Mirel Palada era convins ca seful sau, Ponta, castiga: Luati cu alcool. Nu va mai luati dupa Hotnews, dupa Mindruta sau pe cine mai aveti idol de formator de opinie in tabara cripto-iohannista

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 17 noiembrie 2014, 1:04 Actualitate | Esenţial

Mirel Palada, consilierul primului ministru era convins ca seful sau va castiga alegerile si ataca, intr-o postare pe contul lui de Facebook, HotNews.ro si Gandul.info, pe care le acuza de propaganda.

Iata mai jos comentariul acestuia, postat in dimineata zilei de duminica (sursa aici):

"Tuturor prietenilor mei virtuali cu naturelul simtitor, care se caca pe ei de frica punind botul la propaganda lui Basescu, a lui Adrian Sirbu si a celor de la Hotnews. Vai, sa fugim! Sint cozi in strainatate! Vai, ne maninca! Vai, maica, apocalipsa! Ce ne facem, fetelor?

Hai sa va explic.

In strainatate sint 294 sectii de votare. Hai sa zicem 300, sa fie rotund. In tara sint 18,553. Hai sa zicem 18 mii, sa fie rotund. Adica de aproximativ 60 de ori mai multe. De 63 de ori, ca sa fim exacti.

In Romania vor veni la vot aproximativ 10 milioane votanti. In strainatate, aproximativ 250 mii. Hai sa zicem 300 de mii, sa-i mai creasca un pic ficatul de placere lui Basescu si camarilei sale. Adica de cel putin 33 de ori mai multi. Eu zic chiar de 40 de ori mai multi, caci nu va fi prezenta la vot in respectivele sectii mai mare de 250 mii votanti.
Deci va rog eu, stimati pufosi care cititi toate cacaturile pe Internet si credeti in ele mai ceva ca in Maica Precista.

Luati cu alcool, ca relaxeaza sinapsele. Nu mai plecati dupa fenta. Nu va mai luati dupa Hotnews, dupa Lucian Mindruta sau pe cine mai aveti voi idol de formator de opinie pe-acolo prin tabara cripto-iohannista.

Aduceti-va aminte ca intr-o viata anterioara ati facut chiar si esoterica materie numita aritmetica in scoala primara. Si aduceti-va aminte ca 18 mii de sectii de votare in tara e de 60 de ori mai mare decit 300 de sectii de votare in strainatate. Adica 98.4% sectii de votare in tara, comparabil cu doar 1.6% sectii de votare in strainatate. DOAR 1.6%, pufosilor.

Deci ascultati la mosul probabilistic: pot sa puna politrucii lui Iohannis jde mii de poze cu periuta de dinti in mina, tot degeaba. Sint sute de mii de romani care acum, chiar acum, chiar in clipa asta, cind voi cititi aceste rinduri ale nemernicului guvernamental, intra in sectiile de votare sa dea cu stampila sa scapam de Basescu si de minionul sau, Iohannis.

Acum. Chiar acum. In tara.

Relax. Luati cu alcool. Mars la vot sa va treaca emotiile.

Pufosilor..."





















Material sustinut de BRD Groupe Société Générale

5 motive de cheltuit banii - electronice pentru casa. Idei de cadouri si rasfat

Decembrie este luna cadourilor si in toata nebunia asta trebuie sa mai cumperi si cate ceva pentru casa ta. Bine, sau poate vrei sa faci un cadou unor apropiati, asa ca de "casa noua". Motive de cheltuit bani se vor gasi mereu. Asadar, va propunem o lista de "motive" pentru cheltuit banii, mai ales ca acum e ocazia perfecta sa beneficiezi de ofertele de Craciun ale comerciantilor.

20502 vizualizari

  • +39 (39 voturi)    
    Idiot (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:02)

    Hell [utilizator]

    Dar cine ii acest idiot rectangular? am tot citit aceasta elucubratie monumentala si incerc sa inteleg cine se crede acest obiect redus la sub zero!
    • +10 (10 voturi)    
      prostanac (Luni, 17 noiembrie 2014, 9:24)

      pgl [utilizator] i-a raspuns lui Hell

      Cum scria Geoana aseara pe blogul lui : " Acum 5 ani m-am culcat presedinte si m-am trezit prostanac . Acum Ponta se culca direct prostanac si o sa se trezeasca si mai prostanac ! Nu a apucat sa spuna nici : Mihaela dragostea mea ! "
    • +2 (2 voturi)    
      Idiotul de Palada (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:07)

      NicolaeSinu [anonim] i-a raspuns lui Hell

      Rugbistule pufos,te-ai cam electrocutat in veninul propriu,Turambar dezumflat!Halal consilier,din tagma Firea,Sova,Olguta,s.a.m.d.Eiusdem farinae,daca pricepi ,bre ,Palada
    • 0 (0 voturi)    
      ciudat (Marţi, 18 noiembrie 2014, 1:18)

      georgegeorgescu [utilizator] i-a raspuns lui Hell

      Acest mirel palada e gabi firea sau olguta vasilescu?
  • +32 (32 voturi)    
    Apara-ma, Doamne, de prieteni... (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:13)

    bilbofil [utilizator]

    Si mai ales de cei mai proști și mai lichele decît mine... Cu asemenea suporteri (pe bani!), Ponta și-a îngropat ultimele șanse de succes.

