VIDEO Faza zilei - Traian Basescu, catre protestatarii care il huiduiau la Parchet: Hu, hu, hu!

de R.M.     HotNews.ro
Miercuri, 25 martie 2015, 4:35 Actualitate | Esenţial

Traian Basescu a tinut sa dea o replica protestatarilor care il huiduiau la iesirea de la Parchetul General, unde a fost audiat in dosarul de santaj reclamat de Gabriela Firea.

Dupa ce a raspuns sumar la intrebarile ziaristilor, Traian Basescu s-a intors spre protestatari, inainte de a urca in masina, pentru a le transmite, razand: "Hu, hu, hu!".

Imaginile, filmate de Digi.24, mai jos (de la min 1 si 5 secunde):











32357 vizualizari
  • +18 (38 voturi)    
    Se intoarce el ca Prim Ministru (Miercuri, 25 martie 2015, 5:37)

    Popa Stancu [anonim]

    Degeaba il hulesc comunistii din PSD ca se intoarce tatucu Base si pune pulanu' pe ie. HU HU HU!!!
    • -15 (21 voturi)    
      ... (Miercuri, 25 martie 2015, 7:48)

      vitan.sandu [utilizator] i-a raspuns lui Popa Stancu

      Ma gandeam ca totusi, chiar si im. be. ci li.tatea are limite. Se pare ca nu este asa.
      • +2 (2 voturi)    
        Corect (Miercuri, 25 martie 2015, 17:25)

        Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui vitan.sandu

        Intarita si de scrierea agramata postarea ta e dovada vie ca nu aveti limita. Tare e gluma cu "ma gandeam". "Spartul" semintelor la bere nu se poate asimila cu "gandirea".
    • -13 (19 voturi)    
      eu plec pe mare (Miercuri, 25 martie 2015, 8:13)

      popa prostu [anonim] i-a raspuns lui Popa Stancu

      Daca doamne fereste se intampla ce zici tu eu am plecat pe mare, Dar matelotu n-a fost membru pcr? Sa vezi ca daca intra la zdup multi adepti vor zice ca e detinut politic...
    • -13 (17 voturi)    
      clar se intoarce (Miercuri, 25 martie 2015, 8:21)

      amycus [utilizator] i-a raspuns lui Popa Stancu

      la parchet in fiecare saptamana.

      dupa care prim ministru la bulau.

      hau-hau-hau!
    • -9 (13 voturi)    
      ha ha ha (Miercuri, 25 martie 2015, 11:12)

      mircica basica [anonim] i-a raspuns lui Popa Stancu

      halal de fost presedinte, un maimutoi cardit
    • +10 (12 voturi)    
      Interesant (Miercuri, 25 martie 2015, 12:02)

      Vladf [anonim] i-a raspuns lui Popa Stancu

      Ce mi se pare interesant, va spun ca si om care lucreaza in zona;
      - televiziunile apar de dimineata undeva pe la 8:30-9:00, se cam bat pe locuri;
      - toti se pun in fata Parchetului ca sa prinda cadre cum ies inclulpatii;
      - cei de la digi, inainte sa apara gloata deja montau o alta camera, pusa pe o masina, nu am mai vazut pana acum desi care TV sunt de 2-3 ori pe saptamana acolo;
      - camera montata pe masina era stric pentru gloata sa prinda un unghi cat mai deschis astfel incat cele 15-20 de persoane sa incapa in cadru (stiu ei ceva);
      - in gloata nu am putut sa nu-l recunosc pe barbosul cu steagul, asta este pusculita, la toate huhuielile apare, chit ca plang unii despre spatiul verde, caini sau despre Ponta, banuiesc ca are tarif fix;
      - mai era unul care dadea tonul, avea ochelari de soare, nu vroia sa fie recunoscut (instigator) probabil cel care ii si platea;
      - gloata foarte organizata, desi erau putini aveau 2 steaguri mari, care acopereau mult, strict pt. TV, iar ca sa fie auziti, trompete cu presiune, destul de scumpe, dar urlau ca un claxon de tir;
      Restul sunt fotografi si cameramani, probabil si 1-2 jandarmi.
      Totul orchestrat si organizat, cu maxim 500-1000 de euro strangi o gasca de genul.
      Penibil, mai ales ca vad evenimente de genul asta de 2-3 ori pe saptamana, la Voiculescu nu au venit decat cameramani sau la alti penali-penibili.
    • -9 (11 voturi)    
      base (Miercuri, 25 martie 2015, 13:05)

      cornelan [utilizator] i-a raspuns lui Popa Stancu

      ce altceva sa te astepti de la o lichea ...??!!??
  • +23 (27 voturi)    
    Socializare tip antena3 (Miercuri, 25 martie 2015, 6:29)

