VIDEO Teodor Melescanu a discutat cu repezentantii BEC despre alegerile din diaspora. Infiintarea mai multor sectii, "o optiune teoretica". Ministrul de Externe: "Pe legislatia actuala nu e posibil"

de Carla Dinu     HotNews.ro
Marţi, 11 noiembrie 2014, 9:06 Actualitate | Esenţial

Noul ministrul de Externe Teodor Melescanu a fost marti dimineata la Biroul Electoral (BEC) Central unde a discutat cu reprezentantii institutiei despre un plan de masuri pentru o mai buna organizare a alegerilor prezidentiale in strainatate in 16 noiembrie.  

UPDATE ora 09.15 La iesirea de la discutiile cu reprezentantii BEC, Melescanu a declarat ca a prezentat propunerile sale pentru votul din 16 noiembrie si ca BEC a cerut ca acestea sa fie formulate in scris, apoi va da un punct de vedere.

"E foarte clar ca nu e clar daca se pot infiinta noi sectii de votare. (...) Pe legisaltia actuala nu e posibil, daca se vor face derogari atunci vom putea discuta. Daca nu, vom face o mai buna organizare pentru a asigura o desfasurare cat mai rapida, dar in conditii de legalitate a procesului electoral", a spus Melescanu. 

Ministrul de Externe a mai spus ca MAE va organiza marti o conferinta de presa in care va prezenta masurile propune pentru o  mai buna desfasurare a votului in diaspora, in 16 noiembrie.



ora 8.30 La intrarea la BEC, Melescanu le-a spus jurnalistilor ca are un plan de masuri si un proiect de ordonanta de urgenta in acest sens.

Intrebat daca ia in calcul infiintarea mai multor sectii de votare in diaspora, Melescanu a spus ca este "o optiune teoretica".

Intrebat daca a venit pregatit cu un proiect de OUG, ministrul a raspuns: "Cu toate proiectele pregatite, inclusiv cu un proiect pentru alocarea de bani". 

Melescanu anuntase luni ca marti dimineata se va intalni cu reprezentanti ai BEC pentru a discuta "modalitati legale" de a imbunatati participarea la vot a romanilor din diaspora, spunand ca exista in prezent cereri de la ambasade pentru 25 de noi sectii de vot. 

"Maine (marti - n.r.) voi merge la 8:30 la BEC sa vedem care sunt modalitatile legale de a imbunatati participarea la vot si de a crea posibilitati pentru romanii din diaspora sa voteze", a declarat noul ministru de Externe, Teodor Melescanu, intr-o interventie telefonica la Realitatea TV.


























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU ​Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe: Timpul mediu de productie pentru un film documentar HBO este de patru ani, dar am avut si cazuri in care totul s-a intins pe o perioada de 10-14 ani

Hanka Kastelicova, producator executiv HBO Europe, discuta in cadrul unui interviu despre implicarea HBO in productia de filme documentare si numarul mic de cinematografe din Romania: "De exemplu, filmul Lumea Vazuta de Ion B., regizat de Alexandru Nanau, a primit un premiu Emmy. Am continuat cu Alexandru si am produs filmul Toto si surorile lui, film care a fost nominalizat la Premiile Academiei Europene de Film, echivalentul Oscarului european".
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Hanka Kastelicova

7920 vizualizari

  • +25 (29 voturi)    
    jos PSD (Marţi, 11 noiembrie 2014, 9:08)

    doe.john [utilizator]

    N-ati facut nimic 8 zile !!!!!!!!!!! Cate sectii veti putea infiinta in aceste ultime 3 zile? 10, 20 maxim 50!? Penibil pentru poporul acesta.
    Marea supriza o veti avea de la romanii din diaspora care toti si-au sunat parintii si rudele din tara indemnadu-i sa voteze anti PONTA.
    Exista un Dumnezeu.
    • +16 (18 voturi)    
      nu pot fura ei cat voteaza (Marţi, 11 noiembrie 2014, 9:32)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui doe.john

      Diaspora si Romania !!!!! pe 22.12.14 sa ii ridicam in furci daca nu se invata minte fesene este copilul rebut al PCR !!!! Romani....Desteptati va !!!! tirania fesenista Revine Deschideti Ochii !!!!
      • +3 (3 voturi)    
        Ba pot fura (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:35)