    «Marș la vot» Mulțumesc de grijă, am votat deja. Între granițe. Și s-a cunoscut...
  • +23 (23 voturi)    
    Chiar acum, Palada (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:13)

    Clop [utilizator]

    Luati un morcov si astupati gaura care trebuie. Etc. Restul e istorie cu I.
    • +4 (8 voturi)    
      o fi cu I (Luni, 17 noiembrie 2014, 2:14)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Clop

      dar fiind vorba de el ca primadona, ai pus s in loc de c, la restul
  • +21 (21 voturi)    
    mai incet cu pianul pe scari... (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:13)

    alecu77 [utilizator]

    ...domnu Mirel, ca se varsa clapele! Probabil din cauza alcoolului ala pe care l-ati luat pana la urma singur, dar v-a cam dat virgula peste cap la statisticile celea cum le-ti fi numind!
  • +22 (22 voturi)    
    Mirel Palada (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:16)

    CititorulComentator [utilizator]

    Cine râde la urmă, râde mai bine, hai, ia cu alcool...lol :)
  • +23 (23 voturi)    
    Limbaj... (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:17)

    Alius [utilizator]

    ..de golan. Cine sa-i fie prin preajma arogantului plagiator si mincinos? Golani ca si el.
  • +29 (29 voturi)    
    Chiar e adevarat ? (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:19)

    math [utilizator]

    Acest om a fost purtator de cuvant al Guvernului ?
    Ar trebui difuzat pe toate canalele posibile. Acestia sunt oamenii care ne guverneaza.
    • +22 (22 voturi)    
      gresesti...nu purtator de cuvint.. (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:45)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui math

      consilier...pai jegul trage tot la jeg....am uitat...jeg uman..au luat o in m--e..pardon in bot...
      • +1 (1 vot)    
        fapte nu vorbe (Luni, 17 noiembrie 2014, 16:55)

        math [utilizator] i-a raspuns lui exilatul

        In octombrie 2013 a fost desemnat purtator de cuvant al guvernului. A inceput facultatea de matematica dar a terminat sociologia. S-a ocupat de TV si apoi de sondaje. Un om deosebit, un cadru de nadejde al PSD, care nu trebuie uitat.
  • +23 (23 voturi)    
    palada unui creier mic (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:19)

    ws [utilizator]

    palada e un dobitoc sinistru care a obținut sute dă mii de euroi de la capul mafiot.

    acum câteva zile ne explica, foarte doct și umil, că e cool să fii psd-ist.

    mai du-te măh, mai lasă-ne*)

    ws

    *) https://www.youtube.com/watch?v=WNOiKJmsdrQ
  • +18 (18 voturi)    
    bun (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:20)

    titibecze [utilizator]

    bun... am vazut aroganta si limbaj de mahala. ce e totusi nou?!
  • +20 (20 voturi)    
    .... totul este clar ... (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:22)

    cbogdan [utilizator]

    La asa sef asa consilier. Curiozitate: Mirel Palada ia acum cu alcool ? Sa-i traca emotiile.
    Pufosul ......
  • +24 (24 voturi)    
    mai abrazivule (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:23)

    Encelade [utilizator]

    ia si tu niste puie. Puie tie, puie lui sef-tu monta, puie lui firea, puie lui bacalbasa, puie aleia cu greva foamei, puie acum si in vecii vecilor tuturor comunistilor, comunistoizilor si continuatorilor lor. La huda istoriei cu voi. Toata ura si mizeria pe care ne-ati aruncat-o in fata s-a intors impotriva voastra si v-a rupt.
    • +11 (11 voturi)    
      hei! (Luni, 17 noiembrie 2014, 2:16)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Encelade

      l-ai uitat pe preafariseul danielle
  • +18 (18 voturi)    
    hehe (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:24)

    ampersand [utilizator]

    dom' palada, am mai auzit eu ceva similar, ca student, prin toamna lui 89: "cand o face plopu' mere si rachita micsunele". In decembrie, afisam o pancarda cu "plopu' a facut mere!" :))
    • 0 (0 voturi)    
      corectie (Luni, 17 noiembrie 2014, 6:35)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      Ceasca a zis "si richita micsinele"
    • +2 (2 voturi)    
      P-asta n-o ştiai (Luni, 17 noiembrie 2014, 8:17)

      shobolanul de santina [utilizator] i-a raspuns lui ampersand

      Ca in Regie, dupa discursul Prea-Impuşcatului, nişte studenti mai agili au legat mere prin plopii de pe marginea Dambovitei...Sa vezi securiştii cum se chinuiau sa se suie-n plopi sa dea merele jos.... :)
      • +1 (1 vot)    
        S-au pus... (Luni, 17 noiembrie 2014, 9:49)

