Un candidat UKIP din circumscriptia lui Nigel Farage a spus ca romanii sunt "gunoaie de oameni" si ca refugiatii din Mediterana sunt razboinicii Statului Islamic

de G.S.     HotNews.ro
Joi, 7 mai 2015, 14:08 Actualitate | Esenţial

​Un candidat UKIP din aceeasi circumscriptie cu Nigel Farage a declarat ca romanii sunt “gunoaie”, iar refugiatii ce vin in Europa prin Mediterana sunt "razboinici din Statul Islamic, scrie Daily Mirror.  

Ted Bennett, 65 de ani, este candidat pentru un post de consilier local in cricumscriptia lui Nigel Farage.  

Declaratiile sale socante au venit la doar 24 de ore dupa ce UKIP a fost nevoit sa suspende un candidat parlamentar pentru ca a amenintat ca va impusca un contracandidat.  

In discutia cu un reporter, Bennet a fost inregistrat cand declara ca romanii sunt “gunoaie”. 

“Avem romani in Cliftonville. Dar problema ca esi sfideaza intentionat sistemul nostru, ei rad de noi. Poti vedea asta pe fetele lor. Daca mergi la ALdi in Margate, vei fi unul din putinii ce vorbesc engleza. Dar ei sunt doar niste gunoaie de oameni”, a spus candidatul UKIP.












[P] JYSK Romania plateste 15 lei / zi pentru tichetele de masa ale angajatilor sai

JYSK Romania, parte a grupului scandinav JYSK Nordic, unul dintre cei mai mari retaileri de mobilier si decoratiuni interioare din Europa, va majora, incepand cu data de 1 decembrie 2016, valoarea tichetelor de masa acordate angajatilor sai. Astfel, valoarea nominala a unui tichet de masa va ajunge la 15 lei, suma maxima prevazuta de lege.
3166 vizualizari
  • +2 (6 voturi)    
    fratilor? (Joi, 7 mai 2015, 14:17)

    dandra [utilizator]

    e atat de greu sa precizati de unde vine acest terminat? era greu sa spuneti ca e din Anglia acest gunoi de om?
    acelasi lucru si legat de stirea cu incendiul de la aeroportul Fiumicino. Incultul de mine nu stia ca se afla in Roma, bine macar ca nu sunt lenes si am cautat pe "goagal".
  • -5 (13 voturi)    
    asa (Joi, 7 mai 2015, 14:19)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    si? Omul e de la partidul care pe astfel de afirmatii se bazeaza. Altfel, daca prin romani intelege tigani, are dreptate.
  • +8 (10 voturi)    
    asta e vadim de Uk si cu funar al lui (Joi, 7 mai 2015, 14:24)

    un domn [utilizator]

    doua ulcele de oameni..uitarea se va asterne peste ei
    • +1 (1 vot)    
      ...fiecare natie ... (Joi, 7 mai 2015, 18:57)

      ALTAN [utilizator] i-a raspuns lui un domn

      ...are cite un Mihalache,printre politicieni...
  • +5 (11 voturi)    
    ... (Joi, 7 mai 2015, 14:32)

    pathfinder [utilizator]

    Bine ca Paki-s oameni de omenie.
    Si indienii!
    Ca doar vorbesc engleza!
    Nu-s de ce par toti ca n-au boase, da-s oameni si ei...
  • +11 (13 voturi)    
    muncesc in UK (Joi, 7 mai 2015, 14:54)

    FlorinMiron1 [anonim]

    oameni buni , nu-i bagati in seama .
    nici in UK nu-i baga lumea in seama . muncesc aici si dk iti faci treaba ok nimeni nu are nimic cu tine.

    gunoaie gen funar , le pen , orban , sunt peste tot.
    • +4 (4 voturi)    
      Cum sa nu ii bagi inseama! (Joi, 7 mai 2015, 15:57)

      EuSiCuMine [utilizator] i-a raspuns lui FlorinMiron1

      Din cate imi aduc aminte UKIP a castigat europarlamentarele de anul trecut! Cum adica "lumea nu ii baga in seama"?
  • +2 (4 voturi)    
    tembel-tembel (Joi, 7 mai 2015, 15:21)

    IancuJianu [utilizator]

    dar a ajuns la 25%. La noi ai lu' Vadim nici nu visau la scorul asta...
  • +3 (5 voturi)    
    cred ca... (Joi, 7 mai 2015, 15:25)

    Andradda [utilizator]

