Premiul Grupului pentru Dialog Social pe 2014, acordat Laurei Codruta Kovesi

de Alina Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 31 decembrie 2014, 15:20 Actualitate | Esenţial

Laura Codruta Kovesi
Foto: HotNews / DP
Procurorul sef al DNA, Laura Codruta Kovesi, a primit Premiul Grupului pentru Dialog Social pe anul 2014. "În şedinţa din 19 decembrie a.c., membrii Grupului pentru Dialog Social au decis prin vot acordarea premiului GDS pe 2014 doamnei Laura Codruţa Kövesi, procuror şef al Direcției Naționale Anticorupţie. Premiul se acordă pentru modul în care dna Kövesi (împreună cu echipa de procurori pe care o conduce la DNA) a asigurat - în pofida imenselor presiuni politice şi mediatice - eficienţa, independenţa şi imparţialitatea anchetelor de corupţie în dosare cu politicieni şi alţi funcţionari publici", scrie Revista 22.

Premiul Grupului va fi înmînat Laurei Codruţa Kövesi la sediul GDS, la începutul anului 2015.





















Material sustinut de BRD Groupe Société Générale

5 motive de cheltuit banii - electronice pentru casa. Idei de cadouri si rasfat

Decembrie este luna cadourilor si in toata nebunia asta trebuie sa mai cumperi si cate ceva pentru casa ta. Bine, sau poate vrei sa faci un cadou unor apropiati, asa ca de "casa noua". Motive de cheltuit bani se vor gasi mereu. Asadar, va propunem o lista de "motive" pentru cheltuit banii, mai ales ca acum e ocazia perfecta sa beneficiezi de ofertele de Craciun ale comerciantilor.

2110 vizualizari

  • +5 (11 voturi)    
    Are si Romania o doamna de fier in tara! (Miercuri, 31 decembrie 2014, 15:34)

    mitg [utilizator]

    Felicitari!
    Aveti sustinere populara, dar mai important, aveti sustinerea LEGII.
  • +5 (11 voturi)    
    Felicitari! (Miercuri, 31 decembrie 2014, 16:34)

    marcus61 [utilizator]

    Si "La multi ani!" Codruta.
  • +1 (5 voturi)    
    vinduta sau nu, (Miercuri, 31 decembrie 2014, 16:37)

    victor L [utilizator]

    uite ca trebuie sa accepte si dna Pora ca Justitia isi face treba.
    Ca nu toata, asta-i alta poveste, dupa sintagma "nimeni nu-i perfect".
    Dar dupa ce ai facut circ cu "Basescu a vindut Justitia", sa vii si sa premiezi o parte a ei, este o performanta. Dar nu a GDS.
  • +4 (10 voturi)    
    bravooo (Miercuri, 31 decembrie 2014, 16:46)

    den [utilizator]

    mult curaj, eficienta si in 2015!!!
  • -1 (5 voturi)    
    crescat floreat DNA (Miercuri, 31 decembrie 2014, 17:40)

    U_swamp [utilizator]

    Toti se merita reciproc! Proportionalitatea de un procuror la 15 cetateni va face cinste DNA in vremurile grele care vin. In loc de piramida ordinelor feudale oratores, bellatores et laboratores vom avea partitia fures, procuratores et stipendiatores (adeca noi prostimea platitoare de taxe)...
  • +2 (4 voturi)    
    Grupului pentru Dialog Social? (Miercuri, 31 decembrie 2014, 17:56)

    ty [utilizator]

    Cine-s astia?
    • -1 (3 voturi)    
      Raspuns lui ty (Joi, 1 ianuarie 2015, 8:53)

      democtrates [utilizator] i-a raspuns lui ty

      La ce nume de utilizator ai , nici nu ma mira ca nu stii sau probabil ai 15 ani.
      Da pe google si o sa afli. Si spune-i sefului tau Ponta, ce ai aflat sa sunt sigur ca nici el nu stie.
      • 0 (0 voturi)    
        Daca stiai spuneai (Joi, 1 ianuarie 2015, 18:28)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui democtrates

        In ce ma priveste nu am nici un motiv sa pierd vremea cautandu-i pe google.
        Pentru a te lamuri numele meu de utilizator reprezinta si o mirare fata de postarile unora de pe aici care neavand argumente se leaga de persoana necunoscuta lor care a postat.
  • -5 (9 voturi)    
    oameni identificati cu functia (Miercuri, 31 decembrie 2014, 19:20)

    ColonelTurcescu [utilizator]

    Numai in regimuri totalitare se face asa ceva. Femeia asta o sa fie ca Putin si o sa faca rocada intre doua functii pe veci.
    • +1 (5 voturi)    
      Daca-i baga la racoare pe toti (Joi, 1 ianuarie 2015, 8:55)

      democtrates [utilizator] i-a raspuns lui ColonelTurcescu

      Eu o aleg pe viata, daca-i baga pe toti hotii care ne-au nenorocit si furat tara.
      • -3 (3 voturi)    
        tu esti dovada (Joi, 1 ianuarie 2015, 18:36)

        ColonelTurcescu [utilizator] i-a raspuns lui democtrates

        ca sustinatorii lui Basescu nu au inteles nimic din democratie.
  • +1 (7 voturi)    
    Frumos. Astept chitcaiala borfasilor. (Miercuri, 31 decembrie 2014, 20:44)

    Wanheda [utilizator]

    O sa fie de vis 2015....
  • +1 (1 vot)    
    Felicitari! (Vineri, 2 ianuarie 2015, 0:37)

    MyGame [utilizator]

    Felicitari doamna Kovesi! Spor la treaba! Multi si-au pus speranta in dumneavoastra! Stiu ca puteti!