Cateva observatii despre cel mai onest candidat 

de D. Tapalaga     HotNews.ro
Marţi, 28 octombrie 2014, 15:53 Actualitate | Esenţial


Elena Udrea si Dorin Cocos in 2005
Foto: Agerpres
Dintr-un comunicat DNA, rezulta ca Dorin Cocos s-a intalnit in primavara lui 2009 cu primarul de Piatra Neamt Gheorghe Stefan si cu fostul ministru Gabriel Sandu pentru a imparti spagi de cateva milioane de euro pentru fiecare. Toti trei sunt retinuti in dosarul Microsoft. Intrebata in interviul pentru HotNews.ro daca nu a simtit ca in bugetul familiei intra peste noapte 9 milioane de euro, Udrea a spus ca nu crede ca a existat aceasta situatie si ca niciodata nu s-a interesat de afacerile sotului.

"E fostul meu sot, sper ca nu e implicat si nu e adevarat ce spun martorii, insa spun si eu ce a spus presedintele in legatura cu fratele sau, justitia trebuie sa isi faca datoria, personal nu am nicio implicare in acest dosar", a subliniat Udrea.

Din alt comunicat DNA aflam ca Nicolae Dumitru, zis Nicu Niro, retinut si el pentru 24 de ore, ar fi fost cooptat in afacerea Microsoft pe vremea guvernarii Nastase, deci inainte de 2004. Rolul sau ar fi fost sa-si exercite influenta asupra unor ministri de la acea vreme, Serban Mihailescu si Dan Nica, pentru a obtine incheierea contractului. Nicolae Dumitru ar fi primit pentru asta 7, 65 milioane USD, bani de spagi.

In interviul pentru HotNews.ro, Elena Udrea a admis ca-l cunoaste pe Nicu Niro si ca au incercat sa faca o firma impreuna prin 2006, dar ca n-a functionat niciodata. "A fost o intentie de a construi impreuna un imobil, dupa care s-a renuntat la aceasta firma. Il cunosc pe dl Nicolae Dumitru, dar cel mai bine il cunosc cei care locuiesc in cartier acolo, dl Ponta", a explicat Udrea.

Un alt cercetat in dosarul Microsoft este fostul tenismen Dinu Pescariu, care l-a imprumut pe Dorin Cocos in doua randuri, o data cu doua sute de mii de lei, apoi cu jumatate de milion. In interviul pentru HotNews.ro, Elena Udrea spune ca ambele imprumuturi au acordate fostului sot. "Il cunosc pe Dinu Pescariu de foarte mult timp, asa cum cunosc pe foarte multi dintre mari sportivi, fie mari... Se poate intampla ca oameni pe care ii cunosti sa aiba probleme cu legea", a spus Udrea.

Procurorii il ancheteaza pe Gheorghe Stefan, acuzat ca a negociat in 2009 niste spagi cu Dorin Cocos in dosarul Microsoft, intr-un alt dosar legat de fonduri europene. In acest dosar a fost audiata ca martor si Elena Udrea. Faptele s-ar fi petrecut tot prin 2009, cand fostul sot negocia cu primarul de Piatra Neamt.  

Udrea a admis, in interviul pentru Hotnews.ro, ca la dosar exista discutii intre ea si Gheorghe Stefan, dar spune ca astfel de discutii a avut cu toti primarii si parlamentarii care o rugau sa le finanteze lucrari.

"Procurorii au pus problema daca firmele erau sau nu apropiate de Gheroghe Stefan, ceea ce eu nu stiu. Eu i-am spus dlui Stefan ca s-au facut alocarile la nivelul tarii si ca in judetul Neamt e aceasta lista. Ma sunase dl Stefan. Ce mi-au spus dansii ca ar avea o indoiala, firma care a castigat o licitatie intr-o comuna, in 2009, cand nu eram ministru, ar fi fost apropiata de Gheorghe Stefan, ceea ce nu e treaba mea. Sunt singurul ministru care a introdus criterii de prioritizare pentru investitii", a relatat Udrea intalnira cu procurorii DNA.

De notat ca acelasi Gheorghe Stefan a avut o contributie majora in campania electorala din 2012 a Elenei Udrea, care a devenit deputat de Neamt.

