VIDEO Elena Udrea a facut din nou semnul controversat cu degetul aratator la nas

de Red. Stiri     HotNews.ro
Miercuri, 11 februarie 2015, 13:38 Actualitate | Esenţial

Elena Udrea face din nou gestul controversat
Foto: Captura Realitatea TV
Elena Udrea a facut miercuri din nou semnul controversat cu degetul la nara dreapta dupa ce a fost scoasa din arestul Politiei si dusa la Inalta Curte de Casatie si Justitie, unde se judeca propunerea de arestare preventiva pentru 30 de zile. Udrea a fost adusa incatusata la sediul ICCJ. Elena Udrea a fost retinuta marti seara pentru 24 de ore de procurorii DNA si pusa sub acuzare într-un dosar disjuns din dosarul Microsoft pentru doua fapte de trafic de influenta si o fapta de spalare de bani.


Fostul ministru a facut gestul controversat cu degetul la nas si luni, in Parlament, in timpul sedintei in care deputatii urmau sa dea votul pe cererile DNA de incuviintare a urmaririi penale si de arestare care o vizau.

Elena Udrea a explicat, ulterior, pe Facebook gestul sau: "Vad ca gestul meu Parlament in care am dus mana la nas a creat mare valva si s-a transformat in subiect de analiza semiotica. In realitate, e un semn pe care l-am facut unei persoane dragi mie, careia am vrut sa-i transmit ca <totul e in regula>.

Presa a scris dupa gestul din Parlament, cand Elena Udrea si-a atins nara dreapta cu degetul in doua randuri, ca acest semn ar putea fi asociat limbajului mafiot.

Antena 3 a transmis luni imaginile cu gestul Elenei Udrea, titrand "Udrea, gest mafiot la finalul discursului".

In limbajul mafiot exista diferite versiuni de interpretare a unui astfel de gest, el reprezentand fie o amenintare fie un avertisment.
























52897 vizualizari

  • -1 (31 voturi)    
    Poate e o pb fiziologica?! (Miercuri, 11 februarie 2015, 13:31)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    La ceva asa de banal si normal cum de nu se gandeste lumea?! Ca de la atatea declaratii, ii creste nasul...si e normal sa o si manance si sa fie nevoita sa se scarpine!
  • +5 (25 voturi)    
    Ce inseamna gestul eLENEI uDREAGestul (Miercuri, 11 februarie 2015, 13:31)

    Azra [utilizator]

    Ii pute ca va fi nasol!
    • -1 (13 voturi)    
      dupa mine , gestul ei se .... (Miercuri, 11 februarie 2015, 16:17)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui Azra

      adreseaza sigur marinarului...dar e greu de presupus ceea ce inseamna...sunt prea multe variante ( de avertizare, de amenintare, de linistire, etc.. )...sigur este ca marinarul spunea acum citeva zile ca ii este bine in familie iar astazi "si a luat in primire" la sediul partidului sau ( pmp )...deci o schimbare totala de "agenda zilei"...oricum blonda nu va sta mult la mititica...
      • -2 (8 voturi)    
        sti de ce ? (Miercuri, 11 februarie 2015, 17:17)

        babaNovak [anonim] i-a raspuns lui exilatul

        pt ca intre timp, pupilul coldea si camarila basecului, in lipsa unui control adevarat, cu sigilarea birourilor, arhivei, calculatoarelor sri, au avut timp sa distruga tot ce era de distrus, respectiv sute de dosare si filaje a celor buni de santajat. De-acum tacere...
        Iata ca marinarul are din nou tupeu maxim, il vom vedea iar tulburand apele politicii cum vrea muschii lor.
        Ei toti, capii mafioti, au ramas acolo unde erau si inainte de '89, la butoanele din umbra. Basoiu a castigat din nou. ;)
      • -2 (2 voturi)    
        Gestul lui Udrea (Miercuri, 11 februarie 2015, 19:23)

        anonim [anonim] i-a raspuns lui exilatul

        Gestul lui Udrea presupun ca i se adreseaza lui Cocos care a fost printre primii importatori de "Sare de baie" (Fostele Legale) care au distrus toata generatia curenta!
  • +29 (39 voturi)    
    Disperare (Miercuri, 11 februarie 2015, 13:34)

    Daniels22026 [utilizator]

    Noi comentam doua saptamini indiferent ce deget ne arata mafiotii.

