Circa zece persoane au scandat "Jos Basescu" in momentul in care coloana de masini a Victoriei Nuland a intrat pe poarta Palatului Cotroceni

de R.M.     HotNews.ro
Vineri, 10 ianuarie 2014, 20:32 Actualitate | Esenţial

Un grup de aproximativ zece persoane au scandat slogane ostile presedintelui Traian Basescu in momentul in care coloana de masini a subsecretarului de stat american Victoria Nuland a intrat pe poarta Palatului Cotroceni.

Protestatarii agitau steaguri tricolore si scandau "Jos Basescu" sau "Mars din Palat, vrem suspendat" in timp ce erau supravegheati de cativa jandarmi.

Reamintim ca presedintele Traian Basescu are programata o intalnire, incepand cu ora 20.15, cu Victoria Nuland, adjunct al Secretarului de Stat pentru Europa și Eurasia al Statelor Unite ale Americii.

Programul vizitei inaltului oficial american prevede si o intalnire cu ministrul de Externe Titus Corlatean si cu reprezentanti ai societatii civile, dar nu si o intalnire cu premierul Victor Ponta.























3781 vizualizari

  • +56 (58 voturi)    
    unde sunt "asupritii" ? (Vineri, 10 ianuarie 2014, 20:39)

    uvi [utilizator]

    doar 10 ?! si restul unde sunt ? ca petitia online contra "dictatorului" au votat-o peste 60 000 de "asupriti" ! Penibil !
    • +44 (44 voturi)    
      Votarea era gratis (Vineri, 10 ianuarie 2014, 20:59)

      CarmenO [utilizator] i-a raspuns lui uvi

      Sa inteleg ca varanul nu mai are bani de au fost numai 10?
      Sau restul erau in Austria sa vada cum schiaza PM, adica primul mincionos al tarii?
      • +16 (16 voturi)    
        Sunt terminati usl-istii!!! (Vineri, 10 ianuarie 2014, 23:08)

        Impotriva prostiei din tara [utilizator] i-a raspuns lui CarmenO

        Voiculescu nu mai are bani. Asa ca a trimis doar vreo 12 persoane, asistati sociali si pensionari amarati la Cotroceni. Ca si in cazul facaturii de petitie, din care jumatate sunt semnatari anonimi, semnata de la 39.000 de ip-uri, totul e de imagine. Adrian Halpert de la reportervirtual a semnat in numele lui Mihaita Gadea, a lui Dan Voiculescu, tara Botswana, Aditza Ursu din Viena, Austria si a altor zeci de persoane. Oricine poate vota de cate ori vrea fara sa-si arate numele. Clar, o mare facatura facuta la disperare de USL si Dan Voiculescu!!!
        Toata lumea injura USL, in piata, la benzinarie, la mall, nimeni nu-i mai vrea. Declicul a fost cand au legitimat in Parlament furtul. S-a sfarsit, n-a durat mult dar va dura mai mult readucerea Romaniei pe linia de plutire dupa devalizarea si decredibilizarea ei de catre USL...
    • +43 (43 voturi)    
      Hahaha a saracit Voiculescu (Vineri, 10 ianuarie 2014, 21:00)

      ABetterWorldWithoutVladimir [utilizator] i-a raspuns lui uvi

      Nu mai are bani decat de niste chifle pt 10 martalogi morti de foame.
      • +8 (8 voturi)    
        Ha, ha, haaaa! (Sâmbătă, 11 ianuarie 2014, 1:09)

        Primula [utilizator] i-a raspuns lui ABetterWorldWithoutVladimir

        Asta dupa ce antenistii lui Felix au facut scurta la mana scriind mesaje prin care isi chemau aplaudacii la Cotroceni, sa o intampine pe Doamna Nuland! Iar va face crize de nervi Badea! Iar ii va numi lasi pe compatriotii lui!Bravo, popor roman, se pare ca nu va mai pot pacali astia ai lui Felix cu nimic!
    • +11 (11 voturi)    
      ... (Vineri, 10 ianuarie 2014, 21:50)

      thebblack [utilizator] i-a raspuns lui uvi

      ...dar in mod sigur ii susutin cu ardoare si restul de 7.399.990.
    • +9 (9 voturi)    
      :) (Vineri, 10 ianuarie 2014, 22:29)

