Klaus Iohannis se intalneste miercuri cu reprezentantii Academiei Romane: Vreau sa cunosc opinia unor oameni cu experienta profesionala si prestigiu

de I.C.     HotNews.ro
Marţi, 3 februarie 2015, 21:40 Actualitate | Esenţial

Presedintele Klaus Iohannis urmeaza sa se intalneasca miercuri cu reprezentantii Academiei Romane. Intr-o postare pe Facebook, seful statului precizeaza ca aceasta intalnire este motivata de faptul ca vrea sa cunoasca opinia unor oameni cu experienta profesionala si prestigiu, cu privire la parcursul Romaniei pe termen lung.

"Maine ma voi intalni cu reprezentantii Academiei Romane. Vreau sa cunosc opinia unor oameni cu experienta profesionala si prestigiu, cu privire la parcursul Romaniei pe termen lung. Cele mai bune solutii nu se pot gasi decat prin dialog. Oricat de preocupati am fi de problemele prezentului, nu putem construi nimic temeinic daca nu stim cum vrem sa arate Romania peste 10 sau 15 ani. Avem nevoie de o abordare care sa integreze toate domeniile unui proiect de tara comun", a scris presedintele pe Facebook.
























2538 vizualizari

  • 0 (4 voturi)    
    Academia Romana (Marţi, 3 februarie 2015, 22:49)

    ty [utilizator]

    o necunoscuta trista
  • -2 (6 voturi)    
    Tara arde si baba se piaptana (Marţi, 3 februarie 2015, 22:54)

    Dorel [anonim]

    Tara arde si baba se piaptana ... intre serios acuma :
    "Domnule Iohannis cand ne apucam sa si lucram ceva ?"
  • +1 (7 voturi)    
    glume (Marţi, 3 februarie 2015, 23:05)

    gigi1 [utilizator]

    Se pare ca glumele sunt adevarate, iohannis inca nu si-a dat seama ca s-a terminat campania, probabil in al 3lea an de mandat isi da seama si incepe si el sa faca altceva decat sa mearga la picnicuri.
    • 0 (0 voturi)    
      La avocatul poporului pe cand o vizita? (Miercuri, 4 februarie 2015, 15:12)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui gigi1

      sau la CNA
  • 0 (8 voturi)    
    Ba, fa ceva ca ne plictisesti! (Marţi, 3 februarie 2015, 23:47)

    Impotriva prostiei din tara [utilizator]

    Esti un al doilea Constantinescu! Mai si citesti dupa fituica, fiind profesor!
  • 0 (2 voturi)    
    cimitirul de dinozauri ai cercetarii... (Miercuri, 4 februarie 2015, 0:30)

    Roman_Cetatean [utilizator]

    cam asta e Academia- in afara de cativa academicieni cu totul deosebiti, de cei mai multi nu se stie mai nimic concret..
    De la ei vrea Johannis sa se inspire? Vai de ***** nostru, atunci, daca e asa...
    Pe bune, incepe sa devina o combinatie de Constantinescu & Iliescu. Nu dorim ëfervescenta"" a la Basescu, dar totusi...putina activittate -ceva mai concret decat intalniri si discutii si participari la slujbe religioase se poate?!
    Tare imi e ca e putin dezamagitor-daca o tine asa, la primul referendum de demitere voi vota pro-demitere (acum e mult mai usor sa fie demis), Si daca vrea sa schimbe majoritatea guvernamentala si ajunge in conflict cu PSD s-ar putea sa avem parte curand si de un astfel de referendum.
  • 0 (2 voturi)    
    Tristă Ţară (Miercuri, 4 februarie 2015, 1:08)

    Vaidenoi [anonim]

    Academia ?????
    care academie ?
    de unde academicieni ?
    • 0 (0 voturi)    
      Am scris pe goagal: academicieni noi. Am gasit: (Miercuri, 4 februarie 2015, 15:22)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui Vaidenoi

      Politruci în loc de academicieni
      A scris apoi: noi academicieni. Am gasit: Noi academicieni francezi, de Nicolae Steinhardt
      Toate astea pentru ca imi aminteam ca anul trecut au fost facuti 3 academicieni: unul era Daianu. De ceilalti doi nu-mi amintesc dar sigur nu era Guta.
  • +1 (3 voturi)    
    Oh (Miercuri, 4 februarie 2015, 1:50)

    CititorulComentator [utilizator]

    Credeam ca le cere parerea cu privire la plagiatorul notoriu...

    Bine ati venit in Iohannistan :)