VIDEO Ilie Nastase si Madalin Voicu au depus la Parchet o sesizare impotriva lui Robert Turcescu

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 26 septembrie 2014, 12:30 Actualitate | Esenţial

Ilie Nastase
Foto: AGERPRES
Fostul tenisman Ilie Nastase, actual senator, a depus, vineri, o sesizare la Parchet impotriva jurnalistului Robert Turcescu, dupa ce acesta a anuntat, duminica trecuta, ca a fost ofiter acoperit. Ilie Nastase a venit la Parchet insotit de deputatul PSD Madalin Voicu. Ilie Nastase isi anuntase intentia de a depune plangere impotriva lui Turcescu joi seara, el considerand ca declaratiile publice facute de jurnalist aduc atingere sigurantei nationale si ii jigneste si pe ofiterii sub acoperire. De asemenea, Nastase a declarat presei vineri, la Parchet, ca a considerat inadmisibil si faptul ca Turcescu "s-a luat de Nadia Comaneci, o mare gimnasta".

Nastase l-a acuzat pe Turcescu de "cardasie" cu Traian Basescu, el spunandu-le jurnalistilor prezenti: "Nu vi se pare ciudat ca in emisiunea lui Turcescu Traian Basescu a declarat ca el vrea sa aiba in CV-ul celor care candideaza si mentiunea ca acela care candideaza a fost sau nu a fost ofiter acoperit?"

"Robert Turcescu e un gen de mascarici care isi doreste foarte tare sa fie ajutorul unor oameni care au probleme psihice", a mai afirmat Ilie Nastase.

"Nu e o gluma, nu e un moment de a ne baga in seama, sa fim vazuti pe televizoare, ci este o cauza pentru care noi militam, ca buni romani mai ales", si-a motivat gestul Ilie Nastase.



Joi seara, Ilie Nastase declarase la Romania Tv ca "Ma uit si eu la televizor in fiecare seara si de vreo cateva zile apare Robert Turcescu cu aceasta declaratie si este cel mai mare circ la care am asistat vreodata, unul ieftin. Dansul cere sa il judecam si noi stam si doar ne uitam."

"Eu m-am decis sa fac plangere nu ca un senator sau ca un general, ci ca un cetatean al acestei tari. Sa fiu eu primul care face treaba asta. Nu-l cunosc, a fost la mine angajat. E foarte grav ce se intampla si atenteaza la siguranta nationala. In orice tara civilizata pana acum se luau masuri!", a mai spus fostul mare sportiv.

Intrebat ce va scrie in plangerea penala, Ilie Nastase a spus: "O sa scriu ca Robert Turcescu a facut declaratii care sunt grave la siguranta statului roman si la siguranta ofiterilor acoperiti. Un ofiter acoperit nu se comporta asa. Eu nici nu cred in documentele publicate, am si eu livret din ala".

In iunie 2013, Robert Turcescu a atacat-o dur pe Nadia Comaneci, dupa ce fosta gimnasta a aparut intr-o reclama la margarina. "Nadia  Comaneci poate sa-si bage-n fund reclama ei la margarina? Vai mama ei de cersetoare, ce-a ajuns... I-as da numai zece... suturi in fund! O nemernica, vinde otrava pe arginti!", a scris atunci Robert Turcescu pe contul sau de Facebook.
























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

10797 vizualizari

  • +29 (33 voturi)    
    Ooo daaa, domnii "moralitate intruchipata"... (Vineri, 26 septembrie 2014, 12:34)

    Luke1 [utilizator]

    Intr-adevar, sunt indreptatiti sa acuze ei pe altii ...
    • +19 (23 voturi)    
      nastase (Vineri, 26 septembrie 2014, 13:14)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui Luke1

      nastase-un nume predestinat parca ... buni meseriasi dar 0 caracter.
      • +22 (24 voturi)    
        Oare il vom vedea vreodata... (Vineri, 26 septembrie 2014, 13:51)

        Phil Austin [utilizator] i-a raspuns lui grongobar

        ... pe Federer mahalagiu?
        • +11 (13 voturi)    
          pacat (Vineri, 26 septembrie 2014, 14:17)

          GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui Phil Austin

          Pacat ca unul din cei mai mari sportivi ai tarii se preteaza la lucruri josnice.
          • +7 (7 voturi)    
            pai... (Vineri, 26 septembrie 2014, 15:35)

            gab0iu [utilizator] i-a raspuns lui GeorgeT

            mare tenisman, da, a fost, dar sa te-apuci sa spui "este cel mai mare circ la care am asistat vreodata, unul ieftin", tocmai tu, Ilie Nastase...care n-aveai meci fara mascari...pai cu Connors ce faceai, arta? Da' cu Stan Smith, in Cupa Davis, care-a fost treaba...ca mie tot nu mie clar...cu doua saptamani inainte, la Boston l-ai rupt si la Bucuresti....mda, ai sa-l parafrazezi pe Caragiu si-ai sa spui "c-asa-i in tenis...".
          • +7 (7 voturi)    
            s-ar putea..... (Vineri, 26 septembrie 2014, 16:13)

            translativus [utilizator] i-a raspuns lui GeorgeT

            ....ca cei doi reclamanti sa ii faca, fara voia lor, jocul lui Turcescu care insista sa apara in fata unui judecator.
            In timp ce "fetele" batrane s-au prins de capcana si au refuzat sa il reclame, s-au gasit cei doi "gutani" care sa intre in joc.
            Sa speram ca Turcescu va aparea cat mai repede in fata judecatorului si astfel ceata se va ridica.
            • +3 (3 voturi)    
              un muzicant si un sportiv... (Vineri, 26 septembrie 2014, 22:03)

              kkciosuldelahamangia [utilizator] i-a raspuns lui translativus

              cei doi nu s-au dus de capul lor, e clar ca s-au dus la ordin, ca sa zic asa.
        • +12 (14 voturi)    
          Cazatura de Ilie Nastase! (Vineri, 26 septembrie 2014, 14:40)

          Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui Phil Austin

          Ilie Nastase ii face un servciu mult dorit lui Robert Turcescu denuntandu-l la Parchet. Robert a afirmat ca acele documente postate pe internet le-a primit in mana. In fata unui judecator Robert va dezvalui probabil si sursa, ceea ce ar afecta un serviciu de informatii, la pachet cu cei care au ordonat sa fie santajat din clasa politica...
          Ilie Nastase, unealta lui Ponta, doar vrea sa grabeasca devoalarea ofiterului acoperit pentru a putea fi dezamorsata pana in turul doi, lucrul imposibil de facut insa intre cele doua tururi...Simplu!
    • +14 (16 voturi)    
      Unitatea "Umbre" sau H... (Vineri, 26 septembrie 2014, 14:42)

      Liviu2012 [utilizator] i-a raspuns lui Luke1

      Senatorul Valer Marian întreabă, nimeni nu răspunde?!

      1. Este adevărat că în vara anului 1990, când aveaţi 18 ani, l-aţi bătut bestial pe tatăl dumneavoastră (imobilizat la pat cu un cancer chinuitor), rupându-i un picior, fapt care i-a agravat starea de sănătate şi i-a grăbit decesul?

      2. Este adevărat că apoi aţi plecat în Franţa, unde după o perioadă petrecută în casa d-nei Nadia Marcu Pandrea (fiica marelui cărturar Petre Pandrea şi nepoata lui Lucreţiu Pătrăşcanu), aţi plecat fără să anunţaţi şi aţi LOCUIT ULTERIOR la un anume MARIN BOBEICĂ, ofiţer acoperit al SIE la Paris, cunoscut ca homosexual, şi dacă aţi întreţinut relaţii nefireşti cu acesta?

      3. Este adevărat că în anul 1997, în timp ce eraţi procuror, aţi fost racolat în Serviciul de Informaţii Externe (SIE) de către generalul CORNEL BIRIŞ şi că aţi activat în unitatea conspirată denumită “Umbre” sau H?

      4. Este adevărat că aţi fost trimis la specializare antimafia în Italia cu misiunea de a o monitoriza pe Carla del Ponte, fost procuror antimafia, ulterior procuror şef al Tribunalului Penal pentru fosta Iugoslavie?

      5. Este adevărat că, în data de 7 mai 2012, înaintea depunerii jurământului de către primul guvern Ponta, festivitatea a început cu o întârziere de un sfert de oră deoarece aţi fost invitat de preşedintele Traian Băsescu într-un birou de la Palatul Cotroceni, unde a chemat un aghiotant cu un telefon mobil deschis, pe care vi l-a înmânat şi la care aţi discutat cu OFIŢERUL DE LEGĂTURĂ pe care l-aţi avut în timpul misiunii din Italia?

      (---)
      La nici una din cele 30 de întrebări puse, WctorP nu a răspuns niciodată. Pentru întrebările puse, senatorul Valer Marian a fost exclus din partid şi din grupul parlamentar PSD.