    Mate [anonim]

    Noul ( de fapt vechiul ! ) gen de socializare antena3...Huiduitul lui Basescu si a celor ce au o legatura cu el..."Basescu e de vina" nu mai e de actualitate !!
    • +11 (15 voturi)    
      va rog frumos (Miercuri, 25 martie 2015, 9:19)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui Mate

      Va rog frumos incercati sa explicati asta latrinsitilor, desi nu cred ca vor pricepe: poate ca Base merita huiduit pentru ce a facut, poate ca o sa fie condamnat, dar cu siguranta nu mai este acuma presedinte! Deci penrtu ce se intampla rau acum, nu Base este de vina, nu el trebuie huduit!
      O sa fie reales Tonta, iar uslasii vor striga in continuare "jos Basescu!"
      • -14 (16 voturi)    
        despre Hahaila (Miercuri, 25 martie 2015, 10:36)

        mml [utilizator] i-a raspuns lui hot news

        Chiar daca nu mai este "presedinte", Hahaila merita sa fie huiduit oriunde apare in public, sa vada si el cat a fost si este de iubit!
      • -14 (16 voturi)    
        latrinistii (Miercuri, 25 martie 2015, 10:39)

        mml [utilizator] i-a raspuns lui hot news

        Cei pe care tu ii numesti latrinisti isi platesc cu regularitate taxele si impozitele, sunt premiati la nivel international, in timp ce posturile pupincuriste ale Basescului latra dar uita sa-si achite datoriile.
        • +8 (8 voturi)    
          Taxele si impozitele ? (Miercuri, 25 martie 2015, 11:49)

          mercedes [utilizator] i-a raspuns lui mml

          Cum platesc asistatii social taxe si impozite?
          • +4 (4 voturi)    
            N-ai inteles ce-a vrut sa spuna mml (Miercuri, 25 martie 2015, 13:26)

            Prostu' satului [utilizator] i-a raspuns lui mercedes

            Adica e chiar mai rau decat credeai. Nu despre protestatari vorbea, ci despre posturile TV ale lui Voiculescu :-)
          • +1 (3 voturi)    
            nu-i frumos! (Miercuri, 25 martie 2015, 17:41)

            hot news [utilizator] i-a raspuns lui mercedes

            Mi-ai luat voiba din gura, EU trebuia sa ii rapsund asta, pentru ca pe mine m-a atacat adeptul Varanului!
            Evident ca fanii ilici, ceea ce include si pe latrinisti, sunt in proportie de 99.9% asistati sociali, asa ca ideea ca dumenalor PLATESC, cu sau fara regularitate, taxe si impozite, este absolut hilara!!!
            Ce sa mai zici de faza cealalta: stipendiile primite de la Maskwa se cheama ca sunt "premiati la nivel international"!!!
  • +20 (24 voturi)    
    asa (Miercuri, 25 martie 2015, 7:09)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    Ma revolta ca aceiasi dubitabili huiduie mereu in numele nostru.
    Basescu are umor.
  • -12 (16 voturi)    
    Ce replica putea sa dea (Miercuri, 25 martie 2015, 7:26)

    Andrea [anonim]

    acest babuin care ne prostea pe fata cu lupta anti coruptie dar pe la spate famiglia lui fura de rupea.
  • +19 (23 voturi)    
    USL traieste prin scursori! (Miercuri, 25 martie 2015, 7:40)

    hotnewsfil [utilizator]

