EXCLUSIV Numele medicului din SUA care a spus ca transportarea lui Nicusor Constantinescu in Romania ii poate pune viata in pericol apare in documente oficiale fiind acuzat de luare de mita. Serban Cocioba a fost condamnat la 2 ani de probatiune, sase luni de arest la domiciliu si amendat cu suma de 10.000 de dolari

de Alexandra Ciordas     HotNews.ro
Luni, 7 iulie 2014, 12:05 Actualitate | Esenţial

Serban I. Cocioba
Foto: Captura YouTube
Numele medicului roman care a semnat raportul medical privind starea de sanatate a sefului CJ, Nicusor Constantinescu, Serban Cocioba, apare intr-un document al Departamentului de Sanatate si Servicii Umane al Statelor Unite, asociat cu doua abateri, printre care una de luare de mita in anul 1999. 
  • UPDATE HotNews a incercat sa il contacteze telefonic pe Serban Cocioba, in repetate randuri, insa nu a reusit. Potrivit asistentei acestuia, doctorul era in consultatie.
In sectiunea constatarii faptelor, "paratul" Serban Ion Cocioba a fost gasit vinovat de luare de mita pe data de 22 martie 1999, iar pe data de 12 aprilie a fost condamnat la 2 ani de probatiune, sase luni de arest la domiciuliu si amendat cu suma de 10.000 de dolari.

In documentul emis de Biroul de conduita profesionala a Departamentului de Sanatate din SUA se arata ca Serban Cocioba a fost condamnat pentru un act "care constituie o infractiune in conformitate cu legislatia federala".

Intr-o decizie a Departamentului de Sanatate si Servicii Umane privind acelasi caz, se explica faptul ca Serban I. Cocioba a pledat vinovat in fata acuzatiei  de luare de mita in schimbul trimiterii pacientilor inscrisi in programul MediCare la American Open MRI Center. Astfel, recunoasterea vinovatiei confirma infractiunea penala legata de furnizarea de servicii de sanatate in cadrul programului Medicare.

De asemenea, potrivit unui document care a indexat toate actiunile Biroului de Conduita referitoare la abaterile medicilor incepand cu anul 1990, medicul Cocioba Serban a primit avertisment si o amenda de 5000 de dolari pentru ca a confirmat acuzatia potrivit careia a raspuns fals la o intrebare in cererea sa de inregistrare la Drug Enforcement Agency.

Reamintim ca pe data de 6 iulie Consiliul Judetean Constanta a prezentat un nou raport medical privind starea de sanatate a sefului CJ, Nicusor Constantinescu, semnat de Serban L.Cocioaba, in care se arata ca transportarea pacientului in Romania ii poate pune viata in pericol.


Sursa foto: Youtube












Material prezentat de LIDL​

FOTO​ Incearca reteta saptamanii de la LIDL: Sorbet cu fructe de padure, o varianta mult mai putin calorica a inghetatei


Sorbetul este un desert racoritor pe baza de fructe, suc de fructe, apa si zahar, care desi aduce foarte mult cu inghetata, este o varianta mult mai putin calorica insa poate fi la fel de cremos si delicios! Folositi fructe congelate pentru ca sorbetul sa fie consistent si sa va racoreasca instant in zilele toride de vara.
20245 vizualizari
  • +66 (70 voturi)    
    Nicusor s-a dus la medic "cu dedicatie" (Luni, 7 iulie 2014, 12:39)

    Matrafirefox [utilizator]

    Stia Nicusor la ce doctor se duce, ii trebuia un doctor cu "flexibilitate morala si etica".

