Perchezitii la Primaria Tulcea. Edilul este suspectat de luare de mita

de Carla Dinu     HotNews.ro
Joi, 28 mai 2015, 8:29 Actualitate | Esenţial

Procurorii DNA Galati fac joi dimineata opt perchezitii in Tulcea, intre care una la Primarie si alta in locuinta primarului, Constantin Hogea. Edilul e suspectat de luare de mita intr-un dosar in care este implicat un om de afaceri din judet care ar fi obtinut ilegal contracte cu primaria, transmite Digi 24.

In dosar sunt perchezitionate si sediile unor societati comerciale.

Un comunicat al DNA informeaza ca "procurori din cadrul Direcţiei Naţionale Anticorupţie – Serviciul Teritorial Galați efectuează cercetări într-o cauză penală ce vizează suspiciuni privind săvârșirea unor infracțiuni de corupție, comise în cursul anului 2014".

Constantin Hogea este primar la Tulcea de 11 ani.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, a majorat, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa a ajuns la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
2944 vizualizari
  • -1 (3 voturi)    
    pai se putea sa nu ii urmeze exemplul lui mazare (Joi, 28 mai 2015, 9:36)

    snowflake [utilizator]

    ?
  • +2 (6 voturi)    
    nu se compara (Joi, 28 mai 2015, 10:12)

    greezly [utilizator]

    Nu cred ca-l poti compara cu mazare nici macar pe departe. Sunt un tulcean care iti spune ca primarul lui a facut foarte multe lucruri bune orasului, vezi si cele 11 ani consecutivi de mandat (indiferent daca la putere a fost PSD sau PDL); chiar il apreciam ca fiind un om cinstit, daca a gresit sa plateasca
    • -1 (3 voturi)    
      Tulcea e la nivelul unui sat umil si involuat... (Joi, 28 mai 2015, 13:04)

      Camelia [anonim] i-a raspuns lui greezly

      S-o credeti d-voastra, visati din plin, dle care spneti ca s-a facut ceva pentru acest oras. Locuri de munca nu, salarii oneste nu, sanse egale nu samd.

      Tulcea e o PARAGINA, fara resurse si fara viitor.
      E un SAT INAPOIAT MINTAL si nu un oras, cum se crede. A fost spoliat de orice sansa si nu s-a facut nimic pentru viitor.

      Cumetriile politice si analfabetismul factorilor administrativi de decizie au dus inspre un oras surdo-mut, cu mult sub nivelul Evului Mediu.

      Nu recomand nimanui sa treaca pe aici, poate cel mult in salbatica Delta, unde si animalele sunt mai evoulate decat ciobanii care circula ignoranti si grobieni pe cele 2 strazi in total ale acestui asa-zis sat-municipiu.

      Se culeg acum "roadele" politicii, insasi prin aceste controale ies la suprafata capacitatile zonei..

      E un cotet politic penibil, intesat de lepre avide de spaga, mita, furt calificat si aroganta.
      • +1 (1 vot)    
        ??? (Joi, 28 mai 2015, 16:48)

        Dana [anonim] i-a raspuns lui Camelia

        un comentariu vadit deplasat si rauvoitor.
        Tulcea nu e o "paragina"-de fapt arata la fel ca toate celelalte orase ale Romaniei, iar coruptia nu s-a inventat aici. In ceea ce priveste remarcile gen "SAT INAPOIAT MINTAL" , "oras surdo-mut, cu mult sub nivelul Evului Mediu" sau "ciobanii ...ignoranti si grobieni" - acestea sunt insulte la adresa locuitorilor.
        Mai usor cu pianul pe scari si cu aruncatul noroiului la nimereala, stimata doamna. Exprimati-va frustrarile in relatie directa cu cei care vi le-au generat.
        • 0 (0 voturi)    
          Camelia, ai perfecta dreptate!!! Din pacate!! (Joi, 28 mai 2015, 18:25)