Traian Basescu afirma despre Elena Udrea ca este cel mai onest dintre candidatii la prezidentiale si ca o sustine pentru aceasta calitate. Ea insasi, intrebata cum se explica faptul ca o gasim intre atatea personaje cu probleme penale, a raspuns in interviul pentru HotNews.ro: "Sunt foarte multi oameni in partide care au probleme cu legea. Fiecare raspunde pentru faptele lui. Va rog sa imi spuneti un singur caz in care Elena Udrea a incalcat legea."

Un detaliu din  interviul cu Elena Udrea a ramas cumva nelamurit. Intrebata daca ar fi de acord cu confiscarea extinsa in cazul in care se va dovedi ca o partea din averea obtinuta la partaj provine din bani rezultati din infractiuni, Udrea a raspus: "In principiu sint de acord cu confiscarea extinsa. Nu este cazul, pentru ca bunurile pe care le-am obtinut la partaj sint bunuri care erau dobandite fie inaintea casatoriei, fie in perioada 2005-2006 maxim 2007. Si asta se poate vedea pe declaratia de avere."

Nu se prea intelege de ce partajul, care a avut loc in 2013, s-a facut doar pentru bunurile obtinute in comun obtinute in perioada 2005 maxim 2007, cat timp Elena Udrea a fost casatorita cu Dorin Cocos din decembrie 2003.  

"In principiu sint de acord cu confiscarea extinsa. Nu este cazul, pentru ca bunurile pe care le-am obtinut la partaj sint bunuri care erau dobandite fie inaintea casatoriei, fie in perioada 2005-2006 maxim 2007. Si asta se poate vedea pe declaratia de avere", a spus Udrea. De ce n-a partajat si bunuri obtinute in afara acestei perioade?


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















19179 vizualizari

  • +12 (28 voturi)    
    raspuns (Marţi, 28 octombrie 2014, 16:00)

    fit [utilizator]

    Raspunsul poate fi, dle Tapalaga, ca a cerut sa isi recupereze doar bunurile obtinute de EA si nu de sot, in timpul casatoriei. Udrea nu a profesat ca avocat pana in 2007?
    • +9 (11 voturi)    
      ba da, a profesat (Marţi, 28 octombrie 2014, 16:43)

      nellino [utilizator] i-a raspuns lui fit

      a fost avocat pentru PSD.

      http://www.romanialibera.ro/actualitate/eveniment/elena-udrea---avocatul--psd--76236
      • +1 (11 voturi)    
        De asta nu s-a inrolat in psd (Marţi, 28 octombrie 2014, 19:17)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui nellino

        a vazut ce se intampla pe acolo.
    • +4 (22 voturi)    
      Nici nu conteaza... (Marţi, 28 octombrie 2014, 17:13)

      lucadd [utilizator] i-a raspuns lui fit

      Sa fii avocat si sa ai sot un infractor...sa stii sau sa nu stii (dar sa afli) si sa te prezinti printre candidatii la presedintie.... sa fim seriosi cucoana este un urs pe langa maimuta de vadim sau alti mascarici.

      Ar trebui sa se ascunda intr o vagauna si sa se faca cat mai mica.
    • +4 (8 voturi)    
      Logica de blonda (Marţi, 28 octombrie 2014, 22:02)

      derblauereiter [utilizator] i-a raspuns lui fit

      vorbesc de mine, care ma simt cu totul depasit de logica "celei mai oneste candidate" - ca de sinceritatea ei nu pot sa ma indoiesc:

      - Interviu HN, 2014: "bunurile pe care le-am obtinut la partaj sint bunuri care erau dobandite fie inaintea casatoriei, fie in perioada 2005-2006 maxim 2007."

      - Interviu RL, 2007: pe Cocos "l-am cunoscut de mult la 24 de ani intr-un grup de prieteni. [...] Cand eu l-am cunoscut pe sotul meu, eu aveam un Oltcit, iar el un Espero. Stateam intr-un apartament de bloc, ani de zile am locuit impreuna ba in Drumul Taberei, ba in Militari. [...] La noua ani dupa ce sotul meu devenise intreprinzator privat in 1990, abia in 1999 si-a permis sa-si cumpere prima masina noua.[...] Sunt foarte multi oameni de afaceri care si-au facut averile la inceput, folosind banii statului. Nu este cazul sotului meu. [Cand a semnat contractul Dalli] era in 1995, cand nu stia nimeni ca exista. Era un biet om de afaceri care incepuse prin a aduce marfa din Turcia."
    • +5 (9 voturi)    
      Logica de blonda (cont) (Marţi, 28 octombrie 2014, 23:34)

      derblauereiter [utilizator] i-a raspuns lui fit

      Acestea fiind clarificarile cu zorii capitalismului romantic va mai retin putin cu o scurta cronologie:

