Traian Basescu: Buna ziua, Viorel. Fiecare minut pe care il petreci in fruntea guvernului este un dezastru pentru credibilitatea Romaniei. Pleaca, pleaca acum!

de I.C.     HotNews.ro
Vineri, 5 iunie 2015, 17:45 Actualitate | Esenţial

Imaginea de profil de pe pagina de Facebook a lui Traian Basescu
Foto: Facebook
Fostul presedinte Traian Basescu il indeamna pe Victor Ponta sa isi dea demisia din functia de premier, avertizandu-l ca fiecare minut pe care il petrece in fruntea guvernului este "un dezastru" pentru credibilitatea tarii. "Asculta, te rog, pe unul mai batrin ca tine, pleaca acum!", ii trasmite fostul presedinte premierului urmarit penal.
  • Mesajul postat de Traian Basescu pe Facebook
"Buna ziua Viorel,
Daca vrei sa nu faci mai mult rau decit ai facut tarii din 2012 si pina acum, fa te rog un lucru simplu: PLEACA ACUM !
Fiecare minut pe care il petreci in fruntea guvernului este un dezastru pentru credibilitatea Romanitei. Deci, inca odata, PLEACA, PLEACA ACUM !
Iar daca tu nu stii ca tara este mai presus de interesele tale, vei invata acest lucru, dar din pacate pe spinarea romanilor. Asculta te rog pe unul mai batrin ca tine, PLEACA ACUM !"










9421 vizualizari
  • -41 (55 voturi)    
    :)))) (Vineri, 5 iunie 2015, 17:47)

    @Mishu [utilizator]

    Cine vb de demisie:)) parca și Base amenința cu demisia și apoi liniște funerară
    • -37 (45 voturi)    
      hehe (Vineri, 5 iunie 2015, 18:07)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui @Mishu

      Băsescu îi cere lui Ponta demisia de onoare. Mai lipsește să-i ceară restituirea flotei și părăsirea casei din Mihaileanu.
    • +26 (32 voturi)    
      Situatiile nu sunt comparabile. (Vineri, 5 iunie 2015, 18:13)

      Andradda [utilizator] i-a raspuns lui @Mishu

      dar, in acest moment, ar trebui sa fii nebun sa incerci sa-i convingi pe trolii PSD ca Plagiatorul trebuie sa demisioneze.
      Basescu jubileaza pt ca , de data asta, are dreptate.
      Un premier pus sub urmarire penala si care refuza cu obraznicie (de fapt e disperare) sa demisioneze, cu toate ca insusi presedintele Romaniei i-a cerut public acest lucru, este un premier care face Romania de rusine in cel mai penibil mod posibil.
      Dar, la urma urmei e treaba lui. Pana la urma vor primi exact ceea ce merita, si el si mama-sa si sora-sa si cumnatul si socrul si finul Cazanciuc si amicul Nitu. Eu nu le doresc raul niciunuia dintre ei. dar dupa cum se comporta, toti, se pare ca raul este iminent.
      • -4 (4 voturi)    
        Cum sa nu amice (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 2:45)

        The Special One [utilizator] i-a raspuns lui Andradda

        Dosarul lui ponta e de 8 ani de cand nu era premier, casa mihaileanu la fel si ce mai e Base acuma acuzat.

        Diferenta: Ponta nu se bucura de "imunitate" asa cu Base s-a bucurat cand era presedinte(cel cel putin spunea Morar), ca altfel ar fi avut si base in timp ce presedinte o frumusete de urmarire penala exact cum are acuma cand nu mai e.

        Din pct meu de vedere is exact la fel. Doar ca la unul a venit dupa mandat, la altul in timpul mandatului
    • +22 (24 voturi)    
      Amice esti idiot (Vineri, 5 iunie 2015, 18:28)

      Gila [anonim] i-a raspuns lui @Mishu

      daca poti compara aceste 2 cazuri...
    • +1 (7 voturi)    
      Mi-a placut chestia cu demisia in 5 minute (Vineri, 5 iunie 2015, 22:44)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui @Mishu

      V-a tras o pacaleala pe cinste.
  • +33 (43 voturi)    
    ESTI MARE BASE ! (Vineri, 5 iunie 2015, 17:57)

    arheopterix [utilizator]

    D,aia te iubim
  • -22 (26 voturi)    
    justitia functioneaza pe timpul lui ponta (Vineri, 5 iunie 2015, 19:10)

    jackalphonse [utilizator]

    dovada este ca i a cazut victima. pe timpul lui base era o caricatura de justitie - dovada este ca are dosare penale abia dupa ce nu mai este presedinte
    • +17 (19 voturi)    
      ne bucuram ca functioneaza. (Vineri, 5 iunie 2015, 19:25)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      cinste lui dottore, c'a stiut ce numire face la dna. :)
      ca parca asa s'a laudat.
      pacat ca n'a nimerit'o si cu nitzu :)
    • +2 (6 voturi)    
      Scrie ceva si de Udrea (Vineri, 5 iunie 2015, 22:51)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui jackalphonse

      devii mai credibila.
      Ce zici parlamentarii in cazul ponta se vor comporta ca si in cazul Udrea sau ca si in cazul Sova?
  • +1 (3 voturi)    
    DL JAKAL... (Vineri, 5 iunie 2015, 21:00)

    arheopterix [utilizator]

    Daca vreti sa va luam in serios atentie la ortografie (i a, nu se scrie asa , ci altfel )
    • 0 (2 voturi)    
      pune mana pe gramatica (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 15:11)

      jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui arheopterix

      sau in lipsa de argumente te legi de spatiu care sugereaza cratima
  • +1 (5 voturi)    
    Inca nu s-a trezit (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 10:29)

    Flinder [utilizator]

    Basescu inca nu s-a trezit ca orice mai spune el este =0 dar macar el poate fi inteles tinand cont ca ura lui pentru PONTA este patologica fiind constient ca acesta ii este NET SUPERIOR din toate punctele de vedere.
  • +1 (1 vot)    
    DL JAKAL... (Sâmbătă, 6 iunie 2015, 18:04)

    arheopterix [utilizator]

    Din putul cu -23 (oameni care v-au batut obrazul ) sa ai tupeul sa scoti lumea la tabla ... E tare de tot . Daca sunteti curios urmariti ce scoruri obtin eu si coboriti cu picioarele pe pamint . Inclin sa cred ca nu suntem de aceeasi teapa . Apropos din cauza asta nici nu putem sa ne tutuim (ca nu suntem tigani , cel putin eu )