Articol in curs de actualizare

Plenul Camerei a dat avize favorabile pentru cererile de arestare preventiva in cazul deputatilor Ioan Dinita (PC), Ioan Adam (PSD) si Mircea Rosca (PNL)

de I.R.     HotNews.ro
Marţi, 18 noiembrie 2014, 16:43 Actualitate | Esenţial

Sedinta plenului Camerei Deputatilor in care se discuta si voteaza cererile ministrului Justitiei de incuviintare a arestarii preventive a deputatilor Ioan Adam (PSD), Mircea Rosca (PNL) si Ion Dinita (PC) a inceput, informeaza Agerpres. Presedintele Camerei Deputatilor, Valeriu Zgonea, si-a invitat colegii, indiferent de culoarea politica, sa voteze la vedere.

"In cursul zilei de astazi se vor discuta si supune la vot pe rand cele trei propuneri de ridicare a imunitatilor domnului Dinita, domnului Adam si domnului Rosca, rapoartele Comisiei juridice fiind gata", a declarat secretarul Camerei Deputatilor Marcel Ciolacu, la finalul sedintei Biroului permanent.

Ora 19:30 Cererea privind perchezitia si arestarea deputatului PNL Mircea Rosca a fost aprobata de Camera
    
Plenul Camerei Deputatilor a aprobat cererea ministrului Justitiei privind perchezitia domiciliara, retinerea si arestarea preventiva a deputatului PNL Mircea Rosca, cu 220 voturi pentru si 65 impotriva, informeaza Agerpres. Rosca este cercetat pentru trafic de influenta. Votul a fost secret cu bile iar deputatii PSD, PNL si PDL au anuntat ca voteaza cu bilele la vedere. Comisia juridica a dat marti raport de respingere pentru aceasta cerere.

Ora 19:11
A inceput votul privind cererea procurorilor de perchezitie si arestare preventiva a lui Mircea Rosca

Ora 19:00
Mircea Rosca (PNL) cere colegilor lui sa i se ridice imunitatea parlamentara, precizand ca nu i-a cerut nimeni acest lucru.

"Sunt total nevinovat. E o drama ce mi se intampla", a spus el, de la tribuna Camerei, declarandu-se o "victima a contextului politic".

Ora 18.45 Cererea privind incuviintarea arestarii preventive a deputatului PSD Ioan Adam a fost aprobata
de plenul Camerei Deputatilor, cu 248 voturi pentru si 63 impotriva, anunta Agerpres. Votul a fost secret cu bile.

"Mi-am dedicat toata viata studiului, muncii cu studentii, activitatii la bara, nu cred ca eu, prin activitate si prin trecutul meu, as putea prezenta, asa cum statueaza legea, o stare de pericol si in felul acesta s-ar impune luarea unei masuri. Eu fac un apel la dvs., sa nu ignorati persoana pe care o aveti in fata, sunt autorul unor cursuri universitare, al unor monografii in materia proprietatii, am scris carti la nivel de tratat", a spus acesta, citat de Agerpres.

Ora 18:08 Votul privind cererea ministrului Justitiei de incuviintare a arestarii preventive a deputatului PSD Ioan Adam a inceput in plenul Camerei Deputatilor. Votul este secret cu bile iar liderii grupurilor PSD, PNL si PDL au anuntat ca deputatii lor vor vota cu bilele la vedere.

Ora 17:50 Deputatul PSD Ioan Adam se apara, in fata plenului, invocand diverse texte de legi, de acuzatia ca ar fi instigat judecatorii de la Sfantul Gheorghe la abuz in serviciu.

Ora 17.38: Aviz favorabil in plen pentru incuviintarea arestarii lui Ion Dinita (PC).

***

Comisia juridica a Camerei Deputatilor a aprobat cererea ministrului Justitiei de incuviintare a arestarii preventive a deputatului PSD Ioan Adam, in schimb a respins cele trei cereri ale ministrului Justitiei care il privesc pe deputatul PNL Mircea Rosca, de perchezitie domiciliara, retinere si arestare preventiva.

Plenul trebuie sa voteze si pentru ridicarea imunitatii deputatului Partidului Conservator Ion Dinita, dupa ce aceasta decizie a fost amanata de doua ori, tot din lipsa de cvorum.

