcia ca sa fuga de DNA, sa nu cumva sa-l cheme la audieri.
      Ca e un idiot, asta era sigur inca de acum cativa ani.
    • +2 (2 voturi)    
      anestezia bat-o vina (Luni, 6 iulie 2015, 10:58)

      manon [utilizator] i-a raspuns lui geocrin

      a dat aprobarea sub anestezie...
  • -43 (57 voturi)    
    Ponta a promis moschee ca sa fie tinut in Turcia (Duminică, 5 iulie 2015, 17:38)

    dumitrica [utilizator]

    Ponta este fugit în Turcia deoarece știe ca DNA-ul lui Băsescu are pregătite niște manevre noi cu ajutorul cărora încearcă sa-l aresteze. Marea moscheea de la București, promisa musulmanilor, este una din șmecheriile prin care încearcă sa reducă presiunile conducerii Turciei de a parași țara, Ankara nedorind sa se bage în disputele politice de la noi.

    Declarațiile lui Traian Băsescu împotriva construcției moscheii sunt o manevra prin care încearcă sa discrediteze promisiunile date turcilor de premier și astfel interesul acestora în a-l menține sub protecție pe teritoriul lor sa scadă, în final gonindu-l pe Ponta.
    • +15 (17 voturi)    
      Parafrazand-ul pe Moromete (Duminică, 5 iulie 2015, 22:31)

      mullard [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

      Dumitrica, esti prost. Sa crezi ca Base joaca cu manta in chestiunea asta dovedeste ca nu ai capacitatea sa absorbi oxigen in sange si lasi creierul pe uscat. Si sa crezi ca Ponta isi joaca cele cateva zile in plus din Turcia dand la schimb o moschee este dovada ca a trecut prea mult timp fara oxigen in creier.
  • -7 (11 voturi)    
    tarat pe propria circa, nu pe a noastra (Duminică, 5 iulie 2015, 17:59)

    gazuldebasist [utilizator]

    Cind erai presedinte, nomen odiosum, ne supara ca aveai o buba mare si eram siliti sa fim condusi de un bolnav. Acum, ca nu mai insemni NIMIC pentru nimeni - ma rog, cu exceptia unei miini de indivizi sau rude -, poti sa-ti exibi tarele mintale cit poftesti.
    A bon entendeur, salut!
  • +11 (11 voturi)    
    tradarea civilizatiei occidentale (Duminică, 5 iulie 2015, 18:07)

    hopsinoi [utilizator]

    de cine poate fi facuta? de PSD in frunte cu plagiatorul ponta.

    Sa faci cea mai mare moschee din Europa in Romania este un atac de tradare nationala.

    Ce trebuie facut pentru oprirea acestui proiect in mod legal?
  • +12 (12 voturi)    
    INTRUCIT AM FOST CENZURAT , REVIN (Duminică, 5 iulie 2015, 18:54)

    arheopterix [utilizator]

    STIMATI ( Nu e cazul ) DRAGI (nici atit ) CENZORI , ce nu v-a placut la postarea anterioara Am declarat ca Base e genial (e dreptul meu) am mai spus ca cei care nici acum nu inteleg acest lucru sunt hoti (in sensul ca le e frica de justitia basista - in opinia lor ) sau prosti (cit de prost poate fi un om sa nu inteleaga ca fara el era vai de capul nostru) ce vi se pare atit de cenzurabil . Nu e prima data cind am astfel de experiente cu Dv . Am sa le string si am sa le dau o intrebuintare
  • +4 (6 voturi)    
    Liniste si pace ! (Duminică, 5 iulie 2015, 19:16)

    saracu' [utilizator]

    Si cine sa convoace CSAT-ul ? Namila de la Cotroceni , care vegeteaza continuu ?
  • +10 (10 voturi)    
    Ce mai fac nataraii nostri politici?? (Duminică, 5 iulie 2015, 19:31)

    solar [utilizator]

    Poftiti dovada de judecata politica necesara si eficienta pentru Romania!! TOT DE LA BASESCU VINE !! Au stiut nataraii politici PDL-PNL,UNPR si atatia alti... ”salvati bucurestii” de afacerea ”moscheea musulmana” de multa,multa vreme,dar nu au schitat un gest de protest !! Isi da cineva seama ce inseamna sa ai in INIMA ROMANIEI o ditamai moschee si inca si dotata cu vreo 2000 de studenti islamisti?PONTA SI PSD-ul AU INNEBUNIT CU TOTUL?
    CE PARERE ARE BISERICA ORTODOXA ROMANA?
  • +20 (20 voturi)    
    Altceva nu se poate? (Duminică, 5 iulie 2015, 19:57)

    SerbanBalamaci1 [anonim]

    Cea mai mare Universitate din Europa nu vrea nimeni sa construiasca la noi? Sau cel mai tare spital?
  • +9 (11 voturi)    
    Invitatie (Duminică, 5 iulie 2015, 20:32)

    Gotal [utilizator]

    Il invit pe Base sa mearga anul viitor sa festivitatile UMF din tara sa vada ca deja invazia a inceput de ceva timp. In toate centele universitare apar din ce in ce mai multi studenti musulmani. Partea faina e ca cadrele didactice (scuze cacofonia) se lauda cu numarul mare de studenti straini.
  • +13 (15 voturi)    
    iesit in strada (Duminică, 5 iulie 2015, 21:22)

    Alex S [utilizator]

    Pentru asta trebuie sa iesim in strada. In primul rand pt ca nu vrem musulmani in tara si in al doilea rand pt ca Ponta face trafic de influenta in acest caz. Cum de a decis asta fix cand s-a dus in Turcia?
  • +4 (4 voturi)    
    "DNA-ul lui Băsescu" (Duminică, 5 iulie 2015, 21:54)

    nu_am [utilizator]

