Adevarul: Fiica baronului PSD de Mehedinti, Adrian Duicu, prinsa in timp ce copia la BAC. Mama sa i-ar fi agresat pe politisti

de Catiusa Ivanov     HotNews.ro
Vineri, 3 iulie 2015, 15:43 Actualitate | Esenţial

Adina Duicu
Foto: Facebook
Adina Duicu, fiica cea mare a baronului PSD de Mehedinti, Adrian Duicu, care vineri a sustinut proba la chimie la Bacalaureat, a fost prinsa in timp ce i se dicta la telefon rezolvarea subiectelor, potrivit adevarul.ro. Procurorul si politistul veniti la fata locului ar fi fost agresati de sotia lui Duicu si de fiica cea mica a acestuia.

"A fost un procuror la Liceul din Orsova pentru a ridica obiecte si inscrisuri in legatura cu un telefon al fiicei domnului Duicu. Mama fetei a reactionat un pic cam deplasat si se pare ca un politist este zgaraiat pe fata. Vizavi de procuror nu a fost niciun act de violenta. Urmeaza sa se intocmeasca proces-verbal pentru ultraj, iar dosarul va fi solutionat de Parchetul de pe langa Judecatoria Orsova, competent. Nu putem spune ca a fost frauda pana nu se dovedeste frauda", a declarat Fanica Cercel, purtatorul de cuvant al Parchetului de pe langa Tribunalul Judetean Mehedinti, pentru adevarul.ro.

Surse din cadrul Liceului Dierna din Orsova, unde Adina Duicu a sustinut examenul, citate de adevarul.ro, spun ca cea care ii dicta la telefon este nimeni alta decat Mirela Stoenel, fosta directoare a acestei unitati scolare, cea care a fost implicata intr-un scandal de proportii atunci cand a vrut sa desfiinteze clubul de caiac canoe si canotaj din localitate si care este anchetata in dosarul prim-procurorarei Carmen Sarboiu.

Aceleasi surse din cadrul liceului din Orsova sustin ca inclusiv camerele de supraveghere din sala in care sustine examenul Adina Duicu au fost oprite.

Potrivit aceleiasi surse, sefa Inspectoratului Scolar Mehedinti, Mirela Pintea Enea, spune ca nu cunoste nimic despre cele petrecute la Orsova: "Nu cunosc nimic, nu stiu in acest moment, sunt cu lucrarile acum, trebuie sa le preluam din centre".


Adina Duicu, fiica baronului PSD Adrian Duicu, a absolit Liceul Teoretic ¬Traian Lalescu¬ din Orsova. Adrian Duicu, cercetat sub control judiciar Fostul presedinte al CJ Mehedinti, Adrian Duicu, se afla sub control judiciar din luna aprilie a acestui, fiind cercetat intr-un dosar de coruptie.










21087 vizualizari
  • +27 (27 voturi)    
    aceasta nu este o surpriza (Vineri, 3 iulie 2015, 15:54)

    alin [anonim]

    Surprinzator este faptul ca nu a venit si tatal sa isi salveze progenitura.
    • +21 (21 voturi)    
      pai cine crezi (Vineri, 3 iulie 2015, 19:13)

      gopo111 [utilizator] i-a raspuns lui alin

      ca a dat ordinul sa se inchida camerele :)
  • +28 (28 voturi)    
    Cand esti Dumnezeu in judet... (Vineri, 3 iulie 2015, 15:55)

    pedepsitorul [utilizator]

    Cand esti Dumnezeu in judet, ce sunt niste politisti... gunoi...

    Aceste reactii sunt doar efectul linguselilor cu care te invata societatea din jurul tau! Cand il vezi pe sotul ca suna dupa telefon, injura si ameninta, santajeaza si planuieste razbunari... normal ca iti vine sa te prinzi pe oricine iti sta in cale...