      - 1997: EU isi ia licenta in drept la prestigioasa universitate crestina (!) Dimitrie Cantemir (stabilimentul Momcilo Luburici - Corina Dumitrescu, ministra lui Ponta, cu "innotul", cu "standfordul", inteleg ca si cu niste declaratii pe la dna in dosarul EADS vara asta); tot in '97 EU il cunoaste pe Cocos;
      - 2003: EU se marita cu Cocos; datorita meritelor si prestantei profesionale EU primeste de la seful PSD-ist al RAPPS contracte de vreo 5 miliarde lei fara licitatie (2,5 le da inapoi urmare a unui control care arata ca "prestatiile erau fictive"); EU isi cumpara un apartament pe bd. Unirii;
      - 2004: EU devine consilier la Primaria Capitalei; Cocos obtine fara licitatie monopolul pe parcari pt. firma Dalli; EU isi cumpara (inca) un apartament in Pipera;
      - 2005: EU devine sefa cancelariei prezidentiale;
      - 2006-2007: monopolul Dalli merge bine; EU si Cocos cumpara 16.600 (saisprezecemiisasesute) mp terenuri prime location in sect. 1 Buc.; pretul mediu/mp 2.000 euro; incep "colaborarile" cu Niro;
      - 2008: EU devine deputat si ministru;
      - 2009: apar in declaratia de avere imobilele "finalizat 2009" si un lung sir de vanzari de apartamente; afacerile familiei se extind in zona spitalelor de stat prin Clamari Trading;

      Nu mai continui, pe mine declaratiile de avere ale EU chiar m-au convins ca:

      1) e f. posibil ca cele 9 mil. euro din traficul de influenta Microsoft realmente sa nu se fi simtit in bugetul familiei;

      2) in interviul HN "cea mai onesta candidata" este cat se poate de logica si are cu adevarat dreptate: bunurile partajate provin din niste infractiuni din "perioada 2005-2006 maxim 2007", alea din infractiunile din 2009 nu se regasesc in declaratiile de avere; si nici in declaratiile fiscale ale sotului Cocos; presedintele insista ca "unii nici n-au primit banii" in offshoruri din mita Microsoft; ce nu e logic?
  • +3 (33 voturi)    
    eu am alta curiozitate... (Marţi, 28 octombrie 2014, 16:03)

    Codruta N [utilizator]

    CE s-a intamplat cu acel credit de 3 milioane euroi, pe care il avea Udrea acum nu prea multi ani? CUM a disparut el? si mai ales DE CE nu mai pomeneste nimeni de el? >:)
    • +10 (16 voturi)    
      hai sa iti mai spun eu una (Marţi, 28 octombrie 2014, 16:44)

      linarel [utilizator] i-a raspuns lui Codruta N

      ia vezi declaratia de avere a lu' Nuti .
      Pe la pag 4 te vei plictisi de numarat proprietati si nu mi-o inchipui pe saraca de ea cit de chinuita a fost sa isi intabule pe toate proprietatile; io fi luat citeva luni bune .

      Of , of ,... mai , mai , ce vremuri ; sa nu mai poti sta linistit ca vine dna-ul si te intreaba de unde ai banii ciorditi cu greu in vremuri tulburi .....
  • +19 (47 voturi)    
    Mars acasa (Marţi, 28 octombrie 2014, 16:07)

    autor_necunoscut_84 [utilizator]

    Ce-i trebuia asteia candidatura la presedentie cand ea a fost praf si pulbere la toate alegerile de pana acum? Cel mai prost final de mandat al celui mai bun presedinte de dupa 1990 prin faptul ca si-a legat numele de asta.
    • -6 (14 voturi)    
      Mai, dar nu-i ciudat ca asa "un presedinte (Marţi, 28 octombrie 2014, 16:49)

      dbdb [utilizator] i-a raspuns lui autor_necunoscut_84

      bun", are asa un final de mandat prost? nu cumva nu-i chiar o intamplare?
  • +5 (51 voturi)    
    Eterna obsesie (Marţi, 28 octombrie 2014, 16:16)

    Marius Ogrean [utilizator]

    Da, stiam deja ce vreti sa spuneti. Nimic nou sub soare:

    Elena Udrea este raul absolut.

