Bulibasa tiganilor din Carcea, ucis de un asasin platit, la comanda fiului sau

de I.R.     HotNews.ro
Joi, 11 septembrie 2014, 12:51 Actualitate | Esenţial

Ion Toma, bulibasa tiganilor din comuna Carcea, judetul Dollj, a fost ucis pe 8 august de catre un elev din Craiova, platit chiar de fiul sau, suparat ca tatal sau a decis sa nu il mai sprijine financiar, relateaza Adevarul.ro.

Fiul bulibasei, ucigasul, dar si barbatul care a fost complice au fost retinuti de politisti. Fiul victimei a declarat in fata anchetatorilor ca a recurs la acest gest pentru ca isi dorea sa preia afacerile familiei.

Ion Toma, in varsta de 40 de ani, s-a certat in urma cu trei luni cu fiul sau si a hotarat sa nu il mai sprijine financiar. Tanarul s-a suparat din aceasta cauza si a angajat un barbat sa ii ucida tatal. Planul a fost pus la punct impreuna cu o alta persoana. Asasinul este un elev platit din Craiova, iar pentru suma de 50.000 de euro a fost de acord sa il omoare pe cel mai bogat tigan din Carcea.























6508 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    ?!? (Joi, 11 septembrie 2014, 12:56)

    thebblack [utilizator]

    asasinul este un elev platit?
  • +5 (5 voturi)    
    elevul acela avea vreun srl, ceva? (Joi, 11 septembrie 2014, 13:03)

    visio [utilizator]

    nu îmi pot imagina ce înseamnă ”elev plătit”...dădea factură, etc? nu înțeleg ceva: Dolj se scrie mai nou, Dollj?
  • +8 (8 voturi)    
    Ceva e in neregula cu articolul (Joi, 11 septembrie 2014, 13:13)

    ABetterWorldWithoutVladimir [utilizator]

    "Tanarul s-a suparat din aceasta cauza si a angajat un BARBAT sa ii ucida tatal.[...] Asasinul este un ELEV platit din Craiova."

    Unde era elev, la Akademia de Talente? Sau la Scoala Vietii?
    • 0 (4 voturi)    
      E logic! (Joi, 11 septembrie 2014, 13:44)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui ABetterWorldWithoutVladimir

      Fiul a angajat un bărbat care, neavând curaj, la rândul lui a plătit un elev să-i facă treaba.
    • +1 (1 vot)    
      nimic in neregula (Joi, 11 septembrie 2014, 16:47)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui ABetterWorldWithoutVladimir

      tinand cont de etnie, nu e nimic in neregula ca un barbat in toata puterea (sau macar suficienta incat sa omoare un alt om) sa fie inca pe bancile primelor cicluri de invatamant.
  • +6 (6 voturi)    
    Hmm (Joi, 11 septembrie 2014, 13:19)

    pi5 [utilizator]

    HN, ce sunt cu articolele astea si genul asta de stiri?!
    • 0 (0 voturi)    
      Realitatea (Vineri, 12 septembrie 2014, 11:14)

      Geo_ID [utilizator] i-a raspuns lui pi5

      Pai ce sa fie? e lumea reala ! Realitatea va socheaza? Asta ne-au adus politicienii si scaderea standardelor in invatamant in ultimii 25 ani. Cum vine o campanie, imediat se umbla la regulile de adimitere la BAC si facultati... Nu exista o viziune pe termen lung ...