    Acum ca l-au prins, nici doctorashului n-o sa-i fie prea bine, furtul de la stat nu se tolereaza si nu se incurajeaza in SUA, numai in RO, de catre P$D si PNL.
    • +40 (42 voturi)    
      Intrebare... (Luni, 7 iulie 2014, 13:41)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Matrafirefox

      Acum ce c... rahat mai mananca mazare?!
      Cat de c.. prosti pot fi alegatorii lor?
      Cat de mici la suflet pot fi privitorii in latrine?
      Cat de redusi mintal pot fi adulartotii comunisti?!
      Cat de idioti pot fi, de vreme ce felix isi iriga terenurile cu banii lor, si le mai si vinde painea ante-platita?
      Cand te gandesti ca sunt 7.4 milioane... te apuca plansul!
    • +1 (3 voturi)    
      uite-l aici! (Luni, 7 iulie 2014, 16:09)

      corvus coraX [utilizator] i-a raspuns lui Matrafirefox

      https://www.youtube.com/watch?v=O_pjKXGhCg4#t=10
  • +59 (61 voturi)    
    ... (Luni, 7 iulie 2014, 12:44)

    raduX [utilizator]

    De ce nu ma mir? Imediat dupa ce am citit ca documentul e semnat de un roman am fost sigur ca e o manarie la mijloc. Daca era ceva pe bune, il semna medicul care la operat. In mod normal, de acolo iti iei toate documentele. Dar acela probabil ca e medic, si nu se coboara la cacaturile lui Nicusor al nostru.
    Probabil ca acum nu o sa gaseasca bilet la avion si o vrea sa vina cu vaporu, asa, vro 2-3 luni. Sau mai bine gaseste o cursa a lui Malaezia Airlines...
  • +55 (57 voturi)    
    Tot langa seful tau, nastase, vei ajunge!! (Luni, 7 iulie 2014, 12:49)

    gica43 [utilizator]

    La cine altul sa apeleze un mare escroc decat la un alt escroc,fie el si un pic mai mic!
  • +42 (44 voturi)    
    E clar (Luni, 7 iulie 2014, 12:51)

    omezu [utilizator]

    Ca sa nu ramana Nicusor fara asistenta medicala, propun sa-i trimita inapoi pe amandoi si sa imparta aceeasi celula, vad ca sufera de aceeasi boala "coruptita cronica". Astfel tovarasul de suferinta al lui Mazarica o sa fie ingrijit 24/24 de dom' doctor.
  • +45 (47 voturi)    
    E buna precizarea (Luni, 7 iulie 2014, 12:57)

    marty70 [utilizator]

    Insa nu cred ca e cineva normal la cap in tara asta care credea ca Porcusor Constantinescu este internat in spital cu bolile de care se plinge.
  • +27 (29 voturi)    
    doctorasul romanas (Luni, 7 iulie 2014, 13:05)

    FPop2013 [utilizator]

    Pai era de asteptat sa se gaseasca un astfel de impostor. Observati ce fata de mazeta-trotineta are nenorocitul asta. Sau o fi hibrid cu fa-evoque...
  • +18 (20 voturi)    
    nicusor (Luni, 7 iulie 2014, 13:13)

    sunrise111 [utilizator]

    Era f clar...sper ca bolile chiar sa dea inzecit peste el...si sa-l trateze asemenea doctori ca cel care i-a dat adeverinta
  • +33 (35 voturi)    
    Aveti dovada! (Luni, 7 iulie 2014, 13:19)

    GRANDFATHER [anonim]

    CA desi SUA este o tara foarte mare, avand o populatie de peste 318 milioane de locuitori, autoritatile stiu despre fiecare locuitor tot ce trebuie si vor sa stie! Sistemul unic de date este atat de bine pus la punct incat accesat chiar din RO, poti sa afli ce trasnai a mai facut cumatru' Cocioba prin tara "Unchiului Sam"! Don' Constantinescu o fi crezut ca e ca in RO, unde autoritatile au cheltuit zeci de milioane de euro pentru "implementarea" sistemul unic de date si desi au trecut niste ani, nici acum nu functioneaza! Iata o consecinta concreta a acestei situatii din Romania lui 2014A.D. : nu poti plati taxele si impozitele datorate ANAF decat in numerar(cash) la ghiseele "firmei"! La un ghiseu te prezinti si iti face chitanta si la alt ghiseu iti ia banii! Despre plata "online" sau "cu cardul" inca nu s-a auzit la ANAF !
  • +33 (35 voturi)    
    Din două una: (Luni, 7 iulie 2014, 13:20)