          Mircea Diaconu [anonim] i-a raspuns lui Dana

          Dana, nu stii despre ce vorbesti. Crede-ma. Te invit intr-un autobuz in acest oras si apoi sa iti exprimi parerea in baza experientei reale, in sensul ca atata poate civilizatia din acest oras,
          Si anume: un exemplu banal (pe care nu il vei regasi in vestul tarii) pensionarii darama violent copiii de 3-4 ani de pe scaune ca sa se aseze ei (desi intelegem si respectam pe deplin varsta a III-a); au gratuitate intr-un anumit interval si, desi sotia mea statea pe scaun cu fetita in brate ocupand doar un singur loc, intorcandu-ne de la spital, totusi ni s-a atras virulent atentia sa ridicam copilul, ca e mai tanar!!
          Eventual, la prima curba sau zdruncinatura sa ajunga copilul cu capul si in balustrada, daca tot e pus sa stea in picioare, de generatia care ar trebui sa fie inteleapta si nu violenta. asadar? Iar exemplele pot fi si mai profunde. Astfel, daca nu esti in relatie directa cu comunitatea aceasta, te rugam sa iti pastrezi parerile pana vor deveni REALE.
          Va multumesc.
        • 0 (0 voturi)    
          PT. DOMNISOARA DANA: (Joi, 28 mai 2015, 19:44)

          Liviu S. NICULESCU [anonim] i-a raspuns lui Dana

          - Acesta este stadiul Tulcei, ARTICOL ATENTIONARE in presa locala/23 mai a.c. :

          „Evitaţi această persoană AGRESIVĂ şi DROMOMANA! Este caz social, se deplasează de regulă pe str. Slt. Corneliu Gavrilov către Dalas. AGRESEAZĂ FIZIC ŞI VERBAL CETĂŢENII PE STRADĂ ! “este mesajul transmis de un tulcean pe reţelele de socializare cu privire la unul din numeroasele personaje deja clasice pe străzile din municipiu.
          Mulţi alţi tulceni au confirmat pericolul menţionând că au avut de furcă cu persoana respectivă.
          -----
          Drept urmare, comentariul unei localnice, pe buna masura:
          ,,Cred ca se vor lua masuri dupa ce o sa omoare pe cineva, pana atunci…nimic… este de neimaginat cum un om cu probleme psihice, care vorbeste vulgar pe strada, se leaga efectiv de alte persoane care nici nu o baga in seama, care a lovit persoane in plina zi pe strada (ajungand la spital) sa fie lasat liber,pe strazile orasului, interactionand cu alti oameni care in scurt timp o sa ii devina victime…de neimaginat…numai la noi se poate asta".
      • 0 (0 voturi)    
        nu am spus (Joi, 28 mai 2015, 17:45)

        greezly [utilizator] i-a raspuns lui Camelia

        ca toate lucrurile sunt roz, ca nu e loc de mai bine. Doar ca asa cum am vazut si alte orase din apropiere, pot spune ca multe lucruri arata mai bine decat restul. Legat de rata somajului sa stiti ca e mai mica decat media tarii, ce-i drept, daca n-ar exista santierul naval ar fi imensa. Repet ce am scris, daca a gresit, trebuie sa plateasca
        • 0 (0 voturi)    
          FARA SANTIERUL NAVAL, UMBLA FOAMEA PE STRAZI (Joi, 28 mai 2015, 18:33)

          Darius [anonim] i-a raspuns lui greezly

          Fara Santierul Naval care sa absoarba barbatii de aici, multe familii mureau de foame, stimata dna Dana, deoarece angajatorii din Tulcea sunt la pamant.
          Niste oameni care nu inteleg si ii injosesc pe angajati fara temei.
          Da, fara acest santier, era o saracie lucie!! Pentru ca la nivel de conducere nu s-au sprijinit ideile de dezvoltare, ci relatiile de tip spaga si atat.