In plen sunt prezenti 252 de deputati din totalul de 402.

























[P] Camera Consultantilor Fiscali organizeaza examen de atribuire a calitatii de consultant fiscal sau de consultant fiscal asistent in Bucuresti, in data de 4 noiembrie 2017

Camera Consultantilor Fiscali este organizatia profesionala de utilitate publica care coordoneaza activitatea de consultanta fiscala din Romania si are in evidenta peste 5.500 de membri la nivel national. Inscrierile la examen se fac in perioada 2 octombrie 2017 - 20 octombrie 2017 pe site-ul http://www.ccfiscali.ro/.

20471 vizualizari

  • +25 (25 voturi)    
    Lista! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 16:52)

    Sthelian [utilizator]

    Lista celor 150 de absenti!
    Publica!
    • +13 (13 voturi)    
      SA INCONJURAM PASHNIC (Marţi, 18 noiembrie 2014, 18:03)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Sthelian

      PARLAMENTUL ca un Lantz..evident UMAN ! sa intelega ca noi I am pus acolo (din prostie) dar acum ne am trezit..si vrem Parlamentul Inapoi !
      • +6 (6 voturi)    
        parlamentarii coalitiei de guvernare (Marţi, 18 noiembrie 2014, 19:06)

        thatchme [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        au primit o sansa in 2012 cand au fost lasati sa vina la putere. sansa pe care au deturnat-o in folosul exclusiv al lor. PSD-ul n-a facut nimic din tot ceea ce a promis cu exceptia mitei electorale. Avem nevoie de noi revolutionari la bucuresti, arad, timisoara, constanta, iasi, sibiu, cluj, galati, oradea. Toate aceste orase pot deveni la fel precum amsterdam, londra, paris, edinburgh, berlin, hamburg, zurich, bruxelles, oslo, stockholm,vienna. Europo, te aducem in romania. De Sarbatori Dream big!
    • +8 (8 voturi)    
      Se pare ca exista cvorum (Marţi, 18 noiembrie 2014, 18:11)

      Caligula [utilizator] i-a raspuns lui Sthelian

      Asa cum am mai scris, toate partidele au acum interesul in a suspenda imunitatea parlamentara a deputatilor si senatorilor. E nevoie de un gest public in a recunoaste aceasta decizie, un protocol care sa fie semnat de sefii principalelor partide din parlament. Iohannis, cat si Ponta, au o unica ocazie in a face acum primul pas in aceasta directie.

      Cred ca noi toti suntem atenti la ceea ce urmeaza.
    • +5 (7 voturi)    
      CORECT, (Marţi, 18 noiembrie 2014, 18:32)

      romania_curata [utilizator] i-a raspuns lui Sthelian

      dar sa faca public si contractul individual de munca al parlamentarului, contract care sa aiba aceleasi sanctiuni ca si in cazul oricarui salariat!!!!
    • +7 (9 voturi)    
      Completare : (Marţi, 18 noiembrie 2014, 18:35)

      romania_curata [utilizator] i-a raspuns lui Sthelian

      SA NI SE SPUNA daca parlamentarilor li se poate desface contractul de munca pentru :
      - 3 absente nemotivate;
      - parasirea fara aprobare SCRISA a locului de munca;
      - sanctiuni repetate;
      - etc.
      • +1 (1 vot)    
        Parlamentarii nu sunt salariati ca tine (Marţi, 18 noiembrie 2014, 19:12)

        ginsberg [utilizator] i-a raspuns lui romania_curata

        din punct de vedere juridic, parlamentarii nu sunt salariati, deci nu au contracte de munca. Regimul salarial implica existenta subordonarii ierarhice fata de un angajator. Ceea ce vrei tu sa ceri nu exista.
        • +1 (1 vot)    
          Să le facem contracte, (Marţi, 18 noiembrie 2014, 21:14)

          Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui ginsberg

          e obligaţia noastra a celor care votăm. Ce mare lucru să le facem un contract legal de reprezentare . Dăm votul numai în baza unui contract legal.
    • +3 (3 voturi)    
      Fantastic...... (Marţi, 18 noiembrie 2014, 19:53)

      cartofil [utilizator] i-a raspuns lui Sthelian

      Pur si simplu nu am timp sa urmaresc toate vestile bune pe care le citesc de dimineata. Sa dea domnul sa continue.
  • +19 (19 voturi)    
    se tin cu dintii de scaun (Marţi, 18 noiembrie 2014, 17:28)

    dan__p [utilizator]

    http://www.senat.ro/Live.aspx
    Nu se lasa astia usor!
    • +11 (11 voturi)    
      Multumesc pt link (Marţi, 18 noiembrie 2014, 18:00)

      Klaus_CT [utilizator] i-a raspuns lui dan__p

      Nu credeam niciodata ca imi va creste increderea in Parlament. Este penibil cum se apara acesti corupti nationali! :))
      Este foooarte frumos acest spectacol. Tin sa-i felicit pentru modul in care lucreaza, sunt rapizi!
      Daca-i rezolva astazi pe toti o sa avem parte de un frumos spectacol :)
      • +8 (8 voturi)    
        zeci de ani au dormit si azi lucreaza (Marţi, 18 noiembrie 2014, 19:14)

        mnicku [utilizator] i-a raspuns lui Klaus_CT

        citeva ore. deci eficienta 0,0000000000000...1 %

        in schimb deja parca vad ca pregatesc alte legi strimbe

        nu am incredere in ei nici sa-i trimit dupa un litru de apa minerala.
        Am o scirba continentala fata de aceste personaje sinistre.
    • +1 (1 vot)    
      si Camera Deputatilor (Marţi, 18 noiembrie 2014, 18:14)

      Gelum [utilizator] i-a raspuns lui dan__p

      http://www.cameradeputatilor.ro/pls/dic/site.home?idl=1&iptl0=26&iptl1=78
  • +27 (27 voturi)    
    se misca baietii astia...ceva de speriat! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 17:41)

    Itsoc [utilizator]

    astia fac in 2 zile ce n-au facut in doi ani. incredibil! mai ramane sa fie gata si bugetul pana la sfarsitul saptamanii si apoi pot sa puna demisia guvernului pe masa celor doi presedinti (ales si cel in functie).
  • +36 (36 voturi)    
    S-au speriat! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 17:46)

    mitg [utilizator]

    Vedeti puterea strazii?
    • +10 (10 voturi)    
      hienele astea de parlamentari (Marţi, 18 noiembrie 2014, 18:35)

      thatchme [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      se vor speria si mai mult de ceea ce va urma in Decembrie. Sa nu-si inchipuie cineva ca UE a uitat din tot ceea ce au facut parlamentarii romani. Ne asteapta momente dificile cu Moldova si Ucraina in flancul sudic NATO iar democratia inca tanara a Romaniei trebuie intarita. Il faut resister!...
    • +5 (5 voturi)    
      Cat crezi ca ii tine? (Marţi, 18 noiembrie 2014, 19:43)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui mitg

      Au zis ce fac azi. Ce fac maine? Au pomenit ceva de Ecaterina Andronescu? Au pomenit ceva de modificarea constitutiei? Au pomenit ceva de 300 parlamentari si o singura camera? Au pomenit ceva de desfintarea parlamentului in cazul in care alegatorii nu sunt de acord cu suspendarea presedintelui? Au pomenit ceva de regionalizare? Au pomenit ceva de legea sanatati? Cine il vede pe ponta, tariceanu &co sa se comporte ca niste politicieni care recunosc ca poporul este suveran? Eventual o spun de un milion de ori pe zi dar nu se comporta ca atare.
      Praf in ochi. Lupu schimba parul dar naravul ba.
      • +1 (1 vot)    
        Vrei tot intr-o zi? (Marţi, 18 noiembrie 2014, 20:40)

        gazania [utilizator] i-a raspuns lui ty

        E Andronescu a primit incuviintarea pt cercetare. Au tot interesul sa nu ne mai provoace pt ca vin parlamentarele si s-ar putea sa ramana cu 15% psd.
        • 0 (0 voturi)    
          Va mai curge multa pa pe Dambovita (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 19:51)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui gazania

          pana la parlamentare.
          Incuvintarea pentru Andronescu a trecut greu: 73 la 62. Legea pentru votul prin corespondenta (depusa in 2013) au refuzat sa fie trecuta pe ordinea de zi in camera. Intr-o saptamana se uita de prezidentiale.
      • 0 (0 voturi)    
        RT! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 22:03)

