Bulibasa tiganilor din Carcea, ucis de un asasin platit, la comanda fiului sau

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 11 septembrie 2014, 12:51 Actualitate | Esenţial

Ion Toma, bulibasa tiganilor din comuna Carcea, judetul Dollj, a fost ucis pe 8 august de catre un elev din Craiova, platit chiar de fiul sau, suparat ca tatal sau a decis sa nu il mai sprijine financiar, relateaza Adevarul.ro.

Fiul bulibasei, ucigasul, dar si barbatul care a fost complice au fost retinuti de politisti. Fiul victimei a declarat in fata anchetatorilor ca a recurs la acest gest pentru ca isi dorea sa preia afacerile familiei.

Ion Toma, in varsta de 40 de ani, s-a certat in urma cu trei luni cu fiul sau si a hotarat sa nu il mai sprijine financiar. Tanarul s-a suparat din aceasta cauza si a angajat un barbat sa ii ucida tatal. Planul a fost pus la punct impreuna cu o alta persoana. Asasinul este un elev platit din Craiova, iar pentru suma de 50.000 de euro a fost de acord sa il omoare pe cel mai bogat tigan din Carcea.

























Material sustinut de Superbrands

Help Net, 19 ani de excelenta pe piata farma

Help Net Farma opereaza una dintre cele mai importante retele de farmacii din Romania si face parte alaturi de Green Net - importatorul si distribuitorul de suplimenti nutritivi si dezvoltatorul lantului exclusivist Beautik Haute Perfumerie, din grupul Farmexim, primul importator si distribuitor de produse farmaceutice din Romania.

6510 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    ?!? (Joi, 11 septembrie 2014, 12:56)

    thebblack [utilizator]

    asasinul este un elev platit?
  • +5 (5 voturi)    
    elevul acela avea vreun srl, ceva? (Joi, 11 septembrie 2014, 13:03)

    visio [utilizator]

    nu îmi pot imagina ce înseamnă ”elev plătit”...dădea factură, etc? nu înțeleg ceva: Dolj se scrie mai nou, Dollj?
  • +8 (8 voturi)    
    Ceva e in neregula cu articolul (Joi, 11 septembrie 2014, 13:13)

    ABetterWorldWithoutVladimir [utilizator]

    "Tanarul s-a suparat din aceasta cauza si a angajat un BARBAT sa ii ucida tatal.[...] Asasinul este un ELEV platit din Craiova."

    Unde era elev, la Akademia de Talente? Sau la Scoala Vietii?
    • 0 (4 voturi)    
      E logic! (Joi, 11 septembrie 2014, 13:44)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui ABetterWorldWithoutVladimir

      Fiul a angajat un bărbat care, neavând curaj, la rândul lui a plătit un elev să-i facă treaba.
    • +1 (1 vot)    
      nimic in neregula (Joi, 11 septembrie 2014, 16:47)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui ABetterWorldWithoutVladimir

      tinand cont de etnie, nu e nimic in neregula ca un barbat in toata puterea (sau macar suficienta incat sa omoare un alt om) sa fie inca pe bancile primelor cicluri de invatamant.
  • +6 (6 voturi)    
    Hmm (Joi, 11 septembrie 2014, 13:19)

    pi5 [utilizator]

    HN, ce sunt cu articolele astea si genul asta de stiri?!
    • 0 (0 voturi)    
      Realitatea (Vineri, 12 septembrie 2014, 11:14)

      Geo_ID [utilizator] i-a raspuns lui pi5

      Pai ce sa fie? e lumea reala ! Realitatea va socheaza? Asta ne-au adus politicienii si scaderea standardelor in invatamant in ultimii 25 ani. Cum vine o campanie, imediat se umbla la regulile de adimitere la BAC si facultati... Nu exista o viziune pe termen lung ...