        Frank777 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        Au facut-o in turul 1 si o vor face in turul 2. Dragnea Puscarie stie ca daca nu iese Ponta ca sa astupe justitia cu 2 metrii de pamant el este candidat sigur la puscarie.Asa ca Dragnea nu mai are nimic de pierdut.Va risca totul.
        Tursimul electoral se va face si mai tare.Acum depinde de ACL sa organizeze potere si sa urmareasca autobuzele sau microbuzele.
      • +1 (1 vot)    
        nu pot!? (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:54)

        a7064303 [utilizator] i-a raspuns lui un domn

        ai fi surprins
    • -17 (21 voturi)    
      nu se poate modifica legea electorala acum (Marţi, 11 noiembrie 2014, 9:40)

      miss sloane [utilizator] i-a raspuns lui doe.john

      nu se poate modifica legea electorala in timpul alegerilor
      iar pt a infiinta noi sectii trebuie sa modifici legea electorala
      • +12 (12 voturi)    
        Nu suntem in timpul alegerilor. (Marţi, 11 noiembrie 2014, 9:58)

        Gipsi [utilizator] i-a raspuns lui miss sloane

        Suntem inainte de alegeri.
        Alegerile se desfasoara pe 16 nov intre orele 7 si 21.
        Acum suntem INAINTE de alegeri, deci legea electorala poate fi amendata.
        • -5 (5 voturi)    
          varza (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:42)

          miss sloane [utilizator] i-a raspuns lui Gipsi

          cand esti intre turul 1 si turul 2 se cheama ca esti in alegeri nu inainte
          daca de exemplu in 2012 decideau sa aibe loc si turul 2 era ok?
          • +3 (3 voturi)    
            Corect (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:19)

            Gipsi [utilizator] i-a raspuns lui miss sloane

            Corect formulat ar fi fost, si asa este probabil si in lege, ca nu se poate modifica legea electorala in PERIOADA alegerilor si nu in timpul alegerilor cum a formulat 'diebase'.
            Nu, acum nu esti in timpul alegerilor ci esti in PERIOADA alegerilor. In timpul alegerilor o sa fii duminica, 16nov2014 intre orele 7 si 21.
            Multumit?
            Da, inca se poate modifica legea electorala daca o anumita perioada de timp inainte si intre tururi nu e specificata in textul legii.
            • -1 (1 vot)    
              perioada este sinonim cu timp (Marţi, 11 noiembrie 2014, 14:00)

              miss sloane [utilizator] i-a raspuns lui Gipsi

              dupa toate dictionarele termenele "perioada" si "timp" sunt sinonime
              duminica esti in timpul scrutinului sau in timpul votului
      • +9 (11 voturi)    
        si OUG uri, hemoragia de OUG uri din 2014 (Marţi, 11 noiembrie 2014, 9:58)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui miss sloane

        ce a rezolvat ? acum nu se poate dar OUG uri in 2014..au condus Romania !..ce tupeu si ipocrizie maxima e in voi feseneilor !
      • +1 (1 vot)    
        o parere (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:43)

        AndreiSe [utilizator] i-a raspuns lui miss sloane

        Eu cred ca BEC poate lua orice masuri crede de cuvinta. De exemplu marirea unei sectii de votare astfel incat sa aiba 30 de cabine de vot + 30 de stampile + 10 mese unde sa poti semna declaratia respectiva si sa fi trecut pe liste. Problema nu este infintarea unor sectii noi in zone in care nu au fost, asta cred ca este cumva ilegal si afecteaza procesul electoral, dar nu cred ca niste parametri cum sunt numarul cabinelor este o problema
    • +8 (12 voturi)    
      Pai ideea este tocmai sa NU infiinteze sectii! (Marţi, 11 noiembrie 2014, 9:57)

      hot news [utilizator] i-a raspuns lui doe.john

      hai sa recunoastem, noi am fost fraierii!
      Ne leganam cu ideea ca "Diaspora nu voteaza cu Putin". Asa este, numai ca omul lui Putin are tot interesul si TOATE MIJLOACELE sa blocheze votul acesta al diasporei!
      Iar pe viitor, poate ca vor scoate si o LEGE in acest sens, ati vazut ce spunea Olguta Vasilescu: cine nu a mancat paine romaneasca in ultimii trei ani, nu are drept de vot!
    • +9 (11 voturi)    
      Si care ar fi problema?! (Marţi, 11 noiembrie 2014, 10:01)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui doe.john

