Joi va avea loc in Bucuresti un protest prin care se cere demisia lui Victor Ponta 

de G.S.     HotNews.ro
Miercuri, 10 iunie 2015, 12:13 Actualitate | Esenţial

Pe Facebook se pregateste un protest intitulat "Mars pentru egalitate in fata legii si drept la libera exprimare. Ponta - demisia" care urmeaza sa aiba loc joi de la ora 19.00.  

Marsul ar urma sa aiba loc pe traseul Piata Universitatii - Palatul Parlamentului, iar pana miercuri la ora 12.00 isi anuntasera pe Facebook intentia de a participa circa 700 de persoane.  

"Cei pe care i-am ales nu ne sunt egali. Folosesc legea si functia dupa bunul plac. Un prim ministru suspect - dar care nu poate fi anchetat - te ameninta sa stai acasa. Ce faci?", scriu pe site-ul de socializare initiatorii marsului.  

Acestia roaga politicienii "sa se exprime la manifestarile proprii, pentru ca au obiceiul sa amestece temele si mesajele" si pentru ca protestul se vrea o manifestare a scocietatii civile.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
7182 vizualizari
  • -6 (14 voturi)    
    pai daca sunt deja 700 (Miercuri, 10 iunie 2015, 12:16)

    MirceaVoievod [utilizator]

    pe facebook, sigur se strang vreo 300 in oras. hai 350 cu publicitate agresiva. pleaca ponta sotto!
    hai ca m-ati distrat si-n dimineata asta...:))))
    • -4 (10 voturi)    
      conduce Onaca? (Miercuri, 10 iunie 2015, 12:30)

      king david hotel [utilizator] i-a raspuns lui MirceaVoievod

      atunci chiar mă duc.....
    • +2 (2 voturi)    
      nu stiu de ce atatea minusuri (Miercuri, 10 iunie 2015, 17:28)

      georgeb [utilizator] i-a raspuns lui MirceaVoievod

      Pentru ca Mircea are dreptate -- exista acest fenomen in care oamenii dau join pe facebook dar dupa aia nu se duc decat aproximativ unul din trei. E usor sa dai un click, mai greu sa iti misti fundu' pana in Universitate sau te miri unde.

      PS: Eu ma duc fara sa dau join pe facebook (ca n-am facebook).
  • +10 (10 voturi)    
    unitate lor ... (Miercuri, 10 iunie 2015, 12:21)

    acum [anonim]

    ... se bazeaza pe dezbinarea noastra
  • +8 (10 voturi)    
    Hai Romania! (Miercuri, 10 iunie 2015, 12:21)

    Daniels22026 [utilizator]

    Haideti romanilor frumosi, fiti curajosi Aratati lumii si tarii cine sunteti si ce vreti!

    Haideti sa vedem cat de tare putem urla:
    Jos Pontaaaaaaa!!!
  • +10 (12 voturi)    
    Oameni buni! (Miercuri, 10 iunie 2015, 12:22)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Ati vazut cand a fost vorba de a strange cateva mii de suflete din catunele uitate de lume Gadea si Badea pentru "plimbarea lor" ce rapid s-au organizat?
    Chiar ne dicteaza septelul inmagazinat pentru 10RON/zi ai lui Badea cum sa ne traim viata?
    Miscati-va fundurile afara si aratati-i lui Ponta ca nu este mai presus de lege!
    PSD-isti, veniti la miting! Ponta trebuie sa plece pentru ca este borfas si daca Parlamentul va alege un alt premier din PSD asa sa fie, dar sa fie cinsiti! Veniti si voi! Nu este un miting politic, este un miting pentru un principiu! Locul borfasilor nu este in fruntea tarii!
    Dle Klaus Iohannis, pentru apararea democratiei, chemati-i la miting pe sustinatorii dvs!
    • -7 (9 voturi)    
      hai cu mobilizarea! (Miercuri, 10 iunie 2015, 12:43)

      MirceaVoievod [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      hai, mai cu foc...
      singura problema e ca pe platforma asta va cam cititi intre voi.
      si doi trei rataciti ca mine care cred ca daca citesc presa din opozitie au acces la informatii mai echilibrate... nah, speranta moare ultima.
      • +4 (6 voturi)    
        da share la prieteni si vom fi mai multi !!! (Miercuri, 10 iunie 2015, 13:08)

        mnicku [utilizator] i-a raspuns lui MirceaVoievod

        in mai multe orase din tara
      • +2 (2 voturi)    
        Si daca o sa fiu singura la protest, (Miercuri, 10 iunie 2015, 22:19)

        deval [utilizator] i-a raspuns lui MirceaVoievod

        care e problema ?! Eu o sa pot sa ma uit in oglinda a doua zi si in acord cu mine ! As fi mers si cu pmp si cu bolnavii de cancer daca as fi aflat la timp ca dupa cum vedeti (inca) se mai poate imagina ca cineva ne poate interzice asta ! Plagiatorul-infractor s-a referit la cetatenii "adusi" de partide in strada .El asa stie ! O sa ies cu oricine protesteaza impotriva psd&haita puscariabila , pentru sustinerea actiunilor DNA si nemodificarea Codului Penal de catre infractori in folosul lor !!
    • +4 (6 voturi)    
      cel mai bine ar fi... (Miercuri, 10 iunie 2015, 12:58)

      ..13 [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      daca JK ar iesi el primul in fata, la acest miting!