    Ok. Nu mai era nevoie de inca un articol pe tema dar ce sa zic...sa fie primit...
    • +1 (19 voturi)    
      Nu sunt fan Udrea, dar... (Marţi, 28 octombrie 2014, 16:30)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Marius Ogrean

      Esti sigur ca gandesti cu ceea ce ti/a dat Dumnezeu si nu cu ceea ce/ti picuta latrinele?
      Mi se pare ca este singura care a pus cu botul pe labe o comisie condusa de madama safutoiu (penelista atunci, mare pedelista acum)...
      "Frunza"de la turism, atat de hulita de toti, se pare ca promioveaza Romania si sub guvernarea pesede...
      Repet, nu/mi place Udrea, nu o voi vota, mi se pare anosta, lipsita de stralucire, aproape TRECUTA.
      Dar...
      Fata de pompa, o poti asimila cu Alba ca Zapada!
      Usor de tot!
    • +5 (11 voturi)    
      Pai tocmai ca articolul asta e obiectiv (Marţi, 28 octombrie 2014, 16:42)

      georgeb [utilizator] i-a raspuns lui Marius Ogrean

      si nu face altceva decat sa observe ceea ce ar trebui sa fie evident pentru toti. Elena Udrea nu are cum sa nu fie afectata de scandalul Microsoft cand atatia apropiati ai ei sunt arestati si banuiti de spagi uluitoare.

      Daca in articolele de pana acum Tapalaga facea aprecieri mai mult sau mai putin subiective, tot ce e in articolul asta este foarte obiectiv si factual. Mai putin intrebarile, care pot fi considerate retorice si atunci da, sunt subiective.

      Partea buna e ca nu vom avea emotii, Udrea, mai ales dupa scandalul asta, chiar nu are nici o sansa sa intre in turul 2. Si sunt din ce in ce mai putine sanse sa iasa chiar pe locul 3, caci distanta dintre ea si Iohannis nu are cum sa nu se adanceasca.

      As fi apreciat de la Tapalaga o analiza mai critica la adresa lui Iohannis, care sa fie in acelasi ton si cu aceleasi exigente ca si in analizele despre Udrea. Stiu ca a aparut pe hotnews un articol al unui coleg ziarist, dar a fost cam singura pozitie intransigenta la adresa lui Iohannis. Daca scopul menajarii lui Iohannis este teama de a nu oferi un ajutor lui Ponta, nu se justifica pozitia clar intransigenta la adresa lui Udrea.
  • +4 (14 voturi)    
    Ce ar fi fost aceste personaje fara anul 1989? (Marţi, 28 octombrie 2014, 16:23)

    Maniu [utilizator]

    cum le-am permis acestor neica nimeni (n-am auzit sa fi luat Elena Udrea examenul de barou vezi intrebarea lui "fit" - daca era avocat de ce l-a angajat Cocos pe Ponta?) gen "Presedintele Norvegiei", gen frunza de dudo-palmier pe post de identitate romaneasca, gen Zgonea, gen Voicu, gen Voiculescu (asta si-a permis singur ca fusese jupan de jupan asupra romanilor in Securitate), gen SS Stanescu et caetera sa se urce in fruntea tarii si sa o nenoroceasca?
    • +6 (8 voturi)    
      Anul 1989 trebuia sa aduca o alta societate (Marţi, 28 octombrie 2014, 19:37)

      Maniu [utilizator] i-a raspuns lui Maniu

      nu o explozie a celor mai marsavi, obraznici si lacomi!
  • -8 (18 voturi)    
    Frumos! (Marţi, 28 octombrie 2014, 16:32)

    MarioaraBadauta [anonim]

    Raspunsurile D-nei Udrea au fost la inaltime asa cum a fost si activitate ei de ministru.Va place sau nu va place ,d-le Tapalaga.Daca aveti ceva frustrari sau veva de impartit in particular cu d-na Udrea si vreti sa folositi siteul pt reglari de conturi e treaba dvs dar dupa cum vad nu pare ca aveti succes in a-i pune d-nei intrebari pt care sa nu aiba un raspuns pe masura.Poate o intrebati si pe d-na Macovei cum de are 5 case, terenuri in zone scumpe,conturi in banci,un baiat tinut prin scoli straine ,desi e fara sot si a fost bugetar.Asta asa ca sa stim si noi si sa vedem cit sinteti de onest.Doamna Udrea a demonstrat ca este.
  • +10 (10 voturi)    
    incet incet adevarul apare (Marţi, 28 octombrie 2014, 16:39)

    vodatepes [utilizator]

