"Pamflet" adresat lui Radu Banciu, pe blogul lui Adrian Nastase: De patru ani ma jignesti in fiecare seara, ba, jigodie. Ma acuzi ca am furat. Ce-am furat, ba? I-am furat bideul lu' maica-ta?

de Alina Neagu     HotNews.ro
Joi, 11 iunie 2015, 15:06 Actualitate | Esenţial

Adrian Nastase
Foto: HotNews / DP
Adrian Nastase a publicat pe blogul personal un "pamflet" la adresa realizatorului tv Radu Banciu, intitulat "Ba, jigodie". Nastase scrie ca "Acesta e un pamflet. Ba, jigodie, de patru ani, ma insulti si imi jignesti familia - sotia, copiii - pentru ca ai frustrari cu Ceausescu. Probabil ca ai pitici pe creier. Incearca, ba, si cu medicamente. Ce ai facut tu, ba, in viata ca sa ma judeci pe mine si pe altii. Ai numarat biciclete la un ziar? Si acum te tine Oancea pe post de maimuta la televizor in fiecare seara? Strangi, ziua, mizeria din tabloide si o versi apoi, pe sticla, ba gunoiule? Asta numesti tu jurnalism? Ba, intre tine si Tapalaga, il aleg intotdeauna pe Tapalaga. El, cel putin, o iubeste sincer pe Macovei. Tu, gunoiule, ii urasti pe toti."

Continuarea "pamfletului" lui Adrian Nastase:


"Imi spui tu mie ca am vrut, ca premier, sa inchid B1Tv? Ba, idiotule, cand a fost infiintat B1Tv? In 2001. Cine era premier atunci, ba, gunoiule?  Intreaba-l, ba, pe Paunescu si o sa-ti explice. Ca, pe urma, ati trecut la mancat frunza in Gradina Carpatilor, asta e o alta chestie. Asa se intampla cu viermii de matase...

De patru ani, ma jignesti in fiecare seara, ba, jigodie. Ma acuzi ca am furat. Ce-am furat, ba? I-am furat bideul lu' maica-ta? I-am furat afisele electorale lu' taica-tu? Sa fie sanatosi, ca nu am nimic cu ei desi puteau sa nu te scoata din incubator. Sigur, nu aveau de unde sa stie unde o sa ajungi. Ba, gunoiule, am creat peste 20 de muzee, am donat sute de harti vechi statului si am creat cel mai mare muzeu de genul asta din Europa. Ai fost sa-l vezi, ba, jigodie? Nu trebuie sa-ti cumperi bilet pentru Burkina Faso ca sa ajungi acolo. Chiar nu stii nimic din ce-am facut pentru tara asta, ba, gunoiule? Daca poti sa mergi sa faci turism in toata lumea, asta mi se datoreaza si mie, redus mintal ce esti. Sigur ca am si gresit. Am avut langa mine tot felul de lichele, ca tine, care nu si-au vazut decat interesul lor.

Am tacut timp de patru ani si am asteptat sa-ti vina mintea la cap (de p...). Tu insa ai ajuns sa spui ca vrei sa joci pe mormantul meu, sa iei in batjocura gestul meu de revolta de acum trei ani, sa faci diverse insinuari sexuale? Cu ce drept, ba, gunoiule? Pentru ca CNA -ul este plecat cu pluta prin lume si membrii sai nu mai au timp sa se uite la televizor? De asta a ajuns tara asta in situatia in care este. Din vina unor nemernici ca tine. Care se hranesc, precum hienele, din starvuri.

De fapt, mi-e mila de tine. Traiesti intr-o hazna si te te hranesti de acolo. Ai fi vrut sa beau o cafea cu tine. Cum as putea sa fac lucrul asta, ba, gunoiule, cand tu nu m-ai atacat doar pe mine ci i-ai jignit si pe copiii mei sau pe sotia mea. Chiar nu ai inteles de ce a fost condamnat medicul Bradisteanu, ba, nemernicule?

In lumea in care traim, pentru Paunescu sau Oancea conteaza banii. Pentru tine conteaza sa ai rating mai mare decat Prisacariu. Ramane cum am vorbit: esti un gunoi."












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
21282 vizualizari
  • +33 (41 voturi)    
    Ba Nastase (Joi, 11 iunie 2015, 15:17)

    Primul [utilizator]

    Ramane cum am vorbit: esti un gunoi...

