Atac al lui Daniel Savu (PSD) la adresa lui Mihai Razvan Ungureanu: Si Ungureanu, si Hellvig au legaturi cu Fundatia Soros, nu mai gasim sefi de servicii care nu au legaturi cu Soros?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 24 iunie 2015, 12:37 Actualitate | Esenţial

Senatorul Daniel Savu (PSD), membru al Comisiei parlamentare pentru controlul, l-a atacat dur pe Mihai Razvan Ungureanu, nominalizat la sefia SIE de presedintele Klaus Iohannis. Savu, fost angajat SRI in anii 90, a spus ca atit Hellvig (seful SRI), cit si MR Ungurenau au avut legaturi cu Fundatia Soros. "Dorinta de putere a presedintelui Iohannis depaseste niste limite acceptabile. Cei cu legaturi cu Fundatia Soros sunt propusi sefi de servicii, Helvlig si Ungureanu sunt oameni care au condus proiecte pentru Fundatia Soros, ma mir ca nu mai gasim si printre romanii care nu au absolvit Fundatia Soros".

"Mi-as dori ca fostii mei colegi din contraspionaj sa fie implicati. Problema sotiei lui Mihai Razvan Ungureanu cu OMV nu se putea lasa fara urmari pe planul serviciilor de contraspionaj", a mai spus Savu.

"Sunt total nemultumit de dezechilibrul creat de Iohannis, care numeste doi membri PNL la sefia serviciilor. Basescu a numit de la PSD si de la PNL. E o revansa a lui Iohannis pentru ca Ponta nu si-a dat demisia. Eu sigur voi vota impotriva. Il consider pe Ungureanu extrem de toxic pentru Romania", a mai spus Savu.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
3709 vizualizari
  • +7 (17 voturi)    
    Savu-ros (Miercuri, 24 iunie 2015, 12:46)

    ipolitic [utilizator]

    Ungureanu "toxic pentru Romania"?
    Pai, MRU pe langa Ponta e H2O.
    • +1 (3 voturi)    
      Intoxicare marca PSD! (Miercuri, 24 iunie 2015, 13:28)

      pedepsitorul [utilizator] i-a raspuns lui ipolitic

      Si daca nu se dovedeste, ce facem cu Savu?
      • -1 (5 voturi)    
        NICI, NICI (Miercuri, 24 iunie 2015, 14:28)

        JG [utilizator] i-a raspuns lui pedepsitorul

        NICI Ponta (cu ai lui), NICI vita-Kobe (cu cei ce l-au sprijinit pana acum).
        PS. Oare nu se mai gasesc profesionisti NEatarnati de vreo sinecura?
  • +7 (15 voturi)    
    Mda (Miercuri, 24 iunie 2015, 12:49)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    P$D vrea absolventi de Stefan Gheorghiu, sau Lomonosov.

    Si e ironic ca Savu sa spuna ca MRU e toxic, cand P$D colcaie de oameni toxici.

    E toxic fiindca nu e din P$D?
    • +7 (9 voturi)    
      Probabil... (Miercuri, 24 iunie 2015, 13:09)

      Barosanu_nr1 [utilizator] i-a raspuns lui Romania, tara pomanagiilor

      ... e toxic fiindcă nu e antrenat pe la Moscova, ca ceata criminalului bătrȃn.
      • 0 (0 voturi)    
        Ai dreptate, (Miercuri, 24 iunie 2015, 16:14)

        midufi [utilizator] i-a raspuns lui Barosanu_nr1

        ma pregateam sa zic acelasi lucru
    • +9 (11 voturi)    
      Sugestii profunde si cu schepsis! (Miercuri, 24 iunie 2015, 13:10)