      O OUG rapida, repede in buletrnul oficial si maine puteti pune pe picioare 1.000.000 sectii!
      Daca voia puie monta... se putea!
      Dar nu este in iteresul hoardelor rosii!
      • -5 (5 voturi)    
        Aha... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 10:40)

        rcb [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

        Cand echipa ta pierde, prelungesti partida pana dau si ai tai gol?

        Aceleasi reguli pentru toti - nu se schimba in timpul jocului. Nu a urlat nimeni acum sase luni ca sunt prea putine sectii. Asta e.
        • +1 (1 vot)    
          DAR MINTEA VOASTRA ...... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:45)

          oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui rcb

          asa putina cum e nu a judecat de loc cand s-au stabilit locul si nr. sectiilor de vot , ha ?????
          DOBITOCISME pesediste.
        • 0 (2 voturi)    
          Serios?! (Marţi, 11 noiembrie 2014, 15:40)

          , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui rcb

          Ia adu/ti aminte...
          Referendum pentru demitere presedinte... prelungire orar de votare... ca sa voteasca toti puturosii, sau ca sa voteze altii pentru ei (de preferinta mortii...)
          Cum e ba, tovarase?!
          Dobitocisme pesediste, este?
          Gura, daca esti prost; macar nu poluezi fonic, scriptic, ...
          Sictir!
    • +1 (1 vot)    
      e clar... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 10:43)

      lucyan [utilizator] i-a raspuns lui doe.john

      infiintarea de noi sectii este o "solutie teoretica", legislatia oricum nu le permite...
      cum ramane cu hotararea bec ca legislatia actuala nu ii impiedica sa infinteze sectii de votare? are bec sau nu autoritarea necesara sau sunt mai importante declaratiile politice ale psd-istilor care nu vor cu nici un pret sa respecte constitutia si anume sa garanteze dreptul la vot tuturor romanilor? si inca ceva, multi dintre romanii din diaspora sunt romani plecati la munca in italia, spania, anglia, care vin acasa in fiecare an, care trimit miliarde de euro in tara... cum sa nu aiba dreptul sa voteze tovarasa olga vasilescu?psd-ul se eschiveaza ca nu ii este frica de 50000 de voturi din diaspora care voteaza cu iohanis, eu cred ca ii este frica, mai ales ca daca s-ar infiinta mai multe sectii de votare si mai aproape de comunitatile romanesti, ar putea vota peste un milion de romani... dar asa, sa stai la coada 3-4 ore (si sa mai ai sansa sa nu poti vota), sa conduci 4-500 km pna la sectia de vot, parca este totusi prea mult, nu?
    • 0 (0 voturi)    
      sunt primarii din spania ...italia... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:41)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui doe.john

      care si-au oferit sprijinul pt. infiintarea de sectii de votare in max. 24 de ore.....MAE A REFUZAT OFERTA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • +13 (15 voturi)    
    "Este foarte clar ca nu e clar..." (Marţi, 11 noiembrie 2014, 9:30)

    MariusNi [anonim]

    Foarte tare declaratia. Deci guvernul nu stie ce trebuie sa faca dpdv al legislatiei. Atunci cand vrei sa taraganezi lucrurile, te ascunzi in spatele unor astfel de fraze.
    • 0 (0 voturi)    
      . (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:53)

      Marius Muntean [utilizator] i-a raspuns lui MariusNi

      Problema lor este ca pe noi nu ne intereseaza scuzele lor patetice ...
  • +2 (4 voturi)    
    ah, mele... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 9:46)

    Nevermind [utilizator]

    si cand te gandesti ca base a zis ca are incredere in tine... sau poate tocmai de aia :D
  • +7 (9 voturi)    
    SINGURA SOLUTIE. (Marţi, 11 noiembrie 2014, 9:47)

    Petru108 [utilizator]