    Va dati seama ce iese daca ne arata Elena un deget de la picior?! Explodeaza televizoarele!!!
    • 0 (8 voturi)    
      degetul, nasul & co (Miercuri, 11 februarie 2015, 14:53)

      Iulian [anonim] i-a raspuns lui Daniels22026

      Dar daca arata...altceva mai ...pro..fund, ca gen si stil?
      Toti sateliti de pe orbita pamantului deviaza instantaneu pe orbite necunoscute si te-ve-urile sunt in ...extaz pentru cel putin o luna....de zile, nu pentru corpul ceresc!
    • +8 (8 voturi)    
      Un prost arunca o piatra... (Miercuri, 11 februarie 2015, 16:54)

      XtrO [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

      E o vorba la romani: "Un prost arunca o piatra si 10 destepti se chinuie sa o scoata". Probabil ca stomabila face respectivul gest la mistocareala, stiind ca va inflama tot poporu' cautator de senzational, cu atat mai mult cu cat mass-media explodeaza, efectiv, relevad scenarii apocaliptice, demne de filmele cu Mafia si Omerta ale lui Coppola. Ba ca se scarpina la nas, ba ca e cu catuse-fara catuse, ba ca s-a uitat inspre dreapta si a tras cu ochiul,ba ca... ba ca... De mai mult de o saptamana, toate, dar TOATE posturile TV de stiri aloca cel putin 90% din timpul de emisie doar cucoanei Udrea. Evident, fiecare post incerca sa desluseasca impreuna cu tot felul de pareristi, ceva ce celelalte posturi inca nu au depistat in legatura cu celebrul caz de importanta mondiala si astfel sa dea lovitura. Pe bune, doar eu m-am saturat de acest subiect? Adica, in lumea asta nu se mai intampla nimic, tot mapamondul graviteaza in jurul Udrei?? Adica, suntem in pragul unui razboi devastator, real, intre puterile lumii, negocierile de la Minsk in pericol de impas, UE e din nou in pragul colapsului (vezi scandalul HSBC, saltimbancul Tsipras gata sa se ia cu acte in regula cu Russia, etc.), modul cum e guvernata Romania, si multe alte probleme de actualitate, pe langa scandalul duduii respective. Daca e vinovata, sa plateasca, dar parca povestea e mult prea mediatizata. Suntem in situatia "panem et circenses", dar cui sa ii mai pese de paine, cand circul e maxim?
  • -4 (36 voturi)    
    Mult tupeu. (Miercuri, 11 februarie 2015, 13:44)

    Johanis [utilizator]

    E mult mai barbat decat o mie de alti politicieni de sex masculin. Ea, ca si hrebenciuc, isi asuma ce au facut si vor merge cu demnitate la puscarie. fac cativa ani, dar raman cu averi pe care nu le-ar fi dobandit in mii de ani de munca cinstita.
    Stim cu totii cui se adreseaza acel semn. Adica, stai linistit, ca nu te trag dupa mine. Ma bucur ca ti-ai ocupat azi biroul la partid.
    • +9 (17 voturi)    
      wow ! (Miercuri, 11 februarie 2015, 13:45)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Johanis

      cum de nu s'a gndit gadiea la asta ?! :))
    • +17 (17 voturi)    
      ... (Miercuri, 11 februarie 2015, 13:53)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui Johanis

      Mai trist e ca Hrebenciuc l-a tras si pe fi-su dupa el. In plan personal pentru ei e trist, mie mi-e indiferent cat timp ei raman cu sacii de bani.
    • +1 (19 voturi)    
      Sa traiti bine! (Miercuri, 11 februarie 2015, 13:57)

      Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui Johanis

      Poate ca Basescu a avut vreo relatie nepotrivita cu mafioata. Daca-i asa, nu pot decit sa-l iert. E frumoasa cu nabadai. Pardon, a fost! Caci viitorul ei e pecetluit. Dumnezeu nu bate cu parul! Si-a facut-o cu mina ei!