        thatchme [utilizator] i-a raspuns lui ty

        RT!
  • +19 (19 voturi)    
    STIMATA REDACTIE HN (Marţi, 18 noiembrie 2014, 17:53)

    un domn [utilizator]

    va rog sa sprijiniti un referendum de a Transforma Casa Poporului in Casa Pushcariabililor..au si catedrala neamului langa ei...de ce sa platim INCA niste bani la Rahova cand ii putem CAZA pe toti acolo ? va rog considerati acest demers in spiritul Bugetului 2015
  • +9 (9 voturi)    
    Efectul Iohannis !!! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 17:56)

    zeus333 [utilizator]

    Daca ar fi castigat Ponta nu vedeam noi romanii trimiteri in judecata fulger ca astazi!Bravo tuturor romanilor ce l-au votat pe Iohannis,e meritul nostru!
  • +21 (21 voturi)    
    Ce repede merg treburile acum! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 18:00)

    un-buburuz [utilizator]

    Imi place. Ar trebui sa-i traga cineva de maneca, astia ar fi in stare acum sa voteze si condamnarile :)))
    • +12 (12 voturi)    
      nu merg suficient de repede (Marţi, 18 noiembrie 2014, 18:31)

      thatchme [utilizator] i-a raspuns lui un-buburuz

      ar trebui sa voteze o noua constitutie si o singura camera de 300 parlamentari. sa nu creada cineva ca s-a uitat rezultatul referendumului lui Basescu.
  • +7 (7 voturi)    
    curatenie generala (Marţi, 18 noiembrie 2014, 18:09)

    geocrin [utilizator]

    Asa domnilor parlamentari faceti curatenie, este foarte tirziu, dar mai bine tirziu decit nici o data.
    Nici un partid nu este curat, dar ca la PSD nicaieri.
    Miroase urit chiar daca tovarasii au dat cu parfum in campania electorala.
    Eu cred ca au confundat parfumul cu apa sfintita.
    Ponta trecind prin atitea biserici si lasind bani peste tot era ciudat sa nu ia si el ceva de la popii care-i facura publicitate in ultimile saptamani.
    Ce seamana omul aceea secera.
    Gioana a fost si-i este super superior lui Poanta, cind vorbim de omenie, bun simt si respectul semenilor.
    Prostul daca nu-i fudul parca nu e prost destul.
  • +6 (6 voturi)    
    foarte frumos (Marţi, 18 noiembrie 2014, 18:27)

    Bittick [utilizator]

    O singura intrebare: de ce nu se face public si motivul pentru care s-a dat aviz negativ in cazul Rosca (PNL)? Nu de alta, da' sa nu zica lumea ca e protejat...
    • 0 (0 voturi)    
      Sa spunem noi! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 20:42)

      gazania [utilizator] i-a raspuns lui Bittick

      Pt ca Psd a crea o diversiune votand impotriva tocmai ei si apoi sa dea vina pe PNL.
  • +12 (12 voturi)    
    Lupii rosii au devenit mielusei ? Nu cred ! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 18:29)

    Plagarus [utilizator]