      Vom mai auzi de Unitatea "Umbre" în curând. La vot, fraţilor, fiindcă NU PUTEM NOI DUCE CÂT POT ĂŞTIA SĂ ÎNCALECE!...
      • +7 (7 voturi)    
        WOW ! Really ?! (Vineri, 26 septembrie 2014, 15:23)

        Luke1 [utilizator] i-a raspuns lui Liviu2012

        Daca e asa intr-adevar atunci ne dai o veste nesperat de buna ... perspectiva eliminarii lui pontanocchio din cursa electorala !

        Totusi ,chestia asta ridica niste intrebari :
        Ma gandesc ca in calitate de ofiter acoperit teoretic ar trebui sa vrea binele acestei tari, nu ?
        Ori faptele lui (acoperirea penalilor pana in panzele albe si multe alte mizerii) cam demonstreaza contrariul

        Sa fie el oare atat de "tare" incat doar de fatada sa le cante in struna mafiotilor ca dup-aia, cand ii vine bine , sa-i arda (sa-i lase pe mana justitiei ) ?
        Ar fi mult prea frumos sa fie adevarat ... sincer, chiar cu imaginatia mea productiva :)) - inclin sa cam resping aceasta ipoteza !

        Sau , e din zona "neagra" a serviciilor, eventual fosti secu, care au cine stie ce interese mai ... dubioase ?
        Asta ar explica desigur si apropierea, mult prea evidenta, de China si nu numai ...

        In fine, asteptam cu interes sa vedem ce se intampla ...
      • +10 (10 voturi)    
        nimeni nu raspunde !? (Vineri, 26 septembrie 2014, 16:06)

        translativus [utilizator] i-a raspuns lui Liviu2012

        Mie personal, tacerea intrebatului imi da cel mai bun raspuns.
    • +11 (15 voturi)    
      O ocazie excelentă!... (Vineri, 26 septembrie 2014, 14:54)

      Liviu2012 [utilizator] i-a raspuns lui Luke1

      Întâmplarea cu telefonul din biroul de la Cotroceni a fost pentru Băsescu o dublă ocazie:

      1. de-a verifica pe viu legătura lui Ponta cu acel ofiţer, după prezenţa şi tonul convorbirii (de altfel, nimic reprobabil - amândoi serveau Patria!);

      2. o ocazie de a-l atenţiona PE VIAŢĂ pe Victor Ponta că ştie ce "lapte" a supt în ultimii 10-15 ani şi DIN CE UNGHI îşi servea acesta patria.

      De aici jena şi docilitatea lui Ponta în faţa lui Băsescu precum şi una din sursele URII dintre sistemul "pontist" şi cel "băsist" ! Q.E.D.!

      Te apucă atât râsul, cât şi plânsul...
    • 0 (0 voturi)    
      Nu stiu ce sa comentez... (Sâmbătă, 27 septembrie 2014, 1:05)

      Clop [utilizator] i-a raspuns lui Luke1

      Sunt in plecat BIOS cand citesc stiri ca acestea.


      *Sa-l vezi pe Madalin la shopping cu bodyguarzii personali... la MegaImage e un film. Sa traiti dom' Madalin, de la un capat la altul al raftului.
  • +21 (21 voturi)    
    sa intelegem... (Vineri, 26 septembrie 2014, 12:35)

    Ponta [utilizator]

    .... ca se simt lezati in amorul profesional alti acoperiti??
    Cred ca e nostrim sa fii rrom sub acoperie, asta ca sa nu folosesc alt cuvant mai aproape de adevar.
    • +11 (11 voturi)    
      acoperire (Vineri, 26 septembrie 2014, 13:16)

      grongobar [utilizator] i-a raspuns lui Ponta

      pai toti sunt sub acoperire,de aia cand sunt la distanta zici :"uite un om",dar cand se apropie vezi ca-i rrom.
  • +20 (20 voturi)    
    Interesant! (Vineri, 26 septembrie 2014, 12:35)

    dandra [utilizator]

    Cate lucruri pot face unii oameni atunci cand ai prea mult timp liber.
  • +24 (24 voturi)    
    ... (Vineri, 26 septembrie 2014, 12:35)

    un_comentator [utilizator]

    tovarase ilie, aveti cumva si dvs ceva de ascuns?
  • +22 (22 voturi)    
    ... (Vineri, 26 septembrie 2014, 12:36)

    rocknum [utilizator]

    ce-l freaca grija si pe nastase

    nu cumva o fi si el ofiter acoperit de a sarit asa in sus? :))
    • +9 (9 voturi)    
      normal (Vineri, 26 septembrie 2014, 14:37)