    Bravo Banciu! Imi place ca le spui pe nume acestor nimeni.
    • +32 (34 voturi)    
      din puscarie (Joi, 11 iunie 2015, 16:12)

      the obvious [utilizator] i-a raspuns lui Primul

      a invatat limbajul asta ?
      • +32 (34 voturi)    
        Nivel (Joi, 11 iunie 2015, 16:43)

        aqualung [utilizator] i-a raspuns lui the obvious

        Nu, ăsta a fost mereu nivelul lui. Doar a mimat altceva o vreme. Cu destul succes.
      • +20 (22 voturi)    
        In puscarie a ajuns in mediul lui (Joi, 11 iunie 2015, 18:39)

        cartofil [utilizator] i-a raspuns lui the obvious

        Nepotul chivutei Maria din Tartasesti ce limbaj putea invata in bordeiul bunicii paterne? Iar taranoiul semianalfabet care i-a fost tata (un activist de frunte al PCR si seful sindicatelor din RO comunista) ce limbaj credeti ca l-a invatat?
    • +2 (4 voturi)    
      Nastase chiar e o jigodie... (Vineri, 12 iunie 2015, 13:20)

      derblauereiter [utilizator] i-a raspuns lui Primul

      dar una cu simtul umorului.

      ceea ce nu se poate spune despre Banciu, care este doar un prost fudul;

      poate cu cei 3 neuroni ai lui Banciu ar fi fost un PM mai bun decat Nastase, in orice caz unul mai onest; n-am insa nicio indoiala ca Nastase ar fi iesit in orice conditii un jurnalist mai bun ca Banciu.
  • -32 (40 voturi)    
    talentat! (Joi, 11 iunie 2015, 15:17)

    king david hotel [utilizator]

    Și mai dur, și cu mai mult umor decât Banciu! Ehe....unii se pricep la cuvinte mai mult decât alții!
  • +39 (41 voturi)    
    Ba puscariasule! (Joi, 11 iunie 2015, 15:21)

    vik- [utilizator]

    Ba puscariasule!
  • +31 (33 voturi)    
    altul care fura pt binele patriei (Joi, 11 iunie 2015, 15:24)

    Adrian_. [utilizator]

    Nastase locul tau e la puscarie!
  • +41 (43 voturi)    
    fluturaşul de salariu - din ce bani Adriane ? (Joi, 11 iunie 2015, 15:25)

    open [utilizator]

    acest text NU e un pamflet.

    Bă infractorule, din ce bani ai cumparat tu harti vechi ca sa le donezi statului sau construit si mobilat imobilul din Zambaccian ? Ai chitante sau factura la fiecare exponat. M-am intalnit cu tine la Paris cand bantuiai cu palaria trasa pe ochi. In cartierul anticarilor.

    Banii, banii cash cu care iti infundai buzunarele ca sa faci cumparaturi, banii erau din salarii, de la Tamara sau din valizele pline care le cara Remus Truica ?
    • +26 (28 voturi)    
      Intamplarea are (Joi, 11 iunie 2015, 16:16)

      Ronis ot Astria [utilizator] i-a raspuns lui open

      o sora geamana la Stockholm ... mi-a fost povestita in utma cu vreo 10 ani de un pasionat de harti vechi, caruia i-a povestit-o anticarul suedez ... a cumparat cu bani cash, fara sa se uite pe ce da banii ... multi ... foarte multi (era vorba de 250000 ori 400000$ ... nu mai tin minte cu exactitate)... banii au fost scosi din geanta diplomat purtata de SPPist ... anticarul fusese anuntat cu 6 luni inainte sa pregateasca harti vechi cu SE Europei ...
  • -26 (38 voturi)    
    nu-l agreez pe Nastase (Joi, 11 iunie 2015, 15:27)

    Adrian_1234 [utilizator]

    dar exceptand limbajul e corect cam ce a zis.
    Nesimtirea asta de seara e caracteristica din ce in ce mai multor emisiuni (vezi badea sau gadea) fiecare cu tintele lor.
  • +24 (30 voturi)    
    presiune pe ei (Joi, 11 iunie 2015, 15:31)

    UglyKidJoe [utilizator]

    Bine Banciule!!!
  • +31 (33 voturi)    
    Domnul Nastase (Joi, 11 iunie 2015, 15:32)