        Paganelis [utilizator] i-a raspuns lui shobolanul de santina

        ... și pe o șosea din Vrancea mere-n plopi, tot atunci!...
  • +26 (26 voturi)    
    Am luat (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:29)

    SKBjull [utilizator]

    Nici nu mai stiu la a cata bere sunt.

    Sanatate, numa' bine, sa va putrezeasca seful in puscarie.
  • +16 (16 voturi)    
    Noi te-am ascultat (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:29)

    MirceaComan [anonim]

    Acum cred ca poti s-o iei tu cu alcool si eventual.... mars la culcare !
  • +12 (12 voturi)    
    hmmm (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:31)

    zone [utilizator]

    Mi-e mila de saracu' omu asta...
  • +16 (16 voturi)    
    Boul...nici acum nu-si da seama (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:32)

    VasiL [utilizator]

    cine a castigat alegerile!

    Diaspora a demonstrat inca o data ca ii pasa!
    Lumea a stat la coada mai ca pe vremea lu' Ceausescu la banane si saloane. 5-6,8 sau 10 ore in frig ca sa voteze impotriva acestor lichele.
    Si are si dreptate, sectiile de votare din diaspora nu ar fi facut nimic daca in tara nu se iesea la vot.

    Bravo si respect pentru toti cei care si-au sacrificat o zi din viata pentru tara lor.
  • +27 (27 voturi)    
    daca mi se permite... (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:37)

    Pink Z [anonim]

    Puie Malada !
  • +16 (16 voturi)    
    OOOps! (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:42)

    EduardoScubaduba [anonim]

    Hopa, fraiere! Ti-ai luat-o! La fel si seful tau mitoman! Asa ca te rog sa dispari. Pentru totdeauna, fraiere!
  • +15 (15 voturi)    
    Ai supt **** (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:43)

    Taras Bulba [utilizator]

    Pufosule, ai supt-o!

    Ce limbaj, doamne! Ce ura!

    La revedere, nimicule! Cum ajung astfel de oameni sa ne reprezinte?!?!?!?!?! Mircea Bazi, sau cum sa-i numesc la plural!?
  • +14 (14 voturi)    
    Penibil, un golan purtator de cuvant (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:48)

    Wanheda [utilizator]

    dar nu ma mir, asa maimuta asa limbric vorbeste in numele ei.
  • +20 (20 voturi)    
    mai bine taceai, fa mirelule! (Luni, 17 noiembrie 2014, 1:50)

    Lilibell [utilizator]

    Tipul asta traieste in Romania?! cu familie cu tot? si cine si ce mama dracului ii da lui dreptul sa se adreseze electoratului in halul asta, din functia aia pufoasa a lui? Nu cred ca e complet idiot - altminteri ar face diferenta intre o stampila la o mie de oameni si alte 9 la alti 10 (ceea ce da o medie acceptabila pentru creierul lui luat de alcool), dar nu s-o fi saturat de minciuna? de manipulare? de prosteala pe fata? Bai n-ai minima deontologie sa taci, in loc sa strigi ”uite muika, propaganda”, cand la voi e cat casa si deja e naturel nesimtitor?! Nesimtitule! Mars la colt! ti-ai luat stunt sub tureta, fa mirelo!
  • +7 (7 voturi)    
    de la un basist fericit....din nou (Luni, 17 noiembrie 2014, 2:21)

    ssgl [utilizator]

    dejectia asta ramane pt istoria PSD.....sa stiti de ce ati pierdut alegerile, nemernicilor!
  • +8 (8 voturi)    
    pagina stearsa (Luni, 17 noiembrie 2014, 2:36)

    Adrian1 [utilizator]

    arogantul pufos si-a sters/dezactivat pagina de FB. Oare de ce? =))))
  • +7 (7 voturi)    
    Pai (Luni, 17 noiembrie 2014, 3:00)

    batmanss [utilizator]

    cine mai e si asta ? Vrea sa se faca cunoscut si nu stie cum . Pai asa vorbește consilierul unui prim ministru ? Un idiot ....
  • +8 (8 voturi)    
    demisia (Luni, 17 noiembrie 2014, 3:01)

    zooloo [utilizator]