    Kentt [utilizator]

    golanii ăştia ori sunt proşti, ori ne iau de proşti.
    • +19 (21 voturi)    
      Naaaaaah..., (Luni, 7 iulie 2014, 13:28)

      trelu [utilizator] i-a raspuns lui Kentt

      Nu prosti, este disperarea omului care simte mirosul PUSCARIEI !! :o
    • +1 (3 voturi)    
      De ce nu ambele?! (Luni, 7 iulie 2014, 18:33)

      ofCAER [utilizator] i-a raspuns lui Kentt

      Evident, cu accent pe al doilea "ori".
      Ca daca noi nu am fi prosti ei nu si-ar face mendrele...
  • +35 (35 voturi)    
    Bravo Hotnews ! (Luni, 7 iulie 2014, 13:21)

    trelu [utilizator]

    Asta inseamna sa faci investigatie serioasa
  • +20 (22 voturi)    
    multumim hotnews! (Luni, 7 iulie 2014, 13:37)

    cocosila [utilizator]

    ok, poate cineva sa ne explice si noua ce se va intampla cu acest medic? ce vor face autoritatile romane si cele ale sua?
    • -1 (5 voturi)    
      Nu vira pe drum secundar, (Luni, 7 iulie 2014, 18:36)

      ofCAER [utilizator] i-a raspuns lui cocosila

      ce ne intereseaza pe noi acest medic?! E cetatean american si are cine sa se ocupe de el, precum se vede mai sus.
      Problema este Nicusor CONSTANTINESCU, de care, iata, nu se poate ocupa nimeni...
      • 0 (2 voturi)    
        pai ce faci bre in sant cu sticla in mana? (Luni, 7 iulie 2014, 19:37)

        cocosila [utilizator] i-a raspuns lui ofCAER

        Pai e frumos sa intri pe hotnews dupa ce ai consumat ? matale nu te-ai prins cine este subiectul articolului? mafiotul care te obsedeaza nu este, pana la urma, "problema" ci doar una din manifestarile Problemei poporului roman, care e mult mai grava si mai adanca.

        am impresia ca exista un simptom cu rol de mecanism psihologic de aparare printre popoarele in care coruptia este traditionala:
        toti cred ca daca ar putea sa isi aresteze absolut toti coruptii din politica si economie si-ar rezolva "problema" cu ingerii pregatiti sa ii inlocuiasca pe mafioti. adevarul este ca unii chiar nu isi pot permite sa fie obiectivi atunci cand se uita in oglinda.
    • +2 (2 voturi)    
      Cred! (Luni, 7 iulie 2014, 22:13)

      GRANDFATHER [anonim] i-a raspuns lui cocosila

      Ca don' doctor se va da lovit brusc in aripa de dorul neostoit de patria muma si se va intoarce rapid in RO! Pentru ca justitia americana pedepseste separat fiecare cap de acuzare, iar pedepsele nu se comaseaza ca in Romania! Daca Adrian Nastase ar fi fost judecat in SUA primea vreo cinci condamnari de cate 10 ani fiecare si ar fi avut dreptul sa se prezinte in fata unei comisii de eliberare conditionata prin 2035! Daca actul semnat de doctorul Sebastian Cocioba in favoarea lui Nicusor Constantinescu este un fals, justitia americana o sa-l condamne in mod sigur! Si cazierul sau judiciar nu-i este deloc favorabil!
  • +17 (19 voturi)    
    soap opera (Luni, 7 iulie 2014, 13:43)

    NoFive [utilizator]

    absolut halucinant serialul asta cu NC, dar se pare ca platim cu totii, cam mult, pentru "vizionarea" lui in direct.

