Daniela Barsan a fost numita consilier de stat, sefa Biroului de presa al Presedintiei. Ea nu va fi si purtator de cuvant

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 23 aprilie 2015, 16:44 Actualitate | Esenţial

Daniela Barsan
Foto: Facebook
Presedintele Klaus Iohannis a numit-o joi  pe Daniela Barsan in calitatea de consilier de stat la Departamentul de Comunicare Publica. Daniela Barsan va coordona activitatea Biroului de Presa al Administratiei Prezidentiale.

Daniela Barsan a declarat pentru HotNews.ro ca nu va ocupa si postul de purtator de cuvant.

Daniela Barsan a fost sefa Biroului de presa - Departamentul de analiza politica si comunicare la PNL.

In februarie 2015, Daniela Barsan a fost propusa de Administratia Prezidentiala membru supleant al Consiliului National al Audiovizualului.












[P] ​Accepta provocarea unui business fara hartii! E mai simplu decat crezi               

Activitatile noastre zilnice sunt din ce in ce mai orientate catre mediul electronic si online. Traim intr-un ritm care ne-a impus sa adoptam solutii eficiente si sigure pentru a plati facturi si taxe, a face cumparaturi, a verifica soldurile bancare, etc. Este o practica pe care am ales-o din dorinta de a simplifica lucrurile si pe care multi dintre noi ne dorim sa o regasim si in viata profesionala, unde cautam solutii pentru a depasi constrangerile de timp si spatiu atunci cand trebuie sa obtinem  o aprobare, sa  semnam rapid un contract sau sa accesam un document de la distanta.
15079 vizualizari
  • +18 (20 voturi)    
    De unde-i scoate frate? (Joi, 23 aprilie 2015, 17:12)

    lucky luck [utilizator]

    Par scosi din jobenul galeriei ilustrilor necunoscuti.
    Dupa figura: o arivista tanara, fara charisma si fara vreo aplecare spre comunicarea empatica. Fara CV si fara conturi in retelele sociale, fara un portofoliu de presa si fara experienta. Sunt trasi la sorti din cartea de telefon?
    • +5 (7 voturi)    
      si nu numai atat... (Vineri, 24 aprilie 2015, 8:56)

      lili [anonim] i-a raspuns lui lucky luck

      Nu are CVul public, nu l-am gasit, e mare absolventa de fabrica de diplome Hiperion(scrie pe net), dar vad ca au bagat-o PNListii in tot felul de posturi publice, a fost membra in Consiliul de Administratie al TVR in 2012 !!
      Buna la orice, ca orice membru de partid din Romania, maine poimaine o vom vedea mare ministresa!!
  • +13 (15 voturi)    
    sper sa apucam sa o vedem la fata... (Joi, 23 aprilie 2015, 17:20)

    lili [anonim]

    Pe dna fosta purtatoare de cuvant nu ma vazut-o iesind niciodata, cred ca avea frica de jurnalisti...
  • +12 (16 voturi)    
    Pare pisi (Joi, 23 aprilie 2015, 17:23)

    Bibanski [anonim]

    Miau.
  • +13 (13 voturi)    
    am cautat pe net... (Joi, 23 aprilie 2015, 18:04)

    lili [anonim]

    Sa vad cine este, ce-a FACUT la viata ei, cu ce s-a remarcat si vad ca este membra de PNL !
    Asta-i marele merit !
    NU o vad bine deloc, NU am auzit de ea, ma tem ca povestea dnei Tatiana Niculescu Bran se va repeta... nu o vad rezistand atacurilor jurnalistilor acreditati la Cotroceni... daca va avea curajul sa apara in fata lor, ca dna Tatiana Niculescu Bran NU a aparut niciodata!!.. unde naiba gasesc astia numai NO NAME-uri, nu vad deloc oameni valorosi care au facut ceva scoala,(asta a absolvit scoala de diplome Hiperion(le-ati vazut pe fatucile alea-jurnaliste care pun intrebarile alea tampite la DNA, la Parlament, la Guvern...!!), care au realizat ceva la viata lor, care s-au remarcat prin ceva anume... nici vorba, calitatea de membru de partid este suficienta sa-i vezi in orice post!
    Sunt buni la orice, oriunde-i trimite partidul!
    O sa tot modernizam Romania cu "membrii" partidelor noastre...
    La "Sfantu' Asteapta!!
    Succes, dle Johannis, v-am votat, dar....
    • +1 (1 vot)    
      trebuia (Joi, 23 aprilie 2015, 22:44)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui lili

      sa ocupe cineva postul asta de secretara, ca asta va face de fapt, secretariat, tot ''experimentatii'' mialache si dudu ionescu fac treaba. Treaba lui johanis cel bine facut.
  • +2 (2 voturi)    
    Cum asa? (Vineri, 24 aprilie 2015, 2:31)

    Sthelian [utilizator]

    Parca Alesul e in deplasare la Bruxelles!!!!!!
    Cum face de semna decretul?
    A!!!!!! stai ca uitai ca are cont pe facebook si l-a semnat acolo-sa!!!!
    Sau i-a dat PNL mutarea in plic????
    Se publica postul undeva? Fu vreun concurs de CV-uri???
  • +3 (3 voturi)    
    completarea a venit ulterior... (Vineri, 24 aprilie 2015, 8:16)

    lili [anonim]

    "Ea nu va fi si purtator de cuvant."

    Completarea asta a venit ulterior, initial toata media a anuntat-o ca purtator de cuvant.
    Chiar aici pe Hotnews nu a existat.
    De ce oare au completat, nu au curajul sa o puna si purtator de cuvant?!
    Sau cuvintele Administratiei prezidentiale le "va purta" K Johannis, in stilul Johannis?!
    Ma miram eu sa o vad pe fatuca asta in postura de purtator de cuvant, probabil ca jurnalista o fi pus intrebari d-alea cu care ce dau gata jurnalistele care stau in fata DNA, ICCJ, Guvern, Cotroceni, care-si dau masura jurnalismului cand vorbesc despre Oana Zavoranu si mama ei, Dumnezeu s-o ierte....
    A-propos, CVul ei e de negasit, are functie publica de ce nu-i gasim CVul?!
    • +3 (3 voturi)    
      "... de ce nu-i gasim CVul?! " (Vineri, 24 aprilie 2015, 9:47)

      ofCAER [utilizator] i-a raspuns lui lili

      E clasificat!