Comisia de ancheta Calarasi l-a invitat la audieri pe fostul primar din Nana, care a murit in 2008

de I.R.     HotNews.ro
Luni, 20 ianuarie 2014, 16:42 Actualitate | Esenţial

Comisia parlamentara de ancheta Calarasi l-a invitat, marti, la audieri pe fostul primar al comunei Nana Dumitru Budesteanu, care a murit in anul 2008, informeaza Mediafax.

Luni, sunt audiati de membrii comisiei fostii prefecti ai judetului Calarasi Doru Ioan Taracila, Jenel Serban si Lilian Ionescu.

Pentru ziua de marti, mai sunt asteptati la audieri secretara primariei Nana, Tudorita Nicolae, si agentul agricol al primariei, Marian Dobre.

Anuntul invitarii la comisie a fostului primar al comunei Nana Dumitru Budesteanu a fost facut saptamana trecuta de catre senatorul PSD Gabriela Firea.
























Material sustinut de Superbrands

Recomandari de vara de la librarii Humanitas

Librariile Humanitas au aparut ca entitate juridica in anul 1993, insa primele doua librarii au fost deschise sub egida Editurii Humanitas inca din 1991. Cu peste 25 de ani in piata de distributie si vanzare de carte din Romania, compania isi propune sa ramana in continuare lantul de librarii cu cea mai mare pondere de carte din Romania, acordand editurilor nationale si locale, dar si autorilor romani, sansa de a ajunge la public.

3028 vizualizari

  • +10 (14 voturi)    
    :))))) (Luni, 20 ianuarie 2014, 16:45)

    Soljenitin [utilizator]

    Mda, se cunoaste ca pedesere manevreaza problema :))))
    • +9 (11 voturi)    
      pai... (Luni, 20 ianuarie 2014, 18:03)

      gab0iu [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      l-au chemat sa vada daca pot conta pe votul lui...
      • +9 (9 voturi)    
        pai se stie ca asta a fost reteta (Luni, 20 ianuarie 2014, 18:08)

        un domn [utilizator] i-a raspuns lui gab0iu

        in Telorman, Olt si Onor Judetul Vrancea, unde va descaleca DNA sa puna in "lesa" dosarul Caprioara...
    • +5 (5 voturi)    
      Basist (Luni, 20 ianuarie 2014, 18:49)

      GeorgeT [utilizator] i-a raspuns lui Soljenitin

      Mortul este foarte probabil un Basist
  • +20 (22 voturi)    
    Votant (Luni, 20 ianuarie 2014, 16:45)

    deer [utilizator]

    Normal, votase la referendumul de demitere din 2012. Ce conteaza ca a murit in 2008, daca a votat in 2012 putea veni si in 2014 la comisia lui madam firea.
  • +24 (26 voturi)    
    din nou mortii (Luni, 20 ianuarie 2014, 16:48)

    MoniMachita [anonim]

    Probabil ca au cerut ajutorul lui Dragnea...! :)))
  • +21 (23 voturi)    
    Pai PSD e expert la de-astea (Luni, 20 ianuarie 2014, 16:49)

    bogdan1477 [utilizator]

    Se pricep astia la inviat mortii de ma mir ca n-au si reusit sa-l aduca. Bine ca a scris presa ca-i mort, ca altfel aflam diseara de la Gidea ca l-a dat in git pe Basescu. O fi avut lista cu locuitorii din Nana de la Dragnea, si ala tine evindeta si la vii si la morti.
  • +17 (19 voturi)    
    comisie competenta (Luni, 20 ianuarie 2014, 16:54)

    Mo7 [utilizator]

    hahahaha...aceasta comisie este intr'adevar o gluma proasta...acelasi scenariu, mortii sunt prezenti la vot, sunt invitati la audieri, sunt luati in calcul peste tot...marca USL, ce sa o mai dam cotita! :-p
  • +18 (20 voturi)    
    experti (Luni, 20 ianuarie 2014, 16:55)

    thebblack [utilizator]

