Klaus Iohannis: Prima Doamna exista, e sotia mea, Carmen. Dar nu cred ca trebuie institutionalizata

de Red. Stiri     HotNews.ro
Luni, 18 mai 2015, 17:48 Actualitate | Esenţial

Presedintele Klaus Iohannis a declarat luni ca Prima Doamna "nu trebuie institutionalizata". Intrebat de un ziarist in conferinta de presa daca a luat o decizie in privinta institutiei Primei Doamne, Iohannis a spus zambind ca "prima doamna exista, e sotia mea, Carmen", dar a adaugat ca "nu cred ca trebuie instituionalizata".

Presedintele Iohannis a mai spus ca a fost foarte bucuros de rezultatele unui sondaj care a aratat popularitatea sotiei sale in randul publicului roman.










6440 vizualizari
  • +1 (15 voturi)    
    prima doamna??? (Luni, 18 mai 2015, 18:55)

    abflori [anonim]

    Exact ultimul lucru de care are nevoie aceasta tara atat de furata si saracita. O individa cu jupe mini pe post de prima doamna. Si poate vreti si bani pentru aceasta prima doamna? Sa se plimbe, sa traiasca in lux... etc.
  • +5 (13 voturi)    
    cabinetul2 (Luni, 18 mai 2015, 18:58)

    daster [utilizator]

    Gresit. Popularitatea sotiei presedintelui a scazut, la fel cum scade si popularitatea domniei sale! Nici Ceauseasca n-a indraznit sa-si creeze cabinetul2 atat de repede cum vrea aceasta doamna (in primele luni pe ei ii preocupa cabinetul primei doamne...hmmm....cat tupeu....
  • +3 (15 voturi)    
    Sondajul e o facatura sinistra diversionista (Luni, 18 mai 2015, 19:34)

    George [anonim]

    Iar chestia cu "prima Doamna" este de-o nerusinare fara margini. Cica "prima Doamna" exista, ne zice malacul de la Cotroceni... Vedem si noi ca exista. Mai ales cu ocazia plimbarilor matale prin Europa. Mai ieri incerca sa-si faca un selfie in interiroul bazilicii Sf Petru, la mormantul fostului Papa, Ioan Paul al II-lea... Ce rusine. Iohannis sa ne mai lase cu diversiunile astea sinistre. Sa-si ia Plagiatorul, cu care a fost coleg in sinistrul USL, si sa plece definitiv. A dovedit ca este o nulitate din toate punctele de vedere. Vremea muteniei noastre a luat sfarsit. Ne-am saturat de tine, esti doar o paiata a Sistemului ticalosit. Si tu, si Ponta.
    • -2 (4 voturi)    
      Misoginia... (Luni, 18 mai 2015, 22:45)

      MyGame [utilizator] i-a raspuns lui George

      Misoginia la ea acasa! Suntem in 2015! Penibil!
      Penibili si cei de la HN ca tot insista pe subiect!
      • +2 (2 voturi)    
        ei na (Luni, 18 mai 2015, 23:21)

        gelu [anonim] i-a raspuns lui MyGame

        acuma nu mai putem sa criticam tupeul si indrazneala vestimentara a doamnei pe motiv de misoginism. Mergi tu frumos in 2015 in alta tara, noi suntem satui de prima doamna inca din prima zi de mandat.
      • +2 (2 voturi)    
        .... (Marţi, 19 mai 2015, 8:15)

        tirolez [utilizator] i-a raspuns lui MyGame

        Daca vrea functii sa candideze pe fata, nu are nimeni nimic cu ea pentru ca e femeie. SI o fi ea OK, deosebita etc. Daca urmatoarea nu e? Ce facem, desfiintam respectiva institutie? Mai bine lasam lucrurile asa cum sunt, ca sunt bine.
  • -1 (5 voturi)    
    Nulii (Luni, 18 mai 2015, 23:35)

    Ion Tuşnea [anonim]

    Toate nulităţile sar la Iohannis. Asta ca să aibă senzaţia că e ceva de capul lor şi o să-i bage cineva în seamă. Corigenţii n-au apreciat niciodată nici educaţia, nici bunul-simţ, nici... profesorii !!
  • +2 (2 voturi)    
    ...o fi... (Marţi, 19 mai 2015, 6:15)

    ALTAN [utilizator]

    ...prima ta nevasta...dar nu este prima noastra doamna...acesta este de fapt realitatea...si...nu incerca sa o faci pe smecherul cu romanii-nu ai nici-o sansa...
  • +1 (1 vot)    
    Ce inseamna a fi in vizor tot timpul (Marţi, 19 mai 2015, 8:23)

    BEDE [utilizator]

    Cine ajunge sa aiba o functie ca aceea de sef de stat este in vizor tot timpul. Si el si familia lui. Cat despre sotia presedintelui, masura in care apare in public si cum si in ce masura intelege sa-si afiseze opiniile asupra problemelor de interes general, aceasta de pinde de personalitatea ei. Mi se pare ca a zis bine ca sotia oresedintelui "nu trebuie institutionalizata", ca un fel de functie cu anumite atributii bine definite. Doar, ce? Sa ajunga sa fie ca un fel de Elena Ceausescu? Dar, oricum ar fi, ne place sau nu, ceea ce face sotia presedintelui afecteaza in mod direct viata persoanala a presedintelui si indirect si prestatia lui in functie...
  • -1 (1 vot)    
    Asa da ! (Marţi, 19 mai 2015, 13:09)

    onose nicusor [anonim]

    Am vazut si la inceput nu am crezut. Iohannis are bunul simt sa recunoasca ca "prima lui doamna" nu este compatibila cu "valoarea" domniei sale. Probabil va aparea in curand un surogat, asa ca la basescu, o a doua "udrea". Ce ziceti de Gorghiu? Interesant, nu?