    PS ce-ar fi sa se auto-sesizeze autoritatea aceea americana (daca n-o fi facut-o deja) despre noile fapte ale acestui doctor, si daca sint reale, poate-i iau si dreptul de practica daca asa merita.
  • -6 (18 voturi)    
    serban cocioba (Luni, 7 iulie 2014, 13:47)

    nash pandelica [utilizator]

    sa nu cadem prada primelor info.
    este un medic foarte bine cunoscut de comunintatea romaneasca din nyc.
    napoleon savescu si serban cocioba sunt medicii cei mai populari in cadrul comunitatii romanesti din new york city.
    mri, in romaneste, rmn. deci, ala era un centru unde se facea rmn.
    medicare este un program din care cei mai multi asigurati sunt pensionarii.
    automat, la 65 de ani, esti inrolat in medicare.
    deci, punand cap la cpa, rezulta ca serba cocioba trimitea batranii romani, pensionarii, la un centru rmn.
    asta seamana cu chesita romaneasca cand doctorii te trimit numai la o anumita clinica pentru un ct, rmn sau alte investigatii, deoarece, fie are incredere, fie are un ...ce/commission....
    probabil ca avea si el ceva de la centrul ala de rmn
    totusi, serban cocioba este un doctor foarte bun, a ajutata mult comunitatea romaneasca, ba, din cate am auzit eu, a ajutat foarte mult romani fara dare de mana, cu asistenta medicala.
    nu l'am cunoscut personal, insa, am fost pacientul surorii sale, smaranda cocioba, medic de familie in queens, ny, pentru care am toata stima.

    am scris toate cele de mai sus, nu pentru a'l scoate basma curate, ci pentru ca cititorul sa aiba o idee.

    ce nu'mi explic io, este cum, dr. cocioba, cu cabinet in new york city, l'a consulatat pe nicusor, cel internat intr'un hotel din Chicago, la recomandarea spitalului john hopkins.
    spitalul john hopkins este un spital universitar, pe langa universitatea cu acelasi nume, din Baltimore,
    Maryland.
    de cancerul de prostata se ocupa institutul brady, oncologic, tot in Baltimore.


    Adult: 410-955-6100
    Pediatric: 410-955-6108
    International Patients: 1-410-955-8032
    Contact Us !
    Johns Hopkins Hospital Outpatient Center

    601 N. Caroline Street, Baltimore, Maryland 21287
    • +14 (16 voturi)    
      Nu l-a consultat (Luni, 7 iulie 2014, 14:36)

      tanar_pensionar [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      In hartie scrie clar ca doar i-a citit dosarul medical.
      Cred ca aici este esenta postarii tale : " a ajutat foarte mult romani fara dare de mana, cu asistenta medicala." :D
      • -1 (7 voturi)    
        pai (Luni, 7 iulie 2014, 15:56)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui tanar_pensionar

        atunci, numai si'a dat cu parerea.
        nu'i bai, poate trimite dosarul ala medical in Romania, sa fie...citit si de doctori de la iob. :)
        nu stiu ce valoare are o declaratie data in baza citirii unui dosar.

        taman d'asta spuneam si io, de multele discrepante. avocatii au dat ca ar fi la Chicago, apoi a aparut poza dintr'un hotel, cu un ziar din Baltimore in mana.
        acum, declaratia data de un doctor din nyc, dupa ce a citit un dosar.

        si, daca nu ma insel, procurorii vorbeau si de niste semnaturi falsificate.

        oare, e asa de complicat sa trimita un procuror la Baltimore ?!
        e la doi pasi de Washington d.c., poate merge impreuna cu un atasat al ambasadei din wash, sa vada si sa constate, ba sa si ceara expertiza medicala la fata locului.
        • +2 (4 voturi)    
          nu are nici o valoare juridica (Luni, 7 iulie 2014, 18:48)

          Gobelin [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

          opinia acestui doctor, fluturata drept propaganda de CJ Constanta.
          la proces te duci cu scrisoare medicala cu subiect si predicat de la medicul curant,
          sau cu expertiza medicala, nu cu opinii ale tertilor.
          putea fi acest medic o somitate in cancer, opinia lui ramane, juridic vorbind, nula.
          iar faptul ca NC nu poate face rost de o a doua scrisoare medicala de la medicul curant, confirma banuielile ca prima scrisoare a fost un fals marca NC.
          • 0 (0 voturi)    
            ezakt (Luni, 7 iulie 2014, 19:44)

            nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui Gobelin

            si nu inteleg dece nu pleaca nimeni acolo.
            n'or avea bani de deplasari....
            • +1 (1 vot)    
              exista proceduri legale (Marţi, 8 iulie 2014, 11:17)