      Dupa ce a primit anul trecut raportul secret de la SRI, Basescu s-a repliat imediat. i-a aratat Elenei ceea ce merita demult. "Degetul" indiferentei.

      Demnitatea puscariasei n-o mai poate repera nimeni de-acuma. Va pierde si toata averea, oricite degete ne arata. Iar Basescu isi sterge palaria de praf si-o pune pe cap.

      Sa traiti bine!!!!!!!!!!
      • -6 (14 voturi)    
        Palaria si bastonul (Miercuri, 11 februarie 2015, 15:45)

        Marcelica [anonim] i-a raspuns lui Daniels22026

        Cand unui barbat ii cade bastonul se apleaca, il ridica si pleaca mai departe.

        Daca unei femei ii cade palaria, se pateaza si nu se mai curata niciodata.

        Asa-i viata, iar tanti Lenuta Udrea stia asta...

        Pacat de ea ca s-a lasat terfelita de acesti golani, Basescu si Cocos.

        Oricati bani a castigat, nu-i vor mai fi de folos la parnaie, unde va sta ceva timp, probabil peste 10 ani.
      • 0 (4 voturi)    
        "Cred în Elena Udrea ...n-o abandonez" (Miercuri, 11 februarie 2015, 18:10)

        justin [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

        Ultima declaratie de azi a lui basescu. Totul e ok, treaba s-a linistit, e doar spectacol, n-au gasit astia de la DNA ce cautau.

        http://www.mediafax.ro/politic/traian-basescu-cred-in-elena-udrea-indiferent-cat-de-suparati-sunt-toti-pe-mine-ca-n-o-abandonez-13815109
      • 0 (0 voturi)    
        frumoasa? (Joi, 12 februarie 2015, 16:10)

        Maica Reteza [utilizator] i-a raspuns lui Daniels22026

        Frumoasă cu năbădăi? Băi frate da' parcă n-ai trăi în RO, parcă n-ai ieși prin aceleași mall-uri prin care ieșim noi, ceilalți...
        Ce naiba, Nuți pare bătrână, așa a fost mereu, la 30 de ani arăta deja a 40, acum zici că are 50, săraca s-a mai și îngrășat (că are gușă acum, e trasă la față dar cu gușă, groaznic), genunchii ăia parcă-s de jucător de rugby... Este, cel mult, o doamnă care se ține încă binișor.
        Dar de-aici până la năbădăi e cale lungă. Parcă ai fi un d-ăla din Vaslui, d-ăla care vine din cârciumă și sare direct pe babă.
  • -1 (19 voturi)    
    Asta-i o stire ? (Miercuri, 11 februarie 2015, 13:45)

    CICEROnescu [utilizator]

    Poate ca vroia sa se scarpine in nas dar nu nimerea.
  • +3 (39 voturi)    
    De admirat stapanirea de sine (Miercuri, 11 februarie 2015, 13:46)

    Lovercraft [utilizator]

    a Elenei Udrea. Spre deosebire de majoritatea politicienilor care au fost in aceeasi situatie si erau permanent pe punctul de a lesina, veneau cu certificate medicale, isi descopereau brusc boli etc, si aveau feţe plangacioase. Băsescu atunci cand va fi in situatia Udrei va avea nevoie de perfuzii anti-lesin. Udrea da lectii de curaj multor asa-zisi barbati in acest moment.
    • +18 (24 voturi)    
      de acord (Miercuri, 11 februarie 2015, 13:48)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      cu ce zisesi de udrea.
      dar, re. base, cred ca te inseli.
      capitanu' e trecut prin multe furtuni.
      sa'l vedem pe ilici cum va arata in procesele crimelor lovirutiei si mineriadelor.
      crimele impotriva umanitatii nu se prescriu.
    • +7 (29 voturi)    
      Amice, ce ai fumat? (Miercuri, 11 februarie 2015, 14:06)

      dandra [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      E o hoata interlopa delapidatoare spalatoare de bani si o narcista care adora atentia de care beneficieaza.
      Unde vezi tu curaj si stapanire de sine?
      te-ai fi astepta sa planga si sa implore mila?
      Oameni ca ea stiu bine ce au facut si stai tu linsistit, ca doarme foarte bine noaptea. NU are mustrari de constiinta.
    • +6 (12 voturi)    
      Neam prostie (Miercuri, 11 februarie 2015, 14:08)

      Daniels22026 [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      Stapinirea de sine la furat si la sfidat nu e de laudat.

