Elena Udrea despre cartea scrisa de fosta purtatoare de cuvant a presedintelui: Pun insinuarile Adrianei Saftoiu pe seama propriilor neimpliniri in relatia cu Traian Basescu

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 25 mai 2015, 16:44 Actualitate | Esenţial

Traian Basescu si Elena Udrea
Foto: Facebook
"Pun insinuarile Adrianei Saftoiu pe seama propriilor neimpliniri in relatia cu Traian Basescu si ii doresc sa isi gaseasca linistea", a scris astazi pe Facebook Elena Udrea ca reactie la ce a scris in cartea sa, "Cronica de Cotroceni", Adriana Saftoiu, fosta consilier prezidential.

"Astazi este foarte profitabil sa vorbesti despre Elena Udrea.  Este regretabil ca o persoana cu certe calitati, care ar putea castiga si din altceva decat din barfe si mizerii, se coboara sa vanda povesti de budoar inventate din invidie si frustrare", acuza Udrea, care sustine ca am avut mult de suferit "de pe urma invidiei si rautatii unor femei care au sacrificat orice doar pentru a incerca sa-mi faca rau". 

"Spre deosebire de Adriana, nu am fost fotografiata iesind din apartamente obscure de la intalniri cu barbatii altora", contraataca Elena Udrea, si ea fost consilier prezidential cand Traian Basescu era la Cotroceni.

"Niciodata nu mi-am permis sa ma port fara respect fata de Presedintele Romaniei, fata de familia sa, chiar daca ne leaga un parteneriat de aproape 11 ani",  mai scrie Elena Udrea, aflata in arest la domiciliu.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, va majora, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa va ajunge la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
10265 vizualizari
  • -24 (44 voturi)    
    comunicat (Luni, 25 mai 2015, 16:52)

    Mazeta [utilizator]

    Lasă, fă nesătulo, că și io te-am văzut pe la bărbații altora. Hai să te mai prind pe la mine pe la poartă, c///a draq, să vezi atunci ce-ți fac!
  • +16 (50 voturi)    
    Demna d emila noastra aceasta Saftoiu (Luni, 25 mai 2015, 16:59)

    Cristiann80 [utilizator]

    Elena Udrea ii ureaza in final cu mila, sa-si gaseasca liniste, dar stim cu totii ca femei ca Adriana Saftoiu nu se vindeca niciodata. Viata ne arata ca femeile frustrate, neimplinite, respinse de barbati, ranite in amor, nefericite se transforma in criminale la propriu.
    Sunt minciuni, barfe, tatisme in urma unor acumulari de neimpliniri ale acestei femei.
    Nu Udrea sau Basescu pierd dupa ce frustrata asta amarata, demna de mila noastra, ci chiar ea, practic isi arata nefericirea, ura fata de frumoasa blonda.
    E ridicola aceasta femeie, parasita si de amanti si de sot, Toate acestea au inbolnavit-o.
    • -15 (41 voturi)    
      Comentariile identice si userii cu nume similare (Luni, 25 mai 2015, 18:39)

      dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui Cristiann80

      Uitati-va la textul scris de Cristiann80 si comparati-l cu cel al lui vali47. Ambele mesaje au acelasi stil si idee comunicata. Pe linga asta, numele autorilor sunt in formatul cuvint_numar, lucru care indica o coordonare. Echipa de postaci a lui Udrea si Basescu traieste in continuare, cei doi inca mai posedind destui bani sa plateasca indivizi ce planteaza la comanda in ziare comentarii in favoarea lor.
      • +2 (10 voturi)    
        Formatul de user tip nume-numar e frecvent folosit (Luni, 25 mai 2015, 19:02)

        al1lego [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

        Nu e neaparat sa fie postaci. Cunosc personal indivizi care au ajuns sa sustina atat de impatimit o tabara sau alta incat se identifica cu ea si devin defensivi cam in felul asta - si nu imi mai permit sa exprim nici o parere personala care loveste in eroii lor. E posibil sa fie cazul si aici, imi suna oarecum familiar abordarea de mai sus.
      • +6 (14 voturi)    
        mda (Luni, 25 mai 2015, 19:04)

        sucaa [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

        ma asteptam sa contrazici mesajul nu sa faci enunturi conspirationiste.
        dumitrica, tu ai scoala manipularii din ce se vede. faci un enunt in care incerci sa impui un adevar desi este doar o parere de-a ta.
        comentarii gen latrina 3. nici base nici udrea nu mai este la putere dar tot incerci tu sa ne spui ca au interes sa plateasca postaci... oare ne spui pt ce?
        pe udrea n-o s-o aleaga nimeni niciodata, nici macar basistii iar base nu mai candideaza. deci pentru ce ar mai fi nevoie de postaci?
        cine mai e prost sa arunce acum bani in postaci cand oricum nu sunt si nici nu vor mai fii la putere. doar mintile obosite de la latrine mai sunt in stare sa va creada.
        asa ca tov dumitrica, canta la pe siturile unde se ridica osanale cuplului ponta&iohannis.
        poate ne explici si care-i diferenta intre noua ministreasa pusa acum cateva zile de ponta&iohannis si udrea?
        sau "plondele" voastre sunt mai bune? :)
      • +5 (7 voturi)    
        Analiza ta e cam lasa de dorit (Luni, 25 mai 2015, 22:31)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

        L-ai sarit pe MirceaGeorgescu1. Numele lui e tot in formatul cuvint_numar dar face parte din echipa de postaci tristi.
      • +1 (1 vot)    
        mai este unul bogdan100, bogdan150 etc (Marţi, 26 mai 2015, 11:33)

        jackalphonse [utilizator] i-a raspuns lui dumitrica

        ei isi scriu, ei isi raspund.
  • -14 (32 voturi)    
    Udrea si Saftoiu (Luni, 25 mai 2015, 17:03)

