​FOTOGALERIE Gaura uriasa in asfalt la Podul Izvor

de Adrian Ilincescu     HotNews.ro
Marţi, 19 mai 2015, 18:34 Actualitate | Esenţial

Crater in asfalt
Foto: Hotnews
O gaura uriasa a aparut pe carosabil pe Splaiul Independentei, chiar langa Podul Izvor din centrul Bucurestiului, potrivit reporterului HotNews.ro aflat la fata locului. Politia a incercuit craterul cascat in asfalt, iar circulatia rutiera este gatuita in zona.

Splaiul Independentei s-a surpat in dreptul Podului Izvor din cauza unei avarii la reteaua de apa sau de canalizare, o echipa Apa Nova evaluand in prezent situatia, transmite Mediafax.















  • Comunicatul de presa al Apa Nova remis redactiei privind avaria de pe Splaiul Idependentei

In dupa amiaza zilei de marti, 19 mai 2015, in zona Splaiul Independentei, in dreptul Podului Izvor, s-a prabusit canalul colector, de sub carosabil. In urma prabusirii nu s-a inregistrat niciun accident. Apa Nova Bucuresti a intervenit imediat cu echipe specializate si a demarat reparatiile pentru remedierea avariei. Apa Nova Bucuresti a solicitat si a primit sprijinul Politiei Rutiere pentru intreruperea circulatiei in zona avariata, pentru a preintampina eventuale incidente si pentru a putea interveni in conditii optime, fara a pune in pericol viata cetatenilor. Mentionam ca adancimea lucrarii de interventie este de peste 4m. Pe parcursul lucrarilor, care se estimeaza a se finaliza la sfarsitul saptamanii daca nu intervin alti factori necunoscuti inca, circulatia va fi deviata de pe Splaiul Independentei astfel: Splaiul Independentei - Strada Gutenberg - Strada Silfidelor - Bulevardul Regina Elisabeta si Splaiul Independentei - Strada Elie Radu - Bulevardul Regina Elisabeta. Consumatorii nostri din zona nu vor fi in niciun fel afectati.













[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
17558 vizualizari
  • +31 (37 voturi)    
    Un semn divin (Marţi, 19 mai 2015, 18:44)

    Straistaru Eugen [utilizator]

    Catedrala trebuie terminata si mai repede....

    Pai logic ce se putea intampla? infiltratii in peretele dambovitei, a macinat pe dedesupt si luat pamantul, si hopa surparea...acum ingrijorator este daca nu cumva tot malul dambovitei este asa....pentru ca pe partea opusa este si metroul...acolo sa vezi belea
    • +3 (15 voturi)    
      Ceaușescu (Marţi, 19 mai 2015, 20:57)

      Giubugea [utilizator] i-a raspuns lui Straistaru Eugen

      V-a făcut Ceaușescu Dâmbovița și tot cârtiți. Păi dacă ăștia nu o întrețin, visează la autostrăzi suspendate pe pereți, cine e de vină?
      • +6 (6 voturi)    
        draga moromete (Miercuri, 20 mai 2015, 8:44)

        un oarecare [utilizator] i-a raspuns lui Giubugea

        e clar ca tu nu intelegi nimic daca spui ca ceausescu ne-a facut dambovita.
        de vina sunt majoritatea romanilor care sunt de un intelect submediocru si totusi au drept de vot.
  • +40 (46 voturi)    
    mujicul p$dist de la Primarie (Marţi, 19 mai 2015, 18:46)

    un domn [utilizator]

    viseaza la autostrada supendata..dar ii paraie strada..in turul pantalonilor..rahat de primar ..nu gluma
    • +21 (23 voturi)    
      p'acolo (Marţi, 19 mai 2015, 20:07)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      va trece suspendata.
      la a shaishpea realegere.
    • +11 (11 voturi)    
      Nu/ti face griji! (Marţi, 19 mai 2015, 20:27)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Celalalt mujic, privitor de latrine va spune ca Basescu e de vina! Daca mai vine si Iglesias jr. si spune ceva, e gata. Cloncanul roman va rade cu gura hada pana la urechi!
      Vivat pesede si leprele lui, vesnic!
    • -9 (11 voturi)    
      tendențios (Marţi, 19 mai 2015, 20:59)