      Trojan.H [utilizator] i-a raspuns lui uvi

      Din hoardele de citeva sute de razboinici de acum 2 ani au mai ramas 10. In afara de astia, mai sunt vreo 20-30 de Mazete calare pe laptop-uri care "semneaza" de zor pentru petitii.
    • +9 (9 voturi)    
      Penibil. (Vineri, 10 ianuarie 2014, 22:34)

      Aprod [utilizator] i-a raspuns lui uvi

      Numai atit mai poate plati Voiculescu? Numai 10 persoane???Ce pacat!! A disparut si copypaste-ul.Noroc cu Radu Tudoe si Dumitrescu care latra in pustiu alaturi de Ciuvica, Ursu, Weber etc
    • +8 (8 voturi)    
      zgarcit varanu (Vineri, 10 ianuarie 2014, 22:45)

      nash pandelica [utilizator] i-a raspuns lui uvi

      daca marea si el diurnal...
    • -6 (8 voturi)    
      astea au mai ramas...... (Vineri, 10 ianuarie 2014, 23:01)

      oxxxxxyyyyya [utilizator] i-a raspuns lui uvi

      eco-anarhistii, care mor de grija taranilor din pungesti. de mediul rosiei montane....si ma rog, cand va mai da ordin voiculescu-motanul.
  • +42 (44 voturi)    
    VARANUL !!! (Vineri, 10 ianuarie 2014, 20:39)

    silvia.sunei1275311232712 [utilizator]

    Sigur au fost ''initiati'' de catre Voiculescu , Ponta sau oricare usl-ist !!!!
    • +8 (8 voturi)    
      FANI Antena 3, Vocea Rusiei, Russia Today..d-astia (Vineri, 10 ianuarie 2014, 22:34)

      Gryphus [utilizator] i-a raspuns lui silvia.sunei1275311232712

      oamenii normali nu fac asemenea lucruri dar votantii, apaludacii si angajatii securistului turnator Dan Voiculescu nu pot fi banuiti de celeritate

      cred ca astia 10 sunt aia care au semnat de 50.000 de ori petitia "pt Obama"
  • +44 (46 voturi)    
    Aha (Vineri, 10 ianuarie 2014, 20:41)

    Clop [utilizator]

    Trupa itineranta de lautari a lui Craciun, trimisi de Felix.
    Daca nu-s la Universitate, sunt la Cotroceni.
  • +38 (40 voturi)    
    Dan Voiculescu si-a trimis aplaudacii... (Vineri, 10 ianuarie 2014, 20:41)

    Gryphus [utilizator]

    sunt cativa aplaudaci platiti si manevrati de Dan Voiculescu sa produca asemena momente penibile...
  • +40 (42 voturi)    
    Un fas! (Vineri, 10 ianuarie 2014, 20:44)

    george_neagu [utilizator]

    Asta mai e forta USL?
    • +32 (36 voturi)    
      Postacii latraci de pe aici au fost (Vineri, 10 ianuarie 2014, 20:50)

      Wanheda [utilizator] i-a raspuns lui george_neagu

      Au cumul de functii.
    • +23 (25 voturi)    
      E doar pentru TV (Vineri, 10 ianuarie 2014, 20:55)

      Alex Danila [utilizator] i-a raspuns lui george_neagu

      Bănuiesc că TV-ul e singurul scop, să rămînă de actualitate protestele împotriva lui Băsescu. Păi omul se mai plictisește, trebuie să ții flacăra aprinsă. Nu cred că au altă țintă decît cîteva minute de știri.

      Anyway, semn de țară normală, protestezi cît ai chef și nu te ia nimeni la întrebări. Și nu-i o ironie. Să ne mai amuzăm și noi.
  • +55 (57 voturi)    
    cum 10 ? (Vineri, 10 ianuarie 2014, 20:49)

    aer [utilizator]

    au fost 10000 !!!
    cei 10 prezenti + 9990 spiritele mortilor din Teleorman de la referendum !!!

    basistilor !!!!
    huoooo !!!
  • +29 (29 voturi)    
    criza (Vineri, 10 ianuarie 2014, 20:55)

    aka_ady [utilizator]

    Pai au iesit numai 10 la "colindat" ca s-au redus tarifele la USL ... daca pana acum se platea "colindatorul" cu 50 RON acum nici jumatate nu cred ca se mai da...

