UPDATE Presedintia anunta ca nu este vorba de o sedinta CSAT, ci de o sedinta de lucru

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 22 februarie 2014, 17:20 Actualitate | Esenţial

Purtatorul de cuvant al presedintelui Traian Basescu, Bogdan Oprea, a precizat pentru Agerpres ca nu a fost convocata pentru sambata nicio sedinta a CSAT, ci este vorba despre o sedinta de lucru la care seful statului l-a invitat si pe premierul Victor Ponta.

Anterior, Guvernul anuntase printr-un comunicat ca premierul Victor Ponta a fost informat de convocarea unei sedinte CSAT pentru ziua de sambata si ca l-a imputernicit pe vicepremierul Gabriel Oprea sa il reprezinte si sa participe la aceasta reuniune.

"Primul-ministru Victor Ponta a fost informat de convocarea unei sedinte a Consiliului Suprem de Aparare a Tarii, pentru ziua de astazi, la ora 17.00. Ca urmare a absentei sale din Bucuresti, primul-ministru a luat decizia de a-l imputernici pe vicepremierul Gabriel Oprea sa participe si sa il reprezinte la aceasta sedinta", se arata in comunicatul Guvernului.























4895 vizualizari

  • +37 (41 voturi)    
    ce tupeu..... (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 17:37)

    translativus [utilizator]

    ....are si Basescu asta ! Auzi la el, sa convoace sedinta de CSAT sambata, tocmai la ora 17.00 !
    Dar ce, CSAT-ul asta, este mai important decat o partida de baschet ?

    Ia mai lasati omu'n pace cu prostiile astea !
    Si apoi, ce sa faca el in sedinta aia, unde oricum nu intelege nimic din ce se vorbeste ?
    Ba, da plictisitori mai sunteti !

    Oricum, Basescu e de vina ! Na !
    • +1 (3 voturi)    
      Ai mintea lui Ponta! (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 19:29)

      LiviuIordache [utilizator] i-a raspuns lui translativus

      Prietene, exact ca Ponta, ai inteles ca e sedinta CSAT! Nu e, este o intilnire la care fusese invitat si primul ministru, pentru a se discuta situatia din Ucraina! Dar va baga omul si cu pilnia, nu va intra in creier! Unde, in afara de guvernul inexistent in afara de tv, scrie ca e CSAT????
      Acum 2 zile s-a mai discutat o data chestiunea, au gasit 3.500 de locuri de cazare pentru eventualii refugiati, avem sute de mii de romani acolo, situatia evolueaza, trebuie luata o singura pozitie, dar idiotii din Palatul Victoria daca vine ceva de la Cotroceni nu pot crede decit ca e CSAT, altfel cum sa il deranjeze pe Ponta de la sprituri si jocuri de societate?
      • +5 (5 voturi)    
        "prietene"..... (Duminică, 23 februarie 2014, 10:20)

        translativus [utilizator] i-a raspuns lui LiviuIordache

        .....cand am postat eu textul respectiv, titlul si continutul articolului era altul si acolo se spunea clar ca este "sedinta CSAT".
        Faptul ca, intre timp, acestea au fost schimbate, nu denota "neintelegerea" textului si toata povestea cu "palnia" si cu "creierii".
        Ca un iubitor de adevar ce va aflati, ar fi trebuit sa deduceti din chiar actualul text ca initial s-a creeat acea confuzie din cauza informatiei eronate.

        Comparatia intre mine si plagiatorul mincinos atinge maximum de jignire posibil si va rog sa nu mai faceti astfel de afirmatii.

        Oricum, facand abstractie de eroarea involuntara cu sedinta CSAT, faptul ca plagiatorul habar nu are si nici nu il intereseaza problemele tarii, este o realitate confirmata de nenumarate ori.

        In rest, sanatate.
    • +9 (9 voturi)    
      unde tot dispar PONTA si Antonescu (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 20:45)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui translativus

      de fiecare data cand se iau decizii importante pt Romania asa zisii primi oameni in stat DISPAR...Ponta e plecat in vizita la Adrian Nastase....Crin Antonescu pleaca in strainatate cand se rupe USL
    • +2 (2 voturi)    
      :) (Duminică, 23 februarie 2014, 11:14)

      Mowgli [utilizator] i-a raspuns lui translativus

      Se pare ca lucrurile serioase la noi sunt rezolvate exclusiv cu glume bine ticluite, asta pare sa fie optiunea populara. ...ramane de vazut eficienta.
      • +1 (1 vot)    
        cand realitatea..... (Duminică, 23 februarie 2014, 16:28)

        translativus [utilizator] i-a raspuns lui Mowgli

        .....devine incalificabila, hazul de necaz este unica forma de exprimare.