    Sa cerem eliminarea "declarației pe proprie răspundere". Nu exista nicio explicatie logica pentru care acest act este necesar.
    • +4 (6 voturi)    
      inca O REVOLUTIE (Marţi, 11 noiembrie 2014, 10:25)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Petru108

      pe 22.12.14...sa ii amplasam in furci pe fesenei !!!!
  • +5 (9 voturi)    
    Melescane (Marţi, 11 noiembrie 2014, 9:49)

    adrian88000 [utilizator]

    " Intrebat daca ia in calcul infiintarea mai multor sectii de votare in diaspora, Melescanu a spus ca este "o optiune teoretica".
    Lasa teoria si treci URGENT la practica !
  • +7 (9 voturi)    
    Si mai zic unii ca Tonta este prost! (Marţi, 11 noiembrie 2014, 9:53)

    hot news [utilizator]

    Dupa faza geniala cu gazele de shist, iata acum ca si numirea lui Th. Melescanu se dovedeste o miscare extrem de inspirata!
    in mod cat se poate de oficial, noul ministru de Externe ne sune ca NU este posibila infiitarea de noi sectii, conform legislatiei in vigoare.
    Poate are trebui revizuita Constitutia, sa coincida cu reaalitatea: dreptul la vot este garantat, pentru cei 1/20 dein alegatori care apuca sa intre, si daca nu se termina tusurl sau buletinele de vot!
    • -5 (7 voturi)    
      Nu s-au auzit plangeri... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 10:43)

      rcb [utilizator] i-a raspuns lui hot news

      ... ca nu s-ar fi putut vota la locul de domicilu. Daca tu stergi podele in Trinidad Tobago si pe deasupra mai si vii seara sa afli ca e coada, nu e nimeni vinovat.

      Singura solutie ar fi votul prin corespondenta, dar asta nu au vrut nici aia care fura cu stanga, nici aia care fura cu dreapta, ca risca sa iasa vreunul "pe bune".
      • 0 (2 voturi)    
        . (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:57)

        Marius Muntean [utilizator] i-a raspuns lui rcb

        Ba, vinovat e cel ce organizeaza alegerile.
        Si nu compara greselile PDL cu ticalosiile PSD.
        Nu sunt toti la fel ci asa vreti voi sa para; o greseala oricat de mare nu va fii niciodata la fel de grava ca o ticalosie.
      • 0 (0 voturi)    
        . (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:58)

        Marius Muntean [utilizator] i-a raspuns lui rcb

        Nu mai dezinforma ticalosule! Au fost 23 de contestatii pe care CCR le-a respins, inclusiv cea a Monicai Macovei.
      • +1 (1 vot)    
        rusinea de a munci , doar in Romania (Marţi, 11 noiembrie 2014, 16:16)

        Ovidiiiiius [utilizator] i-a raspuns lui rcb

        Si ce-i rau in a spala podele in Trinidad mai Cristi ,
        numai in tarisoara aia a ta e ideia asta de munca injositoare , mai scoate si tu capul pe geam si vezi cum sta treaba. E mai ok sa speli podele decat sa astepti 5 ani o pomana electorala, nu crezi ? E vai de voi , o sa muriti de foame , dar asta e evolutia , multi trebuie sa moara ca sa apara o noua specie.
        Stiai ca de 4-5 milioane de ani , cand au aparut primele forme de viata pe Terra 99.9% au disparut, ce te face pe tine sa crezi ca esti special , tu si mizeria ta comunista.
    • +1 (1 vot)    
      aici (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:01)

      Point [utilizator] i-a raspuns lui hot news

      nu e vorba de prost sau destept.poantalul nu lucreaza de capul lui niciodata,prietene, priveste in ansamblu,bajetii au ticluit-o de mult..va reamintesc ca bulgaria si ungaria sunt gubernii deja.sa vedem cat rezistam noi.
  • +4 (6 voturi)    
    Incredibil (Marţi, 11 noiembrie 2014, 9:55)

    Gipsi [utilizator]

    Dar cand au fost infiintate INITIAL toate aceste sectii de votare din strainatate.. cum s-a putut? Alea cum au fost infiintate? E chiar asa imbecila legea?
    Guvernul Romaniei are putere executiva, e suficienta o OUG prin care se stipuleaza crearea de noi sectii si gata, punct.
    Mincinosi ordinari...
    • 0 (0 voturi)    
      huh (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:10)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui Gipsi

