VIDEO Victor Ponta anunta ca il demite pe prefectul de Buzau, Gabriel Balta

de R.M.     HotNews.ro
Marţi, 28 ianuarie 2014, 22:45 Actualitate | Esenţial

Prefectul judetului Buzau, Gabriel Balta, va fi demis miercuri, a anuntat premierul Victor Ponta, care a vizitat marti seara centrul de decizie de la Ministerul de Interne.

Prefectul judetului Buzau, Gabriel Balta, nu a stiut sa raspunda marti ziaristilor care l-au intrebat ce localitati din judetul sau sunt in acest moment izolate din cauza caderilor de zapada. Ulterior, vicepremierul Liviu Dragnea, aflat in teritoriu impreuna cu prefectul, a declarat ca prefectul "le stie, mi le-a spus mie in prefectura".



Jurnalistii l-au intrebat pe prefect si de ce prefectura nu raspunde la telefon, Balta a raspuns: "N-am timp tot timpul sa raspund la telefoane".

Victor Ponta a declarat marti seara ca vrea "mai multa competenta" in operatiunile de interventie in caz de vreme rea.

"Pe cei care isi fac treaba, ii laud, pe cei care nu s-au ridicat la inaltimea asteptarilor, ii schimbam. Maine vom avea un alt prefect la Buzau", a spus Ponta.





















Material sustinut de BRD Groupe Société Générale

5 motive de cheltuit banii - electronice pentru casa. Idei de cadouri si rasfat

Decembrie este luna cadourilor si in toata nebunia asta trebuie sa mai cumperi si cate ceva pentru casa ta. Bine, sau poate vrei sa faci un cadou unor apropiati, asa ca de "casa noua". Motive de cheltuit bani se vor gasi mereu. Asadar, va propunem o lista de "motive" pentru cheltuit banii, mai ales ca acum e ocazia perfecta sa beneficiezi de ofertele de Craciun ale comerciantilor.

3886 vizualizari

  • +18 (22 voturi)    
    When (Marţi, 28 ianuarie 2014, 22:47)

    Airwaves [utilizator]

    Ponta, TU cand iti dai demisia?
  • +17 (19 voturi)    
    Hopa! (Marţi, 28 ianuarie 2014, 23:00)

    Andy500 [utilizator]

    S-a intors Ponta de la baschet si e apuca de taiat si spanzurat.
    Dle PM, dar autostrazile cand le deschideti?, ca vine iar viscolul si pe voi iar v-a luat prin surprindere iarna, desi ati dat contracte cu dedicatie la greu (adica fara licitatie).
  • +13 (15 voturi)    
    Dar pe el? (Marţi, 28 ianuarie 2014, 23:07)

    CJ. [utilizator]

    Dar pe el cine il demisioneaza?
  • +9 (11 voturi)    
    Ponta fiind etalon de competenta (Marţi, 28 ianuarie 2014, 23:09)

    Wanheda [utilizator]

    are pretentii si cere acelasi high level de competenta si de la slugile lui; mare om, mare caracter acest dottor, in termeni uslisti vorbind, of course.
  • +9 (11 voturi)    
    eu astept (Marţi, 28 ianuarie 2014, 23:22)

    ws [utilizator]

    momentul cand deputatul ponta va vota pentru demiterea premierului ponta.

    nope, asta nu se va intampla. tot in dna imi e speranta.

    ws
  • +9 (11 voturi)    
    si-au gasit un idiot (Marţi, 28 ianuarie 2014, 23:24)

    zaboo [utilizator]

    pe care nu l-a putut acoperi patrafirul lui Dragnea
  • +7 (9 voturi)    
    Nu înţeleg (Marţi, 28 ianuarie 2014, 23:26)

    Ionutzelu [utilizator]

    de ce nu l-a demis acum.
    E exact ca aia cu "situaţia e maro. Mâine declarăm stare de alertă.".
    În orice caz, având în vedere ce se anunţă de mâine, o să trecem din cod portocaliu în roşu aprins. Şi o să rămânem aşa până la primăvară.
  • +9 (11 voturi)    
    Ha! (Marţi, 28 ianuarie 2014, 23:49)

    Soljenitin [utilizator]

    Tontalaul vrea mai multa competenta! Pai ce ar fi, tonta draga, sa dai un exemplu chiar cu persoana ta? Ah, nu poti pentru ca esti un incompetent si un plagiator? Nu-i bai, demisia se la revedeaua!

    DEMISIA! DEMISIA! DEMISIA!
  • 0 (0 voturi)    
    Un prefect cu ceva experienta in post (Miercuri, 29 ianuarie 2014, 12:30)

    Mao2 [utilizator]

    este mai bun decat unul nou care nu stie "cu ce se mananca" acest post mai ales acum cand se prevede un nou cod rosu...aici reiese "competenta" lui ponta...sa schimbi un prefect in plina criza...pe de alta parte si meseria asta de ziarist a ajuns ceva gen gropar sau vidanjor...parerea mea...