Victor Ponta, despre scrisoarea lui Calin Popescu Tariceanu: O batalie purtata elegant, la care insa primeste injuraturi ca la usa cortului

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 27 mai 2015, 12:03 Actualitate | Esenţial

Victor Ponta
Foto: Facebook/ Victor Ponta
Scrisoarea transmisa de Tariceanu pentru demiterea procurorului-sef al DNA si a presedintelui ICCJ reprezinta o batalie pe care liberalii condusi de acesta o poarta in mod elegant, primind insa in schimb injuraturi si expresii de usa cortului de la PDL-isti, a declarat liderul PSD, premierul Ponta. 

"E un gest politic, pentru ca presedintele tarii, si daca ar vrea, nu poate schimba magistrati din functie, dar este o batalie pe care liberalii reprezentati de Tariceanu o poarta in mod elegant si la care primesc injuraturi si tot felul de expresii de usa cortului de la pedelisti, in special de la pedelistii pe care Tariceanu i-a numit ministri. Ma gandeam ca nu ma mai uimeste nimic in politica, dar sa vad un individ, pe care Tariceanu l-a pus ministru, injurandu-l mai ceva ca la stadion e inca o surpriza, nu ma asteptam ca mizeria sa fie atat de mare", a spus Ponta.  

Senatorul Calin Popescu Tariceanu, alaturi de mai multi colegi din PLR, i-a transmis, marti, o scrisoare deschisa presedintelui Klaus Iohannis, in care ii cere "sa le inlature, prin demitere ori prin demisie, din functiile pe care le ocupa in mod nedemn, pe Livia Stanciu si Laura-Codruta Kovesi".  

Tariceanu cere demiterea procurorului-sef al DNA si a presedintei ICCJ in urma "evenimentului care a avut loc pe 21 mai, cand Curtea de Apel Bucuresti a stabilit definitive nevinovatia cetateanului Mariana Rarinca, care a petrecut mai mult de sase luni in arest preventiv, pentru o fapta pe care nu a comis-o si pentru care nu au existat niciodata probe".
























[P] 1000 inseamna mai mult decat un numar

Angajatii sunt resursa cea mai importanta in orice companie, iar in cazul unui business de servicii, succesul se bazeaza pe resurse umane competente si implicate, care aduc plus valoare in relatia cu clientii. Societe Generale European Business Services, centrul care ofera servicii profesionale cu valoare adaugata in domenii precum finante, achizitii, resurse umane, KYC (Know Your Customers) si servicii de IT pentru grupul Societe Generale, a ajuns la pragul de 1000 de angajati in doar 6 ani de la infiintare.

3089 vizualizari

  • +15 (17 voturi)    
    Cu cine e batalia lui Tariceanu? (Miercuri, 27 mai 2015, 12:12)

    parol_monsher [utilizator]

    Batalia lui Tariceanu e cu justitia, care-l va prinde in cele din urma.

    Tariceanu nu-si poate apara colegii infractori la nesfarsit, masluind voturi si plimband hartiile la nesfarsit.
    • +7 (7 voturi)    
      Cum se apara coruptii (Miercuri, 27 mai 2015, 13:07)

      andreitr [utilizator] i-a raspuns lui parol_monsher

      intre ei cand vine vorba de justitie. Cat v-a mai trebui sa suportam aceste elemente abjecte in fruntea tarii (parlament si guvern)?
    • +3 (3 voturi)    
      Cu bunul simt (Miercuri, 27 mai 2015, 16:32)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui parol_monsher

      Propune solutii in afara legii si a unui bun simt elementar. Ar merita nu injuraturi ci un sut in fund. prezenta mazetei liberale in fruntea lui decredibilizeaza Senatul Romaniei
  • +18 (20 voturi)    
    Elegant??? (Miercuri, 27 mai 2015, 12:17)

    CarmenO [utilizator]

    Elegant ar fi fost poate, daca moliceanu nu s-ar fi bagat.
    Dar cum cererea DNA care il vizeaza pe sova il arde tare si-a zis sa arate lui Monta cat se zbate el pentru prietenul comun.
    Faptul ca ar fi primit injuraturi (desi eu nu le-am vazut) nu este decat prea putin pentru acest crai batran care se crede june prim.
    Mai bine si-ar vedea de copii sa-si aduca aminte si ei de tatal lor.
    • +12 (12 voturi)    
      eleganta (Miercuri, 27 mai 2015, 12:45)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui CarmenO

      e vorba de felul in care privesc eleganta un plagiator si un traficant de influenta.
    • +9 (9 voturi)    
      ELEGANT ! (Miercuri, 27 mai 2015, 13:17)

      pointless man [utilizator] i-a raspuns lui CarmenO

      Gentleman, ce duda mea !
  • +14 (16 voturi)    
    victor viorel (Miercuri, 27 mai 2015, 12:19)

    marianmarian [utilizator]