      Daca te-as injura acum cu singe rece, crezi ca as fi de admirat??!! Sau poate crezi ca as fi mai barbat daca fur un milliard de euro si-ti arat pe urma degetul la nas??!!

      Asta nu e barbatie. Ci neam prostie.
    • -1 (11 voturi)    
      Ai dreptate dar, (Miercuri, 11 februarie 2015, 14:15)

      MicaS [utilizator] i-a raspuns lui Lovercraft

      citeste comentariile, priveste la TOATE televiziunile.Cum poti uri atat de mult pe cineva care practic nu ti-a facut nimic incat sa doresti raul cel mai rau . Cat de dezumanizati au devenit romanii, cat de mult i-a afectat psihicul antena 3 ? Citesc, privesc si ma minunez
      • -1 (9 voturi)    
        Trebuie sa-i iubim pre talhari si mai ales (Miercuri, 11 februarie 2015, 15:53)

        Maniu [utilizator] i-a raspuns lui MicaS

        pe talharoaicele care-si dezvaluie la greu decolteul. Ne-am luat plata.
  • +2 (14 voturi)    
    ... (Miercuri, 11 februarie 2015, 13:48)

    Prea_Tarziu [utilizator]

    Poate e racita?
    • +6 (16 voturi)    
      Da. (Miercuri, 11 februarie 2015, 13:55)

      JustinCase [utilizator] i-a raspuns lui Prea_Tarziu

      Da, are Prison Fever. :))
  • +4 (18 voturi)    
    o da in penibil (Miercuri, 11 februarie 2015, 13:48)

    nickinexistent [utilizator]

    ...
  • +6 (18 voturi)    
    Nu te-am tradat (Miercuri, 11 februarie 2015, 13:49)

    monica corbu [anonim]

    Gestul este pentru Basescu si in opinia mea spune:"Situatia pute rau! Nu te-am tradat,fa tot ce poti pentru mine! Astept ajutor de la tne!
  • +14 (22 voturi)    
    Presa <br> (Miercuri, 11 februarie 2015, 13:57)

    CiprianNicolae1 [anonim]

    cu stiri ///pentru un popor pe măsură .
    De două săptămâni , zi de zi , seara de seara ne sunt băgate pe gât stiri despre marea ministreasa , despre scobiturile in nas ale trânsei , despre faptul că a avut sau nu a avut cătuse , ca va fi sau nu arestata , daca o va apăra sau nu Băsescu s.a.m.d.
    In rest nimic , nici-o altă stire , totul pare o mare diversiune pentru a fi acoperite alte mari măgării ce se fac sau se vor face . Mie unul imi e cam greata de ce se intâmplă in ultimele două săptămâni .
    • -1 (7 voturi)    
      "diversiune" (Miercuri, 11 februarie 2015, 14:38)

      Etoilerouge [utilizator] i-a raspuns lui CiprianNicolae1

      Cand televiziunile inundau ecranele cu Nastase sau alti adversari politici ai lui Basescu la inchisoare, probabil nu te deranja defel. Chestie de "parti pris", subiectivism personal.As spune ca diversiune se cheama orice perdea de fum care ar acoperi afacerile de mare coruptie la acest nivel, inclusiv observatia ta. Un grup mafiot opereaza discretionar afacerile statului cu bani multi, interventii in justitie, etc.. Mai sus de atat, unde poti merge? Vrei stiri cu manelisti, sau documentare Discovery? Exista telecomanda.
      • +4 (4 voturi)    
        Diversiune la diversiune ? (Miercuri, 11 februarie 2015, 16:26)

