VIDEO Joe Biden si sotia, la un restaurant din Centrul Vechi; Biden si-a cumparat si o inghetata la cornet

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 20 mai 2014, 20:33 Actualitate | Esenţial


Vicepresedintele SUA, Joe Biden, si sotia sa Jill au petrecut, marti seara, aproximativ o ora, la un restaurant din Centrul Vechi al Capitalei, in zona Muzeului de Istorie, relateaza Mediafax.
Oficialul american si sotia sa au stat in restaurant aproximativ o ora, in timp ce terasa localului, strada pe care se afla acesta si trotuarul adiacent de pe Calea Victoriei erau impanzite de reprezentanti ai serviciilor de securitate americane si romane.

In tot acest timp, pe Calea Victoriei, in dreptul Muzeului de Istorie, au stationat trei masini din coloana oficiala a lui Joe Biden.

La iesirea din restaurant, Joe Biden si sotia sa au mers la un chiosc unde se vindea inghetata. Vicepresedintele american si-a cumparat pentru el o inghetata la cornet, pentru care a platit personal, cu o bancnota, dupa care a muscat cu pofta din inghetata, in timp ce se indrepta, alaturi de sotie, catre masinile din coloana oficiala.



Biden a fost salutat de mai multi trecatori si chiar de catre un american, care i-a spus ca este din Colorado.

Joe Biden si sotia au urcat apoi intr-una din masinile oficiale si au parasit zona.

Dupa plecarea lor, agentii de securitate au mai asigurat perimetrul pentru o perioada.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















9795 vizualizari

  • -24 (40 voturi)    
    breaking news (Marţi, 20 mai 2014, 20:41)

    Mazeta [utilizator]

    Joe Biden a fost în București și la o toaletă ecologică, care, după încheierea vizitei înaltului oficial american, va fi declarată muzeu și loc de pelerinaj.
    • -5 (11 voturi)    
      probabil ca deaia (Marţi, 20 mai 2014, 20:50)

      adrian8 [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      traficul in zona cotroceni -palatul parlamentului-victoriei a fost cosmar azi dupa 18 ,....
      nu mai zic de politie la fiecare colt de strata .. postati de dimineata pana sera ...
      tipic romanesc , "inchidem" orasul daca a venit unu pe care sar toti sa il "pupe" .
      • -6 (10 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Marţi, 20 mai 2014, 23:28)

        [anonim] i-a raspuns lui adrian8

    • +4 (12 voturi)    
      stai linistit (Marţi, 20 mai 2014, 21:00)

      akanom [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Stai linistit, Mazeta, ca o sa vina si Rogozin la Bucuresti, nu numai Biden.

      O sa vina cu bombardierul, nu cu masina prin centru, si in loc sa ia inghetata, o sa dea cu flegme.
    • +9 (13 voturi)    
      Nu, (Marţi, 20 mai 2014, 21:27)

      Matrafirefox [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      ala era PF Daniel. S-a creat confuzie deoarece nu era stabilit un culoar pentru coada, babele nestiind unde sa se inchine si ce sa pupe.
    • +6 (8 voturi)    
      E revoltător! (Marţi, 20 mai 2014, 22:07)

      Mihail_AD [utilizator] i-a raspuns lui Mazeta

      Yankeul demascat!

      Oare care dintre dictatorii fasciști avea fabrică de înghețată?

      Ca să nu mai zic că totul se petrece în văzul lumii, lângă Muzeul de Istorie. Or, după cum a grăit luminatul premier, există un om politic care, deși în funcție, e deja istorie.

      De asta ni se duc copiii pe fronturi și trag jandarmii la inundații? Pentru ca o nobilă și mândră campanie electorală să fie sufocată de o acțiune bazistă (sic) :-?