        Ce putem sa ii spunem unui iresponsabil ajuns, aiurea, sa conduca un guvern ?

        Ce mai putem spune de un parlament care se pretinde "reprezentantul poporului" dar care actioneaza ca dusman al acestuia ?

        Cum putem combate apatia si lipsa de orizont a unei societati imbecilizate care accepta resemnata mizeria acestui sistem politic ticalos ?

        Problemele sunt intradevar serioase si se agraveaza dar daca "victimele" accepta mizeria si nu indraznesc sa creada ca poate fi si altfel, ce putem face ?
  • +16 (16 voturi)    
    rectificati: (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 17:44)

    victor L [utilizator]

    nu a fost convocat CSAT-ul, ci este doar o sedinta cu membrii CSAT.
  • -23 (25 voturi)    
    am inteles (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 17:50)

    Gustav666 [utilizator]

    deci nu este o sedinta a CSAT ci o sedinta de lucru a CSAT.
    Sa iasa cucu' la 18,30 sa ne spuna ce si cum e cu revolutia (lovitura de stat cumva?) ucraineana
    • +14 (16 voturi)    
      amice, esti un.... (vezi Caragiale) (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 18:05)

      Rasmus [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

      dupa cum evolueaza lucrurile, vom avea curand razboi civil la granita Romaniei...
    • +17 (17 voturi)    
      ianusescu si pe-aici iti faci veacul ? (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 18:47)

      fosta zoezoe [utilizator] i-a raspuns lui Gustav666

      Armata si politia azi-in fine-a transat.Sobolanul s-a refugiat la Targovistea lor.Sigur ca putin nu va renunta.Vedeti ca ei inca nu se bucura dar dvs dati cu pietre pentru ca nu intelegeti sau urmati spusele presedintelui dvs ....onorific (iiescu=ceausescu= ianukovici).Parca n-am fi trait si noi ceva asemanator ......
  • +24 (24 voturi)    
    CSAT sau nu, de lucru sau decizionala (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 18:15)

    denvarel [utilizator]

    Ponta n-are timp. Il trimite pe Oprea.
    In granita de nord se prevede un razboi civil pe langa care Iugoslavia e mic copil dar PM ul nostru nu e in capitala. E ocupat cu PR- ul sa nu iasa sifonat din ruperea USL.
    Asa arata o tara guvernata de la TV. Traiasca A3 si spalatii pe creier. Sunt majoritari.
  • +18 (20 voturi)    
    ...la granita... (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 18:46)

    ALTAN [utilizator]

    ...tarii,o alta tara e in flacari...prim-iresponsabilul vesel a plecat in voiaj...sau poate isi pregateste bagajele sa-l urmeze pe Ianukovici...
  • +18 (18 voturi)    
    Ponta: “am obligatia sa fiu serios” (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 19:07)

    ty [utilizator]

    Greu, foarte greu pentru el. Maine aflam ca a degustat ceva vinuri.
  • +17 (17 voturi)    
    hehe (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 19:38)

    OmulNou [utilizator]

    Basescu: "Mi se termina mandatul, dar si tie, n-o sa rezisti motiunii de cenzura"
    Ponta: "Basistule!"
  • +8 (8 voturi)    
    csat (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 21:19)

    PaulaPopa [anonim]

    sa ne fereasca dumnezeu de un cutremur cu pomta in fruntea guvernului
    // trimite portarul de la guvern//
  • +7 (7 voturi)    
    incredibil (Sâmbătă, 22 februarie 2014, 22:16)

    Cristean [utilizator]

    E vreodata ponta in bucuresti cand se intampla ceva serios? Tot timpul ba e in africa de sud, ba in italia, ba nu e in capitala, ci intr-un loc pe care nu-l stie nimeni, nici macar dragnea. E prim-ministru la fara frecventa.
    • +4 (4 voturi)    
      Plagiat (Duminică, 23 februarie 2014, 11:04)

      yesn [utilizator] i-a raspuns lui Cristean

      Asta plagiaza si functia de PM.