    Pufosule platit din banii mei, mars si scrie-ti demisia. Si dupa ce termini fa-i-o si lu' ponta...demisia
  • +5 (5 voturi)    
    un asemenea marlan (Luni, 17 noiembrie 2014, 4:03)

    amanda13 [utilizator]

    o asemenea sfidare l-ar costa jobul instantaneu aici. nesimtire e un eufemism in cazul lui!
  • +6 (6 voturi)    
    Bai, si ce ne-a esplicat.... (Luni, 17 noiembrie 2014, 4:09)

    VasiL [utilizator]

    Profu' de minciuni: Tov. Mirel cat face 1 + 1 ?
    Tov. Mirel: 2 tovarase. 2. Ce dastept is. Nu-i asa?
    Profu': Nu-i asa, Mirele. Face 3 ca mai e unu in strainatate. S-acum mars! Ca pun ....pe tine.
  • +7 (7 voturi)    
    Mars acasa cu "doctorul " pe scut ! (Luni, 17 noiembrie 2014, 4:16)

    Plagarus [utilizator]

    Prostia si propaganda impertinenta nu mai face jocurile PSDerbedeilor !
  • +9 (9 voturi)    
    >:) (Luni, 17 noiembrie 2014, 4:19)

    Codruta N [utilizator]

    Bai, Palada ãsta e de o prostie crunta!!
    Ponta merita sa piarda alegerile fie si numai pentru simplul fapt ca si-a luat "consilieri" precum acest jeg!
  • +9 (9 voturi)    
    ce limbaj elevat! (Luni, 17 noiembrie 2014, 5:09)

    tofu [utilizator]

    Uite cine vrea sa conduca o tara din UE in 2014. Valeu, din ce pestera ai iesit domnule draga?
  • +9 (9 voturi)    
    Inca unul (Luni, 17 noiembrie 2014, 6:14)

    Dana Bob [anonim]

    Care a contribuit din plin la votul de ieri!
  • +3 (3 voturi)    
    Sindromul Adrian Nastase... (Luni, 17 noiembrie 2014, 7:17)

    slashroot [utilizator]

    ...la scară guvernamentală.

    Se ia ca râia, ca Ebola. Toți ăia de lucrează (vorba vine) în clădirea Guvernului suferă de el. Ponta, Meleșcanu, Corlățean, chiar și neica-nimeni ăsta. Toți ca unul. Identici în nesimțirea lor; dacă îi expui, sunt niște nimicuri. Rahați cu ochi.

    Tupeu prostesc, nesimțire ostentativă, miștocăreală pe banii noștri. Ponta l-a plagiat pe Adrian Năstase în viața personală și în cariera politică. Până și greșelile i le-a replicat - și iată că și-a luat un mare șut în dos, la fel ca mentorul lui.

    Și vine acest Neica Nimeni, amploaiat guvernamental, și ne scuipă în față. Pe banii noștri.

    Dispari, nimicule.
  • +4 (4 voturi)    
    Va rog semnati si dati share! (Luni, 17 noiembrie 2014, 8:53)

    AndradaAnitei [anonim]

    http://www.petitieonline.com/demisia_ponta_si_guvernului_psd-ist
  • +3 (3 voturi)    
    :( (Luni, 17 noiembrie 2014, 10:46)

    RamonaChifu [anonim]

    Bineinteles ca a disparut respectivul post de pe pagina scarbei. Scuzati, nu e ladylike, da' nici limbajul acestui "purtator de cuvant" nu merita mai mult.
    Fenomenul tipic balcanic: v-am scuipat, v-am injurat, v-am improscat cu rahat, da' daca ati castigat, va pupam mana si ne dam cu voi.
  • +2 (2 voturi)    
    nemernicul (Luni, 17 noiembrie 2014, 10:47)

    Snitzelvienez [utilizator]

    Dragnea vorbea de ura semanata..sper doar ca DNA-ul sa-si continue activitatea iar derbedeii de genul asta sa fie urcati in tomberoane
  • 0 (0 voturi)    
    Campanie electorala - Diaspora (Marţi, 18 noiembrie 2014, 17:20)

    luker [utilizator]

    Acum ca s-a prins si Monta de importanta diasporei, astept si eu sa i vad in campanie electorala prin Canada, Sua, Italia, Spania, nu de alta dar as vrea si eu un kil de ulei, o sticla de tzuica, o ciuperca stricata, vad eu cui dau votu'. Naspa ca Antenele ori nu bat pana aici, ori nu intereseaza pe nimeni. Hai Romania!

    Apropo, la coada la votare in Montreal, erau niste mici "agenti" care votasera cu Monta si care tot stateau si mai dadeau sfaturi la unu si la altu cu cine sa voteze. Au disparut in cateva minute cand au inteles ca nu au cu cine sa se inteleaga.