      I [utilizator] i-a raspuns lui rocknum

      daca inainte de '89 ai fost ceva, normal ca ai semnat ceva...
    • +3 (3 voturi)    
      pai... (Vineri, 26 septembrie 2014, 15:39)

      gab0iu [utilizator] i-a raspuns lui rocknum

      te rog, stimabile, SENATORUL PC Nastase...
    • +6 (6 voturi)    
      Nasty nu dadea semne ca e acoperit... (Vineri, 26 septembrie 2014, 15:39)

      baimarean [utilizator] i-a raspuns lui rocknum

      ...el se "descoperea" cam des pe teren, remember?

      Mascarici, circ, ...suna bine in gura lui Nasty. nu?

      "he earned the nickname “Nasty” and was commonly referred to as the Bucharest Buffoon" (http://www.americatoday.com/sports/tennis/ si http://bleacherreport.com)

      Bufon pana la capat.....
  • +19 (19 voturi)    
    Haha! (Vineri, 26 septembrie 2014, 12:41)

    Gelum [utilizator]

    Exact ce Turcescu vroia!
  • +26 (26 voturi)    
    Papagalii astia doi..... (Vineri, 26 septembrie 2014, 12:44)

    polonyca [utilizator]

    .... se simteau .......neglijati si au simtit nevoia sa se bage si eu in seama !!!:)
  • +21 (21 voturi)    
    Probabil ca Ilie Nastase uita... (Vineri, 26 septembrie 2014, 12:44)

    ABetterWorldWithoutVladimir [utilizator]

    ... cate drumuri facea la Vintu in vremurile de glorie ale FNI. Nu-i problema, dosarele sunt facute. Mai latra si el cat mai poate, pana ii iese dosarul de cadre, atat al lui cat si al Nadiei. Ca nimeni nu pleca pe vremea lui Ceasca fara binecuvantare.
    Vezi matale nene Iliuta, orice informatie stiuta mai mult de un om nu mai e secreta. Si multi din jurul matale te urasc.
  • +24 (24 voturi)    
    Ofiterul descoperit... (Vineri, 26 septembrie 2014, 12:53)

    dekar [utilizator]

    Ilie Nastase care la un moment dat s-a descoperit ca e ofiter, si inca unul cu grad inalt,(iliestean devotat,alegerea i-a apartinut) a facut la viata lui tot atata armata cat si R.Turcescu.
    De aici ,probabil,si sentimentul de adanca jignire pe care il traieste fostul tenisman,ca element reprezentativ al armatzii romane.
    Bah !
    • +7 (7 voturi)    
      n-a facut deloc (Vineri, 26 septembrie 2014, 14:08)

      Aramis [utilizator] i-a raspuns lui dekar

      el era la turnee in strainatate, cum sa faca armata?
  • +16 (16 voturi)    
    Bravo, misiune indeplinita! (Vineri, 26 septembrie 2014, 12:54)

    merryl [utilizator]

    Bravo! Mai trebuie sa se achite si ei de cate o indatorire de partid din cand in cand, ca doar n-o sa ia leafa degeaba...chiar daca nu au nici o convingere in treaba asta. Dar poate asfel ne lamurim si noi ce-o fi cu afacerea Turceascu.
  • +15 (15 voturi)    
    te-as fi crezut... (Vineri, 26 septembrie 2014, 12:54)

    coax [utilizator]

    dar cum ai perdut vreun milion de alte ocazii sa demonstrezi ca esti un bun roman, acum nu cred decat ca esti cam subtire la mansarda! Si sa nu uit... la multi ani cu executare lu'sef-tu!
  • -17 (23 voturi)    
    Uite-asa Colonelul Turcescu (Vineri, 26 septembrie 2014, 12:55)

    xrogo [utilizator]

    o sa aiba ce vrea,un judecator,poate drept!!!
    • -16 (16 voturi)    
      exact (Vineri, 26 septembrie 2014, 13:19)

      Mazeta [utilizator] i-a raspuns lui xrogo

      Avându-i în vedere pe cei trei împricinați, judecătorul drept trebuie să fie bulibașa.
      • 0 (0 voturi)    
        Nitu fie cu voi fratilor (Vineri, 26 septembrie 2014, 21:08)

        ty [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

        ce adanc ganditi.
  • +12 (12 voturi)    
    Cretinismul... (Vineri, 26 septembrie 2014, 13:06)

    triciupa [utilizator]

