Victor Ponta, despre romanul rapit in Burkina Faso: Din datele pe care le avem acum, e bine

de I.C.     HotNews.ro
Vineri, 1 mai 2015, 6:34 Actualitate | Esenţial

Premierul Victor Ponta a afirmat joi ca, din datele pe care le au autoritatile romane in prezent, cetateanul rapit in Burkina Faso este bine, insa a precizat ca "ar fi o crima" sa dezvaluie lucruri confidentiale despre acest caz, informeaza Agerpres.

Intrebat daca persoana rapita e bine, Ponta a raspuns: "Din toate datele pe care le avem acum, da, dar repet e un domeniu in care daca facem exces de comunicare s-ar putea exact sa facem cea mai mare greseala si sunt convins ca oameni care au ocupat functii in statul roman stiu acest lucru. Show-ul cu maini ridicate la aeroport apartine trecutului".

"Vesti am in fiecare zi si de acolo, dar, asa cum siguranta stie un fost presedinte al Romaniei, ar fi chiar o crima sa vorbesti in fiecare zi dezvaluind niste lucruri confidentiale si care, daca le dezvalui, ar putea chiar sa puna in pericol grav viata si integritatea cetateanului roman", a afirmat Ponta intr-o declaratie de presa la Riad.

Premierul a mai spus ca se fac eforturi in acest caz, ca sunt discutii cu "toti partenerii", insa a insistat asupra faptului ca nu se va comunica decat "ceea ce este sigur si ceea ce este de natura de a nu pune in pericol viata celui rapit".

"Sa speram ca in cel mai scurt timp il avem din nou acasa", a conchis Ponta.










1319 vizualizari
  • +10 (10 voturi)    
    Bine e sa fii roman! (Vineri, 1 mai 2015, 8:02)

    Pictor Uiorel Vonta [anonim]

    Asa bine sa ai tu Ponto toata viata ta!
  • +9 (9 voturi)    
    ponta... (Vineri, 1 mai 2015, 8:27)

    gybe [utilizator]

    Oho, e bine mersi. Crima aici e sa dai mai multe detalii, sau sa arati interes. Doamne feri sa iei problema si s-o rezolvi profesional.
  • +8 (8 voturi)    
    Vesti (Vineri, 1 mai 2015, 8:28)

    NicolaeA [utilizator]

    Si despre romanii care traiesc in saracie in Romania avem vesti ! Sunt bine !
    • +5 (5 voturi)    
      Sunt atat de bine, (Vineri, 1 mai 2015, 10:52)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui NicolaeA

      pe cat sunt de... inteligenti.
      E vorba de votantii lor! Ai pesedeilor si uslasilor!
    • 0 (0 voturi)    
      care saraci (Vineri, 1 mai 2015, 20:28)

      gopo111 [utilizator] i-a raspuns lui NicolaeA

      ca s-au creat un milion de locuri de munca , lumea o duce ff bine, toti sint la gratar si la mare, ce mai raiul pe pamint in Romania
  • +10 (10 voturi)    
    Ai mai pus un diagnostic din buric,"doctore"? (Vineri, 1 mai 2015, 8:35)

    Plagarus [utilizator]

    Cinci barbati inarmati si purtand turbane au rapit, pe 4 aprilie, un "ofiter de securitate roman" care lucra la mina de mangan de la Tambao, o mica localitate din nordul Burkina Faso, situata la aproximativ zece kilometri de Niger si Mali.
    Rapitorii nu au cerut pana acum nicio recompensa pentru eliberarea cetateanului roman si ca autoritatile nu au stabilit niciun fel de contact cu cei care l-au sechestrat.
    Viorele sa stii ca un militar de rang inalt din Burkina Faso a declarat ca rapitorii au traversat fluviul Niger si se afla in nordul Mali, o zona asupra carora se concentreaza cautarile. Armata americana si cea franceza ajuta autoritatile din Burkina Faso sa-l caute pe roman.
    • 0 (0 voturi)    
      io (Vineri, 1 mai 2015, 20:30)

      gopo111 [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      sint purtatorul de cuvint de onoare al lui Monta Puie, si iti multumesc pt update, a zis prim ministru ca cum termina de sarbatorit 1 mai se uita si el pe net sa vada care e treaba , ca poate il salveaza aia pe roman si atunci nu ii mai iese si lui bani de o vrajeala ceva
  • +2 (2 voturi)    
    Unde a dat declaratia, in Dubai? (Vineri, 1 mai 2015, 16:23)

    Locke Lamora [utilizator]

    Ca probabil se gandea cat de bine ii e lui.
  • 0 (0 voturi)    
    e bine (Vineri, 1 mai 2015, 20:27)

    gopo111 [utilizator]

    sarbatoreste 1 mai cu ciorile, aia au facut un cerc mare in jurul focului si romanul se perpeleste la protap, asta e in principiu ok pt Monta