      Agenții ar putea să mai stea, poate rezolvă cât de cât problema parcărilor.
  • -15 (31 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 20 mai 2014, 20:43)

    [anonim]

    • +8 (8 voturi)    
      Mai bine zis, al nostru... (Marţi, 20 mai 2014, 21:52)

      Mihail_AD [utilizator] i-a raspuns lui

      ...cu înghețatul apelor.
    • +3 (7 voturi)    
      ai vostrii cu.... (Marţi, 20 mai 2014, 22:19)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui

      secera si ciocanul......"hei-rup", "hei-rup"......
  • +5 (9 voturi)    
    Lasă că o să-l aștepți tu cu steguleț roșu (Marţi, 20 mai 2014, 20:54)

    Mariicaialbastri [utilizator]

    cu secera și ciocanul pe Rogozin al tău cînd o să vină pe Otopeni pe 31 august (eventual cu bombardierul Tu-160) ca să sărbătoriți la un păhărel de Stolichnaya și o icră de morun eliberarea Bucureștiului de către glorioasa Armată Roșie și atunci se compensează cu toaleta ecologică-muzeu a lui Joe Biden...
  • +10 (12 voturi)    
    facuse pontacu promisiuni (Marţi, 20 mai 2014, 21:03)

    tr0uble [utilizator]

    De fapt era un iaurt dar inghetase in urma Conversatiei cu plagiplanta...
  • +1 (9 voturi)    
    Carul cu Bere? (Marţi, 20 mai 2014, 21:38)

    Patton [utilizator]

    I-o fii placut la Carul cu Bere, ca banuiesc ca acolo l-au dus :)
  • -4 (10 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 20 mai 2014, 21:49)

    [anonim]

    • +6 (6 voturi)    
      E adevarat (Miercuri, 21 mai 2014, 9:41)

      canuta [utilizator] i-a raspuns lui

      ar fi fost mult mai interesanta stirea ca Voiculescu trage o ghiulea de picior prin curte pe la Rahova,dar n-a fost sa fie deocamdata.
      Nu disperati,insa! Viitorul bate la usa!!
      • +2 (4 voturi)    
        Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 21 mai 2014, 12:25)

        [anonim] i-a raspuns lui canuta

  • +6 (8 voturi)    
    Sa speram ca au pregatit inghetata igienic (Marţi, 20 mai 2014, 23:09)

    Maniu [utilizator]

    ce curaj pe capul lor! Noi in tara noastra, nu prea le avem cu paza de muste s.a.m.d,
  • +2 (8 voturi)    
    probabil un ziarist de la click (Marţi, 20 mai 2014, 23:21)

    __alex__ [utilizator]

    suplineste un coleg de la mediafax.

    Asta nu e stire, e onanism jurnalistic.
    • -3 (5 voturi)    
      la (Miercuri, 21 mai 2014, 0:55)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui __alex__

      tine e simplu, nu jurnalistic.
  • +2 (6 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Marţi, 20 mai 2014, 23:26)

    [anonim]

    • 0 (8 voturi)    
      pai (Miercuri, 21 mai 2014, 0:54)

      baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui

      in ruisa voastra pe mine si altii ne-ati bana imdiat, ma, ba chiar ati pune si haidamacii cu cefe groase sa ne lamureasca, sa ca las-o jos cu democratia, ca habar n-ai ce-i aia.
  • -2 (4 voturi)    
    sunt curios ... (Miercuri, 21 mai 2014, 9:37)

    adrian8 [utilizator]

    daca eu zic ca imbecil esti tu ... se publica ?

    sau poate ca o sa fiu si banat .... ?

    ps. vreau sa-mi arati si mie un articol unde mazeta il pupa si il lauda pe ponta , asa cum faceti voi cu basu ! .. si apoi sa stabilim cine e postac platit !
    • 0 (2 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 21 mai 2014, 12:37)

      [anonim] i-a raspuns lui adrian8

  • +2 (2 voturi)    
    fara baroni in Europa (Miercuri, 21 mai 2014, 12:12)

    AurelMihai [anonim]

    Vizita lui Biden e semnul clar ca Ponta si Basescu sunt incapabili de a gestiona situatia actuala din regiune. La aceste alegeri avem sansa de a trimite oameni capabili din partidul lui Crin si Iohanis si nu reprezentantii baronilor locali PSD care sufoca aceasta tara!
  • +1 (1 vot)    
    1 (Miercuri, 21 mai 2014, 15:48)

    Isa3 [utilizator]

    Eurodeputatii USD vor fi in cadrul PES in Parlamentul European, al carui candidat la presedintia Comisiei a declarat ca nu sustine impunerea unor sanctiuni Rusiei pentru invazia din Crimeea. Ce mai poate Ponta sa discute cu Biden? Sa-l contrazica?