Un protestatar i-a cerut lui Klaus Iohannis demiterea Avocatului Poporului: Herr Klaus, Ciorbea raus

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 30 martie 2015, 15:59 Actualitate | Esenţial

Presedintele Klaus Iohannis a fost intampinat luni, in fata  Bibliotecii Centrale Universitare "Carol I", de un protestatar care avea scris pe o coala de hartie A4 "Herr Klaus, Ciorbea raus" (Domnule Klaus, Ciorbea afara).

"Idei putine, dar bine conturate", a comentat, zambind, Iohannis, inainte de a intra in Biblioteca, unde a participat la Forumul "Noi Perspective ale Parteneriatului Strategic Statele Unite - Romania".

Avocatul Poporului, Victor Ciorbea, este acuzat de o parte a societatii civile ca a refuzat sa conteste Curtea Constitutionala mai multe ordonante de urgenta ale Guvernului, cele mai celebre cazuri fiind OUG care a permis migratia primarilor si OUG prin care s-a modificat legea invatamantului.










3707 vizualizari
  • -22 (26 voturi)    
    Hahahaha (Luni, 30 martie 2015, 16:04)

    newlook [utilizator]

    "Idei putine, dar bine conturate", a comentat, zambind, Iohannis...(despre basisti).

    E tare neamtul !
    • +19 (21 voturi)    
      in schimb... (Luni, 30 martie 2015, 16:19)

      popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      tu esti plin de idei...
  • +17 (17 voturi)    
    Raus mit Ciorbea! (Luni, 30 martie 2015, 16:06)

    Romania, tara pomanagiilor [utilizator]

    Stia omul ce zice.
    • -17 (19 voturi)    
      Idei putine.... (Luni, 30 martie 2015, 16:16)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui Romania, tara pomanagiilor

      "Idei putine...."
      • +7 (9 voturi)    
        Mazeta si Pontiac sunt in concediu? (Luni, 30 martie 2015, 15:22)

        ouyang [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Mars postacule.
        • +5 (5 voturi)    
          Mazeta "impinge la vagoane" (Luni, 30 martie 2015, 17:16)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui ouyang

          dupa drink building ul din moscow
      • +6 (8 voturi)    
        Tot ce stii sa faci (Luni, 30 martie 2015, 16:57)

        Romania, tara pomanagiilor [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        e sa repeti mot-a-mot ce zic altii, tu nu gandesti pentru tine.

        Abia astept sa te trimita Putin in gulag pentru incompetenta.
  • 0 (0 voturi)    
    Protestatarul o fi fost liberal (Luni, 30 martie 2015, 20:59)

    ty [utilizator]

    "PNL vrea sa-l schimbe pe Victor Ciorbea din functia de Avocat al Poporului"