Purtatorul de cuvant al Guvernului, Mirel Palada, atac dur la un jurnalist "anti-guvernamental": Ce placere sa-l execut electric! Cata indemanare am sa omor prin blocare ziaristii obiectivi, deci anti-guvernamentali

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 16 august 2014, 13:19 Actualitate | Esenţial


Purtatorul de cuvant al Guvernului, Mirel Palada, lanseaza, pe Facebook, un atac foarte dur la adresa jurnalistilor pe care ii catalogheaza drept "anti-guvernamentali", dand exemplul unui ziarist Gandul, pe care nu il numeste, dar despre care spune ca l-a "executat electric" cu placere, blocandu-l pe Facebook, pe motiv ca "facea clabuci cu spume la mine pe pagina". "Cata indemanare am sa omor prin blocare ziaristii obiectivi, deci anti-guvernamentali. Pufosilor, nici nu stiti cata placere imi provocati", a comentat el. Ziarul Gandul il someaza public pe purtatorul de cuvant al Guvernului, Mirel Palada, sa spuna exact cine este jurnalistul Gandul la care face referire si care este motivul exact pentru care il ataca. Totodata, ziarul Gandul considera ca limbajul folosit de purtatorul de cuvant al Guvernului se constituie intr-un derapaj inadmisibil pentru functia publica pe care acesta o detine, potrivit Mediafax. Cateva ore mai tarziu, Palada a postat, tot pe pagina sa de Facebook, si un atac la B1 Tv si jurnalista Sorina Matei, dupa ce a fost sunat pentru a intra in direct si a explica atacul lansat la adresa jurnalistului de la Gandul.

"Cum apare cate un subiect politic care invartoseaza spiritul bejboinic in opinanti, de zici ca-i catastrofa si dezastru mondial, cum mai scot capul cate doi-trei-zece-douazeci, depinde de intensitatea subiectului, de bezmetici acoperiti de pe lista mea care isi fac seppuku comunicational si trantesc cu cuvintele anti-guvernamentale in balta propagandistica la mine pe wall. Si uite asa mai frigem niste purcelusi anti-guvernamentali la protap si le dam block si mai bem o bere in cinstea sufletelor raposatilor care nu mai este. In seara asta era unul care acum era reporter la Gandul, iar inainte fusese la Hotnews, si care facea clabuci cu spume la mine pe pagina. Ce placere sa-l execut electric! Cata indemanare am sa omor prin blocare ziaristii obiectivi, deci anti-guvernamentali. Pufosilor, nici nu stiti cata placere imi provocati", este postarea integrala de pe Facebook a purtatorului de cuvant al Guvernului.

Cateva ore mai tarziu, Palada a postat, tot pe pagina sa de Facebook, si un atac la B1 Tv si jurnalista Sorina Matei: "Spuneti-le la obiectivii si politicosii de la B1 TV ca in nici o situatie nu se face sa suni pe cineva si sa-l bagi direct in direct. Mai ales la 10 jumatate seara, in zi de sarbatoare, cind tot omul e cu familia. Sorina (jurnalista Sorina Matei - n.red.), ai reusit performanta sa urci pe noi culmi de abjectie. In rest, o seara faina: The Avengers. Ceea ce va doresc si voua, distinsi anti-guvernamentali. PS: mesaj de la Andra: <frate, ne uitam si noi la film?>"






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















8693 vizualizari

  • +21 (25 voturi)    
    palada cu capul tremurator (Sâmbătă, 16 august 2014, 13:23)

    FPop2013 [utilizator]

    mirel palada, purtator de cuvant al guvernului tonta, este cumva individul care isi scutura capul la o emisiune RTV ? Tin minte ca l-am vazut pe guvernamentalul mirel palada cum isi scutura capul...grrr, oribil, zici ca era atins de coree, saracul pontist.. Cred ca palada e bolnav la cap, de aia si-l scutura ca un atins de streche. O fi din nastere ? Adica a iesit fatul din ala,...cu retarduri ?
    • +19 (23 voturi)    
      Comment sters de user (Sâmbătă, 16 august 2014, 16:45)

      Captain Romania [anonim] i-a raspuns lui FPop2013

      • 0 (4 voturi)    
        De ce Facebook? (Sâmbătă, 16 august 2014, 20:20)

        VictorS [utilizator] i-a raspuns lui Captain Romania

        Facebook a devenit un mediu oficial de comunicare? Nu inteleg de ce e tambalau cu ce scrie un cretin pe pagina lui de Facebook (nefiind oficial ce se scrie acolo)

        De asemenea, jurnalistii care suna si dau legatura in direct sunt intradevar lipsiti de deontologie profesionala, lucru nesurprinzator de altfel.