              Gobelin [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

              stupide in acest caz, insa trebuie respectate.
              mai intai trebuie ca masura preventiva sa devina definitiva.
              mai apoi trebuie dat in urmarire internationala.
              odata ce politistii americani il vor fi gasit, va fi expediat in tara.
              politia/procuratura nu poate merge asa de capul ei intr-o alta tara sa ridici un om.
    • +8 (12 voturi)    
      Asta s-o crezi tu! (Luni, 7 iulie 2014, 15:10)

      ticbis [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      Daca doctorul Serban Cocioba a ajutat in USA pacienti romani de teapa lui Nicusor Constantinescu, ar trebui sa fie de urgenta anchetat de catre serviciile secrete si autoritatile medicale din USA si sa i se retraga dreptul de a practica medicina! Eventual ar trebui expulzat in Romania pentru a fi judecat de abuz in serviciu si favorizarea infractorilor!
      Din punctul meu de vedere, acest medic reprezinta o bresa serioasa care atenteaza la securitatea nationala a Statelor Unite, fiind un aparator al personajelor care lucreaza pentru sprijinirea coruptiei, a spalarii de bani si a mafiei internationale, mai ales a celei din Romania!
      • +7 (9 voturi)    
        sper... (Luni, 7 iulie 2014, 15:55)

        corvus coraX [utilizator] i-a raspuns lui ticbis

        ..ca cititorii de la ambasada SUA să fi citit știrea. Desigur vorbesc de atașații cu misiuni speciale...
        • +1 (3 voturi)    
          puturosii (Luni, 7 iulie 2014, 18:44)

          nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui corvus coraX

          din wash, ar trebui sa stie toata istoria.
          sunt la doi pasi de Baltimore, mai putin de o ora cu masina, in conditiile traficului din zona.
          sper ca acolo au ratii mai bune la benzina, care este si mult mai ieftina decat pe la buc.:)
      • +8 (10 voturi)    
        Nu mai sariti cu parul... (Luni, 7 iulie 2014, 15:56)

        denvarel [utilizator] i-a raspuns lui ticbis

        Cititi inainte:
        Doctorul a declarat ca:"...vazand dosarul medical al pacientului ..."

        Cu alte cuvinte nu l-a consultat, nici macar nu l-a vazut pe Nicusor. Cele 10 apostile de la Haga confirma un lucru indubitabil: Declaratia medicului roman, ca e de acolo sau de pe Marte, este irelevanta pentru intrebarea pusa in justitie: Unde este Nicusor? Este sau nu transportabil?

        La aceste doua intrebari se poate raspunde consultandu-l pe inculpat nu uitandu-ne pe actele lui medicale. Ca nu avem cum sa cunoastem evolutia postoperatorie fara sa-l vedem. Cu atat mai putin locatia lui prezenta.

        Perdea de fum aruncata. De cine? De CJ Constanta! Da ce treaba are CJ Constanta cu actele medicale PERSONALE ale lui Nicusor? In ce calitate poarta CJ Constanta corespondenta cu medici din US?

        Uite niste intrebari noi care merita raspuns si care se pot finaliza cu niste acuzatii de favorizare a infractorului in anumite conditii.

        Pentru ca daca Nicusor a fugit in fapt, cineva va raspunde de aceste eforturi de ascundere a situatiei. CJ Constanta ca institutie sau trepadusii de acolo in nume personal?

        Nu inceteaza sa ma mire prostia unora care se cred ascunsi dupa un deget.

        Sanctiuni:

        -de la 3 ani la 7 ani, cu obligatia ca pedeapsa aplicata in concret sa nu fie mai mare ca cea prevazuta de lege pentru infractiunea pentru care si-a dat ajutorul.

