Alegeri prezidentiale 2014

FOTO Alegatorii care stau la coada in Viena au primit fluturasi prin care sunt informati case poate vota si la ambasadele Romaniei din Slovacia si Cehia

de I.C.     HotNews.ro
Duminică, 16 noiembrie 2014, 14:15 Actualitate | Esenţial

Fluturas distribuit alegatorilor care asteapta sa voteze la Viena
Foto: Facebook
Alegatorii care stau duminica la coada in Viena pentru a putea vota au primit fluturasi prin care sunt informati ca asupra coordonatelor celor mai apropiate sectii de vot, si anume ambasadele Romaniei din Slovacia si Cehia.

"Ca alternativa la cel doua sectii de votare din Viena, dorim sa va informam asupra coordonatelor celor mai apropiate locatii in care va mai puteti exercita dreptul la vot, duminica, 16 noiembrie, intre orele 7 si 21:
- Ambasada Romaniei in Republica Slovaca: Ticha 45/A, 81102 Bratislava (sectia nr. 211);
- Zerotinova namesti 6, 60200 Brno, Republica Ceha (sectie nr.35)
", scrie pe fluturasul distribuit in randul alegatorilor.






















Jurnal din Israel​

​FOTOGALERIE Tel Aviv: plaje, muzici si trupuri

Greu sa gasesti in lume un oras care petrece mai mult, care se odihneste mai seren. Un New York pe Malul Mediteranei, un colt de Europa sofisticata in Orientul Mijlociu, o destinatie de plaja excelenta, un oras in care noptile de distractie se continua si dupa ce se crapa de ziua. Oameni pe longboard-uri colorate coboara spre faleza orasului, de multe ori purtand doar o pereche de pantaloni scurti. Esti in inima civilizatiei est-mediteraneene, cu hedonismul ei milenar, cu cultul inca pastrat al corpurilor frumoase, cu o senzualitate subtila, dar neascunsa.

44359 vizualizari

  • +7 (7 voturi)    
    la moscova (Duminică, 16 noiembrie 2014, 14:56)

    rov [utilizator]

    si la Tirgoviste cu voi comunistilor si tradatorilor de tara!!
  • -5 (9 voturi)    
    exagerati (Duminică, 16 noiembrie 2014, 15:00)

    killerbee [utilizator]

    alegerile din diaspora sunt organizate foarte prost dar ideea asta nu mi se pare asa groaznica pe cat o faceti sa para. Bratislava si Brno se afla la sub 2 ore (cu masina) de Viena!!
    • +2 (4 voturi)    
      jilava, (Duminică, 16 noiembrie 2014, 15:04)

      NickNickart [anonim] i-a raspuns lui killerbee

      e mult mai aproape de palatul victoria
  • +6 (6 voturi)    
    "Vor sa ne opreasca sa votam? Na de-aici!" (Duminică, 16 noiembrie 2014, 15:23)

    epishebe [utilizator]

    Nu cred ca e initiativa PSD, ci mai degraba a altor alegatori ca ei.
    Decat sa astept 4 ore la coada si sa mi se inchida usa in nas mai bine sa merg 2 ore si sa votez in alta parte. Nu este normal ca trebuie sa fac asta, dar ideea e ca nu ii las sa imi fure dreptul!
    Protestam dup-aia pentru organizare, momentan hai sa ne asiguram ca votam!
  • +6 (6 voturi)    
    au dreptate (Duminică, 16 noiembrie 2014, 15:26)

    ativocar [utilizator]

    pana la Bratislava se face jumatate de ora, cu masina sau cu trenul. sunt tenur dese. nu fiti fraieri! cei care sunteti la 1km de intrarea in sectie mergeti acolo, unde nu e nimeni!!!!!
  • +3 (5 voturi)    
    as vrea (Duminică, 16 noiembrie 2014, 15:34)

    zigot [utilizator]

    ca pe tariceanu, melescanu sa nu ii mai vad la anu!
    e drept ca sunt multi altii ptr care am aceiasi simtire
  • +5 (5 voturi)    
    Bratislava (Duminică, 16 noiembrie 2014, 15:38)

    mateiescu [utilizator]

    Incercati sa va organizati 4-5 intr-o masina, se fac 40 de minute pina la Bratislava. Pina la Brono se face cam o ora jumate, Bratislava este mai aproape, autostrada direct.
    Orice vot conteaza!

    Daca nu puteti vota azi la Viena, stringeti datele de la 2-3 martori, faceti poze si depuneti plingere penala, formular aici: https://drive.google.com/folderview?id=0B8mk7SPIh0E-dHdsbzBoWmc1Szg&usp=sharing
    le puteti descarca, completa si depune la Parchetul de pe langa ICCJ.
    Adresa: Bd. Libertatii, 14, Bucuresti-Sector 5, Bucuresti, România. Telefon:+40 21 319 3833. Site: http://www.mpublic.ro/. Mail: sesizare@mpublic.ro
    • 0 (0 voturi)    
      ce sens are asta? (Duminică, 16 noiembrie 2014, 20:06)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui mateiescu

      Cui sperati sa aratati dovezile?
      Judecatorul suprem este tot Ponat si pedesereului!
      Esta ca si cum mielul reclama lupului ca vrea sa il manince!
      • 0 (0 voturi)    
        Schimbarea cere implicare (Duminică, 16 noiembrie 2014, 22:55)

        mateiescu [utilizator] i-a raspuns lui hot news

        Are sens, incepem sa facem presiune pe autoritati si la un moment dat bulgarele nu mai poate fi oprit.
        Daca gindim fatalist nu o sa avem vot prin corespodenta niciodata, trebuie luptat. Nu conteaza doar sa ai dreptate trebuie sa si lupti pentru drepturile tale.
  • 0 (0 voturi)    
    neintelegere? (Luni, 17 noiembrie 2014, 11:18)

    Closed [utilizator]

    Cred, mai degraba, ca e vorba de persoane binevoitoare care incercau sa dea alternative pentru cozi de 5-6-8 ore. Daca e vorba de un drum de o ora sau mai putin, cred ca e preferabil unei asteptari de 8 ore. Sigur, nu toti puteau sa faca asta, dar daca jumatate mergeau spre Brno/Bratislava, atunci timpul de asteptare la acea coada se injumatatea.

    Poate ca toata agitatia asta a radicalizat punctele de vedere incat uneori uitam sa analizam ce se intampla si avem impresia ca toti sunt impotriva noastra.