        Cat despre calitatea acestori purtatori de cuvant, nu e de mirare, toti au avut muhaiele pe acest post iar PSD nu are cum sa se dezminta.
        Parerea mea e ca e pierdere de timp si un conflict fals.. problema e coruptia eterna si nepotismul, nu ce scrie un scartza partza pe Facebook.
  • +21 (23 voturi)    
    pf (Sâmbătă, 16 august 2014, 13:31)

    Soljenitin [utilizator]

    Vai de mine, dar cum si-a permis jurnalistul respectiv sa aiba alta parere despre ilustrul necunoscut, dottore Mirel Palada?! Ca si asta e la fel de dottore precum lideru-i iubit, tonta.
  • +15 (17 voturi)    
    Daca (Sâmbătă, 16 august 2014, 13:31)

    ggna [utilizator]

    Pe ailalti ii apuca subit boala sau cheful de sinucidere, asta o sa invoce nebunia si lipsa de discernamant...
  • -13 (19 voturi)    
    sociologi (Sâmbătă, 16 august 2014, 13:33)

    asdff [utilizator]

    Are si Ponta lazaroiul lui...
  • -15 (21 voturi)    
    Ce agresiva tiganca... (Sâmbătă, 16 august 2014, 13:37)

    cristian_n [utilizator]

    Aia imputita...
    • 0 (2 voturi)    
      Cine? (Sâmbătă, 16 august 2014, 22:00)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui cristian_n

      palada/ua aia?
  • -4 (16 voturi)    
    Si procuratura ce face? (Sâmbătă, 16 august 2014, 13:37)

    MoemBius [utilizator]

    Au probe !
    Pentru premeditare?
    Sau ma insel eu?
    Motive: Discriminare , Premeditare?

    ARE THOSE ONLY WORDS?
    Is there any LAW?

    Aloo


    Procuratura?
    • -1 (7 voturi)    
      Tu esti unul (Sâmbătă, 16 august 2014, 22:01)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui MoemBius

      inselat din nascare!
      Ti/au pus mai putini neuroni in scutece!
  • +24 (26 voturi)    
    infantil (Sâmbătă, 16 august 2014, 13:38)

    revo [utilizator]

    Mirel, maica, mergi in baie si fa-ti ce trebuie, si usureaza-te, mama, ca-ti cauzeaza. Sau vorbeste cu Robert (Negoita), ca stie el niste fete pricepute.
    • +1 (3 voturi)    
      nu (Sâmbătă, 16 august 2014, 21:02)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui revo

      cred ca se descurca cu fetele, o revista play boy e maximum la care aspira..
  • +22 (24 voturi)    
    Într-o (Sâmbătă, 16 august 2014, 13:47)

    AlisCuPar [utilizator]

    ţară civilizată omul ăsta (Palada) era cel mult bell boy, ba nu, că nu-l ajută faţa (hidoasă). Spălător de vase. Suntem o ţară de retardaţi de am ajuns să fim conduşi de astfel de "oameni" (Ponta, Şova, Corlăţean, Duşa, Grapini...).
  • +26 (28 voturi)    
    Deci... (Sâmbătă, 16 august 2014, 13:47)

    Gigell [utilizator]

    Guvernul, prin purtatorul sau de cuvant (umblatoru' cu vorba), recunoaste ca orice jurnalist obiectiv este anti-guvernamental. Ceea ce era evident, de altfel.
  • +15 (17 voturi)    
    Misto, Mirele, da-le la mir (Sâmbătă, 16 august 2014, 13:49)

    ofCAER [utilizator]

    "pufosilor bezmetici", ca poate le-o veni mintea la cap si nu s-or mai masura astia cu unul tine, executantul electric al guvernului doctor si al Facebook cel mai tare ass!
  • +18 (20 voturi)    
    Palada e comunist, P$D=PCR (Sâmbătă, 16 august 2014, 14:03)

    Matrafirefox [utilizator]

    "Cata indemanare am sa omor prin blocare ziaristii obiectivi, deci anti-guvernamentali."