        CiprianNicolae1 [anonim] i-a raspuns lui Etoilerouge

        Nu stiu de unde ai tras concluzia că nu am fost deranjat de ”stirile ” cu năstase , felix si altii de orice culoare . Insă astea nu-s stiri , gen ”si-a făcut semnul cu degetul la nas ” ( ba chiar ”...din nou” , pfuaiiii , iti dai seama ? ) , a avut cătuse sau nu a avut si alte can-canuri din astea . Astea-s stiri de can-can tv , OTV , mărută sau altii de genul ăsta .
        De la a da stiri despre scobitul udroaicei in nas până la a da stiri despre grupuri mafiote nu crezi că e diferenta cam mare ? Sau tu esti dintre gâdilicii care se gudură că febletea ”dictatorului” a ajuns să dea cu subsemnatul pe la DNA si faceti analiză inclusiv pe materia maronie lăsată pe hârtia igineică lasata la budă de ea ?
        Până una alta , fuguta la televiziunile de partid , nici nu stii pe unde s-a mai scobit Udrea si , fereasca Dumnezeu , ai ratat.
  • +3 (13 voturi)    
    Morcovul... (Miercuri, 11 februarie 2015, 14:04)

    dandra [utilizator]

    Daca semnul inseamna ce zic barfele rele, ca ii asigura pe alti interlopi ca nu ii toarna, atunci inseamna ca ii este teama ca poate o asasineaza baietii...
    Nu m-ar surprinde...
    doamna stie prea multe, ma gandesc.
    restul e can can.
    O fi vreun tic nervos, asa cum duce nadal mana la fund...:)
  • +4 (26 voturi)    
    In locul ei (Miercuri, 11 februarie 2015, 14:07)

    MicaS [utilizator]

    as fi facut semnul cu degetul mijlociu in sus, la cata mizerie si laturi au deversat din absolut toate televiziunile ! .Daca a gresit , DNA sa-i demonstreze vinovatia, sa fie judecata si condamnata, dar corect nu mascarada care este acum. Sa se aplice aceeasi masura tuturor infractorilor . Eu nu inteleg cum din ditamai dosarul Microsoft prezentat cu surle si trambite, cu derulare incepand din 2004 !!!! a ajuns vinovata doar Udrea si restul stau bine mersi si juisaza in libertate. Nu inteleg cum poti sa dai cuiva atatea capete de acuzare intr-o singura zi. Cred ca si Bin Laden ar fi invidios.Circ mediatic si circ in justitie. Nu am vazut un ziarist sa-i ia apararea. Chiar asa d-lor? Prea-i cusut cu ata alba.
    • +3 (11 voturi)    
      mda (Miercuri, 11 februarie 2015, 14:11)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui MicaS

      Dosarul Microsoft este ca un tort. Se taie (disjunge) din el câte o felie în funcție de necesități. Întrebarea este cine ține cuțitul..
    • -1 (3 voturi)    
      criminal ! (Miercuri, 11 februarie 2015, 14:17)

      lp [utilizator] i-a raspuns lui MicaS

      "degetul mijlociu in sus" !!!! am ras cu lacrimi, merci !
      restul sunt prostii
  • -1 (5 voturi)    
    interventie Basescu azi 11.02.15 (Miercuri, 11 februarie 2015, 14:08)

    monica corbu [anonim]

    Cu 2 zile in urma spunea ca "spera ca va avea conditii corecte sa-si arate nevinovatia"( Elena Udrea).Azi spune ca "justitia e corecta" De ce s-a schimbat? De unde siguranta si de ce nu a avut-o si acum 2 zile?Vizita de azi la PMP spue f.multe,avind in vedere ca a fost asteptat din 21.12.14 dar s-a hotarit tocmai azi.Ce mesaj i-a lasat protejata sa la PMP?
  • +2 (10 voturi)    
    Zambetul subtire al Elenei (Miercuri, 11 februarie 2015, 14:10)

    ty [utilizator]

    vizavi de incruntarea sovaielnica a altor importanti politicieni.
    Ieri la coborarea din masina politiei nu mai avea catusele la maini. Sau inflamat televiziunile. Azi avea din nou catuse acest mare pericol public. Se pare ca multi se tem de gura ei si nu de excesele fizice la care s-ar putea deda. Ar fi trebuit sa-i puna calus si nu catuse.
    Azi sau inflamat din nou pentru un semn repetat inca nedescifrat. Maine probabil va avea mainile incatusate la spate.
    Dar ce faceti cu zambetul ei? Ii puneti masca?
    Exagerati
    • -1 (9 voturi)    
      Dar ce faceti cu bacalaureatul dvs. (Miercuri, 11 februarie 2015, 15:56)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui ty