    Bine ca s-a terminat asuprirea, dar fara lingusitori nu exista dicatori ca familia astuia!
  • +25 (25 voturi)    
    Nu este semnificativ ca a copiat! (Vineri, 3 iulie 2015, 16:18)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Nici cum arata pe facebook copilul lor! Pana la urma este inca copil si supus greselilor, dar atitudinea mamei spune totul! Mama are deja atitudinea de deasupra legii! Domnul Duicu este daca nu ma insel prieten la catarama cu domnul Busoi, candidatul PNL la primaria Capitalei care nu-si poate justifica averea, nu?
    • +8 (10 voturi)    
      Peste 16 ani conform legii penale (Vineri, 3 iulie 2015, 22:56)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      are discernamant, 2, poate are 18. Si da, arata nasol, si avem dreptul sa nu ne placa progeniturile celor ce or sa le oropseasca, luandu-le slujbele, banii si viitorul, pe nedrept, alor noastre,
  • +21 (21 voturi)    
    DIN PENAL PENAL RASARE ... (Vineri, 3 iulie 2015, 16:21)

    arheopterix [utilizator]

    si zaltatu tot zaltat moare . ..acu ca zgiriara si organu` ,se vor reintregi la ....brutarie ...!
  • +18 (20 voturi)    
    Ce fata de manelista are... (Vineri, 3 iulie 2015, 16:21)

    Pop Ion [anonim]

    Faceti publicitate gratuita unei maneliste. Chiar nu merita comentat subiectul asta...
  • +10 (16 voturi)    
    fiica de baron (Vineri, 3 iulie 2015, 16:23)

    Daniel [anonim]

    daca era fata unui amarastean, era data la televizor, politia sarea in sus pe la televizor......
    asa ca, noi muritorii de rand, ciocu mic
  • +17 (17 voturi)    
    Nici usturoi n-a mancat nici gura... (Vineri, 3 iulie 2015, 16:32)

    Resw [anonim]

    pe principiu: ce naste din pisica ... Tatal penal, mama urmeaza, copiii sa nu faca familia de rusine!!!!
  • +24 (24 voturi)    
    pe bune (Vineri, 3 iulie 2015, 16:38)

    tecumseh [utilizator]

    cum o sa ne vindecam de astia ? n-au fundament, n-au bun simt, logica, nimic ! se cred o casta aparte diferentiata de ceilalti prin binemeritatul sistem de pile, cumetrii si spagi. au propriul sistem de valori.
    auzi, sa-i dicteze fosta directoare penala prin telefon ! pai beizadeaua aia o sa vrea in parlament peste 5-6 ani !
    • +12 (12 voturi)    
      cand o sa luam exemplu de la prostii de ammericani (Vineri, 3 iulie 2015, 21:13)

      tufa_de_venexia [utilizator] i-a raspuns lui tecumseh

      la "prostii aia de impeiralisti americani" daca esti persoana publica (actor, senator, fiu de ... ) ai bonus la pedeapsa iar un asemmena comporament se lasa cu cel putin 30 de zile la racoare (mai ales pentru mama)
      • +6 (6 voturi)    
        Buna asta, (Vineri, 3 iulie 2015, 22:57)

        Maniu [utilizator] i-a raspuns lui tufa_de_venexia

        "bonus la pedeapsa". De antologie.
        • +1 (1 vot)    
          este logic (Duminică, 5 iulie 2015, 17:13)

          manoman [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

          o persoana publica, in general, trebuie sa fie un exemplu.
          deci, trebuie pedepsita exemplar.
  • +13 (13 voturi)    
    perfect (Vineri, 3 iulie 2015, 16:48)

    The Great Cornholio [utilizator]

    asteptam dosarul DNA.
    trafic de influenta, frauda LA BAC, ETC.
  • +19 (19 voturi)    
    Ce naste din psica (Vineri, 3 iulie 2015, 16:56)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Ce naste din psd nu poate fi decit hot sau corupt. Tata fura, fiica il urmeaza. Sa-i stârpesti pe toti, sa-i bagi pe toti la puscarie nu se poate. Asa ca Romania e doar o tara fara viitor.
  • +16 (16 voturi)    
    Fata lu' tata (Vineri, 3 iulie 2015, 16:57)

    AdiSto [utilizator]

    Ii calca pe urme. Tare mandru trebuie sa fie tatal ei :))
  • +20 (20 voturi)    
    Nu numai (Vineri, 3 iulie 2015, 17:01)

    un cetatean [anonim]

    fiica baronului local, ci si alti copii de personulitati locale s-au indeletnicit azi, la un renumit liceu din Severin, cu aceleasi activitati. Daca n-or fi copiat, sigur au vorbit la greu. Atat de tare ca le-au spus supraveghetorii de pe sali ca se aud de afara. Si ca sa vezi, in sala cu pricina erau toate literele alfabetului. Oare cum s-o fi intamplat?
    O curiozitate cetateneasca: va lua cineva la verificat capturile?
  • +14 (14 voturi)    
    Asa tata... (Vineri, 3 iulie 2015, 17:23)