        Sotul si ruda apropiata a infractorului nu pot fi trase la raspundere pentru favorizarea infractorului, asadar fapta lor nu va fi considerata infractiune.

        Deci rudele nu ar fi trase la raspundere daca ar minti, CJ Constanta nu e ruda... (Ar fi si un pic imposibil :) )
      • -3 (7 voturi)    
        flacau (Luni, 7 iulie 2014, 16:04)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui ticbis

        ai vazut multe filme de actiune...

        serviciile secrete, la americani, e multe ! :)
        nu se ocupa ele de falsuri de rand. se poate rezolva usor cu politia.

        doctoral cocioba practica medicina in sua de multi ani, e cetatean american, deci nu e nevoie sa fie extradat in ro.
        nu a faptuit, daca a faptuit falsul, in Romania.

        daca el a omis o parere, ca doctor, in urma ..citirii dosarului medical, fara sa'l consulte pe nicusor, nu vad care este vina lui.
        voi ati vazut dosarul pe care l'a vazut el ?!

        n'ar fi mai usor daca, procuratura romaneasca, ar trimite pe cineva de specialitate care sa vada acelasi dosar, sa'l vada si pe pacient si sa se lamureasca treaba ?!

        si eventual, sa vina si cu el legat, in cazul ca e cum zic procurorii ?!
        • +1 (3 voturi)    
          Exact! (Luni, 7 iulie 2014, 17:36)

          LiviuX [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

          Dar, ca la noi, multa vorbarie de dragul vorbariei! Nu am vazut actul semnat de doctor, deci ce putem e numai sa ne dam cu parerea. Pate spune acole ceva de genul: "studiind dosarul, cred ca transportarea ar putea fi periculoasa". In acest caz totul e corect, si doctorul nu are nici o vina. Dar iarasi, e o supozitie. Cel mai corect e ca, asa cum se procedeaza in tari civilizate, procuratura sa solicite o examinare independenta, facuta de un doctor (comisie) de specialitate. Si sa aplice concluzia acelei examinari. Nu vine fiecare cu ce doctor vrea si cu cine stie ce specializare. Pentru asta sunt doctori special acreditati, deasupra oricaror suspiciuni.
    • +5 (7 voturi)    
      Napoleon Săvescu?!!! (Luni, 7 iulie 2014, 15:54)

      corvus coraX [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      Păi ăla nu tratează decât persoane care pot dovedi că descind direct din Burebista...
      • +1 (3 voturi)    
        este el cucu (Luni, 7 iulie 2014, 18:40)

        nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui corvus coraX

        cu preistoria romanilor, dar, ca doctor, lumea zice ca e bun.

        el calatoreste in trecut, mult inainte de burebista.
        pe vremea ca protodacii au ajuns in japonia. :))
        romanii ne'au furat aurul si limba...latina.:)
    • -1 (5 voturi)    
      "... pentru ca cititorul sa aiba o idee..." (Luni, 7 iulie 2014, 18:44)

      ofCAER [utilizator] i-a raspuns lui nash pandelica

      Iar Serban Cocioba a fost condamnat doar fiindca ajuta romani batrini / fara dare de mina, nu fiindca ar fi incalcat legislatie americana...
      Probabil anchetatorii americani i-au imputat lui S.C. ca se ocupa de acesti romani in loc sa se dedice romanilor tineri si cu foaaaarte multa dare de mina, gen Nicusor CONSTANTINESCU.
    • +3 (3 voturi)    
      eu nu as fii asa sigur (Luni, 7 iulie 2014, 23:25)

      ElenaHalmaciu [anonim] i-a raspuns lui nash pandelica

      de calitatea acestui "doctor" Da, Dr.Napoleon Savescu este intr-adevar o personalitate medicala de renume : citeste aici
      http://www.napocanews.ro/2010/02/interviu-cu-napoleon-savescu-%E2%80%9Enoi-nu-suntem-urmasii-romei%E2%80%9D.html

      insa nu as putea spune la fel despre cocioba: http://www.hhs.gov/dab/decisions/cr654.html

      si asta e scris de catre un judecator din NY

      or asta de la departamentul de sanatate din NY:
      http://w3.health.state.ny.us/opmc/factions.nsf/0/a094b4da233de1fd85256a4a0047c980/$FILE/lc178659.pdf