    Acesti haidamaci tocmiti de pe vremea "USL traieste" se bucura si ei la un coltuc de paine, urla cum le-a cerut platitorul, neintelegand bine de ce.
  • -2 (10 voturi)    
    N-or sa reuseasca nici acum (Miercuri, 25 martie 2015, 7:53)

    BEDE [utilizator]

    Daca n-au reusit sa-l infunde pe Base cu flota pt ca a fost deshtept si a lucrat acoperit, asa incat nu s-a putut gasi nici o dovada ca a stiut ce s-a intamplat, atunci nu il vor prinde nici cu asta. Cred ca madam Firea va trebui sa plateasca cheltuieli de judecata si daune morale, asa cum si merita pt ca s-a pus cu cine nu trebuie.
    Poa' sa pice jumatate din PDL, dar pe Base nu-l vor dovedi. Si chiar de pica jumate din PDL, las' ca si de PSD-ul actual mi-e scarba si nici PNL nu e mai bun...
    Daca am putea aduce Bundesratul sa dea legi in Romania, ce bine ar fi!
    Poate-poate ca DNA-ul va ajuta la o oarece primenire a clasei politice, ca cu hotzii astia nu am nici o sperantza: niste hotzi vor aranja ca succesori ai lor sa fie doar altzi hotzi. Si atunci pe cine sa mai alegi?
  • -13 (15 voturi)    
    Daca a luat flegme cand era presedinte (Miercuri, 25 martie 2015, 7:56)

    Huhulescu [anonim]

    De ce n-ar evolua la niste pumni in chelie. Nu e bine sa iriti mahalaua inepta precum zicea un fost si poate viitor basist-udrist.
  • +20 (24 voturi)    
    daca ar fi (Miercuri, 25 martie 2015, 7:58)

    zigot [utilizator]

    oameni civilizati nu s-ar deda la asemenea maniestari fata de un fost presedinte al tarii, singurul ales doua mandate consecutive de 5 ani de popor
    una este ca nu ti-au convenit unele decizii si alta este sa te comporti ca huliganii
  • -13 (13 voturi)    
    Popa tot popa ramane (Miercuri, 25 martie 2015, 8:22)

    onose nicusor [anonim]

    Comentriul tau stimate popa este mai mult decat lamentabil. ma intreb cati ani ai sa vad daca stii ce inseamna comunist. Daca ai sub 40 de ani inseamna ca esti un jeg ca si impostorul de basescu. Nu ai nici cel mai mic simt al realitatii aparand un sistem alcatuit din hoti de cea mai joasa speta. Personal nu am nici o legatura cu psd-ul, sunt un om normal care nu poate fi de acord cu cei ce au jefuit in mod barbar aceasta tara. Ma refer la nenorocitii de pdl-isti acum incarcerati sau urmariti pentru tot raul facut. Astept ca justitia sa-l aduca si pe seful mafiei, basascu acolo unde ii este locul; la puscarie. El impreuna cu boc, blaga, videanu, anastsie, berceanu, flutur si multi altii ca ei s-au ascuns schimbndusi denumirea pdl-istiin pnl-isti (nu am gresit scriindu-le numele cu litere mici-nu merita altceva). O pun pe Gorghiu, purtatoarea de cuvant al noului pdl sa vorbeasca in limbajul ei de lemn in timp ce blaga &co stau la umbra si rad. Numele pe care il aveti are vreo legatura cu ststutul profesional, acela de a fi purtatorul de cuvant al Domnului sau este o coincidenta. Daca numele va defineste profesia este vai si amar de noi, daca este o coincidenta inseamna ca suntei un "plagiator" si un om fara simtul realitatii. Daca taceai, filosof ramaneai!
    • +15 (15 voturi)    
      eu (Miercuri, 25 martie 2015, 9:41)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui onose nicusor

      cred ca tu si cei de mai sus, amicus, sanduvitan si restul sinteti niste babuini din menajeria varanului si sinteti niste jeguri morale, la fel ca varanul voiciorescu. Nu ai argumente sa ma contrazici.
      Ramine cum am stabilit.
      • +9 (9 voturi)    
        Nu-s jeguri morale, doar babuini...ca inteligenta. (Miercuri, 25 martie 2015, 11:03)