    Las ca vine Noiembrie si sa te tzii... se vor trezii si mortii din cimitire la ce malai se va da...pai doar sunt alegeri si USL/ul nu vrea sa riste ceva :)
  • +32 (32 voturi)    
    10 negri mititei (Vineri, 10 ianuarie 2014, 20:58)

    Soundflor [utilizator]

    Avrămuţă, ăla cu steagul , şi 9 aurolaci!
  • +21 (21 voturi)    
    Ar fi trebuit ca Primaria sa trimita... (Vineri, 10 ianuarie 2014, 21:02)

    Lucky1 [utilizator]

    ...inainte de venirea reprezentantei SUA la Cotroceni, niste autocisterne sa spele cu furtune de apa cu presiune trotarele si carosabilul de gunoaiele poluante plantate de ponta si aurolacii sai la poarta Palatului Cotroceni.
  • +26 (26 voturi)    
    Era de asteptat (Vineri, 10 ianuarie 2014, 21:11)

    OmulNou [utilizator]

    Probabil cei care il vor pe base inlaturat cred ca daca tipa suficient de tare, suficient de mult, atunci minciunile lor vor deveni realitate.
  • +25 (25 voturi)    
    da' viorel unde e ? (Vineri, 10 ianuarie 2014, 21:11)

    dkz [utilizator]

    ponta e cumva printre aia 10 ?
  • +21 (21 voturi)    
    varanu (Vineri, 10 ianuarie 2014, 21:13)

    zigot [utilizator]

    cred ca era numai felix cu 9 oglinzi
  • +8 (8 voturi)    
    Au fost 10 (Vineri, 10 ianuarie 2014, 21:58)

    math [utilizator]

    Acesti adevarati eroi care isi risca viata luptand pentru libertate vor fi in lumina reflectoarelor timp de 87 de ore de talkshow live, obiectiv si echidistant la Antene&friends.

    Americanii vor intelege ca cei 7.5 milioane (90% din popor) nu incapeau toti in fata la Cotroceni.

    pe surse se aude ca urmatoarea suspendare a tiranului va fi declansata de Obama insusi, care va fi oripilat de linsajul mediatic la care sunt supusi marii patrioti si oameni de cultura Adrian Nastase, Bianca Dragusanu, Victor Ponta, Mircea Badea. O tara in care toti procurorii si paparazzi sunt in mana unui singur om trebuie sanctionata imediat.
    • +5 (5 voturi)    
      ai uitat de margherita... (Sâmbătă, 11 ianuarie 2014, 2:31)

      exilatul [utilizator] i-a raspuns lui math

      odrasla clejanilor, zavoranca,oana lis si alte "vedete" specifice romaniei...ca si multe alte vedete "masculine" din sfera manelelor...
  • +6 (6 voturi)    
    Circa zece persoane (Vineri, 10 ianuarie 2014, 22:02)

    misa2002_2006 [utilizator]

    Si Politia ce a pazit?
    Nu se aplica legea nou votata prin care esti amendat in cazul in care jignesti in mod public un alt cetatean?
    Daca nu era autorizat acel grup sa stea in fata Palatului de ce nu s-a aplicat legea???
    Pentru cine sunt facute legile astea de fapt?
    Doar pt cei care se aduna in grupuri si striga jos Ponta, jos plagiatorul?
  • +15 (15 voturi)    
    ... (Vineri, 10 ianuarie 2014, 22:18)

    CristiRu [utilizator]

    Cel mai mare rau pentru tara asta nu sunt cei 10 sau 20 de oameni care au venit la Coteoceni sa protesteze..... sunt cei care i-au trimis. Cred ca era mai bine ptr. PRotestatari daca il urmareau pe Emil Hurezeanu la digi24 .....mai invatau cate ceva!!! DACA mai "intra"
  • +7 (7 voturi)    
    interesant (Vineri, 10 ianuarie 2014, 22:19)

    verisoaraluifelix [utilizator]

    7.4 milioane de voturi in teritorii, pe coclauri.....zeci de mii de voturi online pe niste petitii.....5 protestatari la CSM luni, 10 azi la Cotroceni.....ceva nu se potriveste.
  • +8 (8 voturi)    
    Lipsesc de pe aici postaci uslasi (Vineri, 10 ianuarie 2014, 22:23)

    ty [utilizator]

    Or fi mers sa strige la Cotroceni?
  • +6 (6 voturi)    
    Circ USL-ist (Vineri, 10 ianuarie 2014, 22:54)

    Supervisot [utilizator]