      Asa ca..acest "dottore" se tine doar de "hotii" si ne face de minnune pe toti romanii plecati in USA, or alte tari..chiar si pe onorabilul Doctor ( pe bune) Napoleon Savescu.
      Deci ce ne scrii matale nash pandelica, e asa de aruncat la prosti in ochi..dat pe gugal sa areti ca esti "citit" :)) Mai sunt si altii pe afara si stiu mai multe.
  • +9 (11 voturi)    
    spaga (Luni, 7 iulie 2014, 13:48)

    meandmyfriends [utilizator]

    Se vede pe moaca lui ca e spagar. NU inteleg de ce l-au mai primit in sistemul medical american din moment ce a recunoscut ca a luat spaga.

    Doamne da in Romania cata spaga se mai ia in spitale.
    am vorbit pe tren cu un absolvent sundent de anu 6, medicina militara; ce mentalitate, mi-a confirmat ca pentru rezidentiat se orienteaza dupa specializarile cu spaga cea mai mare !!! Jalnic.
  • +9 (11 voturi)    
    un spagar nenorocit (Luni, 7 iulie 2014, 13:50)

    FPop2013 [utilizator]

    Cine sa il apare pe borfasul ordinar nicusor constantinescu ? Un spagar nenorocit, acest cocioaba. Cum spuneam, e un hibrid intre mazeta-trotineta si fa-evoque. Are si o fata de pungas de duzina acest doctorar...
  • +7 (9 voturi)    
    Ce nu inteleg .... (Luni, 7 iulie 2014, 13:55)

    belurt [utilizator]

    De ce cei care se ocupa de acest caz nu investigheaza sant sigur ca acest medic are licenta de a profesa suspendata iar la ora actuala poate profeseaza caa si consierge doctor asa zis doctor personal sau particular....sau isi foloseste licenta sau diploma din Romania daca si-a terminat doctoratul in Romania .... cel mai simplu ar fi ca autoritatile romane sa sesizeze autoritatile Americane cu privire la acest lucru si FBI- ul sant singur ca vor veni foarte rapid cu toate informatiile , iar daca acest doctor si-a performat illegal activitate il cam asteapta ceva puscarie de facut ....
  • +8 (10 voturi)    
    Asa cum (Luni, 7 iulie 2014, 14:15)

    vasile-roaita [utilizator]

    FBI-ul face arestari in Romania asa ar trebui ca si SRI-ul sau politia romana sa se duca in USA si sa-l aresteze pe infractor.
  • +11 (13 voturi)    
    intrebare (Luni, 7 iulie 2014, 14:29)

    jeanvaljeanro [utilizator]

    de unde avea acest individ un milion de dolari la inceputul anilor 2000, pe vremea cand mazare era doar un pustiulica la inceput de spaga?
  • +12 (14 voturi)    
    Judecare in lipsa, va rog? (Luni, 7 iulie 2014, 14:43)

    PredeAn [utilizator]

    Ce demonstreaza aceasta situatie? Bolnav sau nu, operat sau nu, in SUA sau nu, tovarasul asta nu poate fi judecat si condamnat in lipsa? In cazul celebru FNI, Nicolae Popa s-a ascuns, degeaba, prin Indonezia. Judecat si condamnat in lipsa, cu averea confiscata. Ce impiedica justitia sa mearga mai departe, niste hartii medicale?
  • +6 (8 voturi)    
    da (Luni, 7 iulie 2014, 15:31)

    ggna [utilizator]

    hotii isi dau intalnire oriunde!
  • +2 (6 voturi)    
    daca e cu napoleon (Luni, 7 iulie 2014, 15:43)

    Aramis [utilizator]

    savescu, ala cu dacii, am inteles, e un doctor extrem de bun LOL
  • -2 (6 voturi)    
    hotnews, hotnews (Luni, 7 iulie 2014, 15:54)

    CristiC. [utilizator]

    Asta e "exclusiv comentatorii articolului precedent", nu exclusiv hotnews. Daca tot ne plangem ca se fura autorii si nu sunt citati.

