Victor Ponta va efectua o vizita in SUA unde va participa la Adunarea Generală ONU

de CP     HotNews.ro
Luni, 22 septembrie 2014, 12:49 Actualitate | Esenţial

Premierul Victor Ponta a anuntat ca marti va incepe o vizita oficiala in Statele Unite ale Americii unde va participa la Adunarea Generala a Organizatiei Natiunilor Unite. Cu ocazia deplasarii in SUA, va avea si o serie de intalniri cu principalele companii energetice americane.

"Impreuna cu ministrul de Externe, domnul Corlatean, voi merge in Statele Unite ale Americii, la Adunarea Generala a Organizatiei Natiunilor Unite, voi prezenta in plen interventia nationala si, de asemenea, este o vizita extrem de importanta din punct de vedere economic. Impreuna cu domnul ministru Nicolescu avem o intalnire programata cu principalele companii din energie din Statele Unite, cu speranta ca, alaturi de cele care deja au investit, sa convingem si alti investitori in acest domeniu cheie", a spus Ponta la inceputul sedintei de guvern de luni.























2485 vizualizari

  • +9 (11 voturi)    
    loool (Luni, 22 septembrie 2014, 12:51)

    Dr.Mythnick [utilizator]

    fa pONTA e femeie de serviciu in America...
    • +4 (4 voturi)    
      serviciile (Luni, 22 septembrie 2014, 13:48)

      fit [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Sa nu uitam de vizita de anul trecut din noiembrie a lui Ponta si a lui Crin Antonescu si ca dupa vizita.... Antonescu a venit TOTAL schimbat, mai ca a luat-o la sanatoasa din USL si din politica. Cine stie ce ce se intampla acolo in SUA???? Ceva servicii...ceva....
    • +1 (1 vot)    
      Cum iti permiti? (Luni, 22 septembrie 2014, 18:43)

      Spiky [utilizator] i-a raspuns lui Dr.Mythnick

      Pai Ponta este seful ONU... cand deschide gura, milioane de romani exclama OOOO... NUUUUU!!!!!!
  • +9 (11 voturi)    
    Gafa (Luni, 22 septembrie 2014, 12:51)

    ggjupanu [utilizator]

    Doar printr-un noroc chior sa nu faca vreo gafa! Abia astept !
    • +5 (7 voturi)    
      s-a dus sa isi faca selfiuri (Luni, 22 septembrie 2014, 13:49)

      Captain Obvious [utilizator] i-a raspuns lui ggjupanu

      in asta consta politica lui externa
  • +6 (12 voturi)    
    Ponta ! Atentie ! China e-n partea ... (Luni, 22 septembrie 2014, 12:55)

    EU-74-RON [utilizator]

    ...cealalta! Pai, mai Base, nu esti tu reprezentantul statului roman? Il lasi pe asta sa se duca? Si, unde? La ONU! O! Nuuu...
  • +12 (14 voturi)    
    IGNORE ! (Luni, 22 septembrie 2014, 13:04)

    urob [utilizator]

    De ce oare administratia americana da asa un "IGNORE" unei GALAXII in devenire? Oamenii aia sunt constienti de valoarea "doctorului"?
    As sugera redactiei HN sa modifice titlul articolului,pentru ca nu este vorba de o vizita in SUA .Sediul central ONU se afla in NY ,intr-adevar,dar cand un sef de guvern al unei tari din UE,aliat strategic al SUA este ignorat practic de catre administratia americana este mai mult decat clar ca Ponta frecventeaza doar sediul ONU.
  • +6 (8 voturi)    
    he he (Luni, 22 septembrie 2014, 13:44)

    Bittick [utilizator]

    probabil ca asa l-a sfatuit consilierul lui american: sa mai incerce castigarea bunavointei americanilor prin caciuleala in fata companiilor americane influente... ca de fapt tot nu da de la el, nu-i asa?...
  • +6 (6 voturi)    
    mai spera ca poate sa stranga unul-doua voturi... (Luni, 22 septembrie 2014, 14:24)

    ..13 [utilizator]

    Primul Mincinos spera sa reuseasca sa mai agate niste cetateni de acolo, adicalea din USA...

    Baiatul asta, un pic venit din mahalaua actuala a Bucuresti-ului, are mari sperante, dar trebuie temperat un pic de acasa ca nu tot ce zboara se si mananca si nici tot ce se duce vesel in USA se intoarce la fel...

    Primul mincinos depune eforturi serioase pentru a se impune in ochi romanilor!
  • +4 (4 voturi)    
    la ONU (Luni, 22 septembrie 2014, 15:06)

    victor L [utilizator]

    sau in SUA?
    ca nu e acelasi lucru.
    Vizita in SUA implica autoritatile de Casa Alba, nu de la sediul ONU.
  • +3 (3 voturi)    
    Inutila cheltuiala cu falsul doctor Viorel P. (Luni, 22 septembrie 2014, 15:17)

    Plagarus [utilizator]

    Ce personaj exotic pt.americani este micutzul Viorel Ponta ( vom afla curand )
    U.E populatie-503,2 mil
    Nr parlamentari-766
    Membrii guvernului european(comisia europeana) 28 comisari (ministrii) inclusiv seful comisiei

    SUA populatie -313 mil
    Congresul SUA -100senatori si 435 reprezentativi=535 membrii

    Romania populatie-21.5 mil ?
    Numar parlamentari-588
    Membrii guvernului ponta nr.-28 ministrii
  • +2 (2 voturi)    
    minciuna cu picioare scurte (Luni, 22 septembrie 2014, 15:23)

    zapada reloaded [utilizator]

    mai Pontache ...da' de ce nu spusesi tati ca la intrunirea asta generala ONU ai fost chemati vreo 140 reprezentati de stat (printre care si tu evident). Macra de prezenati o agenda de lucru , ceva...ia lectii de la Bettel (nu-i mai rasarit decat tzine dar daca si asta iti da clasa, e clar, esti varza).
    http://www.journal.lu/article/luxemburg-in-new-york/