    Curat murdar cum spune Nea Iancu. Toti sunt amestecati si miroase a putegrai. Acum va dati seama de ce in secolul XX Bratianu si alti oameni politici au adus pe regele Carol I un strain care nu a intrat in jocul murdar al miticilor si a ridicat Romania. Acum asa ceva ne trebuie pentru ca de la dreapta la stanga toti sunt corupti.
    • +4 (4 voturi)    
      .... si ... de jos ... (Marţi, 28 octombrie 2014, 19:14)

      Observatore [utilizator] i-a raspuns lui vodatepes

      .... pina sus .
    • +2 (6 voturi)    
      A fost odata (Marţi, 28 octombrie 2014, 20:07)

      ty [utilizator] i-a raspuns lui vodatepes

      un domnitor: Alexandru ioan Cuza. Reformele initiate de domnitor: secularizarea averilor mânăstirești, reforma agrară, reforma învățământului, reforma justiției (vi se pare ceva cunoscut?) Boierimea si mari burghezi nu erau multumiti de aceste reforme. Au aranjat abdicarea lui Cuza acuzat de manifestări autoritare. Au adus un domn strain care a beneficiat de reformele infaptuite.
      Azi avem un presedinte care a initiat reforma invatamantului, reforma justitiei in ani de criza. Incercarea de reformare a sanatatii, reforma constitutionsala, regionalizarea au esuat prin marea grija noii puteri de 70 - 80%. De aproape 3 ani nimic doar crestere de taxe. De doua ori au incercat imbogatitii vremii sa-l inlature. Dictatura basista, justitia basista au fost sloganurile pucistilor. Populatia s-a opus. Se vede azi vajnici politicieni indrumati spre locuri mai linistite de adanca meditatie
      Presedintele isi incheie mandatul. Urmeaza alegeri prezidentiale. Ce vor alege romanii: mincinosul, sasul sau frumoasa?
      • +2 (4 voturi)    
        una e pe hartie si alta e sa aplici (Miercuri, 29 octombrie 2014, 8:56)

        vodatepes [utilizator] i-a raspuns lui ty

        Cuza a pronit pe hartie dar Carol I a pus in aplicare. Degeaba avai legi daca nu se aplicau, daca nu catigam 1877 independent. Cand a venit Carol I cati km de cale ferata aveam?( mai bine spus cati metri nu vb de km) Cine a adus inapoi la Romania Dobrogea? Cand s-au realizat podul de la Cernavoda?Cand a fost realizat portul Constanta si Romania a avut iesire la mare? Cand Romania a devenit granarul Europei si leul era moneda forte? Cand au inceput exploatarile de petrol si rafinarea petrolului? Parca toate acestea pe timpul lui Carol I si nu pe timpul lui Cuza. Nu neg ce a facut Cuza dar cuza a fost dat jos si parasit de apropiati cand a instaurat dictaura. Carol cand a veni a dat cea mai liberala consitutie al acelui timp. Asa ca balanta inclina in favoarea lui Carol un german care a fost mai roman decat multi romani din acel timp.
        • 0 (0 voturi)    
          Cuza 7 ani, Carol 48 ani de domnie (Miercuri, 29 octombrie 2014, 20:16)

          ty [utilizator] i-a raspuns lui vodatepes

          Pozitia exprimata de tine e pozitia unui regalist infocat.
          Eu am facut o comparatie intre perioada de domnie a lui Cuza si perioada actuala, cei 10 ani ai presedintelui Basescu.
          Ii dai inainte cu amrile realizari a lui Carol. O fi dar te rog sa-ti amintesti:
          - Independenta din 1877 castigata de armata tarii reformata de domnitorul Cuza
          - Castigarea Dobrogei in urma razboiului dar pierderea sudului Basarabiei luata de prieteni rusi.
          - În 1865, Cuza a acordat companiei engleze Barkley-Stanisforth construirea liniei ferate București-Filaret-Giurgiu La 19/31 octombrie 1869 regele Carol I al României face inaugurarea
          Analizând suita de evenimente, unele cu caracter realmente revoluționar, se poate spune că sub domnia lui Alexandru Ioan Cuza au fost puse bazele statului unitar român modern. Practic, nu există domeniu de activitate economică, social-politică, culturală, administrativă sau militară din țară, în care Cuza să nu fi adus îmbunătățiri și înnoiri organizatorice pe baza noilor cerințe ale epocii moderne.
          Se pare ca a fost cu mult mai eficient ca presedintele Basescu.
  • +5 (11 voturi)    
    "Sunt singurul ministru care a introdus criterii" (Marţi, 28 octombrie 2014, 16:39)

