Marele premiu la Loto 6/49, in valoare de aproape 44 milioane de lei, a fost castigat cu un bilet jucat la Constanta. Numerele extrase duminica

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 21 decembrie 2014, 22:44 Actualitate | Esenţial

Marele premiu la Loto 6/49, de aproape 44 de milioane de lei, a fost castigat duminica, de un jucator care a depus biletul la o agentie din Constanta si a platit pentru acesta 19,3 lei, numerele castigatoare fiind 40, 28, 5, 12, 19 si 44. Jucatorul care a ghicit toate cele sase numere extrase la Loto 6/49 a castigat un premiu in valoare de 43.810.458,68 de lei.

"Biletul norocos a fost jucat la agentia 13034 din Constanta si a fost completat cu 3 variante simple la Loto 6/49 si 2 variante la Noroc. Pretul biletului norocos a fost de numai 19,3 lei", arata Loteria Romana, intr-un comunicat de presa.

Numarul Noroc de la extragerea de duminica este 9924876.

Castigatorul la Loto 6/49 isi poate ridica premiul in 90 de zile, conform regulamentului.

La categoria a II-a a jocului Loto 6/49 au fost 50 de variante castigatoare, fiecare premiu fiind in valoare de 8.835 de lei, iar la categoria a III-a au fost 1.476 de castiguri, de cate 299 de lei.

Numerele extrase duminica la Joker sunt 23, 13, 43, 21, 45 si 1.

Premiile categoriei I si a II-a la Joker nu au fost castigat, in schimb au fost doi castigatori la categoria a III-a, fiecare primind 11.471 de lei.

Nici la Loto 5/40 nu a fost niciun castigator la categoria I, numerele extrase fiind 34, 29, 32, 40, 8 si 13.

Premiul categoriei I la Loto 6/49 nu mai fusese castigat din 2 februarie. Atunci, un jucator din Galati a castigat peste 3,4 milioane de lei.

Cel mai mare premiu din istoria Loto 6/49, de aproape 49 de milioane de lei, a fost castigat la 14 iulie 2013.

Numerele extrase duminica, 21 decembrie

JOKER: 23, 13, 43, 21, 45, 1

NOROC PLUS: 5, 6, 9, 0, 5, 2

LOTO 5/40: 34, 29, 32, 40, 8, 13

SUPER NOROC: 0, 7, 8, 0, 4, 3

NOROC: 9, 9, 2, 4, 8, 7, 6

LOTO 6/49: 40, 28, 5, 12, 19, 44





















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

4166 vizualizari

  • +2 (2 voturi)    
    !!! (Duminică, 21 decembrie 2014, 22:58)

    tudorr [utilizator]

    O mare escrocherie cu tragere INREGISTRATA(!!!) si cu bile care contin chipuri care nu pot trece prin acea poarta decat daca sunt numerele alese initial de cei care masluiesc aparatul!
    • 0 (0 voturi)    
      ! (Luni, 22 decembrie 2014, 13:45)

      VasileZornaila [anonim] i-a raspuns lui tudorr

      Lucru si mai ciudat e ca in ultimii ani marile premii sunt castigate cu bilete jucate in Constanta.
  • +2 (2 voturi)    
    editec (Duminică, 21 decembrie 2014, 23:12)

    gigi1 [utilizator]

    ciudat ca la loto se castiga premile mari doar in preajma sarbatorilor, incepe sa aiba sens http://ioncoja.ro/textele-altora/loto-teapa-nationala/
  • +2 (2 voturi)    
    numai... (Duminică, 21 decembrie 2014, 23:42)

    microbistu' [utilizator]