        Excelsior [utilizator] i-a raspuns lui baronul stanganbuch

        ...si multi mai sunt din pacate, de 25 ani suferim din cauza lor.
    • +1 (1 vot)    
      Normal adica agramat (Miercuri, 25 martie 2015, 17:28)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui onose nicusor

      Ai dreptate - esti normal agramat. Cateva propozitii te dau gata si nu mai reusesti sa scrii in Romaneste (comentriul/schimbndusi/pdl-istiin/ststutul....)
  • +17 (19 voturi)    
    niste CRETINI ! (Miercuri, 25 martie 2015, 8:26)

    george [anonim]

    Protestatarii sunt clientii antenei 3, din 2012 sunt nelipsiti de la protestele ant 3, au fost si invitati in studio...Dana&co.ant 3 se isterizau cind SSP proteja demnitarul, dat de imbulzeala turbata a reporterilor si cameramanilor nici un cuvint ? Ei nu s-au putut organiza(ca doar se cunosc f bine facindu-si veacul pe treptile DNA-ului)- de-a stinga -dreapta ? Gaitele si gaitarii cu cele mai timpe intrebari se victimizeaza ca sunt "bruscati". Au ordin sa faca haos ca scandalul sa fie pe masura .Ast "tip" sunt mercenary tocmiti tocmai pentru a SOC,SOC,SOC-A...,comentind apoi cu vaijnici "colaboratori" prezenti zi si noapte in ant 3+Ghita tv. Ar trebui sa le mai face-ti si test -alcool ,se aude clar limba plimbindu-se, cit despre grimace...TRISTA MEDIA, JENANTA SI PATETICA !
  • -5 (11 voturi)    
    Parca Basescu hahaia, (Miercuri, 25 martie 2015, 8:48)

    xrogo [utilizator]

    acum si-a schimbat onomatopeele!!!
  • -10 (12 voturi)    
    Prim-preşedinte la bulău (Miercuri, 25 martie 2015, 8:59)

    aegis [anonim]

    Nu te-ai trezit încă din beţie? Postacii lui Băşină mai sunt plătiţi? Se va întoarce la bulău, e lucru garantat!!
  • +15 (15 voturi)    
    Pai da, astia sunt platiti ca sa huiduie (Miercuri, 25 martie 2015, 10:21)

    MGFX [anonim]

    Oamenii normali sunt la munca la ora aia.
    • +3 (3 voturi)    
      corecta observatia (Miercuri, 25 martie 2015, 17:44)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui MGFX

      Si noi mai iesim uneori la protest, cnd situatia etse groasa de tot, cum ar fi acum cu super-imunitatea lui Shova.
      Dar telespectatorii Latrinelor sunt in imensa lor majoritate asistati sociali, asa ca au infinit de mult timp liber - de ce sa nu se duca sa huiduie?!
  • +16 (16 voturi)    
    Ciumpalacii (Miercuri, 25 martie 2015, 10:27)

    ss [anonim]

    Astia sunt ciumpalacii.....probabil plata e de la motanul Felix desi nici Pinochio nu e departe de scursura aia!
  • +8 (8 voturi)    
    Basescu (Miercuri, 25 martie 2015, 13:17)

    Ionel [anonim]

    Asta denota ca Basescu este inca o forta de care se tem multi ,imi aminteste de Iuliu Maniu,ingenunchiat,incarcerat,decedat iar cu toate astea cand se rostea acest nume tremurau chiloti pe comunisti.
    • -5 (5 voturi)    
      halal comparatie! (Miercuri, 25 martie 2015, 14:47)

      mml [utilizator] i-a raspuns lui Ionel

      Cum poti sa-l compari pe Basila cu Iuliu Maniu?
      E o blasfemie la fel de mare ca si cum l-ai compara pe Dumnezeu cu Satana!
      • 0 (0 voturi)    
        hahaha (Joi, 26 martie 2015, 2:29)

        greatza_de_comunisti [utilizator] i-a raspuns lui mml

        dar pe victor viorel ponta cine naiba a putut sa-l compare cu Titulescu?????????????? nici macar blasfemie nu se putea numi, aia a fost comedie