      cand vi-l luati? Sau va bazati pe faptul ca s-au creat locuri la PMP unde va veti imbogati cu dragoste .
      • +2 (6 voturi)    
        Asa un mare democrat ca dumnevoastra stie (Miercuri, 11 februarie 2015, 17:45)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

        desigur ca oricine are dreptul la o parere si la un vot. Din cate am auzit cei de la PMP nu dau galeti pentru vot ca prtidele traditionale pe care le preferati se pare.
        • -1 (5 voturi)    
          Prin ce difera PMP de celelalte bande? (Miercuri, 11 februarie 2015, 18:28)

          Maniu [utilizator] i-a raspuns lui ty

          va dati seama ca am mult mai mult decat bacalaureatul. Plata in galeti tine pana la 4 clase (si nici acolo daca omul are minte, nu e cumparat sau indragostit de fufe).
  • +1 (13 voturi)    
    nu ii inteleg comportamentul... (Miercuri, 11 februarie 2015, 14:12)

    liviu_ [utilizator]

    asemenea gesturi o scot afara din viata politica chiar daca nu va fi arestata....
    nu inteleg absolut deloc ce (nu) e in capul ei
    • +2 (10 voturi)    
      pai, nu e nimic in capul ei! (Miercuri, 11 februarie 2015, 14:56)

      lili [anonim] i-a raspuns lui liviu_

      Este o parvenita ajunsa unde-a ajuns gratie Cocosului bogat si Presedintelui care a protejat-o si atat!
      Ce o recomanda pe eEena Udrea sa ajunga la asa functii inalte in stat?!
      Ce realizarti a avut ea inainte de a intra in politica?!
      NIMIC!
      Dl Basescu se poate bate-n piept cu ce-a facut ca comandant de vas, dar dna Udrea ce-a facut?!
      Ce realizari marete o recomandau pentru asemenea evolutie rapida?!
      Nimic, decat banii Cocosului care au introdus-o in lumea bogatilor si apoi a politicienilor unde i-a cazut cu tronc lui Traian Basescu!
      O parvenita ajunsa azi acolo unde-i e locul, altfel azi ea ar fi vandut carnati de Plescoi in pietele Buzaului daca nu ajungea nevasta unui bogatas corupt si uns cu toate alifiile si conectat la lumea politica dubioasa damboviteana!
      Asta-i dna Udrea!
      Cautati in arhiva Hotnews articolele despre Elena Udrea ale lui Dan Tapalaga.
  • 0 (6 voturi)    
    saraca... (Miercuri, 11 februarie 2015, 14:13)

    Codruta N [utilizator]

    Probabil n-a mai avut timp sa-si tunda parul din nari si simtea nevoia sa se scobeasca in nas...
  • 0 (10 voturi)    
    Demnitate (Miercuri, 11 februarie 2015, 14:21)

    Porcurorul General [utilizator]

    Cand Antonescu a fost impuscat, si-a dat jos palaria si a zis "traiasca Romania". Udrea se scobeste in nas.

    Mi se pare absolut corect dpdv al nivelului de pregatire, cultural, etc.
  • +4 (12 voturi)    
    Traian Basescu si cele doua 'puzzle'! (Miercuri, 11 februarie 2015, 14:40)

    hotnewsfil [utilizator]