    MirceaGeorgescu1 [anonim]

    Razboiul dormezelor!
  • -13 (43 voturi)    
    Elena Udrea mai bine tacea! (Luni, 25 mai 2015, 17:24)

    EllenaS [utilizator]

    Elena Udrea, si sa fie adevarat ce spui tu acum, nu te crede nimeni! Fâtâirea ta incontinuu pe langa Traian Basescu, nu lasa loc de dubiu in privinta sigurantei tale ca esti in gratiile presedintelui! Maria Basescu trebuia sa mature cu tine demult pe jos! Numai ca Maria Basescu nu e o femeie independenta, nu are venituri proprii si a fost si este dependenta continuu de sot. Te-a suportat ca o martira cum, de fapt, il suporta si pe Traian Basescu! Vom vedea pana cand.
    • -1 (7 voturi)    
      o parere . (Luni, 25 mai 2015, 20:06)

      novator [utilizator] i-a raspuns lui EllenaS

      Nu ma intereseaza viata intima a nimanui dar am observat ca o "femeie fatala" ca Elena Udrea, cat a fost in arest, nu a fost vizitata de niciun barbat (iubit, prieten apropiat) in afara de avocatul ei, in schimb, o vizita foarte des o "prietena" care ii ducea si flori (!?)

      De asemenea, in fotografiile de la Paris, sunt numai doamne si niciun domn iar Elena era, de departe, cea mai feminina dintre ele (dupa imbracamintea pe care o purta si modul cum era inconjurata de celelalte).

      De aceea, eu am o vaga banuiala si daca se confirma, vor cadea toate acuzatiile de "amor nebun" intre ea si Base.
      Vom vedea.
  • -13 (43 voturi)    
    Ba da ! (Luni, 25 mai 2015, 17:26)

    taticutu [utilizator]

    Ai fost fotografiata , in miezul noptii, cand intrai pe poarta Cotrocenilor, " sa te alimentezi cu benzina " ,dupa spusele tale ! E clar, ca te-ai alimentat !
  • +15 (45 voturi)    
    Îmi este milă de Adriana Săftoiu. (Luni, 25 mai 2015, 17:40)

    vali47 [utilizator]

    Dacă Adriana Săftoiu scria o carte în care explica cum si-a îndeplinit sarcinile de serviciu la Cotroceni,nu părea ridiculă.Cartea Adrianei Săftoiu arată o femeie debusolată.ahtiată după sex și refuzată de toți.Sa dus în politică ca să facă sex cu toți și nu a reușit.Ce a făcut acum o va marca definitiv și iremediabil ca o cădere psihică.Cine să mai aibă încredere în ea?
  • +15 (37 voturi)    
    Rusine mai mare, nu-ti trebuie. (Luni, 25 mai 2015, 18:10)

    mcv [utilizator]

    Adriana Saftoiu esti demna de toata mila!
  • +4 (8 voturi)    
    Tzatzismele damelor... (Luni, 25 mai 2015, 19:19)

    Clop [utilizator]

    Dar ce comentariu elegant a avut o fosta candidata la presedintia Romaniei: "Spre deosebire de Adriana, nu am fost fotografiata iesind din apartamente obscure de la intalniri cu barbatii altora"...

    E ceva ca in "De ce trag clopotele, Mitica?"... un "vitrion" sadea, din politica damboviteana.

    https://www.youtube.com/watch?v=MOWZ0K5yXMA
    • +2 (2 voturi)    
      Poate ca barbatii Adrianei macar aratau bine... (Marţi, 26 mai 2015, 10:10)

      D-or [utilizator] i-a raspuns lui Clop

      Conteaza mai mult decit celebritatea apartamentului.
  • +2 (10 voturi)    
    saftoiu (Luni, 25 mai 2015, 21:18)

    marmarin [utilizator]

    Jalnica aceasta mimoza. Nu tradeaza orime data. Pentru a parvenii a tradat-o pe cea mai buna prietena. Ce poate fi mai josnic decat barfa de sant. Se crede mare doamna si nu este decat o tata.
  • +3 (5 voturi)    
    Adriana l-a facut si Primar si Presedinte! (Marţi, 26 mai 2015, 9:56)

    D-or [utilizator]

    Cit a fost ministru la Transporturi, nu era zi fara comunicate si stiri despre Basescu. Bune sau rele, nu conta. Numele lui era vazut / citit / pronuntat in permanenta.

    Adriana Saftoiu i-a condus campaniile in presa, unele chiar socante, ca cele pentru primarie. Inteligenta ei l-a impus votantilor. Acum isi ia pedeapsa ca a ajutat un cinic.
  • +2 (2 voturi)    
    o spune pe sleau: "esti geloasa fata... (Marţi, 26 mai 2015, 11:32)

    jackalphonse [utilizator]

    ...pentru ca eu l am dezbracat pe sefu si tu n ai reusit".
    ce sa mai...strasnica societate mai avem.
    ah ce vremuri si cum se mai tineau de manute pe plaja.
    S credem ca Udea nu avea gusturi la barbati? nici cucos ala al ei nu era vreum mascul demn de urmarit cu privirea iar frumusetea lui bese era proverbiala.
    ah...totul era facut pe interes. atunci nu inteleg de ce udea se lamenteaza ca se ia lumea de ea. se ardea (imi scuzati expresia) pe bani publici, in timp ce bese imi spunea ca stau cu mana intinsa la stat.
  • -1 (1 vot)    
    EU (Marţi, 26 mai 2015, 15:35)

    kronk [utilizator]

    Un conflict intre femeia purice care sare din pat in pat si femeia capusa care orice prinde suge.Care-i una care-i alta?Eu cred ca amindoua sunt la fel.