    V. Veroiu [utilizator]

    Nu vede faptul ca noi putem scrie milioane (probabil) de pamflete la adresa sa.
  • -19 (27 voturi)    
    Nu pot sa ma abtin... (Joi, 11 iunie 2015, 15:35)

    Stef_and [utilizator]

    Nici unul nu e departe de celalalt, mai mai ales ca acum Nastase s-a adancit mai mult si pute mai tare, dar B... asta este asa cum l-a lasat al de sus... Nu are el nici o vina saracu ...
    • +19 (19 voturi)    
      ba da, is departe unul de celalalt (Joi, 11 iunie 2015, 17:23)

      stupidu [utilizator] i-a raspuns lui Stef_and

      unul dintre ei e un puscarias
    • +8 (8 voturi)    
      Doi pesedei considerati cu ceva glagorie in (Joi, 11 iunie 2015, 17:42)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Stef_and

      scafarlie calca in strachini zilele astea. Asa mare-i disperarea lor?
  • -3 (35 voturi)    
    Premieră mondială (Joi, 11 iunie 2015, 15:38)

    CosminMaricari [utilizator]

    Pentru mine Năstase a fost întruparea răului încă din vremurile când abia începeam să învăț de ce e important să te intereseze cine-ți conduce țară.

    Dar, lume, lume!, în premieră mondială, se-ntâmplă o întâmplare nemaintâmplată, o minunăție minuată, pentru prima dată de când mă știu o să fiu de acord cu Năstase:

    Banciu este o jigodie. Precum jigodie este și versiunea veche a lui Banciu, Mircea Badea. Ambii nu fac altceva decât să scuipe venin, nu mai contează dacă unul scuipă spre ăia bunii și altul spre ăia răii. Mai ales că-n țara asta e ca-n Batman, ori mori erou, ori trăiești destul cât să ajungi personaj negativ (vezi Băsescu). Stilul ăsta de televiziune, un maimuțoi agresiv care se stropșește către public din spatele unui pupitru și înjură pe oricine și pe toată lumea, protejat de încadrarea emisiunii la genul ”pamflet”, trebuie să dispară. Neapărat. Pentru că babuinii ăștia (și nu Tăpălagă, sau Prisăcariu, sau Moise Guran, sau Cristian Ghinea, sau alții, foarte puțini) informează discursul politic al populațiunii privitoare de teveu și cititoare de presă. Și de-aia nu știu decât să ne-npărțim în tradiționalele tabere ”ai lor” vs. ”ai noștri” și să ne dăm în cap cu ciomege verbale, în loc să ne bazăm pe argumente și contra-argumente.

    Acestea fiind spuse, Năstase este ultimul om care să-l critice pe Banciu, o jigodie mai mare criticând o jigodie mai mică...
    • +7 (7 voturi)    
      Educatia... (Joi, 11 iunie 2015, 17:17)

      Stef_and [utilizator] i-a raspuns lui CosminMaricari

      E greu cu ea, unii nu stiu ce e asta, si astia needucati se inmultesc!
  • +39 (41 voturi)    
    cateva lucruri (Joi, 11 iunie 2015, 15:39)

    Tomis [utilizator]

    1. N-am inteles faza cu inchisul B1 ca premier. In 2001 Bombonel era prim-ministru, nu altcineva.
    2. Bombonel este o jigodie, in timpul lui au fost cele mai mari jafuri din perioada post-decembrista.
    3. In 2000-2004 PSD a pus sub controlul propriu aproape intreaga presa, iar cei incomozi erau batuti pe strada sau pur si simplu eliminati fizic (vedeti cazul jurnalistului "sinucis", ramasitele caruia au fost gasite dupa vreun an de zile). Declaratii publice ale unor membri de vaza ai PSD, cum ca "viata unui jurnalist poate fi scurta si periculoasa", sau ceva de genul asta, nu pot sa ma faca decat sa-i spun lui Bombonel "hai sictir ba".
    4. Intrebati-l pe Bombonel cat la suta din fiecare contract guvernamental ii revenea lui, ca spaga.
    5. Intrebati-l pe Bombonel cum au fost vandute gramezi de terenuri din Delta Dunarii unor apropiati, gen Bittner, fara licitatie, pur si simplu arbitrar, ca asa vroia El Insusi.