    Acest abject al politicii dambovitene, mereu ascunzandu-si mirosul vomitiv-pestilential cu o panseluta prinsa la buzunarul reverului... Daca in locul lui Tariceanu ar fi fost Blaga, Gorghio sau Predoiu care-si dovedeau lipsa totala de judecata printr-un astfel de gest, mi se face pielea gainii incercand sa-mi imaginez care ii era replica. Asa insa, Tariceanu "poarta o lupta eleganta". Niciodata n-am crezut ca am sa ajung sa-l regret pe Iliescu in fruntea PSD-ului.. Si apoi a venit Nastase. Si niciodata n-am crezut ca am sa-l regret vreodata pe Nastase.. Si uite cum ma pune istoria la punct.. Plecaciuni, Istorie PSD-ista, plecaciuni!
    • +8 (8 voturi)    
      regrete (Miercuri, 27 mai 2015, 12:47)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui marianmarian

      ajungem sa regretam lupii neaosi prin comparatie cu cei ce se imbraca in piei de oaie.
  • +15 (17 voturi)    
    primul sinistru (Miercuri, 27 mai 2015, 12:22)

    Peredhil [utilizator]

    n-ar recunoaste eleganta nici daca ar cadea cu nasul in ea;sa ne amintim cata eleganta a fost in campania electorala din partea sa si a sustinatorilor,de la madam firea si linsajul antenelor pana la tupeul de Goe din dezbateri....
    daca vrea un etalon suficient pentru mizerie,oglinda ii ajunge
  • +13 (15 voturi)    
    bai... (Miercuri, 27 mai 2015, 12:27)

    sucaa [utilizator]

    parca va plangeati de imixtiunea intre institutii cand parlamentului i se cerea sa faca ceva si sareati ca nu altii dicteaza ce sa faca parlamentul. acum este o "batalie purtata elegant"?
    chiar nu va e rusine?
  • +14 (14 voturi)    
    logica de plagiator (Miercuri, 27 mai 2015, 12:27)

    Inuka [utilizator]

    Elegant ca un meci de baschet in timpul unei celule de crize.
    Evident ca Pinochio nu vede nimic gresit intro scrisoare de la omul nr2 in stat catre nr1 in care se cere incarea legii, imixiunea in independenta justitiei si demiterea!!! (oare in baza carei legi), ma mir ca nu a cerut si arestarea, conducatorilor DNA si ICCJ.
  • -14 (14 voturi)    
    ăsta e... (Miercuri, 27 mai 2015, 12:30)

    deveselu [utilizator]

    Limbajul basistilor doar au avut exemple de la cel Mare
    • +3 (3 voturi)    
      Si asta e mintea pontistilor (Miercuri, 27 mai 2015, 16:33)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui deveselu

      Ilegalitati, minciuni, incercare de a bloca justitia. Prefer injuratura.
  • +11 (13 voturi)    
    Ce poti (Miercuri, 27 mai 2015, 12:33)

    sorin gusar [anonim]

    Ce poti sa ii ceri ?
    Puie Monta
  • +9 (9 voturi)    
    n-ati inteles nimic (Miercuri, 27 mai 2015, 13:16)

    DioDreamer [utilizator]

    de la psd google translator: eleganta = nerusinare
  • +5 (5 voturi)    
    eleganță =mârlănie+prostie (Miercuri, 27 mai 2015, 13:45)

    timp tamp [utilizator]

    Definiție în statutul P$D: ELEGANȚĂ =MÂRLĂNIE +PROSTIE.+HOȚIE
    Normal că infractorul nr. 1 ia apărarea derbedeului nr. 2(toate pozițiile unu la prostie, mârlănie, mitocănie, mitomanie, hoție, golănie, mahalagisme fiind ocupate de plăgiuță )
  • +5 (5 voturi)    
    Ceva dosare in lucru ?asta te nelinistete Taricene (Miercuri, 27 mai 2015, 13:49)

    andreesanu [utilizator]

    Tariceanu are destule belele pentru care sa se teama ,cum o fi aflat ca sunt in lucru !!!,incearca sa scape de ele prin maturarea celor doua capete incomode.
    Cat o priveste pe Rarinca ea a fost condamnata de un judecator si nu de Dna Stanciu.
    Atitia DRACI cat il doare pe Tariceanu de Rarincea !!!,
    totul este circ mediatic si ocazie sa -i ceara capul lui Stanciu si Kovesi .
  • +7 (7 voturi)    
    "eleganta" cot la cot cu coruptia politicienilor!! (Miercuri, 27 mai 2015, 14:09)

    lili [anonim]

    Ponta si-a gasit un partener pe masura ipocriziei, Calin PopescuTariceanu!
    Un individ fara scrupule, un escroc periculos ca si Ponta!
    Sila!
    Asa arata toata clasa politica romaneasca, de 25 de ani, o adunatura de mincinosi si corupti, o fauna de nedescris!
    Cum naiba sa mai scapam de mizeria asta politica?!!!
  • +4 (4 voturi)    
    Phonta si notiunile luyi stranii (Miercuri, 27 mai 2015, 16:41)

    Wanheda [utilizator]

    despre cinste si onoare.