Traian Basescu se intalneste joi cu seful MI6

de I.C.     HotNews.ro
Miercuri, 29 ianuarie 2014, 18:59 Actualitate | Esenţial

Presedintele Traian Basescu se intalneste joi cu John Sawers, seful Serviciului de Informatii Externe al Marii Britanii - MI6 si cu generalul Philip M. Breedlove, comandantul suprem al fortelor aliate din Europa (SACEUR), informeaza Administratia Prezidentiala.

Potrivit Presedintiei, seful statului il primeste la ora 13:00, la Cotroceni pe comandantul suprem al fortelor aliate din Europa urmand ca la ora 16:00 sa il primeasca pe seful MI6.
























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

1913 vizualizari

  • +16 (18 voturi)    
    Base joaca in alta liga (Miercuri, 29 ianuarie 2014, 19:11)

    clarice [utilizator]

    Ponta tu te intalnesti cu Nastase la jilava cat de curand.
  • -12 (14 voturi)    
    chiar asa? (Miercuri, 29 ianuarie 2014, 19:29)

    U_swamp [utilizator]

    La 10 zile de la vizita in Israel, miroase a transfer de genti diplomatice... Alo, Snowden, Assange, mai sinteti pe fir?
    • +12 (14 voturi)    
      Chiar asa... (Miercuri, 29 ianuarie 2014, 19:46)

      Malone_M [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

      Ma asteptam sa apara 'anti-basistii' si sa ne lamureasca ei cum e cu vizita asta. Tot e bine ca base mai da de mancare gurilor voastre ca in nadejdea lu' poanta o sa povestiti doar despre absentele lui de la evenimentele importante. Stiu, stiu, acum e prins cu iarna, cinste lui, mai ales ca e asa de capabil ca-si permite si cate un mic si-o miutza intre doua sedinte televizate.
      Hai, pa!
    • +9 (11 voturi)    
      ! (Miercuri, 29 ianuarie 2014, 20:02)

      CTGOnline [utilizator] i-a raspuns lui U_swamp

      Pentru bolsevici e mai dificil sa inteleaga discutiile cu occidentalii.
      • -4 (6 voturi)    
        da (Miercuri, 29 ianuarie 2014, 20:33)

        evoque [utilizator] i-a raspuns lui CTGOnline

        mai ales in engleza de balta a presedintelui, daca iliescu o vorbea ruseste, basescu a inecat de tot engleza :))
  • -5 (9 voturi)    
    ! (Miercuri, 29 ianuarie 2014, 19:47)

    CTGOnline [utilizator]

    Dictatoru' joaca impreuna cu pradatorii. Bolsevicii aia mici...cu galbenii...cu rosii...amaratii intre ei. O avea vreo legatura vizita (mai ales a lui Breedlove) cu sistemele AEGIS de pe fregate?
  • -4 (6 voturi)    
    Interesant (Miercuri, 29 ianuarie 2014, 20:10)

    Orpheus [utilizator]

    Personal, eu as vrea sa il vad pe James Bond. Sau era la MI5?
  • -5 (7 voturi)    
    fascinatia sau obsesia (Miercuri, 29 ianuarie 2014, 20:34)

    evoque [utilizator]

    ca serviciile te ajuta si te scapa de orice. Speranta moare ultima..... pretinul nastase asteapta cu un loc cald la el in celula :))
  • +1 (1 vot)    
    lasa (Miercuri, 29 ianuarie 2014, 23:23)

    baronul stanganbuch [utilizator]

    ca acum se intilnesc ponta dragnea si corlatean cu secretarul doi de la ambasada sovietica, da, sovietica, si ii arata ei lui base.