    Au ei pe unul expert in probleme d-astea. Daca i-a convins el sa voteze credeti ca o banala declaratie reprezinta o problema?
  • +7 (7 voturi)    
    pai bre Firea (Luni, 20 ianuarie 2014, 17:16)

    Gobelin [utilizator]

    comuna Nana e in Calarasi nu in Teleorman ...
    nu te-o-nvatat Pandele atata lucru?
    • +6 (6 voturi)    
      Firea..e fierbinte (Luni, 20 ianuarie 2014, 18:09)

      un domn [utilizator] i-a raspuns lui Gobelin

      agitata de Felix sa rezolve ceva..altfel il ia Ecarisaju pe Motan !!!!
  • +7 (7 voturi)    
    Gabi Firea (Luni, 20 ianuarie 2014, 17:22)

    ticolico [utilizator]

    asa bataioasa cum o stim (citat din ea) va face tot posibilu' sa-l invie pe nenea, sa se prezinte la comitzie, ce dreaq, e dupa el?!!!
  • +7 (7 voturi)    
    Taree! (Luni, 20 ianuarie 2014, 17:29)

    EagleEye [utilizator]

    Astia depasesc si pamfleturile celor de la Timesnewroman!Nu cumva sa avem surpriza ca o sa si ajunga la audieri primarul mort!Dar ce sa astepti de la DemisionezBaNu Gabriela PierdutCuFirea!
  • +11 (11 voturi)    
    mortii (Luni, 20 ianuarie 2014, 17:50)

    marmarin [utilizator]

    Pai daca cei vii nu pot spune ca s-a incalcat legea, or s-o faca cei morti. Nu tot ei au votat si la referendum. Glumim, dar s-ar putea ca astia, mortii, sa ne depaseasca ca numar la alegeri.
    • +3 (3 voturi)    
      convocare cu convocator (Luni, 20 ianuarie 2014, 19:41)

      raudegura [utilizator] i-a raspuns lui marmarin

      pai daca-l convoca Dragnea venea sigur !
  • +7 (7 voturi)    
    base e di vina (Luni, 20 ianuarie 2014, 19:00)

    mbasa [utilizator]

    he he.
    acum ca au descoperit asa o monstruozitate, or sa-l acuze pe vinovatul de serviciu. or sa-l descoase ei... ca sunt experti.
    nu conteaza ca a murit cand a murit.
    daca ei l-au covocat, au facut-o in cunostinta de cauza, asa ca daca nu se prezinta, tb facuta o ancheta sa vada cum l-a omorat presedintele pe cel ce-l putea divulga.
    logica uslamista! deh.
  • +8 (8 voturi)    
    lucram,lucram!!!!! (Luni, 20 ianuarie 2014, 19:12)

    asada [utilizator]

    si uite asa parasutele si parasutistii din parlament isi fac de lucru pe banii prostimii !!!!
  • +5 (5 voturi)    
    harul lui Dragnea (Luni, 20 ianuarie 2014, 20:40)

    liviusmaximus [utilizator]

    v-am zis eu ca e ceva cu Dragnea asta. are har dom'le, unii spun ca poate invia mortii. altii doar ca imparte paine si vin...
  • +2 (2 voturi)    
    da' nu mai bine (Luni, 20 ianuarie 2014, 22:35)

    looser72 [utilizator]

    se duce toata comisia sa-l audieze acolo unde este el ?:-) eventual sa-si ia si sefii cu ei...
  • 0 (0 voturi)    
    Cârcotași mai sunteți (Marţi, 21 ianuarie 2014, 21:15)

    bms [utilizator]

    Înainte de a aduce acuzații mai bine v-ați documenta temeinic. Dl. primar figurează la evidența populației ca votant cu drepturi depline (PSD știe de ce...)
    Așa că ce mare lucru să meargă la o audiere dacă poate participa și la alegeri? Chiar vreau să știu ce a declarat. Dacă nu se va prezenta , propun ca membri Comisiei Nana să-i facă o vizită la domiciliu. Aștept continuare la articol !