    Deci a fi obiectiv este contra guvernului, conform purtatorului de cuvant al P$D.

    Deci, prin extrapolare, toti P$D-istii sunt subiectivi, cu totii mint, cu totii manipuleaza, nu au ei treaba cu realitatea obiectiva.

    Si asa iese la iveala mentalitatea comunista a P$D-ului, pentru ei nu conteaza care-i realitatea, cat de prost o duce Romania, daca esti din mafia P$D esti acoperit.

    Daca nu esti din mafia P$D esti obiectiv, si asta nu se tolereaza, Securitatea nu vrea sa fii obiectiv, vrea sa fii un cretin ca P$D-istii si sa crezi ce minciuni ti se spun de la Comitetul Central.

    P$D=PCR.
  • +22 (26 voturi)    
    Sa fim seriosi (Sâmbătă, 16 august 2014, 14:04)

    Ricochet [utilizator]

    Personajul este un nimeni absolut din Telega, nascut (ca sa-l parafrazam) din spuma politicii pesediste, in care va si pieri, precum se cuvine...
    • +1 (1 vot)    
      100% adevarat (Sâmbătă, 16 august 2014, 20:21)

      VictorS [utilizator] i-a raspuns lui Ricochet

      e surprinzator cum asa ceva devine subiect de presa.
  • +21 (23 voturi)    
    nasol (Sâmbătă, 16 august 2014, 14:15)

    thebblack [utilizator]

    omul era beat. sau asa e el. ceea ce e totuna. nasol pentru noi.
    • +1 (3 voturi)    
      dupa chipul si asemanarea (Duminică, 17 august 2014, 12:17)

      VasileBologa [anonim] i-a raspuns lui thebblack

      asa vor fi cei care ne vor conduce daca castiga Ponta prezidentialele.
  • +21 (25 voturi)    
    Mda (Sâmbătă, 16 august 2014, 14:20)

    Miscarea Focul Dacic [utilizator]

    Încep să apară monștrii. Unul câte unul. Și toți miros a duhoare comunistă de tip bolșevic.
    Mass-media trezește-te până nu este prea târziu.
    Români treziți-vă până încă mai aveți țară. Vechiul sistem securisto-comunist, vrea revanșa și vă pregătește ceva. Rău! Foarte rău! Dacă nu luăm măsuri, PSD va demola tot ce-a mai rămas bun în această țară. Iar Ponta, reprezentantul său de frunte, ne va aduce la sapă de lemn după care va dispărea lăsându-ne să ne zbatem în mocirla din care el va ști să fugă la timp.
  • +24 (26 voturi)    
    Sa omor, sa execut... (Sâmbătă, 16 august 2014, 14:39)

    Trojan.H [utilizator]

    Alt rahat cu ochi care se viseaza puternic. Ah, ce-ar mai face el cu noi daca ar putea. Ah, dar si noi ce-am mai face cu el...
  • +16 (20 voturi)    
    nici o demitere?nimic? (Sâmbătă, 16 august 2014, 14:39)

    urob [utilizator]

    Păi individul ăsta pare vrednic să lucreze la PR pentru Mao sau Pol Pot,in UE si cu pretentii de democratie.
    Deci al nostru vrednic PM si doritor de scaun prezidential nu reactioneaza deloc? Sau ii va tine apararea,ca nu are a face cu,mai acum o saptamană, clamata "libertate a presei"?
    P.S:: ce bine ca folosesc un pseudonim.In felul asta castig un pic de timp si pana ma detecteaza guvernul poate fug din tara si scap de scaunul electric promis celor neobedienţi guvernului.
  • +19 (21 voturi)    
    Comment sters de user (Sâmbătă, 16 august 2014, 14:47)

    Radu-Mihai [anonim]