    ... si lichelismul in mars triumfal. O mica mostra despre cei ce ne vor conduce...
  • +13 (13 voturi)    
    Nastase cateva clase......scolare! (Vineri, 26 septembrie 2014, 13:14)

    ssgl [utilizator]

    Stiam ca e modest omul Ilie Nastase insa acum dovedeste ca e chiar jalnic....probabil si varsta se adauga lipsurilor din tinerete!
    • +3 (3 voturi)    
      Totusi (Vineri, 26 septembrie 2014, 15:41)

      manusha [utilizator] i-a raspuns lui ssgl

      astazi a reusit sa ingaime cele cateva propozitii fara sa se poticneasca, ca un adevarat senator ! Ce mandra sunt ca sunt romanca !
  • +8 (8 voturi)    
    Momentul adevarului (Vineri, 26 septembrie 2014, 13:19)

    FlaviuBota [anonim]

    Mărturisirea lui Turcescu va duce la deconspirarea tuturor posesorilor unui IQ mic, mic, foarte mic.
  • +10 (10 voturi)    
    ... (Vineri, 26 septembrie 2014, 13:23)

    rocknum [utilizator]

    Năstase 4 clase isi simte acoperirea amenintata :)
  • +26 (26 voturi)    
    Cei doi caraghiosi il slugaresc pe plagiator. (Vineri, 26 septembrie 2014, 13:28)

    hotnewsfil [utilizator]

    Sampras este general al armatei americane?
    Boris Becker este general al armatei germane?
    Toti ceilalti mari jucatori de tenissi mari campoini, din toate sporturile si timpurile, sunt generali ai tarilor lor?
    Venus Williams este general al armatei americane?
    Henin este general al armatei belgiene?
    Roger Federer este general al armatei elvetiene?
    Nadal este general al armatei spaniole?
    Jockovici este general al armatei Sarbe?
    Toti acestia primesc pensii imense, platite din banii intreprizatorilor si ai salariatilor din tarile lor?
    Madalin Voicu este un fesenist imputit, fost prieten de chiolhane cu Nicu Ceausescu, apropiat al familiei Ceausescu, un rom profitor, scandalagiu, impertinent, crescut in puf, de tatal lui, inainte de '89, un hotoman care a incercat sa isi insusasca vioara de 1.5 milioane de dolari, pe care cantase tatal lui, onorabilul violonist, pe care acesta o avea din parte statului, data numai in folosinta, pe durata vietii sale.
    Acesti doi caraghiosi care nu fac legi in senat, cum le este obligatia, vor sa-si arate atasamentul fata de plagiatorul-mitoman, sa dea, si ei, o copita lui Turcescu, numai pentru motivul ca acesta il intreba, zilnic, pe mitoman : 'Ponta, guvernam si noi ceva?'.
    Pentru asta si pentru faptul ca Turcescu ii demasca pe marii borfasi din PSD (pe care caraghiosii vor sa-i razbune), cele doua slugi vor sa le dea o satisfactie lui Felix, lui Gadea.
    La ordinul plagiatorului si al socrului acestuia, precum si al marilor macheri PCR- Fesenistii-, caraghiosii, sunt, si ei, in campanie electorala, in sprijinul mitomanului. Daca nu-si fac treaba bine, nu mai pupa ei senatul Romaniei, in 2016.
    Toti fostii mari nomenclaturisti sustin actiunea celor doi caraghiosi, care il are ca tinta pe Traian Basescu, fiindca a condamnat public comunismul.
    Ii sustin si fostii mari securisti, fiindca Traian Basescu i-a pus pe liber, pe cei mau multi, fiindca le-a luat din mana cele doua milioane dosare - instrumentul lor de lucru, de santaj.
    • +4 (4 voturi)    
      Rectificare! (Vineri, 26 septembrie 2014, 15:21)

      hotnewsfil [utilizator] i-a raspuns lui hotnewsfil

      Nu Jockovici, ci Novak Djokovic!
  • +7 (9 voturi)    
    Sa ne vada lumea! (Vineri, 26 septembrie 2014, 13:37)

    verid [utilizator]

    Dar cine-s persoanele?
  • +6 (6 voturi)    
    C-aşa-i în tenis! (Vineri, 26 septembrie 2014, 13:48)

    artistul000 [utilizator]

    Am dreptate dle. Nastase?
  • +14 (14 voturi)    
    Ilie Nastase s-a dovedit de o PROSTIE FUNEBRA! (Vineri, 26 septembrie 2014, 14:46)

    neagoe [utilizator]

    Am ascultat in direct la B1 declaratia lui Ilie Nastase.