    transalpinarum [utilizator]

    mda, pai chiar asa, fiecare cum se vede ministru vine cu criteriile lui, adica cu gashca lui de nehalitzi. Imi pot imagina discutiile de brainstroming cu tema "cum sa mai praduim Romania". Deci retrocedari ilegale, contracte suculente (imi place cazul asta cu licentzele, cred ca e de fapt "cream of the crop" in sensul cum sa praduiesti cat mai usor, adica aici nu era nevoie de cine stie ce implementare), organizari de gale si evenimente, etc, etc, etc. S-o strange latzul si cu gala Bute, sper sa i se ofere lui Udrea o zeghe de designer.
  • +4 (14 voturi)    
    Udrea renunta (Marţi, 28 octombrie 2014, 16:49)

    igi [utilizator]

    Udrea renunta la campanie si sustine pe Macovei, toata lumea are doar de castigat: Udrea, PMP, Basescu, MAcovei si Romania ;)
  • +2 (10 voturi)    
    Pe sistemul (Marţi, 28 octombrie 2014, 16:54)

    a-politic [utilizator]

    "sa fim echidistanti si deontologi", dam cu rosii in toti. Bine, cu o anumita preferinta pentru blonde ca ne fac nervi in trafic, dar in rest ne caracterizeaza luciditatea. ...Bine, hai, mai scoatem din cand in cand si cate o scrisoare deschisa catre Presedinte presarata cu ironii si accente de superioritate, cu ":))" si "bad news", cum ii sade bine unui jurnalist roman. Dar in rest, suntem un exemplu de corectitudine, cate o exceptie pe ici pe colo nu face decat sa intareasca regula.
    Hai cu dreapta, Mr. Tapalaga, uniti salvam!
  • -14 (18 voturi)    
    E tinta falsa (Marţi, 28 octombrie 2014, 16:56)

    newlook [utilizator]

    Pitipoanca de Plescoi e outsider dinainte de a incepe cursa prezidentiala. Basescu are nevoie de oricine altcineva la Cotroceni, dar nu Ponta - ca asta e singurul capabil sa-l bage la puscarie, unde ii e locul de drept. Deasemenea Basescu stie ca orice sustinere publica a sa ii reduce sansele oricarui candidat, nu i le mareste. Asa ca, se face ca o sustine pe parasuta ca sa-l tina la adapost pe Joiannis, singurul cu oarecari sanse in cursa. Asta din urma, desi e basist, se fereste ca de dracu sa-i fie asociat numele cu Basescu ... ca atunci Ponta castiga din primul tur.
    In doua cuvinte: combinatii de bideu al unui presedinte fals, ilegitim, bun de nimic, ajuns la sfarsitul caricaturalului si inutilului sau mandat.
    • +4 (6 voturi)    
      M/am obisnuit cu tine! (Marţi, 28 octombrie 2014, 19:34)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui newlook

      In afara de obisnuitul "-",NIMIC!
      Doar asta esti, nu?!
      Legitimi au fost comunistii tai 50 de ani; au murit copii ca nenorocitii tai sa/si piarda legitimitatea!
      Dar... al mintea ta mai pun 5 bani si iau o creta!
  • -3 (15 voturi)    
    Din ce in ce mai mult (Marţi, 28 octombrie 2014, 17:10)

    Skeptical [utilizator]

    .... va asemanati cu CT Popescu. Obsedat de o idee fixa. De resentimente antibasiste semi-incoerente. In fata unei avalanse pesediste de tilharie organizata dovedita si uriasa va legati tot de lucruri care pot fi sugerate numai prin insinuare, fara dovezi.

