Mediafax: Angajatii RATB, invitati la o "excursie" pe Arena Nationala, in ziua lansarii candidaturii lui Ponta

de I.R.     HotNews.ro
Sâmbătă, 20 septembrie 2014, 12:13 Actualitate | Esenţial

Angajatii RATB au fost invitati, printr-un anunt lipit la autobaza Obregia, sa participe la o "excursie pentru vizitarea" Arenei Nationale, organizata sambata, cand Victor Ponta isi va lansa acolo candidatura pentru Cotroceni. Conducerea si sindicatul RATB neaga orice implicare in acest demers, relateaza Mediafax, care publica anuntul fotografiat.

"Sambata, 20.09.2014, la ora 15.00, se va organiza o excursie pentru vizitarea Stadionului National 'Lia Manoliu'. Pentru ca transportul se face organizat, doritorii se vor inscrie pe listele existente la Statia de Miscare si Atelierul de intretinere pana vineri, 19.09.2014, ora 7.00", a fost textul anuntului lipit, in aceasta saptamana, pe geamuri de la autobaza Obregia a Regiei Autonome de Transport Bucuresti (RATB).

Contactati de Mediafax, reprezentantii regiei au negat orice implicare a institutiei in organizarea deplasarii la stadion. "RATB nu se implica in astfel de actiuni si nu ia parte la ele. De altfel, cand a fost cautat, vineri, un astfel de afis, nu a mai fost gasit", a declarat purtatorul de cuvant al RATB, Constantin Tobescu.

La randul sau, liderul de sindicat Mircea Ionescu a subliniat ca "excursia" la National Arena nu este organizata nici de conducerea RATB, si nici de sindicalisti. "A existat un singur afis, lipit la autobaza Obregia, probabil de unii colegi, simpatizanti ai PSD. In weekend sunt liberi sapte-opt mii de salariati ai nostri, iar restul lucreaza. In timpul liber, fiecare face ce vrea, nu i se poate impune unde sa mearga", a spus Ionescu.

Liderul de sindicat a adaugat ca pentru evenimentul electoral care va avea loc pe Arena Nationala "nu s-a cerut autobuze" de la RATB, pentru transportarea unor manifestanti.

Evenimentul de lansare a candidaturii pentru Cotroceni a lui Victor Ponta are loc sambata, de la ora 16.00, pe Arena Nationala din Capitala.

























Astra Film Festival 2017

VIDEO INTERVIU Bill Nichols, critic de film si pionier al studiului de film documentar: In timpul facultatii inca nu stiam ca voi deveni. Eu nu eram interesat sa fac bani, ci cautam implinirea. Si a durat o vreme sa imi dau seama.

Bill Nichols, critic de film american, profesor emerit si un pionier al studiului de film documentar contemporan a discutat in cadrul unui interviu despre visele si aspiratiile din tinerete, tehnicile din filmele documentare si influenta tehnologiei in industria cinematografica.
  • Intra in articol pentru a citi principalele declaratii ale lui Bill Nichols

4177 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    scarbos (Sâmbătă, 20 septembrie 2014, 12:23)

    fit [utilizator]

    E valabil pentru toate sindicatele din Romania! Tot asa am inteles ca au facut si cu Parlamentul Tinerilor pe care i-au dus sa bata din palme la Tineretul Social Democrat, desi nu au nici o legatura.
    • +4 (4 voturi)    
      nu si daca se duc cu tot cu autobuze :) (Sâmbătă, 20 septembrie 2014, 13:43)

      snowflake [utilizator] i-a raspuns lui fit

      :)
    • +1 (1 vot)    
      omuletii verzi (Sâmbătă, 20 septembrie 2014, 16:15)

      giigi [utilizator] i-a raspuns lui fit

      zici ca-s soldatii lu' putin, care-s rataciti in Ucraina taman cand au plecat in concediu.
  • +5 (5 voturi)    
    Astia il baga sub pamant pe " doct / tor " ? (Sâmbătă, 20 septembrie 2014, 12:30)

    Plagarus [utilizator]

    Minerii nu au fost invitatii lui Viorel ?