      PostolacheNicolae [anonim] i-a raspuns lui Romania, tara pomanagiilor

      Naduful domnului Daniel Savu, cred ca poate fi "tradus" si astfel: "alogenii astia "scoliti" de Soros ocupa toate functiile importante ale statului, iar pe noi, "mandrii romani", ne cauta DNA-ul de purici!
  • +5 (7 voturi)    
    parlamentul e paralel (Miercuri, 24 iunie 2015, 12:56)

    păcală [anonim]

    http://www.legex.ro/Legea-1-1998-14104.aspx
    Conform legii SIE 1/1998 art 6 parlamentul nu are nicio treabă în numirea șefului SIE, ci CSAT !
    P$D eii sunt cu nervii pe pereți, în CSAT Iohanis are majoritate, doar dușa mai trebuie convins, cum plăgiuță este plecat Iohannis are mână liberăăăăă, ura și la gară plăgiuță....
  • +6 (8 voturi)    
    Dv. dle Savu sunteti toxic pentru Romania! (Miercuri, 24 iunie 2015, 12:56)

    mike_the_hunter [anonim]

    Dl. Savu si mare parte din PSD in frunte cu Ion Iliescu sunt toxici pentru Romania! Sunt urmasii indoielnici de mana a saptea a PCR.
    Daca nu erati voi, baietii cu ochi albastrii patrioti de 2 lei , Romania era astazi mult mai mult decat ceea ce este.Era o putere la nivelul Europei,.
    De aceea, Romania l-a vrut pe Iohannis , este altceva decat voi. Cand il veti mai acuza ca nu e roman, ortodox, securist ca voi?
    Nu va asteapta altceva pe Dv. dle Savu, Sarbu si compania decat lada de gunoi a istoriei.
  • +6 (8 voturi)    
    Alta lepra (Miercuri, 24 iunie 2015, 13:01)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    Alta lepra PSD - adica un hot sau complice la jaf, pentru ca un om cinstit nu ar putea face parte dintr-un partid mafiot. NESIMTITULE, taca-ti fleanca aceea de demagog neosecurist. Mai esti si senator, deci de doua ori hot. Va votati pensii ca niste ordinari, in rest sunteti niste PUTORI si nu faceit nimic pentru tara. JAVRE e prea frumos spus pentru voi
  • -2 (8 voturi)    
    E toxic, (Miercuri, 24 iunie 2015, 13:03)

    xrogo [utilizator]

    pentru ca mai sunt usoare urme de unguent din timpul guvernarii supersonice a lui MRU!!!
  • +10 (12 voturi)    
    nu (Miercuri, 24 iunie 2015, 13:13)

    Francisc 1 [utilizator]

    cand eram student , la fundatia soros era singurul loc unde gaseam niste pc-uri conectate la internet , asa ca multi oameni normali au legaturi cu fundatia asta , fundatie care nu are menirea malefica pe care i-o atribuie niste prosti.
    • -2 (2 voturi)    
      Hai sa mori tu...de mincinos (Miercuri, 24 iunie 2015, 17:26)

      alex4321 [anonim] i-a raspuns lui Francisc 1

      Hai sa mori tu...de mincinos

      Am fost multi studenti sia sta-i o minciuna nerusinata.

      mai sunteti multi sorosisti pe-aici?
  • +4 (6 voturi)    
    l-as intreba pe securistul asta batran (Miercuri, 24 iunie 2015, 13:31)

    AliKimiku [utilizator]

    Ce fel de sefi de servicii a numit Iliescu? cumva numai PSD? Hai siktir cu cutuma instituita de Basescu. Parca a facut numai lucruri rele!
  • +3 (3 voturi)    
    securistu săvu (Miercuri, 24 iunie 2015, 15:46)

    timp tamp [utilizator]

    Asta e securist cu acte, unul din capii mafiei de la Ploiești, dacă ghiță ajunge la beciul domnesc duba .îi pregătită și pentru savu
  • 0 (0 voturi)    
    OH. (Miercuri, 24 iunie 2015, 18:23)

    Nea Costica [anonim]

    Cele doua crengi ( ramuri ) in arborele genealogic ale celor doua personaje : OPREA si SAVU . Cu stima , NC .