    Ispravile lor nu-mi dau sperante :
    - au renuntat la un ministru inainte de numirea acestuia, din cauza unei incompatibilitati de notorietate (Alistar)
    - au schimbat 4 ministri la educatie, din cauza minciunilor si plagiatelor dovedite (Dumitrescu, Mang, Pop, Andronescu)
    - au schimbat un ministru la cultura, din cauza unei incompatibilitati de notorietate (Diaconu)
    - au schimbat si controlat direct o institutie pentru a-l salva pe Adrian Nastase (ISC)
    - au intervenit in procesul de justitie impiedicand punerea in aplicare a unei decizii definitive de condamndare (AN)
    - au mutat o institutie culturala in subordinea Parlamentului, cu scopul destituirii unui intelectual incomod (ICR)
    - au schimbat conducerile unor institutii ale statului pe criterii politice (IICMER, arhivele statului)
    - au amenintat si cenzurat reprezentanti incomozi ai mass-media (EvZ, B1, Curentul)
    - au schimbat conducerea TVR fara respectarea legislatiei in vigoare, incalcand regula de reprezentare a partidelor politice
    - au schimbat si intervenit in politica editoriala a stirilor TVR
    - au uitat sa rezolve lucrurile reprosate guvernelor anterioare (gazele de sist, universitatea maghiara, cresterea imediata a salariilor, guvernarea fara OUG)
    - au atentat la siguranta economica a statului prin intrarea in insolventa a Hidroelectrica
    - au incalcat prevederi ale acordurilor de imprumut cu organismele internationale (privatizarile programate, schimbarea conducerii unor societati de stat, etc)
    - au ignorat abordarea problemelor economice ale tarii, concentrandu-se exclusiv asupra luptelor politice (75% din timpul sedintelor de guvern)
    - au mutat Monitorul Oficial in subordinea Guvernului dupa 150 de ani de subordonare fata de Parlament, cu scopul de a-l folosi ca instrument politic
    - au desfiintat o institutie in ziua in care aceasta trebuia sa se pronunte asupra plagiatului primului ministru (CNATDCU)
    • +2 (2 voturi)    
      please retweet (Marţi, 18 noiembrie 2014, 19:28)

      thatchme [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      thank you! :)
  • +11 (11 voturi)    
    Epitaf PSD II (Marţi, 18 noiembrie 2014, 18:30)

    Plagarus [utilizator]

    - au incalcat decizii definitive ale justitiei, refuzand retragerea calitatii de parlamentar unor parlamentari declarati incompatibili (Andon, Paslaru)

    - au incalcat o decizie a Curtii Constitutionale cu privire la reprezentarea Romaniei pe plan extern, uzurpand astfel calitati oficiale

    - au blocat comunicari oficiale ale sefului statului catre Uniunea Europeana (Marga)

    - au emis Ordonante de Urgenta neconstitutionale prin care au blocat exercitarea puterilor CCR

    - au schimbat Avocatul Poporului incalcand legislatia in vigoare si blocand posibilitatea atacarii OUG la CCR

    - au schimbat presedintii Senatului si Camerei Deputatilor prin incalcarea legislatiei in vigoare

    - au suspendat Presedintele Romaniei fara ca acesta sa fi incalcat grav prevederile Constitutiei

    - au atentat la independenta justitiei prin atacarea judecatorilor Curtii Constitutionale si a judecatorilor care l-au condamnat pe Adrian Nastase

    - au mintit partenerii europeni ai Romaniei, practicand un dublu limbaj la Bruxelles si la Bucuresti (pragul la referendum)

    - tergiverseaza aplicarea unor decizii ale Curtii Constitutionale

    - au atras avertismente externe la adresa Romaniei, fara precedent in ultimii 20 de ani

    - au emis pareri jignitoare despre inalti oficiali ai unor state membre ale Uniunii Europene (Merkel)

    - au emis declaratii cu tenta nationalista si izolationista ca raspuns la cerinte ale Uniunii Europene de respectare a statului de drept (Ponta, Antonescu, “nu suntem colonie”)
    • +4 (4 voturi)    
      uiti cea mai mare problema (Marţi, 18 noiembrie 2014, 19:19)

      NicolaeA [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      AU FURAT !
    • +2 (2 voturi)    
      very good! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 19:29)

      thatchme [utilizator] i-a raspuns lui Plagarus

      Please RT!
      Thank you!
      • 0 (0 voturi)    
        RT (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 1:00)

        Vlad C [anonim] i-a raspuns lui thatchme

        Russia Today?

        Ce treaba are retweet-ul cu Hotnews-ul?
  • +8 (8 voturi)    
    Ia sa vedem. (Marţi, 18 noiembrie 2014, 18:54)

    Alius [utilizator]

    "Scapa cine poate" sau nu?
  • +3 (3 voturi)    
    bun (Marţi, 18 noiembrie 2014, 19:10)

    uzu [utilizator]

    e un pas.

    daca acuma ar avea romanii elanul sa iasa in strada zi de zi pana cand DNA si justitia vor primi verde catre toti parlamentarii vizati... ar iesi ceva.
    cu trei randunici nu se face primavara. in parlament se mai scunde un stol de ciori.
  • +2 (2 voturi)    
    La Purga (Marţi, 18 noiembrie 2014, 19:30)

    Scrum [utilizator]

    A inceput La Purga.

