Dosar penal dupa ce parbrizul unei masini a ANAF a fost spart cu o piatra, la Vama Veche

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 2 mai 2015, 17:54 Actualitate | Esenţial

Politistii constanteni au deschis un dosar penal dupa ce parbrizul unei masini a ANAF a fost spart cu o piatra aruncata de un turist, in timpul controalelor facute de inspectorii antifrauda la Vama Veche, iar oamenii legii incearca sa il identifice si sa il gaseasca pe autor.

Potrivit reprezentantilor Politiei Judetene Constanta, politistii au deschis un dosar penal pentru distrugere dupa ce unei masini a ANAF, aflata in Vama Veche, i-a fost spart parbrizul de o piatra aruncata de un turist, transmite Mediafax.

Pana in prezent, autorul acestui gest nu este cunoscut, oamenii legii desfasurand cercetari pentru identificarea lui.

Incidentul a avut loc in timpul unuia dintre controalele desfasurate in aceasta perioada, pe litoral, de catre inspectorii antifrauda.

De altfel, reprezentantii Directiei Generale Antifrauda Fiscala au postat pe pagina de Facebook a institutiei un mesaj referitor la aceste controale, in care se arata ca agentii economici de pe litoral fiscalizeaza incasari zilnice de sute de mii de lei.










3290 vizualizari
  • +1 (27 voturi)    
    anafule... (Sâmbătă, 2 mai 2015, 18:50)

    microbistu' [utilizator]

    ...ciocu' mic! vezi ca ai uitat de evaziunea adevarata, cea mare. sau acolo nu ai voie ca e politic sau familiile voastre o fac!
    • +4 (14 voturi)    
      Iote-l (Sâmbătă, 2 mai 2015, 21:58)

      HP [utilizator] i-a raspuns lui microbistu'

      Iote-l, circopitecul.

      Zi-le frate, cum ar fi mai bine sa ii lase in pace ANAF-ul pe toti si sa astepte dupa "evaziunea adevarata", iar intre timp sa fure toti de sting.

      Mare gradina domnului.
  • -1 (23 voturi)    
    Pai da... (Sâmbătă, 2 mai 2015, 18:55)

    HP [utilizator]

    La noi maimutele se bucura de asemenea gesturi.

    Hai ba, cu comentariile voastre tembele despre unde ar trebui sa mearga ANAF prima data.

    Circopitecilor.
    • +5 (11 voturi)    
      da (Sâmbătă, 2 mai 2015, 21:29)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui HP

      ma, eu sint circopitec si ma bucur, si consider ca anaf ar trebui sa mearga la companiile de stat, apoi la firmele care au contracte cu statul, iar ;la covrigari si altii ca ei niciodata. Si la angajatorii de postaci sa mearga , sa nu-i lase in voia lor.
      Sint mindru ca sint maimuta. Mai bine maimuta decit idiot util.
      • -3 (9 voturi)    
        Aha (Sâmbătă, 2 mai 2015, 21:56)

        HP [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

        Ce consideri tu si altii ca tine, nu are absolut niciun fel de importanta, din fericire.

        Ciordeala e la fel peste tot si nu stam acum sa socotim care ciordeste mai mult sau mai putin.

        Faptul ca ii apuca de urechi pe buticari, pietari si covrigari ma bucura enorm, pentru ca eu de astia ma lovesc zilnic, nu de postaceala ta cu Ponta si RomPetrol si Voiculescu si nu mai stiu ce tembelisme.

        Cand o fi sa ii execute si pe aia, foarte bine.

        Pana atunci, ciocul mic.
        • +5 (9 voturi)    
          da (Sâmbătă, 2 mai 2015, 22:21)

          baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui HP

          ma, dar ce mic la minte esti esti daca de astia te lovesti, esti ca pensionarii ceausisti care se bucurau ca l-a prins militia pe frizer ca ia bacsis, sau pe cutare ca are patru kg de zahar in camara. Altfel, eu consider ca datorita lui voiculescu, nastase si mongo nu am autostrazi, nu am asistenta medicala corespunzatoare, am invatamint dezastruos, birocratie infecta si ineficienta,etc. Iar ca tu esti postac varanic,este evident, dar este doar treaba ta.
          • 0 (0 voturi)    
            Si (Sâmbătă, 2 mai 2015, 23:06)

            HP [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

            Deci pana nu ii executa pe Voiculescu si compania - ii lasam pe astialalti in pace ? Ce rezolvi asa ? Ce legatura are una cu cealalta ?
  • 0 (22 voturi)    
    vamaiotii un fel de greci... (Sâmbătă, 2 mai 2015, 19:39)

    dadan [utilizator]

    anarhisti boemi care cred ca viata in cort pe malul marii e totul... ANAFUL incepe sa functioneze si asta este inbucurator...ar trebui sa devina un fel de DNA insa nu are independenta din punct de vedere politica ca sa poata realiza un salt ireversibil... pana acum Ponta putea reforma ANAFUL si nu mai era nevoie de tampenia aia de superacciza pe benzina ca sa aiba colectari bune la buget...
  • -1 (1 vot)    
    Faptas (Duminică, 3 mai 2015, 8:22)

    Martens [anonim]

    Stiu eu cine e faptasul, cine le-a spart geamul: poporul roman. Piatra din geamul ANAF e in acelati timp o piatra in geamul guvernantilor si a intregii clase politice.