    Aici ai avut reptate. Aici justitia e afiliata clanurilor mafiote!
  • +7 (13 voturi)    
    Ma mir ca acum nu-l apara pe Ponta (Duminică, 5 iulie 2015, 21:57)

    Maniu [utilizator]

    cum a facut-o in cazul conflictului de interese, Cred ca acest proiect imbecil trebuie sa primeasca opozitia strazii si a opozitiei propriu-zise, Inclusiv din motivele spuse de T.B. dar si din motive morale istorice si simbolice.
    • +3 (5 voturi)    
      Nu l-a aparat niciodata ! A amintit alte (Luni, 6 iulie 2015, 9:53)

      deval [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

      motive clare(care pot fi dovedite) si cu mult mai grave pentru care ar fi trenuit sa fie incriminat ! V-a placut manipularea tembeliziunilor si defilati prosteste cu ea ca un amator de traducere din romana in romana ce sunterti !
  • +8 (10 voturi)    
    Centrul cultural rus (Duminică, 5 iulie 2015, 23:06)

    Alfabetix [utilizator]

    Sau Casa Rusiei cum s-o numi au inaugurat-o cu mare fast in Bucuresti pe Grigore Alexandrescu, acum vor moscheea moscheilor tot in mijlocul orasului, ca Catedrala mantuirii am bifat-o.
    Ce cu guvernul asa pesedist??
    Inteleg multiculturalismul, dar prea se indreapta numai spre rasarit!
  • +13 (15 voturi)    
    presa? (Duminică, 5 iulie 2015, 23:16)

    john70 [utilizator]

    Deci trebuie sa zica Basescu ceva ca sa aflam si noi cum se deschide poarta la islamizarea Romaniei de catre un guvern de imbecili. Presa unde e? Nu se citeste zilnic Monitorul Oficial sa vedem si noi ce mai decid imbecilii astia? Presa incompetenta doarme. Alo, Hotnews?!
  • +8 (12 voturi)    
    Sa faca (Duminică, 5 iulie 2015, 23:16)

    falcoind [utilizator]

    dupa care sa ii bagam pe toti in ea si sa le dam foc , daca nu o sa ne dea ei in curand stati linistiti , s-a ajuns din nou la nivelul care pe care , cine nu pricepe e naiv .
    Sau dispar ei sau o sa disparem noi , cale de mijloc din pacate nu exista . Cerei voi sa faceti o catedrala ortodoxa intr-un stat arab sa vedeti care e raspunsul. Intra ca crestin in Meca si esti linsat, dar noi sa ii toleram , suntem fraieri daca o facem. Si toti crestini care ii sustin le doresc un singur lucru sa aiba o fata care se marita cu un arab si ajunge in lumea lor. Ginditiva daca va doriti asta si apoi comentati de intoleranta.
  • +8 (8 voturi)    
    acest psihopat, ctitor de moschei (Luni, 6 iulie 2015, 10:08)

    yellowdog [utilizator]

    mai are 40% din vointa romanilor?
  • +6 (6 voturi)    
    INTERESUL NATIONAL , nu era acasa cand (Luni, 6 iulie 2015, 10:30)

    deval [utilizator]

    fonta a hotarat magaria asta care ne obliga sa spunem -la nivelul opiniei publice-lucruri care ar putea atrage reactia unor dementi fundamendalisti ?! E vorba despre 6000 de studenti muslumani -din toata lumea-pe an de studiu.Asta inseamna ca dupa 3 ani de la deschidere vor fi 18000/an in Bucuresti ! In Romania traiesc 60-70 mii de muslumani, in Germania 5 milioane ! Numai un pesches cinstit -pe securitatea noastra si in contra interesului national-putea justifica asta ! Cei doi plagiatori din motul guvernului vor fi responsabili pentru aceasta decizie si pentru ecourile pe care le va avea efortul nostru de a opri aceasta monstruozitate !!
    • 0 (0 voturi)    
      Ti-am dat plus desi (Marţi, 7 iulie 2015, 21:09)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui deval

      T.B. i-a luat apararea lui Ponta. asa cum o face si pentru alte persoane josnice. Treaba lui.
  • 0 (2 voturi)    
    ?!---!? (Luni, 6 iulie 2015, 13:02)

    solar [utilizator]

    S-a infiintat un nou partid politic in Romania ”:Salvati Bucurestii” cu declaratii care mai de care mai salvatoare.Sef suprem NICUSOR nustiucum. Ce va face acest onor partid nou infiintat spre salvarea noastra ma gandesc?! Ne va lasa pe mana Islamului binecuvantand la fata locului concesia pe 49 de ani a terenului pt zidirea marii moschei???
  • +1 (3 voturi)    
    Stai un pic (Luni, 6 iulie 2015, 15:19)

    tudor74 [utilizator]

    Constitutia apara libertatea religioasa, orice religie, nu doar crestinismul.
    Deci e ok sa cheltuim sute de milioane de euro pe catedrala sufletului (ca sa nu zic altfel) dar cand e vorba sa cheltuim o suma mai mica pt o moschee intrati in panica ?

    Acum poate intelegeti de ce nicio biserica, moschee, templu NU TREBUIE SUPORTATA de la bugetul de stat !

    Intr-un fel ma bucur ca mizeria aia de catedrala "explodeaza" in fata pupatorilor de moaste !
    • 0 (0 voturi)    
      Bre, a la turca bre, nu de bani e vorba (Marţi, 7 iulie 2015, 21:10)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui tudor74

      capisci?