    Ia mai uitati-va in comentariile de ieri. Un cititor a dat linkul pe care il postati ca descoperit de voi acum cu precizarea ca a fost exclus din sistemul Medicare si eu am spus ca a fost chiar condamnat pentru spaga.
    • +5 (7 voturi)    
      Nu cred (Luni, 7 iulie 2014, 16:34)

      Bazil [utilizator] i-a raspuns lui CristiC.

      ca se solicita drepturi de autor. Ar trebui sa fii bucuros ca hotnews ia in considerare si postarile noastre (unele).
    • +6 (8 voturi)    
      nu tocmai (Luni, 7 iulie 2014, 19:24)

      NL [utilizator] i-a raspuns lui CristiC.

      Eu sint ala care a dat link-ul dar hotnews a facut mult mai mult: a verificat ca e chiar Cocioba, a sapat si a descoperit ca doctoru' a luat spaga, ca are mai multe bube in cap, a scris articolu' samd. Ce au furat de la mine, search-ul pe Google? :)) Si apoi meritele ii revin in mare parte domnului doctor: daca nu se baga in rahat cu Nicusor nici articolul asta nu mai exista.
  • +4 (6 voturi)    
    Pachidermul (Luni, 7 iulie 2014, 17:31)

    ion taranistul [anonim]

    Am scris azi dimineata, pe facebook ,intrebind daca acest medic , desi locuieste in SUA, nu poate avea simpatii politice in Romania , sau , daca nu cumva este membrul al vreunui partid. Am scris asa , dat fiind faptul ca medicii americani l-au declarat de mult timp ,externat pe acest pachiderm. Eu nu zic , si nu cred, ca americanii nu mint , dar nici chiar asa. Fiind deci vorba de a da crezare unui medic roman , sau celor americani , fara retinere ,am crezut in spusele americanilor. Iata ca , realitatea , adevarul , mi-au confirmat indoielile privind seriozitatea medicului roman. Si ma intrebam , tot azi dimineata , oare cu cine o simpatiza acest medic , daca este vorba de un mahar PSD? Raspunsul l-am aflat acum , iar regula ca cei mai neseriosi sunt la PSD, se confirma.
  • +2 (6 voturi)    
    ESTE CINEVA IN STARE (Luni, 7 iulie 2014, 18:47)

    ofCAER [utilizator]

    Sa il intrebe pe procurorul W PONTA cum comenteaza aceste informatii?
    Doar este in cauza prietenul lui, mafiot fruntas!
  • +3 (3 voturi)    
    sa intelegem (Luni, 7 iulie 2014, 23:03)

    ElenaHalmaciu [anonim]

    ca acest "Doctor" Serban Cocioba ( o fii nepotul lui Cioaba??) a fost coleg de facultate si au absolvit impreuna cu SORIN MIRCEA OPRESCU..dupa cum spune in "fisha" lui..citeste aici

    http://www.healthgrades.com/physician/dr-serban-cocioba-x397s/background-check#BackgroundLanguagesSpoken_anchor

    sa nu mai zic ca stie atatea limbi, ca toti borfasii de rand care au fugit de legile romane, cu containerul, peste ocean : adica in functie de locurile unde a fost "gazduit" prin lagare
    Languages Spoken by Dr. Cocioba & Staff
    English
    French
    Hungarian
    Italian
    Romanian
    Spanish
    • +2 (2 voturi)    
      & Staff (Marţi, 8 iulie 2014, 1:21)

      Alius [utilizator] i-a raspuns lui ElenaHalmaciu

      Adica limbile vorbite de doctor si cei din cabinetul lui, nu numai de doctor. Nu-i asa greu.