VIDEO A aparut primul trailer al filmului "De ce eu? aka Cristian", realizat de Tudor Giurgiu dupa povestea mortii procurorului Cristian Panait

de R.M.     HotNews.ro
Joi, 25 septembrie 2014, 15:35 Actualitate | Esenţial

De ce eu aka Cristian
Foto: Captura YouTube
Primul trailer al filmului "De ce eu? aka Cristian", bazat pe fapte reale, respectiv circumstantele care au dus la moartea procurorului Cristian Panait, a fost publicat de regizorul Tudor Giurgiu pe Youtube.

"Am terminat un prim trailer pentru film, de fapt e un fel de teaser care sa va faca curiosi pe mai departe. Altfel, sper sa-l vedem curind pe marile ecrane. Sa nu ma-ntrebati cind va fi gata, ca nici eu nu stiu :)
 
Stati insa prin preajma, zilele urmatoare revin cu alte stiri si noutati despre film. Pana atunci va astept si pe pagina filmului de pe Facebook!", a scris Tudor Giurgiu, pe blogului lui.



Citeste mai multe despre   




















Articol sustinut de BRD Groupe Société Générale

Atelier de idei. Cum te ajuta tehnologia sa-ti faci mai mult timp pentru tine si planurile tale

Munca multa, stres, ore peste program, termene limita, sedinte lungi. Uneori, asa arata ziua de lucru a multora dintre noi. Din acest motiv e foarte important sa investesti in lucruri care te pot ajuta sa iti folosesti mai bine timpul petrecut la birou. Sa lucrezi mai bine, mai usor si mai repede poate insemna mai mult timp pentru tine si pentru cei dragi. Iti propunem, asadar, cinci directii care te pot ajuta pe plan profesional si personal.

12917 vizualizari

  • -13 (15 voturi)    
    Acesta este Trailer? (Joi, 25 septembrie 2014, 15:45)

    dandra [utilizator]

    Poate este fan made trailer, pentru ca ce regizor cu mandrie si bun simt ar face un trailer cu soundtrack din dark knight, compus de hans zimmer?
    Inca ceva, conturul in jurul unde au stat cadavrele se face doar in filme. In realitate, nu exista asa ceva.
    E trist daca acest trailer a fost facut intradevarde Tudor Giurgiu...
    Avem plagiati peste tot?
    • +10 (10 voturi)    
      plagiat?? (Joi, 25 septembrie 2014, 17:12)

      artistul000 [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      poate s-au platit drepturile de autor pentru coloana sonora.
      De unde stii tu ca le-au luat pe naspa?

      vorbesti doar ca sa nu taci...
      • -7 (9 voturi)    
        :))) (Joi, 25 septembrie 2014, 18:26)

        dandra [utilizator] i-a raspuns lui artistul000

        Chiar si asa, nu este original sa folosesti coloana sonora a altui film.
        Eu imi dau cu parerea cu argumente, iar tu nu spui decat ca "vorbesc ca sa nu tac".
        Artistule, fi mai discret si mai politicos sau asa va invata in biserica, sa arunci cu ura si dihonie in cel de langa tine, doar pentru ca nu este de acord cu tine?
        • 0 (0 voturi)    
          Nu e trailer (Vineri, 26 septembrie 2014, 11:03)

          CosminMaricari [utilizator] i-a raspuns lui dandra

          Eu n-am auzit de regizori care să-și facă propriile trailere. Nici măcar în România. :)

          Și oricum, ăsta-i doar un teaser, făcut probabil de vreun angajat plictisit de la Libra Film Productions. Sunt aproape convins că Tudor Girgiu nu a știut de existența lui. Sau, în cel mai rău caz, a știut și nu a recunoscut piesa din Dark Knight.
    • +9 (11 voturi)    
      Ofiterul acoperit Ponta l-a lichidat pe Panait (Joi, 25 septembrie 2014, 17:15)

      dumitrica [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      Mesajul filmului lui Tudor Giurgiu, care probabil va ramine la stadiul de prezentari, se rezuma astfel:

      Procurorul integru Cristian Panait, ale carui anchete incepusera sa-l deranjeze in 2002 pe premierul Adrian Nastase, a fost lichidat in acel an de omul primului ministru, ofiterul acoperit Victor Ponta, actual premier si candidat prezidential.
    • +6 (6 voturi)    
      contur (Joi, 25 septembrie 2014, 18:22)

      alexro [utilizator] i-a raspuns lui dandra

      Eram in Franta in 2002 cand un student a fost impuscat in fata scarilor unui camin studentesc. Conturul cadavrului (cat si pantofii) au ramas pe asfalt timp de vreo 2-3 zile. A fost o realitate.
  • +13 (17 voturi)    
    Mda (Joi, 25 septembrie 2014, 15:47)

    ictin [utilizator]

    Un film despre un caz in care Ponta este suspect de crima. Cu siguranta o sa apara pe marile ecrane ... din sufragerie. Luat pe sub mana, la fel cum ne uitam pe vremuri la Europa Libera
    • -1 (3 voturi)    
      caci mai stim cazuri (Vineri, 26 septembrie 2014, 11:04)

      Anonim AntiBasescu [utilizator] i-a raspuns lui ictin

      Sugerati cumva ca presedintia Romaniei incepe sa fie o modalitate de a evita sau macar amina bulaul pentru fapte penale gravissime?
  • +9 (15 voturi)    
    Tudore .. (Joi, 25 septembrie 2014, 15:55)

    yoko ono [utilizator]

    Chiar nu iti este frica sa dormi acasa ?

    Vezi si tu ce se intampla .. vorba lui ghinIon Iliescu cu sinergia faptelor, meandrele concretului .. "viata este complexa si are foarte multe aspecte"
  • +3 (7 voturi)    
    ponta (Joi, 25 septembrie 2014, 16:06)

    xanti [utilizator]

    Ai frisoane???
  • 0 (10 voturi)    
    Trebuie să apară (Joi, 25 septembrie 2014, 16:08)

    Con_stan_tin [utilizator]

    puțin înainte de alegeri pentru a avea încasări record, așa cum a apărut și filmulețul cu copilul în ultima campanie pentru prezidențiale.
  • +6 (6 voturi)    
    Turcescu apare in rol de ziarist (Vineri, 26 septembrie 2014, 10:27)

    dbdb [utilizator]

    sau de ofiter acoperit? ca e interesant.
  • +2 (2 voturi)    
    Sângele (Vineri, 26 septembrie 2014, 11:09)

    batmanss [utilizator]

    procurorului Panait striga "răzbunare !" , l-a ucis jocker-ul de Ponta . Ce scurta memorie are poporul român ...javre ordinare de pontaiți ! http://ioncoja.ro/textele-altora/victor-ponta-este-asasinul-procurorului-cristian-panait/