VIDEO Klaus Iohannis: Anul viitor voi juca un meci demonstrativ de tenis cu Simona Halep

de A.C.     HotNews.ro
Luni, 24 noiembrie 2014, 14:18 Actualitate | Esenţial

Klaus Iohannis/ Simona Halep
Foto: Facebook
Presedintele ales al Romaniei, Klaus Iohannis, si jucatoarea de tenis Simona Halep, numarul 3 mondial, si-au dat acordul de principiu sa fie prezenti anul viitor, la Sibiu, la un eveniment care sa promoveze sportul si miscarea, a precizat, pentru Agerpres, Marius Vecerdea, organizatorul turneului international de tenis de la Sibiu si apropiat al presedintelui.

UPDATE
Klaus Iohannis a scris pe pagina sa de Facebook ca va juca un meci de tenis cu Simona Halep, precizand ca spera ca acest eveniment va contribui la apropierea tinerilor de acest sport.

"Anul viitor voi juca un meci demonstrativ de tenis cu domnișoara Simona Halep. Sper din tot sufletul ca acest eveniment să contribuie la apropierea tinerei generații de acest sport minunat", a scris Klaus Iohannis.



"Am discutat, dar strict de principiu, ca va exista un eveniment pentru promovarea exercitiului fizic prin sport si de principiu sunt de acord ambele parti. Deci, va fi undeva anul viitor', a explicat Marius Vecerdea.

Acesta a precizat ca nu s-a discutat de un meci intre Klaus Iohannis si Simona Halep. "Niciodata nu s-a discutat vreodata de un meci intre Klaus Iohannis si Simona Halep", a spus Marius Vecerdea.

"Este vorba de un acord de principiu si acum, asa cum a fost si cel dintre cei doi pe Facebook", a mai spus Marius Vecerdea.

"Cu Simona am vorbit si mi-a spus ca accepta propunerea. Apoi am discutat si cu domnul presedinte Klaus Iohannis, chiar sambata (n.r. sambata 22 noiembrie). Si dansul a acceptat.Acum ramane sa vedem in functie de programul lor, in ce data vom planifica actiunea", a mai spus Marius Vecerdea, pentru Ora de Sibiu.

Pasionat de tenis, Klaus Iohannis, se antreneaza de fiecare data cand are ocazia la clubul detinut de Marius Vecerdea la Sibiu, locul unde se desfasoara si turneul international.
























6264 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    si cu ponta ce facem ? (Luni, 24 noiembrie 2014, 15:20)

    boierash [utilizator]

    va juca si ponta in aceeasi perioada un meci demonstrativ. Probabil cu radu beligan. Fiecare cu sustinatorii lui.
    • 0 (0 voturi)    
      Ponta (Marţi, 25 noiembrie 2014, 2:03)

      CititorulComentator [utilizator] i-a raspuns lui boierash

      Ca adjunct al băiatului de mingii.
  • -7 (15 voturi)    
    hmm (Luni, 24 noiembrie 2014, 15:21)

    Mazeta [utilizator]

    Ia să mă gândesc un pic... Care ar fi fost reacția mea deontologic-principială dacă președintele Ponta, nu Iohannis, juca un meci de tenis cu Halep?
    • +4 (4 voturi)    
      ... (Luni, 24 noiembrie 2014, 15:30)

      plumbix [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Cred ca Halep ar fi fost fortata sa piarda de ceva securisti sau mineri. Depinde ce mai la indemana.
      • -3 (7 voturi)    
        Iohannis vezi ca pierzi cu Halep! (Luni, 24 noiembrie 2014, 16:02)

        dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui plumbix

        Iohannis, tocmai ai cistigat un meci pe 16 Nov. 2014. Eu zic sa nu joci cu Halep ca pierzi sigur si nu da bine la imagine. Amina pe cit posibil orice tip de infringere.
    • +3 (3 voturi)    
      nici una (Luni, 24 noiembrie 2014, 16:34)

      vizirul [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      pentru ca Simona nu ar fi jucat cu Ponta!
    • +3 (3 voturi)    
      plimba ursu'! (Luni, 24 noiembrie 2014, 17:38)

      Europiu [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Mazeto, de ce nu intelegi ca efectiv nu ne intereseaza ineptiile pe care le debitezi?

      Este o mare diferenta intre insistenta cu care se lipeste Plagiatorul de toti cei care au o anume vizibilitate si raspunsul decent venit din partea unuia CARE A FOST SOLICITAT.
  • +6 (8 voturi)    
    Hobby (Luni, 24 noiembrie 2014, 15:25)

    plumbix [utilizator]

    Primul presedinte cu un hobby adevarat, altul decat sticlismul.
    • 0 (0 voturi)    
      primul presedinte (Marţi, 25 noiembrie 2014, 12:23)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui plumbix

      fiecare din presedintii poatceausisti au fost primul presedinte...
      ilici, primul presedinte ales liber, luminat.
      milu, primul presedinte democrat, apoi invins de system.
      base, primul presedinte reformator....
      klauz, primul presedinte ...bine facut :), neamtz de provincie.

      mai draga, a avut timp de hobby, a dus o viata patriarhala, de provincie.
      principalul hobby, pe mare, este sticla de rom. cum ii sta bine unui lup de mare. :)

      klauz, va sfarsi prin a deveni primul presedinte...discret, de la cotrocesti.
      omul care nu supara pe nimeni....
  • +7 (9 voturi)    
    Ponta? baiatul de mingi! (Luni, 24 noiembrie 2014, 15:39)

    ggjupanu [utilizator]

    Sa-l intrebe Simona pe Po(a)nta daca vrea sa fie baiatul de mingi ! :))
  • -5 (5 voturi)    
    interesant programul lui klauz (Luni, 24 noiembrie 2014, 16:30)

    nash pandelica [utilizator]

    lanseaza carti, joaca tenis...
    mai repede as vrea sa'l vad la un meci de basket, cu doftoru.
    sau, la un raliu cu bicicleta.

    sper ca va avea timp si pentru cotrocesti,..
  • +3 (3 voturi)    
    La ce antrenor are Simona acum.... (Luni, 24 noiembrie 2014, 19:23)

    gica43 [utilizator]

    ...nu ar fi exclus sa castige Iohannis !!!