    "documetele sunt ori false ori nu sunt adevarate"
    "ma duc sa pun stampila, aia de senator"
    "fac plangere penala, dar nu stiu de ce"
    ETC!

    Rar mi-a fost dat sa vad pe cineva mai INCOMPETENT pentru o functie.

    Un mandru (sic!) general al Armatei Romane, membru PC! Fereasca-ne Domnul de vreun razboi!
  • +10 (12 voturi)    
    VA cam tremura (Vineri, 26 septembrie 2014, 14:59)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    izmanele, tovarasi!
    Medeline, e groasa, ma?!
    Ilie, se afla ceva ce nu/ti cade bine?!
  • +7 (7 voturi)    
    dl.Ilie Nastase este senator si general (Vineri, 26 septembrie 2014, 15:30)

    math [utilizator]

    Avand in vedere performantele sale sportive ma intreb daca este suficient. Nu ar trebui sa fie si profesor doctor, academician, sef prin vreo 7 Consilii de Administratie (daca nu e deja), presedinte de onoare pe la vreo 3 cluburi/federatii..... Statul roman trebuie sa il ajute necontenit, omul are cheltuieli mari de exploatare.

    Ca sa nu mai vorbim de rolul educativ, el si Madalin Voicu sunt niste repere morale si culturale vesnice pentru poporul care se plimba cu autocarul gratis la Stadionul National (eventual si o mica diurna). Asa e in tenis !
  • +9 (9 voturi)    
    revola rromilor (Vineri, 26 septembrie 2014, 15:35)

    cris64 [utilizator]

    Iata ca se gasira tusea si junghiul sa iasa in fata. D-le Nastase, toti romanii v-au apreciat si sustinut ca sporiv. Ca om insa sunteti deplorabil. Ca cetatean am sa va spun si eu cateva, asa, de la obraz, chiar daca al dvs. e cam gros. A propos nu se spune "ca un cetatean", ci direct ca cetatean, dar cu limba romana mai greu la dvs.
    In afara de tenis Robert Turcescu va surclaseaza in orice domeniu. Dar, dvs. imi putei spune ce ati facut deosebit pentru armata romana sa ajungeti general ? si rugati pe cineva sa va scrie plangerea, poate chiar pe Robert. Nu de alta dar sa o poata citi cineva.
  • +8 (8 voturi)    
    Năstase ăsta cine-i? (Vineri, 26 septembrie 2014, 15:35)

    Radu_Luci [utilizator]

    ...alt acoperit?
  • +7 (7 voturi)    
    ...fac plângere , (Vineri, 26 septembrie 2014, 15:49)

    ionamaru [utilizator]

    consider inadmisibil ca Turcescu,, să se ia " de N.Comanici , Daciada Ponta , s.a . - le-a găsit , descoperite ,, și șoo pe ele !
    Dlor Nastase , V.Rebengiuc , Radu Beligan , ...mai stați pe-acasă bre ! ...așezati-vă liniștiți !! ..nu vă mai legați numele de mămăligarul ponta , ! ..o luați in barbă de pomană .
  • +4 (4 voturi)    
    Uite cine se afla in treaba . (Vineri, 26 septembrie 2014, 20:15)

    dezamagitul [utilizator]

    Despre Medelin nu stiu prea multe unde si cand a facut armata . Dar stiu ca este rom(tigan) o recunoaste singur si prin firea lor unde este circ trebuie sa sa bage si el ca rom ca sa fie remarcat.
    Dar nastase ilie nu ar cam trebuii sa se bage in seama pe acest subiect fiindca este pe langa. El a fost facut ofiter la apelul de seara pentru ca era sportiv in armata populara . Stau si ma intreb ca Nastatin Hogea ce are el cu armata , el este la fel ca si turcescu care nu a facut armata. nastase este incorigibil se baga in politica dar nu prea le are , nu s-a saturat de cum l-a umilit ciorbea la alegerile pentru primarie . El crede ca daca a fost talentat in lovitul mingii este talentat in toate . Vreau sa- l intreb care este meseria lui de baza . Daca era destept statea in banca lui si traia in umbra performantelor din tinerete.
    Desteptul invata din greselile altuia iar prostul nici din ale lui !