      Giubugea [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      Ăsta este un comentariu cel puțin tendențios. Oricine ar fi fost primar, gaura aia tot ar fi apărut, că doar nu a făcut-o Oprescu. Treaba lui e s-o repare doar. Și ce legătură are autostrada? Că doar nu trece pe-acolo.
      • +2 (2 voturi)    
        mujicul p$dist de la Primarie 2 (Miercuri, 20 mai 2015, 9:49)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui Giubugea

        acest cetatean numit pe hartie Primar, soarbe cu nesat din "opre;e" lui Mironov..SF romanesc......este cel mai slab primar..comparabil cu halaicu...egal cu bordureanu videanu..cel mai slab primar vreodata al Bucurestilor !!!!! el viseaza la viitor ..dar prezentul..nu este in vizorul lui...sa fiu plastic..nu tendentious..e ca o matracuca rujata sar neshtearsa..la popou..e mai bine asa ?..ce fel de medic a fost daca a renuntat la medicina ? ce fel de medic a fost daca nu a continuat "iespereinta" lui poate in Ministerul Sanatatii !!!! UN IMPOSTOR ..e simplu !!!!! si prosti cei care l au votat !!!!
  • +8 (16 voturi)    
    autoritatile nu vor sa dea un raspuns (Marţi, 19 mai 2015, 19:02)

    cablu [anonim]

    Apa din Dambovita s-a infiltrat printre placi si "a spalat" solul de sub asfalt, incit stratul de asfalt "a ramas" in aer pe post de "strada suspendata" care a cedat la greutatile masinilor care au tot trecut. Se repara simplu: se toarna pamant cu ciment si deasupra asfalt si tot va fi ok.
    • +7 (9 voturi)    
      aha (Marţi, 19 mai 2015, 21:04)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui cablu

      deci la splai se referea el cand zicea de autostrada suspendata. pacat ca nu a tinut prea mult.
    • +2 (2 voturi)    
      si zicea lumea (Miercuri, 20 mai 2015, 3:26)

      gopo111 [utilizator] i-a raspuns lui cablu

      ca nu sa tinut de cuvint primarul va dat sosele suspendate
      "Apa din Dambovita s-a infiltrat printre placi si "a spalat" solul de sub asfalt, incit stratul de asfalt "a ramas" in aer pe post de "strada suspendata" , deci e un primar bun :) sa il tineti in functie ca mai are de furat
  • +3 (3 voturi)    
    Pod Izvor (Marţi, 19 mai 2015, 19:04)

    infoInsider [utilizator]

    http://infoinsider.ro/2013/08/24/capcana-podul-izvor-din-capitala-loc-de-rupt-gatul-gaura-de-iepure-duce-in-biroul-primarului-vanghelie/
  • +10 (10 voturi)    
    Mujicul Oprescu care promite și nu face. (Marţi, 19 mai 2015, 20:08)

    vali47 [utilizator]

    Oprescu promitea din mandatul trecut că va prevede fonduri pentru decolmatarea canalelor de sub Dâmbovița,ca să nu se întâmple asemenea catastrofe.Oprescu a promis și nu a făcut nimic și străzile Bucureștiului încep să crape.Canale înfundate,străzi în contrapantă și după atâta timp de nepăsare,normal că încep să se surpe.
  • +7 (9 voturi)    
    Miros de igrasie in metrou. (Marţi, 19 mai 2015, 20:19)

    quietguy58 [utilizator]

    O luna intreaga m-am plimbat prin Bucuresti si am folosit printre altele "faimosul" metrou bucurestean.

    Este singurul metrou unde am simtit mirosul puternic de ingrasie in citeva statii de metrou (Universitate, Unirii, Piata Romana, etc.)
  • +10 (12 voturi)    
    Era si Antena 3 acolo (Marţi, 19 mai 2015, 21:14)

    st.d. [utilizator]

    E clar ca e o gaura basista. In seara asta la Sinteza zilei Gadea va vedea daca groapa e destul de mare cat sa bage capul
  • -5 (7 voturi)    
    geniul carpatilor (Marţi, 19 mai 2015, 22:26)

    doru001 [utilizator]

    de ce la noi si nu in Berlin? De ce, de ce?
  • -1 (1 vot)    
    obiectiv (Miercuri, 20 mai 2015, 18:56)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    obiectiv, oricine ar fi fost primar acum ar fi avut groapa acolo. ramane de vazut in cat timp se va remedia si, important, la ce costuri.