    Mai bine mai tarziu decat niciodata...
  • +8 (8 voturi)    
    Este victoria Diasporei! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 19:38)

    Kentt [utilizator]

    Diaspora a mobilizat şi motivat şi pe cei din ţară să ia atitudine împotriva batjocurii şi umilinţei!

    Sacrificiul lor a făcut posibil miracolul!

    Eu unul vă sunt recunoscător!

    Aţi fost, într-adevăr, nişte eroi!
  • -7 (7 voturi)    
    Eu zic ca nu mai are (Marţi, 18 noiembrie 2014, 19:58)

    xrogo [utilizator]

    rost sa avem Parlament,ce zice Johan e sfant si asa trebuie facut,apoi,incetul cu incetul trebuie sa desfiintam si instantele de judecata,ca Johan stie mai bine unde si cine are dreptate,citez un titlu de la B1TV"Iohannis ordona,Parlamentulexecuta" si ziaristii se felicitau intreei ce bine le zice neamtul si cum executa parlamentarii!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Parlamentul (Marţi, 18 noiembrie 2014, 20:35)

      Taras Bulba [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Parlamentul sa decida ce-i de facut si sa voteze dupa propria constiinta atunci cand va fi format din oameni cu scaun la cap, nu baroni imbuibati care merg numai pe interese!
  • 0 (0 voturi)    
    Cainele de paza a lui ponta gata de arest. (Marţi, 18 noiembrie 2014, 20:16)

    LazarGheorghe [anonim]

    Nu stiu cati din interautii atenti la politica au vazut la o televiziune locala din Brasov cum seful unui grup infractional adam , facea campanie electorala .
    Cand vorbea scotea flacari pe gura si nu numai, spunea sa -i alegem pe ei oamnenii cinstiti , destepti si de onoare. Un pasaj era:" Votati-ma ca-o sa fiu cainele de paza a lui ponta ". Acum are ocazia s-o faca la mititica cand o sa vina si italo-albanezul ponta dupa el.
    Proletari din partea rosie uniti-va .
  • +1 (1 vot)    
    cazul Mazeta vs. cazul Elodia (Marţi, 18 noiembrie 2014, 20:26)

    a-politic [utilizator]

    Imi cer scuze pentru offtopic dar nu pot sa nu remarc in ultimul timp absenta colegului mazeta. Pur si simplu nu inteleg ce s-a intamplat - s-a dus sa fie cu familia lui care sufera mai mult ca el? S-a intors acasa pana nu uita limba rusa de tot? Sau s-au terminat diurnele si abonamentul la internet a fost suspendat pe motiv de neplata? Sunt atatea intrebari care raman fara raspuns si este pacat pentru ca as fi vrut sa aflu parerea lui despre fratii romani care au votat duminica. Si ca sa fiu si ontopic, as mi-ar fi placut sa aud si parerea lui despre propaganda ieftina a lui Iohannis din campanie versus decizia de azi de a da cu crucea peste un reprezentant PC, unul PSD si unul PNL. Pentru ca mie imi da cu virgula.
    • 0 (0 voturi)    
      mazeta? (Miercuri, 19 noiembrie 2014, 0:50)

      thatchme [utilizator] i-a raspuns lui a-politic

      cine sau ce e mazeta?
  • 0 (0 voturi)    
    schimbati legea ! (Marţi, 18 noiembrie 2014, 20:42)

    FY [utilizator]

    deci e nevoie de o revolta in strada si de o infrangere zdrobitoare in alegeri ca astia sa-si miste fundul si sa voteze in sfarsit arestarea penalilor dintre ei.
    Cine naiba a facut legea aia care spune ca parlamentarii au nevoie de avizul Camerelor ca sa fie arestati preventiv ?!
    Sa iesim in strada fratilor ! Eliminati imunitatea parlamentarilor !
  • +1 (1 vot)    
    re (Marţi, 18 noiembrie 2014, 20:45)

    gewurtztraminer [utilizator]

    Oameni buni, ce lucra parlamentul! Daca cei plecati nu sunt inlocuiti, o sa se ajunga la 100 de parlamentari in 2015 fara probleme