  • +19 (21 voturi)    
    Individul ăsta? (Sâmbătă, 16 august 2014, 14:57)

    Om-bun [utilizator]

    Un nesimţit patentat.
    Evident, seamănă cu VVPonta, stăpînul şi mentorul lui.
    Tel maitre, tel valet!
  • +26 (28 voturi)    
    Pare OK (Sâmbătă, 16 august 2014, 15:19)

    Orpheus [utilizator]

    Mie mi se pare ca purtatorul de cuvant reprezinta in mod extrem de fidel si realist guvernul pe care il deserveste.
  • +17 (19 voturi)    
    Imi pare rau (Sâmbătă, 16 august 2014, 15:20)

    ipolitic [utilizator]

    nu-l pot comenta, nu sunt psihiatru.
  • +13 (15 voturi)    
    zi rimel palavra (Sâmbătă, 16 august 2014, 15:21)

    ZeroAbsolut [utilizator]

    si trage apa.
  • +14 (16 voturi)    
    saracul (Sâmbătă, 16 august 2014, 15:43)

    Tomis [utilizator]

    Era matrafoxat.
  • +13 (15 voturi)    
    Alesii poporului intunericit (Sâmbătă, 16 august 2014, 15:49)

    KostasP [utilizator]

    Pai vorbeste perfect normal pt nivelul la care se afla majoritatea populatiei din Romania. Nivel sub-zero.
  • +15 (17 voturi)    
    Frumos.. (Sâmbătă, 16 august 2014, 16:23)

    urfe [utilizator]

    Dovada de multa clasa. Si din pacate, oarecum reprezentativ....
  • +16 (18 voturi)    
    . (Sâmbătă, 16 august 2014, 16:24)

    Wilson [utilizator]

    Purtător de cuvânt al guvernului = teoretic, vocea guvernului. Să înţelegem care este nivelul la vârful puterii. El săracu' încearcă să se dea elevat şi cult, dar nu rezultă decât că este o legumă. "Spuneţi-le la obiectivii.." e o exprimare fabuloasă.

    Apropos, nu cumva să fiţi anti-guvernamentali că vă rade guvernul aproape-nord-coreean complet necomunist şi iubitor de libertate.

    Cum zicea Ponta cu libertatea presei?
  • +16 (18 voturi)    
    bai, mirel palada ... (Sâmbătă, 16 august 2014, 16:25)

    gemini [utilizator]

    ... cita abjectie, flacau!! esti baiat tinar, dar deh... asa ai invatat de la patriarhu' stii tu care cetire, asa scrii... murdari sinteti, frate, astia care va puserati in slujba plagiatorului minciunist.. tu, alde sova, banicioiu, sa nu mai zic de nepotu' ghita..

    auzi, flacau, iti recomand o carte, poate ai cetit-o sau daca nu, din curiozitate intelectuala (daca cunosti conceptu') o vei ceti...

    try it ... "The Plot Against America" de Philip Roth, unul din cei mai faimosi romancieri ai Americii.

    Vei intelege singur, daca citesti cartea, de ce ti-o recomand.

    Cum se spune la voi, Mirel Palada, "prietenii stiu de ce" ... Try to find out...
  • +15 (17 voturi)    
    câte dejecții... (Sâmbătă, 16 august 2014, 16:25)

    timp tamp [utilizator]

    Câte dejecții va vai arunca în spațiul public sluga de tip râmă a ortodoxatului plagiator mitoman
  • +18 (20 voturi)    
    Bravo Atillo Biro!! (Sâmbătă, 16 august 2014, 16:37)

    emigrant [utilizator]

    Jurnalistul "executat" este Atillo Biro, care scrie pe probleme de justitie. Sa vedem cine executa pe cine, pina la urma
    Oricum i-a facut publicitate gratuita acestui jurnalist care deranjeaza mai ales ca scoate la lumina coruptia din sistem.
  • +12 (14 voturi)    
    ultima (mea) placere.. (Sâmbătă, 16 august 2014, 16:40)

    baimarean [utilizator]

    va fi totusi votarea din toamna.
    Dupa aceea , nu se stie...
    • +4 (6 voturi)    
      Nu înțeleg (Sâmbătă, 16 august 2014, 17:28)

      SKBjull [utilizator] i-a raspuns lui baimarean

      De ce lumea îți pune atâtea speranțe în votul din toamnă? În cel mai fericit caz, vom avea un alt președinte decât Ponta, ceea ce e un lucru bun, sunt de acord, dar cam atât.