    Azi, Traian Basescu a fost la sediul PMP, si-a luat in primire biroul care i-a fost rezervat acolo. Este primul contact din cadrul parteneriatul pe care il are cu acest partid.
    La iesirea din sediu, la indemnul ziaristilor, Traian Basescu a spus, din nou, ca are incredere in Elena Udrea, ca ea i-a ramas foarte apropiata, ca o considera un om cinstit si spera ca ea sa isi poata sustine nevinovatia, cu succes in justitie, ca numai o decizie finala a justitiei, nafavofabila ei, i-ar puteaschimba opinia despre ea.
    Bine inteles, parlamentari din "USL traieste' (acela initial, vechi, sincer, sanatos, perpetuu), prezenti la televiziuni, au sarit nervos cu gura pe Traian Basescu : 'sa plece acest indezirabil care este terminat politic definitiv, un expiarat, sa ne lase sa facem 'o noua politica' - a bunei intelegeri, a concordiei nationale.
    Dintr-o privire, se vedea ca majoritatea acestor doritori de 'altfel de politica' erau cu doua, trei, patru mandate in parlament, deci niste oportunisti, niste arivisti care si-au dat mana si au alcatuit doua noi 'puzzle' : unul format din USL traieste (PNL) si unul din fostul PDL. Ambele 'puzzle' considera ca si-au gasit solutia sa dainue si dupa 16 Noembrie 214, in vecii vecilor, in deplin acord cu conceptul prezidential 'Iohannis' - 'Garantat Mihalache'.
    De aceea membrii celor doua puzzle devin violenti cand apare la orizont un factor perturbator (Basescu), care sa le tulbure stabilitatea inca frageda.
  • -1 (5 voturi)    
    intrebare (Miercuri, 11 februarie 2015, 14:50)

    simplu_cetatean [utilizator]

    Stiu ca e corupta, dar am ceva dubii...ori e si cam proasta? Ma refer la nas.
  • +2 (8 voturi)    
    CACIALMA (Miercuri, 11 februarie 2015, 15:06)

    prodan [anonim]

    Cine vrea sa puna pariu cu mine ca semnul in chestiune este o cacialma?
    Elena Udrea a auzit ca se face intre mafioti si-l face, ca sa mai tulbure apele.
    Vorbim mai tarziu, cand se va limpezi procesul...
    Tot ce face este CACIALMA.
    Reala este PROSTIREA noastra, care i-am suportat.
    "Ce-i ce rabda jugul si-a-l purta mai vor/
    Merita sa-l duca, spre rusinea lor"
    Si parca ne este cam rusine in fata altor tari...
  • +1 (3 voturi)    
    Circ (Miercuri, 11 februarie 2015, 16:03)

    BB [anonim]

    Precum P. Monta, nici distinsa nu a priceput ca poporul s-a saturat de circ si vrea altceva...cred ca e cazul sa consulte urgent un medic.
  • +2 (4 voturi)    
    degetul (Miercuri, 11 februarie 2015, 16:04)

    sirogal [anonim]

    si iata cum o tara intreaga mai are ceva de povestit despre degetul dansei...
  • -2 (4 voturi)    
    poate (Miercuri, 11 februarie 2015, 16:14)

    Dan [anonim]

    o fi femeia racita si infundata si si-o fi tras mucii, ce nu se mai intampla?
  • -1 (3 voturi)    
    Am aflat (Miercuri, 11 februarie 2015, 20:06)

    Marian [anonim]

    Isi mirosea degetul , nu intelegeti nimic !
  • -1 (3 voturi)    
    avertismente? (Miercuri, 11 februarie 2015, 21:17)

    miculescu-rucar [utilizator]

    tica-taca
    cioca-boca
    tic-tac
    cioc-BOC!
  • 0 (2 voturi)    
    anasalsera@gmail.com (Joi, 12 februarie 2015, 2:31)

    Anita [anonim]

    Vedeti aici semnificatia acestui gest si a altora
    http://nazone.ro/2015/02/gesturi-care-ne-tradeaza.html
  • 0 (0 voturi)    
    cand eram mic (Joi, 12 februarie 2015, 11:06)

    alter_ego2013 [utilizator]

    era simplu:
    te mananca nasul, iei bataie.
  • 0 (0 voturi)    
    V-a păcălit pe toți ! (Sâmbătă, 14 februarie 2015, 17:41)

    ploiesteanu [utilizator]

    De fapt nu are nimic cu nasul, e un semn de țineți-vă gura. Apasă pe nară ca să vă păcălească. Nu băgați în seamă apăsarea nării și-o să vedeți că e de fapt un : "ssst" , cu degetul barând gura, adică(telea) un fel de omerta. Se pare însă că "pretenii" lu' madam Udrea nu prea au înțeles îndemnul. Sau s-au făcut că nu pricep gestul.