    Mayhem [utilizator]

    ...asa mama, asa fiica. Ce naste din pisica tot soareci mananca...
  • +15 (15 voturi)    
    Se mira cineva? (Vineri, 3 iulie 2015, 17:30)

    Ark [utilizator]

    Asa tata, asa fiica...
  • +21 (21 voturi)    
    parasuta asta... (Vineri, 3 iulie 2015, 17:34)

    lili [anonim]

    O sa termine o facultate la fabricile alea de diplome gen Spiru Haret, Dimitrie Cantemir sau Nicolae Titulescu si cu nu stiu cate alte diplome de doctorat si masterat in mana o s-o vezi ocupand functii bine platite in diferite institutii ale statului roman plin de astfel de specimene(vezi cazul celebru de la ASF!) !!
    Sila!

    "Mama fetei a reactionat un pic cam deplasat si se pare ca un politist este zgaraiat pe fata." spune purtatorul de cuvant al Parchetului de pe langa Tribunalul Judetean Mehedinti.
    "Un pic cam deplasat" ?!
    Daca nu era mama acestei fete, adica sotia baronului Duicu, ce patea, oare?!
    Sila!
    Rusine, o adunatura de penali!
  • +21 (23 voturi)    
    DECI (Vineri, 3 iulie 2015, 17:45)

    in SUA [anonim]

    Daca agresa politistul ala in America o bateau de se rupea.
  • +16 (16 voturi)    
    Infractori de mici (Vineri, 3 iulie 2015, 17:54)

    Close [utilizator]

    Sa mai spuna cineva ca aschia mai sare departe de trunchi.
  • +30 (32 voturi)    
    Lasati, dom'le, fata sa copieze. (Vineri, 3 iulie 2015, 18:22)

    nae [anonim]

    Buzata o sa ajunga in curand ministru sau parlamentar si chiar ii trebuie diploma aia. E chiar jenant sa fim condusi de o rapandula fara carte Dati-i diploma, nu stricati viitorul loazei.
    • +17 (17 voturi)    
      Domnule (Vineri, 3 iulie 2015, 18:48)

      it_s__not_news [utilizator] i-a raspuns lui nae

      M-am logat numai ca sa-ti dau un mare plus.
    • +6 (6 voturi)    
      The new abramburica (Vineri, 3 iulie 2015, 23:52)

      Locke Lamora [utilizator] i-a raspuns lui nae

      Asta o sa dea lectii de bun simt romanilor, de la tribuna poporului. The horror.
  • +9 (9 voturi)    
    PSD=partid de borfași. (Vineri, 3 iulie 2015, 20:00)

    vali47 [utilizator]

    De mici cei din PSD sunt instruiți să fure.Să ne mai mirăm de obrăznicia și tupeul lor în a pretinde că au drepturi și nou obligații?/// o vedea-i ministru cu 7-8 diplome și doctorat la Chișinău.Chiar ar merita analizate și doctoratele și diplomele luate la Chișinău de unii politicieni și poate că vom înțelege de ce basarabenii nu au încredere în noi.
  • +8 (8 voturi)    
    Aschia ..... (Vineri, 3 iulie 2015, 20:14)

    coco04 [utilizator]

    Like father like daughter!
  • +9 (9 voturi)    
    Fata lui Duicu (Vineri, 3 iulie 2015, 23:38)

    Ficterius [anonim]

    Ca sef al unui Inspectorat din tara va spun ca acest ministru ne-a instruit ca sai determinam pe supraveghetori sa-i ajute pe elevi.
  • +4 (4 voturi)    
    Oare câți mai sunt ? (Sâmbătă, 4 iulie 2015, 15:03)

    iovhe [utilizator]

    Va ajunge în parlament (nu mai jos) și va cere pensie specială.Ar trebui publicate diplomele de studii ale celor care conduc țara (deputati, senatori, premier) pentru ca omul de rând să-i cunoască și să nu îi ia ca exemplu.