Un protestatar i-a cerut lui Klaus Iohannis demiterea Avocatului Poporului: Herr Klaus, Ciorbea raus

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 30 martie 2015, 15:59 Actualitate | Esenţial

Presedintele Klaus Iohannis a fost intampinat luni, in fata  Bibliotecii Centrale Universitare "Carol I", de un protestatar care avea scris pe o coala de hartie A4 "Herr Klaus, Ciorbea raus" (Domnule Klaus, Ciorbea afara).

"Idei putine, dar bine conturate", a comentat, zambind, Iohannis, inainte de a intra in Biblioteca, unde a participat la Forumul "Noi Perspective ale Parteneriatului Strategic Statele Unite - Romania".

Avocatul Poporului, Victor Ciorbea, este acuzat de o parte a societatii civile ca a refuzat sa conteste Curtea Constitutionala mai multe ordonante de urgenta ale Guvernului, cele mai celebre cazuri fiind OUG care a permis migratia primarilor si OUG prin care s-a modificat legea invatamantului.
























[P] Tu cum iti protejezi casa in cazul unui INCENDIU?

Riscurile majore precum INCENDIILE, EXPLOZIILE sau FURTUL, ori fenomenele naturale distructive precum CUTREMURELE, INUNDATIILE, ALUNECARILE sau PRABUSIRILE DE TEREN, FURTUNILE sau GRINDINA, pot afecta oricand, din pacate, siguranta casei fiecaruia dintre noi.

3730 vizualizari

  • -22 (26 voturi)    
    Hahahaha (Luni, 30 martie 2015, 16:04)

    newlook [utilizator]

    "Idei putine, dar bine conturate", a comentat, zambind, Iohannis...(despre basisti).

    E tare neamtul !
    • +19 (21 voturi)    
      in schimb... (Luni, 30 martie 2015, 16:19)

      popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      tu esti plin de idei...
  • +17 (17 voturi)    
    Raus mit Ciorbea! (Luni, 30 martie 2015, 16:06)

    parol_monsher [utilizator]

    Stia omul ce zice.
    • -17 (19 voturi)    
      Idei putine.... (Luni, 30 martie 2015, 16:16)

      newlook [utilizator] i-a raspuns lui parol_monsher

      "Idei putine...."
      • +7 (9 voturi)    
        Mazeta si Pontiac sunt in concediu? (Luni, 30 martie 2015, 15:22)

        ouyang [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        Mars postacule.
        • +5 (5 voturi)    
          Mazeta "impinge la vagoane" (Luni, 30 martie 2015, 17:16)

          un domn [utilizator] i-a raspuns lui ouyang

          dupa drink building ul din moscow
      • +6 (8 voturi)    
        Tot ce stii sa faci (Luni, 30 martie 2015, 16:57)

        parol_monsher [utilizator] i-a raspuns lui newlook

        e sa repeti mot-a-mot ce zic altii, tu nu gandesti pentru tine.

        Abia astept sa te trimita Putin in gulag pentru incompetenta.
  • 0 (0 voturi)    
    Protestatarul o fi fost liberal (Luni, 30 martie 2015, 20:59)

    ty [utilizator]

    "PNL vrea sa-l schimbe pe Victor Ciorbea din functia de Avocat al Poporului"