    Pamflet

    IL DOTTORE : alo,Dragneea,vezi ca eu sunt la Phenian pentru examenul ala,cum care ? Masterul cu " Democratia comunista",vezi ca Base o primeste pe americanca aia .....la urma cu Land parca o cheama. Tu ce faci ?
    DRAGNEEA: sa traiti tovarasu',ce sa fac,ling ranile,CCR-ul nostru a declarat neconstitutionala bascalia noastra cu descentralizarea,pana si modoveanca aia buhaita de MOna a votata contra noatra,ce suturi o sa-i dam.
    IL DOTTORE : lasa dracu de descentralizare,trimite disperatii aia sa protesteze la ora 20 si 20 min la Cotroceni,sa faca zgomot,da-le cate cinj de lei acolo(50),trimite-l si pe cimpanzeul ala cu steagu' de la kkrau,fa ceva ca nus' ce va fac daca nu este scandal mare la Cotroceni !
    DRAGNEEA : si ce fac,trimit si vuvuzele lui S Ghita de la RTV si pe cele ale lui felix de la Latrina 3 ?
    IL DOTTORE : foa.. bine,si sa aiba si emisiune in direct,sa injure Gadeea,Badeea,pocnitoarea aia Greacu,ala cu bostanul mare Tudur,Ciuciuvica,toti.Zii si preasinucisului 0039 sa scrie pe blog orice numai sa iasa ca anul trecut scandal sa se uite fraierii din tara.
    DRAGNEEA: N'teles toasu',cate zile tre sa injure astia in fata la Base,10,20 de zile ?
    IL DOTTORE : mai infractor mic,n-ai inteles ca seara asta trebuie neaparat cat mai multi,este f important,sa nu cumva sa fie 20 de oameni,baga vreo 50-60 si sa spui alora de la Latrina 3 si OTV-ul lui Ghita sa zica ca sunt 5000 pana la maximum 10 mii de protestatari,n'teles ?
    DRAGNEEA : n'teles toasu',vezi ca le-am spus la presa ca esti putin cu pluta dar ca speram ca-ti revii repede,am spus bine ?
    IL DOTTORE : bine pe dracu,trebuia sa spui ca sunt plecat sa aduc 15 miliarde din fondurile europene si ca le-au dat aia de la Bruxelless chas si am mers eu sa-i aduc ca in Chiztoiu nu am incredere,hai pa,executarea !
  • +10 (10 voturi)    
    dracnea nu mai are bani (Vineri, 10 ianuarie 2014, 23:01)

    timp tamp [utilizator]

    inca nu ai desfacut baierele bugetului, nu au bani nici pentru profesori daramite pentru buzunarele adanci ale lui felix
  • +8 (8 voturi)    
    Ghici unde sunt (Vineri, 10 ianuarie 2014, 23:18)

    AlisCuPar [utilizator]

    postacii usl (mazeta & co) ? P.S. Vi se cam limba plimba in gura.
  • +8 (8 voturi)    
    Varaneii (Vineri, 10 ianuarie 2014, 23:33)

    Cobra_Ro [utilizator]

    sunt cei cunoscti ca haidamacii VARANULUI SIAI LUI HREBENCIUC....50DE LEI PE ZI PENTRU URLAT CONTRA''BASISTILOR''
  • +4 (4 voturi)    
    procurorul se da cu schiurile ! (Sâmbătă, 11 ianuarie 2014, 7:16)

    ionelcoroiu2010 [utilizator]

    tara are si baba se da cu schiurile !!! asta-i procurorul copy paste !!!
  • +4 (4 voturi)    
    si apoi (Sâmbătă, 11 ianuarie 2014, 8:22)

    liviusmaximus [utilizator]

    Si apoi au primit o ciorba calda de la umanistul flatulent
  • +2 (4 voturi)    
    Nelipsitele strigaturi selecte! (Sâmbătă, 11 ianuarie 2014, 9:04)

    hotnewsfil [utilizator]

    Tot timpul in care Victoria Nuland se afla in discutii cu presedintele Traian Basescu, grupul de protestatari urla, mai tare ca oricand, intr-o engleza stalcita : 'Iesi afara, javra ordinara', urmarind sa arate, vizitatoarei americane, ce sentimente are intregul popor roman pentru presedinte.
    Vizitatoarea o fi inteles bine ca Basescu este 'andrisantul'?
  • +2 (2 voturi)    
    doar 10, vai! (Sâmbătă, 11 ianuarie 2014, 11:07)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    la Romania TV erau "zeci". Meschin! Nici macar nu era un numar care sa-i faca sa minta la greu!