    Cei de la loteria nationala sunt obsedati de expresiile: 'numai xx lei' si 'doar yy lei'. Acesti 'numai 19.3 lei' jucati de 9 ori intr-o luna (e media de trageri lunare) inseamna ...numai 173.7 lei/luna. Un fleac... ce conteaza ca reprezinta 18% din salariul minim. Probabil l.n. se asteapta ca fiecare roman sa joace la fiecare tragere 'macar' 50 de lei, ca sa nu li se mai para suma jucata ridicola.
    P.S. Felicitari castigatorului!
  • +3 (3 voturi)    
    Ce fac romanii dupa ce castiga la loto (part 1): (Luni, 22 decembrie 2014, 0:10)

    pinguinu [utilizator]

    Ce fac romanii, dupa ce castiga la loto:
    In urma cu 15 ani, un tip din Brasov a nimerit sase numere si s-a umplut de bani. Milioane de euro. In prima saptamana, s-a imbatat de doua ori pe zi si a jurat ca va ramane un om simplu, urmand sa fie acelasi frezor modest si cu succes la femeile de
    serviciu din fabrica. Dupa o luna, isi cumparase deja doua masini si trei case si se gandea sa inceapa o afacere cu fazani si prepelite. Dupa doi ani, a ramas fara bani. S-a angajat din nou frezor si duce o viata fericita. Vecinii l-au banuit o perioada ca e securist. In realitate, era doar prost.
    Cand siderurgistul Costica, din Galati, s-a umplut de bani, toata lumea a tras concluzia ca e un om norocos, mai ales ca numerele nimerite n-au fost datele de nastere ale celor din familie. Evident ca a organizat vreo suta de petreceri in cinstea evenimentului, aducand in apartamentul sau modest din Galati nume mari din muzica pop...ara si din lumea circului. N-a rezistat tentatiei si si-a luat masini si case, reusind sa-si traga si vreo doua amante plinute, dar focoase. Au urmat cateva investitii in domeniul covrigariilor, ca doar nu vroiati sa joace la bursa. Cert e ca, dupa doi ani, a ramas fara milioane si s-a angajat sofer. Vecinii au crezut ca are legaturi cu KGB-ul, pentru ca altfel n-ar fi nimerit numerele. In realitate, era doar prost.
    In 2003, un barbat din Suceava a castigat 1,3 milioane de euro. In prima faza, a incercat sa-i bea, dar, fiind depasit de situatie si lasat balta de ficat, omul s-a reorientat. A cumparat cateva garsoniere, asa, ca sa-si intre in mana. A devenit proprietarul unei ferme de pasari, cumparand si vreo 20 de tiruri, ca sa inceapa o alta afacere, de care auzise la televizor ca e profitabila. Acum lucreaza la o spalatorie auto.Vecinii n-au banuit nimic. Stiau ca e prost.
    Lista e mult mai lunga, dar, din lipsa de spatiu, trebuie sa ajungem acum si la ultimul castigator, care a incasat vreo 9 milioane de euro, ... (va urma)
  • +2 (2 voturi)    
    Ce fac romanii dupa ce castiga la Loto (part 2) (Luni, 22 decembrie 2014, 0:13)

    pinguinu [utilizator]

    (continuare)...care a incasat vreo 9 milioane de euro, acum vreo doua zile. Tipul este din "Constanta", are 50 de ani si, deocamdata, e la faza de baut. In curand, isi va cumpara masini si case, urmand sa debuteze si-n afaceri. Cel mai bine ar fi sa cumpere niste saormerii, sa creeze un brand puternic si sa atace in forta pietele externe.

    Asadar, da-le romanilor milioane de euro si sigur acestia se vor imbata ca porcii si isi vor lua zeci de masini! Nu face bine Guvernul Boc/Ponta, atunci cand le da pensii si salarii mici? Si asa nu stiu ce sa faca cu multi bani !!!
  • +3 (3 voturi)    
    Coincidenta (Luni, 22 decembrie 2014, 0:19)

    brabus [utilizator]

    A fost castigat marele premiu cu doar cateva zile inainte de craciun si fix in ziua investirii noului presedinte !!! mda...doar o coincidenta :)))