    ...daca s-ar face un sondaj de "opinie sincera" printre romani, cei de dreapta ii considera gunoaie pe cei de stanga iar cei de stanga ii considera gunoaie pe cei de dreapta. Insumand raspunsurile, concluzia e una singura. Romanii se considera ei insisi niste gunoaie. Din pacate aceasta parere excede zona politicului si se rasfrange in intreaga societate.
  • -1 (7 voturi)    
    asta este (Joi, 7 mai 2015, 15:32)

    Crup [utilizator]

    Omul asta a spus cu voce tare ce gandesc, in general, britanicii despre noi, romanii: "niste gunoaie de oameni".
    Asta este! Cel putin din punctul meu de vedere e mai bine sa stiu adevarul, chiar dureros, decat sa fiu ignorant. Macar asa stiu cum sa ma pozitionez fata de aceste forme de viata, englezii, cu care eu personal consider ca nu am nimic, dar absolut nimic in comun.
    Faptul ca ei urasc si dispretuiesc din tot sufeltul lor poporul roman este problema lor, noi romanii putem trai foarte bine cu asta.
    Noi romanii trebuie sa facem in asa fel incat noua sa ne fie bine, indiferent unde ne aflam, cat despre englezi, sper sa-i vad zburati cat mai repede din UE si adanacindu-se cat mai adanc in mocirla islamismului care infloreste atat de voinic in tara lor, islamism pe care englezii chiar il respecta, in numele multiculturalismului.
  • +5 (7 voturi)    
    Pana la Farage si UKIP-ul sau... (Joi, 7 mai 2015, 16:10)

    Andradda [utilizator]

    ...au grija romanii sa se "gunoiasca " ei intre ei.
    Lasand la o parte politicienii care, asa cum sunt ei, sunt totusi votati de romani, nici cei care ar trebui sa pastreze un ton mai moderat si mai curat nu-s mai de soi.
    Ma refer desigur la mass-media, in intregul ei. Am ajuns sa nu mai facem diferente intre Badea, Gadea, Ciuvica, Banciu, Orcan, Tapalaga, Cristoiu sau CTP. pt. ca scopul lor este acelasi - de a jigni si de a-si calca in picioare oponentii.
    Diferenta ar fi ca, cei ca Badea sau Banciu baga ei insisi mana in hardaul cu rahat si apoi il arunca direct in fata celor pe care nu-i suporta, in timp ce Cristoiu, Tapalaga sau CTP isi impacheteaza rahatul in"staniol stilistic" si-l arunca noaptea in dormitoru "vrajmasilor" sa dospeasca pana dimineata ca sa puta cat mai tare.
    Badea si Banciu le zic romanilor ca sunt prosti, slugi, vanduti...iar Tapalaga sau Cristoiu le spun ca sunt naivi, manipulati, incompetenti sau ca sunt ghidati numai de propriul interes. Practic, unii folosesc expresiile dure iar ceilalti sinonime care nu zgarie urechea si ochiul chiar atat de tare. dar mesajul este exact acelasi, la fel de jignitor, si la fel de deplorabil.
    Iar noi ne dam de ceasul mortii ca un oarecare f...te vânt din Anglia ii numeste pe romani asa cum de fapt se numesc romanii intre eii, zi de zi, ora de ora.
  • +4 (6 voturi)    
    Asa suntem vazuti si pe buna dreptate ! (Joi, 7 mai 2015, 16:51)

    Plagarus [utilizator]

    " Meseria " de roman este o grea povara, datorita slabei educatii a majoritatii migratoare si a jegului vizual pe care-l inspira. Daca ar veni niste alogeni jegosi, necalificati, nevorbitori de limba tarii in care s-au asezat, in baraci improvizate, in holuri si gari, pe sub poduri si-n gradinile noastre cum am reactiona ? LA FEL ! Electoral este trist ca romanii sunt niste gloabe pe care se bate moneda electorala ( de succes !)
  • +5 (7 voturi)    
    Au aparut "nihilistii" (Joi, 7 mai 2015, 17:05)

    Andradda [utilizator]

    Cei care nu vor sa recunoasca nici in ruptul capului ca putregaiul e in Romania, nicidecum in Danemarka!
    Ati citit ultimele reportaje, articole, in care timisorenii recunosc ca Timisoara este de ani de zile in mainile a 3 clanuri tiganesti, in cardasie cu politia si justitia de acolo?
    Nu?
    Pai.....