Familia Regala a Romaniei ii felicita pe ducele si ducesa de Cambridge pentru nasterea fetitei lor. La Savarsin va fi plantata o magnolie care va purta numele noii-nascute

de G.S.     HotNews.ro
Sâmbătă, 2 mai 2015, 19:07 Actualitate | Esenţial

Principesa Mostenitoare Margareta si Principele Radu au scris o scrisoare Ducelui si Ducesei de Cambridge, in care felicita pe tinerii parinti si doresc intregii familii fericire, bucurie si impliniri, informeaza blogul oficial al Casei Regale. 

"Familia Regala a Romaniei a aflat cu bucurie despre nasterea celui de-al doilea copil al Altetelor Lor Regale Ducele si Ducesa de Cambridge. Astazi, 2 mai 2015, la Londra, la ora 8.34, Alteta Sa Regala Principesa Catherine a adus pe lume o fetita in greutate de 3.7 kilograme", scrie sursa citata. 

In ziua botezului micii principese de Cambridge, la Castelul Savarsin, va fi plantata o magnolie care va purta numele noii-nascute si care va fi asezata alaturi de stejarul Principelui George, plantat in august 2013, mai informeaza Familia Regala.










770 vizualizari
  • +4 (6 voturi)    
    induceti in eroare cititorii (Sâmbătă, 2 mai 2015, 19:41)

    dadan [utilizator]

    Romania nu e monarhie si deci nu are familie regala... spuneti-le pe nume si nu o mai dati cu familia regala de parca ar fi un titlu oficial... este la fel de rege ca si regele Cioba si ca imparatul Iulian.... adica autointitulat... sau demisionat
    • 0 (0 voturi)    
      l ai uitat pe "regele".. (Duminică, 3 mai 2015, 1:38)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui dadan

      hagi...si pe regele ...manelelor...ca e plina romania de .."regi"....
  • 0 (4 voturi)    
    Familia regala sau agentia imobiliara regala? (Sâmbătă, 2 mai 2015, 21:21)

    mihai [anonim]

    Mai dati mana cu Iliescu de cateva ori ca poate va mai restituie ceva. Famlia regala ar fi trebuit sa ofere un model de conduita.
  • +2 (4 voturi)    
    Corect (Sâmbătă, 2 mai 2015, 21:32)

    war4peace [utilizator]

    Când am citit "Principesa Moştenitoare" mă întrebam... ce anume, exact, moşteneşte?
  • +1 (3 voturi)    
    cine (Sâmbătă, 2 mai 2015, 21:49)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    naiba ii mai baga in seama pe astia, ''familia regala'' a''princepelui'' duda.
  • +1 (3 voturi)    
    My two cents (Sâmbătă, 2 mai 2015, 22:11)

    HappyEnd [utilizator]

    "...va fi plantata o magnolie care va purta numele NOU-NASCUTEI."
  • +1 (3 voturi)    
    propunere (Sâmbătă, 2 mai 2015, 22:15)

    Hipius [utilizator]

    Sa-i trimita o cutie de ciocolata Principele Radu si Principesa Margareta,de aia cu cacao, amaruie,sanatoasa.Sa inceapa viata cu dreptul.

    Recomandata de medici si de Regele longeviv.
  • 0 (0 voturi)    
    care familie? (Duminică, 3 mai 2015, 8:18)

    anton [anonim]

    familia dude?