      Ambasadele au iesit in strada, dar romanii si JK?
  • +6 (8 voturi)    
    Eu vin (Miercuri, 10 iunie 2015, 13:18)

    Razvan [anonim]

    Vremea va fi frumoasa, 25-29 de grade, senin.. O minunata zi de vara pentru o plimbare..
    Insa adevaratele motive pentru care ma duc sunt :

    1. M-am saturat sa fiu condus de infractori

    2. ...care sunt votati de niste oameni simpli si fara multa carte, fara acces la informatii, multi din mediu rural si fara nici un fel de conectare la realitatile nationale si europene

    3. ... care folosesc tara in interesul lor personal sau in cel al gastii mafiote in care fac parte

    4. ... care sunt mai egali decat ceilalti in cel mai orwelian sens cu putinta (vezi Tariceanu despre imunitati)

    5. ...care se cred intangibili de justitie si nu simt nicio apasare fata de cei care i-au votat, le platesc salariile si privilegiile nesimtite si in slujba ca ar trebui sa munceasca.

    6. Pentru ca nu vreau ca timisorenii sa ne-o ia iar inainte si sa iasa in strada ca sa apere democratia *inaintea* noastra, a celor din Bucuresti si sa ne faca iar de rusine ( :) )

    7. Pentru ca ala micu' tocmai mi-a spus: "tati, si eu stiu ce inseamna Puie Monta: inseamna ca Monta e hot, nu?". He got it right.

    8. Pentru ca dupa ce m-a facut Iliescu golan in 93, astept sa ma faca si Ponta la fel acum, ca vorba unuia, "ori suntem golani, ori nu mai suntem"

    9. Pentru ca era chiar pacat ca Ponta sa isi dea demisia civilizat, abia astept sa il scoatem noi de urechi afara, pe el si pe aia 231 de complici ai lui din Parlament care il ascund pe el si pe Sova in dispret fata de orice minim bun-simt

    10. Pentru ca jidgodiile alea de se ascund in spatele cuvantului "Democratie" (si vor sa o re-examineze), ar fi trebuit sa inceapa prin a lua la cunostinta ca a fost un Referendum in care MAJORITATEA Romanilor le-a cerut sa scada numarul de parlamentari (i-a durut la basca atunci de Vox Populis), ca au fost niste alegeri prezidentiale in care MAJORITATEA Romanilor au votat impotriva coruptiei..

    11. Pentru ca am inca vreo 2-3 prieteni care cred ca pot veni si ei la distractie/curatenie

    Ne vedem joi.
  • +4 (4 voturi)    
    sa mai si radem un pic :) (Miercuri, 10 iunie 2015, 13:20)

    haddess [utilizator]

    dracu' sa va ia pe toti,
    - urla ponta la netoti -
    ce bah, io sunt cel mai cel!
    duca-se dracu de chel!

    de la el se trage tot,
    jur, va jur, ca nu mai pot!
    m-a turnat la DNA
    dar-ar dracu-n el sa dea!

    eu sunt inger, ingeras,
    nu cum alti cred, borfas.
    ce, eu am furat ceva?
    fura altii-n seama mea!

    asta este dictatura!
    cine dracu azi nu fura?!
    sa ma lege ca-s lichea?!!
    da-i pe toti in ... tolba mea!

    doino, fa, asculta bine:
    nu se leaga ei de mine!
    dragneo, taci in papusoi?
    cine mai e baaa, ca noi?

    am in mana toata tara!
    astia vor s-asmuta fiara?
    ca ma ... mictionez ... pe ei,
    lua-i-ar dracu' de lachei.

    vor demisia? prea bine,
    dar m-au si gasit pe mine,
    ala drept, darz si moral!
    ha, ha, ha, auzi ... penal!?
  • +2 (4 voturi)    
    romani treziti-va!!!! (Miercuri, 10 iunie 2015, 14:18)

    cat [anonim]

    romani treziti-va!!!! suntem in ceasul al doisprezecelea. trebuie sa facem o schimbare. acum este momentul.
  • 0 (2 voturi)    
    jos porcii !!! (Miercuri, 10 iunie 2015, 20:16)

    vasile [anonim]

    Nu vedeti ca-si bate joc de noi, penalul asta nesimtit, cica el scoate in strada 100.000 de porci. Este cas multi, hai romani sa-l da jos.