      Majoritatea parlamentară nu se schimbă. Ce se schimbă e că în loc de Băsescu va fi un alt om cu mâinile legate.
    • +2 (4 voturi)    
      previzibil (Sâmbătă, 16 august 2014, 20:10)

      Gaby51 [utilizator] i-a raspuns lui baimarean

      Imi pare rau sa-ti spun ca se stie, daca vom sta acasa si vom lasa ,,plimbaretii'' sa voteze pentru noi
  • 0 (4 voturi)    
    nu am sa inteleg niciodata (Sâmbătă, 16 august 2014, 17:08)

    nellino [utilizator]

    de ce redactorii HN se numara printre cei mai asidui urmaritori al Antenei 3 si ai tuturor oligofrenilor de pe Facebook!?
  • +2 (4 voturi)    
    Puslamaua Palada & mitomanul Viorel premier (Sâmbătă, 16 august 2014, 18:00)

    Plagarus [utilizator]

    Scaunul electric ( justitia romana pt. vatafii transpartinici ) este mai nimerit decat scaunul de la Cotroceni pt. " doctorul " malpraxis guvernamnetal WP !
    In afara de imunitatea prezidentiala,Ponta nu are nici o alta grija
    Plin de pamant de caine pe creier, Mirel danseaza pe placul sefului si spune ce nu poate spune Viorel Dorel
  • +1 (3 voturi)    
    Mirel gura de rai a " cinstitilor " l'u Viorel P. (Duminică, 17 august 2014, 8:15)

    Plagarus [utilizator]

    Iar daca am uitat sa injur pe cineva ,va rog sa ma iertati domnule premier Ponta !( al.dvs.prea "Plecatul"-purtator de ocari publice si oficial guvernamentale )
  • 0 (2 voturi)    
    CNA (Duminică, 17 august 2014, 12:14)

    VasileBologa [anonim]

    asta crede ca daca e la guvernare totul este permis. si nu stie ca cu cat te cateri mai sus caderea e mai dureroasa. Trimiteti-l pe asta (nu merita sa-i pronunti nule), pe Badea, Ciuvica sau Gadea sa faca ceva care sa aduca plusvaloare, sa planteze un pom, o floare ceva. nu vor fi in stare. niste neica nimeni care traiesc dupa principiul 'cine nu-i cu noi e impotriva si trebuie rasi electric'.
  • +2 (2 voturi)    
    DEX (Luni, 18 august 2014, 1:26)

    koder [utilizator]

    Ce inseamna "bejboinic'? Dar "opinanti"?

    Pare tipul semidoct, emblema a clasei politice actuale. Multe alte ineptii apar si pe blog-ul acestui consilier.
  • 0 (0 voturi)    
    Indolenta, nesimtirea, incompetenta... (Luni, 18 august 2014, 9:48)

    CristianaCristian [anonim]

    Se vehiculeaza ideea ca, pe pagina lui de FB, omu' poa' sa scrie ce vrea. Asa e. Dar, cand "omu' " face parte dintr-un guvern iresponsabil care ar trebui sa raspunda de viata noastra, devine FOAAARTE important ce se petrece pe acea pagina si, observam cu stupoare ca ne aflam in fata unui scenariu aiuritor precum, intr-un avion in zbor, cu sute de oameni la bord, pilotii si stewardesele se retrag in coada aparatului ca sa ciocneasca un pahar de sampanie in cinstea zilei onomastice al unuia dintre ei....
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Luni, 18 august 2014, 17:59)

    a.nonim [utilizator]

    Adica noi il platim ca sa asigure relatia cu presa (pentru ca sunt banii nostri, nu ai guvernului), iar el isi permite sa imparta presa in categorii si sa-i trateze discriminatoriu? Aici e vorba de o incalcare grava a obligatiilor profesionale. Ce pazesc parlamentul, avocatul poporului?