      Păi cum așa? nu tot tu ziceai că sunt prea multe OUG-uri?
      • 0 (0 voturi)    
        Io? (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:37)

        Gipsi [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        Unde ziceam eu asa ceva?
        Cred ca ma confunzi.
  • +4 (4 voturi)    
    Zarurile au fost aruncate ! (Marţi, 11 noiembrie 2014, 10:07)

    Marian C. [utilizator]

    Totusi o propunere pentru BEC. BEC-ule nu crezi ca ar fi indicat sa faci pentru diaspora liste cu cei care au votat pe 2 noiembrie pentru fiecare sectie din cele 294. Cu siguranta pe 16 noiembrie cei care au votat pe 2 noiembrie se vor prezenta din nou la urne, asa ca macar pe ei ii puteti scuti de completarea formularelor. ...A, da stiu raspunsul: nu se stie daca este legal, ..., este cam tarziu...si in plus ar creste substantial numarul votantilor in strainatate!
  • +6 (8 voturi)    
    ce lege bai paparuda!!! (Marţi, 11 noiembrie 2014, 10:10)

    cristi_an [utilizator]

    legea spune ca o sa intrati la puscarie pentru impiedicarea votului!
    bosorog infect!
  • +6 (6 voturi)    
    cu alte cuvinte... (Marţi, 11 noiembrie 2014, 10:13)

    liviu_ [utilizator]

    ne facem ca facem ceva si dupa alegeri nu mai conteaza ...
  • +3 (3 voturi)    
    E foarte clar (Marţi, 11 noiembrie 2014, 10:50)

    mache [utilizator]

    ...ca nu e clar daca se pot infiinta noi sectii de votare"

    dafuq did I just read?

    Astia's cu pluta grav... e foarte clar ca nu e clar ce au in cap...
  • +3 (3 voturi)    
    Disperare si catuse (Marţi, 11 noiembrie 2014, 10:54)

    benicio [utilizator]

    Disperarea e mare de tot, se aude zanganitul de catuse tot mai aproape.
  • +3 (3 voturi)    
    bolsevicii (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:03)

    bogdan1477 [utilizator]

    Bine ca pentru migratia primarilor de la opozitie la psd s-a putut da o ordonanta de urgenta mirlaneasca care sa suspende o lege pt 45 de zile, iar pentru infiintarea de noi sectii de vot in afara nu se poate, ca legea interzice. Punem pariu ca daca votau 90% cu Ponta in diaspora se dadea ordonanta de urgenta?

    Ne cufundam tot mai mult in tipul de politica bolsevica marca Putin. In citiva ani vom fi nevoiti sa ne cautam de munca prin alte tari (daca vom mai putea parasi tara).
  • +2 (2 voturi)    
    golani (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:09)

    Straistaru Eugen [utilizator]

    tot felul de tertipuri sa iasa candidatul unic

    le pasa doar de romanii care voteaza in romania, la tara, care se uita la A3 si care primesc ulei....care au peste 50 ani, care cred ca noi nu ascultam de nimeni, ca noi suntem un popor maret venit din cosmos si indobitocit de americani si ieuropieni...
  • +4 (4 voturi)    
    Își mai amintește cineva? (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:10)

    marki [utilizator]

    „Mai întâi șeful SIE și-a dat demisia pentru a se înscrie în cursa prezidențială, fiind evident un candidat sub acoperire; nimeni nu a insistat pe suspiciunile de fraudă în adunarea semnăturilor (ați văzut pe cineva adunând semnături pentru Meleșcanu?) și pe faptul că organizarea acestei campanii s-a petrecut în timp ce candidatul conducea un serviciu secret.
    Apoi toată lumea a vorbit de posibila nominalizare a șefului SRI la poziția de prim-ministru într-un viitor regim Ponta, ceea ce a făcut clar pe înțelesul tuturor că prezidențiabilul PSD se bucură de simpatia SRI
    Foarte recent, fostul șef al SIE și-a anunțat official susținerea pentru Victor Ponta și a și devenit membru în guvern.
    Președintele Băsescu a anunțat că însuși Victor Ponta a fost agent secret, dar informația nu a fost confirmată, ceea ce îmi dă convingerea că nu făcea parte din plan.”
    Mai departe, citiți aici analiza completă:
    http://logec.ro/vor-reusi-serviciile-secrete-si-justitia-sa-isi-impuna-favoritul-la-cotroceni/
  • +3 (3 voturi)    
    Inainte de referendumul din 2012 (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:14)