    Bombonel, intr-o tara civilizata primeai 20 de ani de puscarie, minim. Ciocu mic, si zi mersi ca nu ai primit ceea ce meriti.
  • +38 (38 voturi)    
    Ai furat Romania, ba... (Joi, 11 iunie 2015, 15:49)

    Patrula10000 [utilizator]

    ...si ce putina parnaie ai facut!!!
  • +28 (28 voturi)    
    si uite asa se .. (Joi, 11 iunie 2015, 15:53)

    exilatul [utilizator]

    vad javrele cum se dau in stamba, aratindu si adevarata fata de parveniti nenorociti...
  • +36 (38 voturi)    
    Banciu 2, Nastase 0 (Joi, 11 iunie 2015, 16:02)

    denvarel [utilizator]

    Banciu nu e condamnat penal, Nastrase da. 1-0
    Banciu isi poate justifica averea prin venituri, Nastase nu 2-0

    Restul sund detalii mai putin semnificative cum ar fi: modalitatea de exprimare, cultura, etc.

    Nota: Banciu nu-l acuza pe Nastase ca a furat. Banciu constata ca Nastase a furat. De fapt instanta a constatat, Banciu doar reia constatarea instantei.

    Nastase are niste tiganisme sadea in gandire: "Ce-am furat, ba? I-am furat bideul lu' maica-ta? I-am furat afisele electorale lu' taica-tu?"
    Exact ca un borfas ordinar care tipa la tine cand il prinzi cu mana in buzunarul altuia: "Ce-ai ba cu mine? Am furat din buzunarul tau?"

    Rusine ma condamnatule, mai ai si tupeu sa tii lectii de morala altora. Si astea consideri tu ca sunt lectii de morala? Morala cui? Poate a ta.
    • +13 (13 voturi)    
      mama din partea tatalui chivuta autentica (Joi, 11 iunie 2015, 18:47)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui denvarel

      Nastase este cel putin 25% rom. ceva mai putin decat Iliescu care este 50%. de cand ne-au ocupat rusii, in 1944 am avut parte de o gramada de minoritari in functii de conducere. cum am putea crede ca toti alogenii ne vor doar binele?
  • +31 (31 voturi)    
    Ai vandut . . . . (Joi, 11 iunie 2015, 16:02)

    Vali Cel Batran [utilizator]

    . . . pe te miri ce petrolul din subsolul tarii si e de ajuns!
  • -12 (20 voturi)    
    e clar! (Joi, 11 iunie 2015, 16:23)

    titi_rulment [utilizator]

    2 prosti!
  • +15 (15 voturi)    
    . (Joi, 11 iunie 2015, 17:41)

    Piratu64 [utilizator]

    al dracului Bombonel,a scos ciocu "
    gunoi esti tu Bombonele.ca ai furat din banii tarii cat ai putut ! atat timp cat Banciu nu este infractor,asa cum esti tu,nu ai dreptul sa-l faci gunoi !
    auzi tu, ce tupeu poate sa aibe el,care s-a crezut Dumnezeu in tara asta,intangibil si fara de sfarsit !
    si s-a dovedit ca nu-i decat un gunoi !!
  • +14 (14 voturi)    
    Bombo, (Joi, 11 iunie 2015, 18:30)

    John M. [utilizator]

    1.In America cei 825.000 de dolari trimisi nevestei la Beijing prin curier ar fi fost confiscati pentru ca n-au fost declarati in scris la granita. Si dupa aia venea IRS-ul sa te intrebe de unde ai tu atata cash si acolo o incurcai rau de tot. Ti-a mers pentru ca tu erai guvernul.
    2. Asta-i adevaratul tau nivel intelectual. Stilul tau mitocanesc nu reflecta decat cloaca de unde te-a cules bolsevicul Iliescu sa ne dea cel mai corupt guvern de la fanarioti incoace.
    • -8 (8 voturi)    
      O problemă cu dolarii respectivi (Joi, 11 iunie 2015, 19:26)

      kasandra [utilizator] i-a raspuns lui John M.