    Un d'alde " doct / tor " WctorP prinde un om pe strada si il baga intr-un atelier. Il dezbraca si ii prinde scula la menghina si blocheaza menghina. Omul il intreaba pe Viorel :
    - Acum ce faci? O sa imi tai scula?
    - Nu. Scula ti-o tai singur, eu dau foc la atelier.
  • +7 (7 voturi)    
    hai la huuuuuuoooooo (Sâmbătă, 20 septembrie 2014, 12:33)

    rov [utilizator]

    SA VA SPALATI RUSINEA!!!!
  • +6 (6 voturi)    
    Mda... e klar-ro !!!! (Sâmbătă, 20 septembrie 2014, 12:38)

    polonyca [utilizator]

    Deci , asa se aduna .."poporul PSD" ???!!! Din asa ceva se formeaza el......?????????? Angajatii aia de la RATB nu sunt si ei , cetateni UE ??? Nu au ....creierul la "purtator" ???? Ma puca greata....!!!
    • +2 (2 voturi)    
      pai de unde atati (Sâmbătă, 20 septembrie 2014, 16:24)

      Ion B [utilizator] i-a raspuns lui polonyca

      pensionari pe ditamai stadionul?!?
      Interesant de urmarit, desii cred ca pomanagii sunt destui si de cand lumea,
  • +8 (8 voturi)    
    da (Sâmbătă, 20 septembrie 2014, 12:56)

    I [utilizator]

    solutia PSD: tine tara in saracie, iar la alegeri ii invita la mitinguri, la vot, ca daca nu isi pierd si bruma de venit pe care o au.
  • +5 (5 voturi)    
    Asa i la noi (Sâmbătă, 20 septembrie 2014, 13:01)

    miohaiham [utilizator]

    Jegul si mizeria sub pres.Nimeni nu știe si nimeni nu a făcut nimic si cand doare tot nimeni nu aude.In rest sa auzim de bine ca de PSD m am saturat de mult.
  • +6 (6 voturi)    
    pai daca-i asa (Sâmbătă, 20 septembrie 2014, 13:56)

    Bittick [utilizator]

    propun si eu sa organizam o excursie pentru vizitarea penitenciarului Rahova, pentru politicienii nostri dragi...
    • +1 (1 vot)    
      Asta da !!!! (Sâmbătă, 20 septembrie 2014, 19:09)

      polonyca [utilizator] i-a raspuns lui Bittick

      Asta e o ideee care ar merita a fi pusa ...in practica !!!! Adica , d c sa facem si noi o .."plimbare" in fata puscariei...???????:))
  • +11 (11 voturi)    
    Galacticului conducator (Sâmbătă, 20 septembrie 2014, 14:26)

    marcelp55 [utilizator]

    Aceeasi idioti care "muncesc nu gandesc". Pentru ei gandeste partidul si iubitul conducator.
  • +2 (2 voturi)    
    se da o zi libera (Sâmbătă, 20 septembrie 2014, 15:48)

    barba-neagra [utilizator]

    Se semneaza convocator, se da o zi libera, daca nu te prezinti ai incurcat-o pentru ca se face prezenta!
  • +1 (1 vot)    
    Excursii (Sâmbătă, 20 septembrie 2014, 16:50)

    Dana Bob [anonim]

    La Ponta se practica plimbarile si excursiile!
  • +2 (2 voturi)    
    plimbarile lui ponta (Sâmbătă, 20 septembrie 2014, 20:41)

    indignatu [utilizator]

    mai oinocchio-ponta,nu ti-e rusine?suntem la congresul15?ai alaudaci exact ca la sala palatului,cu activistii lui ceausescu!ai vazut ca in moldova sunt scoli fara lumina in clasa?...si tu zici ca toti copiii au internet?NU TI-E RUSINE?te alege mama omida....hai pa
  • 0 (0 voturi)    
    Ce suPTili sunt pesedeii " doct/torului " (Duminică, 21 septembrie 2014, 16:36)

    Plagarus [utilizator]

    Jegoase vremuri, jegoase manipulari cu mitomanul WctorP la pupitrul PSD-ului !