    lulu10lulu [utilizator]

    nu a fost problema sa se schimbe "legislatia in vigoare" prin ordonante de urgenta!
  • +2 (4 voturi)    
    Esti om batran (Marţi, 11 noiembrie 2014, 11:27)

    verid [utilizator]

    Sa-ti fie rusine,daca mai poti avea un asemenea sentiment.
  • +1 (3 voturi)    
    Gunoaiele vechi si noi au "cuibul" in PSD ! (Marţi, 11 noiembrie 2014, 12:04)

    Plagarus [utilizator]

    priCOPYIE a avut dreptate cu " cuibul ' dar de data asta cu referire la penalii si scursurile securiste gen Melescanu !
  • 0 (0 voturi)    
    BEC fa-ti datoria,Ciorbea care-i functia ta ??? (Marţi, 11 noiembrie 2014, 13:30)

    andreesanu [utilizator]

    Cind ce platiti de noi se fac ca muncesc ,cind politia este pusa cu botul pe labe de primarii cumparati de PSD,cind gasca primarului duce taranul de mina in cabina si-ii dicteaza pe cine sa voteze,cind asistatilor sociali le spune primarul pe cine sa voteze ,cind PSD imparte cupoane de ajutoare europene ,cind posta iti baga sub nas ca si hitii oficiale pe cine sa votezi,cind profesorilor li se promite cresterea salariului cu 10% in 2015 si nici nu au bugetul facut,cind in urna se gasesc deja bagate voturi stampilate inainte de inceperea votarii,cind primarii stau in sectia de votare,cind presedintii cons judetene dau porunca cine sa fie terminat daca nu voteaza Ponta,cind romanul ignora realitate celor doi ani jumate de guvernare abandonata,cind romanul nu s-a saturat de cei 25 de ani de jaf atunci isi merita soarta.
    Cind BEC asista la spectacoul grotesc facut de PSD si acolitii nu ia masuri,cind diaspora este impiedicata sa voteze iar BEC nu reactioneaza este normal sa intrebam -ce sens mai are institutia platita de romanii numita Avocatul poporului !!!,pe cine apara ???,cind vede ce se intimpla cu diaspora,pentru ce nu se autosesizeaza Procuratura Generala ???.Ce sen mai are sa te numesti roman cind demnitatea si libertatea ta sunt calcate in picioare ???
  • 0 (0 voturi)    
    Melescanu? (Marţi, 11 noiembrie 2014, 13:32)

    mariage [utilizator]

    Un Grajdan ca si Ciorbea!
  • 0 (0 voturi)    
    Sa-i taxam (Marţi, 11 noiembrie 2014, 13:54)

    OTaraCaAfara [utilizator]

    Stie cineva de vreun protest organizat azi? Mi-e teama ca vineri e cam tarziu...
    E incredibil ce se intampla:
    - sa nu faci practic nimic, ma rog, mult zgomot fara rezultate concrete, pentru un tur 2 fara probleme afara.
    - sa implici biserica in campanie
    - Mircea Govor sa se comporte ca si cand ceea ce face el e normal.

    Nu se poate sa lasam toate astea sa treaca ca si cand nimic nu s-a intamplat!
  • +3 (3 voturi)    
    Nu-i totul pierdut (Marţi, 11 noiembrie 2014, 15:24)

    Ovidiiiiius [utilizator]

    Noi in Diaspora suntem pregatiti , am reusit personal sa-mi mobilizezi prietenii , familia , mergem la Birmingham cu mic cu mare , nu-i usor e vorba de 100 de mile. Inarmati pana-n dinti cu rabdare , pixuri , clipborduri si declaratii extra pt 200 de persoane.Macar atat , nu-i totul pierdut , asta vor sa ne faca sa credem.
    PS , nu votam cu putin - ponta