      S-a demonstrat în cursul procesului că o bună parte a acelor dolari - despre care se spune că i-a utilizat Dana Năstase la cumpărături în China în anul 2004 - au fost tipăriți în 2005 și 2006. Și au serii și numere consecutive. cum au ieșit de la tipografia Trezoreriei americane. De aia zic: nu cred că IRS are ceva de spus în fața CIA în cazul acelor dolari.
  • +13 (13 voturi)    
    numai pt. petrolul pe care la cedat (Joi, 11 iunie 2015, 18:32)

    kkciosuldelahamangia [utilizator]

    cu tot cu zacaminte ar trebui bagat intr-o masina de feliat salam, as incepe de la maini.
    • +4 (4 voturi)    
      + odraslele (Joi, 11 iunie 2015, 21:53)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui kkciosuldelahamangia

      care s ar reproduce cu gena lui el insusi..bunic fiind ..paduri de cornu cutreiera...
  • +8 (10 voturi)    
    Pai da... (Joi, 11 iunie 2015, 20:01)

    ismail paine de circ [utilizator]

    Abia astept replica lu' Banciu diseara. Aseara a fost un deliciu sa-l urmaresc cum a sters pe jos cu bombonel.
    • -5 (11 voturi)    
      banciu (Joi, 11 iunie 2015, 22:30)

      Snitzelvienez [utilizator] i-a raspuns lui ismail paine de circ

      este un jeg asta e sigur..doar ca spus din gura unui corupt national suna aiurea
  • -4 (12 voturi)    
    Amandoi (Joi, 11 iunie 2015, 22:26)

    feral [utilizator]

    Amandoi sunt un gunoi. Scurt pe doi.
  • +4 (4 voturi)    
    inca un golan (Vineri, 12 iunie 2015, 7:36)

    microbistu' [utilizator]

    'Nu toti copiii ajung golani, dureror este faptul ca unii golani ajung ministri'.
  • +3 (3 voturi)    
    Parvenitule ti-ai dat arama pe fata ! (Vineri, 12 iunie 2015, 13:38)

    andreesanu [utilizator]

    Toata viata ai fugit dupa averi si o pozitie cat ma mare ,ai obtinut averi nemeritate ,ai furat cat ai putut,ai reusit sa vinzi Romania la bucata !.
    Sper ca intr-o zi sa fii judecat pentru SUBMINAREA economiei ,sa fii judecat pentru TRADARE,azi cand ti-ai dat arama pe fata ai dovedit SPOIALA cu care ai prostit pe altii ,ai dovedit de unde provii si ce esti cu adevarat -o facatura ,o spoiala un chici !!!.
    Astept ziua judecarii lui Nastase pentru Subminarea economiei si pentru inalta tradare.
  • -1 (5 voturi)    
    nastase vs banciu (Vineri, 12 iunie 2015, 14:05)

    ucunaucu [utilizator]

    Draga Adriane,
    Drept e! Multe ai facut pentru tara asta. Si as reaminti cateva notabile: reteaua transpartinica de mafioti pe care o sparge acum DNA ul si care a proliferat sub privirea ta, cel putin indiferenta daca nu ocrotitoare, salile de sport in curtea unor scoli care sunt o ruina ( vezi in Cund ), atentia speciala acordata invatamantului si nu vreau sa dezvolt.
    Toate astea pe langa cele bune, de care sincer nu-mi prea amintesc acum. Scuze.
    Mi-am permis sa ne tutuim pentru ca daca ai intrat in conventia mitocaniei lui Banciu ai intrat in lumea lui TU si nu a lui dumneavoastra. E drept bata poate fi mai eficienta decat floreta in anumite situatii.
    Cat despre Banciu....cine e Banciu?
  • +3 (3 voturi)    
    Ba Bombonele.... (Vineri, 12 iunie 2015, 14:56)

    Jupanu1970 [utilizator]

    ...Nu ti-a iesit pamfletul. Ba, trista amintire a politicii romanesti, Radu Banciu e un super domn care se abtine sa nu te jigneasca cu toate ca o meriti din plin si indesat. Ba gunoiule, faci parte din gunoaiele care le-ai lasat in urma ta si care conduc groapa de gunoi creata de tine, si in ziua de azi. Noroc ca eu am plecat de mult din groapa de gunoi ...nu datorita meritelor tale ba boule, asa cum te lauzi.
    La munca enoriasule !
  • 0 (0 voturi)    
    vasile_holocaust@yahoo.com (Sâmbătă, 13 iunie 2015, 17:33)

    MafteiDan [anonim]

    Ala macar a fost prim-ministru. Chelu' asta e doar o sluga, un muncitor de la un post tv insolvent. Muncitor fara par in cap.