    Sper ca va veti mentine interesul in jurnalistica si dupa ce dispare presedintele de la Cotroceni. Pareti deja la fel de dependent emotional de el ca si atletii onoarei de la Antena 3.
  • -1 (19 voturi)    
    Udrea (Marţi, 28 octombrie 2014, 17:10)

    Klaus_CT [utilizator]

    Elena Udrea este o rusine pentru functia de presedinte. Base chiar putea sa mearga pe maina altcuiva, nu aceasta pitipoanca mahalagioacia, o tzatzica a politicii dambovitene, "cel mai curat dintre candidati"...
    • +3 (11 voturi)    
      nu are cum (Marţi, 28 octombrie 2014, 17:44)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui Klaus_CT

      ii place mana ei
    • +5 (7 voturi)    
      Cred ca o confunzi cu (Marţi, 28 octombrie 2014, 22:19)

      John M. [utilizator] i-a raspuns lui Klaus_CT

      Firea. Aia da tzoapa...
      • +3 (5 voturi)    
        clar (Miercuri, 29 octombrie 2014, 6:50)

        Klaus_CT [utilizator] i-a raspuns lui John M.

        Firea pandele e poate putin mai retardata ca udrea.
      • +1 (3 voturi)    
        de ce (Miercuri, 29 octombrie 2014, 9:05)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui John M.

        doar firea si udrea nu?
        ai impresia ca daca pare a fi mai rasata, udrea nu este tot o parvenita ca si firea?
        tot goala de continut este.
        • +1 (3 voturi)    
          9 milioane euro (Miercuri, 29 octombrie 2014, 9:53)

          Klaus_CT [utilizator] i-a raspuns lui nahir

          Am 9 milioane de motive pentru a considera ca aceasta pitzipoanca, udrea, este o rusine pentru candidatura la functia de Presedinte. Sa nu ne spuna noua, celor carora le cere votul, ca nu stia ca al sau ex-sot Cocos, a primit spaga 9 milioane de euro. In cel mai bun caz minte. In cel mai rau caz daca nu s-a prins ca omul alaturi de care traia a produs 9 milioane de euro, desi statea zi de zi cu el, atunci se descalifica automat pentru functia de presedinte.
          Cum sa nu-ti dai seama ca bugetul familiei tale sau averea ti-a crescut cu 9 milioane de euro? Daca nu te-ai prins de treaba asta, evidenta de altfel, rezulta ca ai o lipsa crasa de fler.
          Este ca si cum partenerul/partenera nostru de viata ar castiga la loto marele premiu iar noi nu am afla asta.
          Penibil, udrea!
  • +2 (10 voturi)    
    Genetica electorala (Marţi, 28 octombrie 2014, 17:35)

    Tanagra [utilizator]

    Elena U seamana leit cu Victor P:
    Cum ar fi sa)i mixam si sa cream alti candidati
    Elena Ponta si Victor Udrea
    Ar fi imbatabili
  • +3 (11 voturi)    
    Inca un text (Marţi, 28 octombrie 2014, 18:19)

    Pseudonim17 [utilizator]

    Domnule Tapalaga, faptul ca repetati si spuneti de fiecare data mai clar si mai clar, aceleasi lucruri cum ca, avind in vedere circumstanta X si circumstanta Y, "nu se poate" ca Udrea sa nu fie corupta, nu faceti decit sa intariti faptul ca nu aveti nici macar o singura proba concreta, necircumstantiala, care sa o acuze, asa cum v-a raspuns si ea in interviu. Eu apreciez ca faceti lucrurile astea cunoscute si cred sincer ca e de-a dreptul imposibil ca Udrea sa nu fi stiut macar si beneficiat, daca nu a fost implicata direct in aceste matrapazlicuri, dar numai repetind acest lucru nu facem nimic, din contra, ne strigam neputinta si nu ne va mai lua nimeni in seama pe urma.
  • +2 (4 voturi)    
    Dle Tapalaga, (Miercuri, 29 octombrie 2014, 10:17)

    Audit [utilizator]

    Ca un jurnalist (sau cum v-o fi placand dvs. sa vi se spuna) care are pretentia a fi cerebral, ar fi recomandat sa nu mai faceti consideratii care tin de domeniul cancan-ului. Acelasi lucru l-ati facut acum ceva ani vis a vis de Klauss Johannis privind traficul de copii si, iata, campii pe care i-ati batut atunci fara nici un fundament real, a(u) devenit carne de tun pentru PSD-isti!
    Prin urmare bine ar fi daca am gandi si ce se intampla saptamana viitoare nu numai maine!