UPDATE Sora lui Adrian Nastase: Asteptam ca justitia divina sa-si spuna cuvantul. Cine lupta pentru Romania in clipa de fata e pedepsit / Catusele portocalii sunt peste tot

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 6 ianuarie 2014, 17:42 Actualitate | Esenţial

Sora lui Adrian Nastase, Dana Barb, a declarat luni, dupa condamnarea fostului premier, ca l-a avertizat pe fratele sau ca va fi "pedepsit" pentru ca a "vrut sa fie patriot" si a "facut ceva pentru aceasta tara". "Cine lupta pentru Romania in clipa de fata e pedepsit", a spus sora lui Nastase.

Dana Barb le-a declarat jurnalistilor, dupa ce a sosit la locuinta lui Adrian Nastase din strada Zambaccian, ca a vazut cum "si-a facut treaba" justitia omeneasca. "Eu si familia noastra, si mama lui Adrian Nastase, asteptam ca justitia divina sa-si spuna cuvantul, pentru ca stim ca justitia divina are mult mai multa putere asupra oamenilor, familiilor lor, pana la a saptea generatie. Sa-si aduca aminte", a spus ea.

Intrebata daca este pregatita familia Nastase pentru aceasta noua condamnare, Dana Barb a declarat: "Noi suntem pregatiti totdeauna. Asta a fost soarta noastra in aceasta tara. I-am spus fratelui meu: ai vrut sa fii patriot? Te pedepsesc! Toti cei care ti-au vrut raul te pedepsesc, pentru ca ai facut ceva pentru aceasta tara. Trebuia sa-ti vezi de tine, de familia ta, de viata ta, de interesele tale, nu sa lupti pentru Romania. Cine lupta pentru Romania in clipa de fata e pedepsit".

Intrebata ce i-a raspuns Adrian Nastase, sora acestuia a replicat: "Mi-a spus ca am dreptate".

Dana Barb a fost intrebata de asemenea daca a vorbit cu fratele sau dupa sentinta. "N-am vorbit, dar stiu cum gandeste. El totdeauna s-a sacrificat pentru ceilalti", a raspuns ea.

"Noi totdeauna suntem pregatiti... si avem foarte multa putere", a mai spus sora lui Adrian Nastase.

Dana Barb: Catusele portocalii sunt peste tot

Sora lui Adrian Nastase a declarat luni seara, dupa ce fostul prim-ministru a fost dus la penitenciarul Rahova, ca Romania se afla "in catusele portocalii".

"Catusele portocalii sunt peste tot. Sa se gandeasca toata lumea cand vor ajunge catusele la ei", a afirmat Dana Barb.

"Dumnezeu e singurul care poate face dreptate in Romania... in Romania lasilor", a mai spus ea.


Fostul premier Adrian Nastase a fost condamnat, luni, la patru ani de inchisoare cu executare si cinci ani interzicerea unor drepturi, pentru luare de mita in forma continuata. Acesta a mai primit 3 ani de inchisoare cu suspendare pentru santaj. Prin contopirea pedepselor, Adrian Nastase va executa pedeapsa de patru ani de inchisoare.

Dana Nastase a fost condamnata la 3 ani de inchisoare, cu suspendare, pentru complicitate de luare de mita, si patru ani de interzicere a unor drepturi. Aceasta are o perioada de incercare de 8 ani.























3872 vizualizari

  • +26 (26 voturi)    
    Serios?! (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:49)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    La ce film te uitai?
    A, esti pe latrine!
    Pofta mare!
  • +21 (21 voturi)    
    Adevarat spuneti! (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:52)

    george_neagu [utilizator]

    Dar ati zis bine. El si-a vazut de interesele sale, nu de Romania.
  • +24 (24 voturi)    
    bancul zilei la radio : " Cine lupta pt RO "? (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:53)

    mnicku [utilizator]

    e buna gluma . Pai madam daca ar fi luptat pt RO ar fi trebuit ca acum RO sa fie cu 10 ani in fata cel putin ,

    Nu ma bucur pt necazul lui bombonel dar toata clasa politica are " miere " din punga statului pe degete cel putin . Fiecare si-a bagat mina pina-n cot doar ca unii mai si platesc
    • +10 (10 voturi)    
      hmmm... (Luni, 6 ianuarie 2014, 18:26)

      T34 [utilizator] i-a raspuns lui mnicku

      Interesanta lupta asta "pentru Romania"...
      Trebuie, ce-i drept, sa tinem cont ca, in lumea lor, nu exista alb si negru. Peste tot sunt doar nuante de gri, mai inchise ori mai deschise... E adevarat ca Nastase s-a opus lui Ilici in privinta unor probleme legate de colaborarea Romaniei cu NATO, colaborare pe care Iliescu o voia desfiintata. Poate si in alte privinte, nu stiu...
      Cert este, insa, ca daca voiau sa ajute tara, nu o furau, nu-i lasau nici pe baronii PSD sa o faca si nu aserveau toate structurile statului intereselor lor politice si financiare oculte. Punct!
  • +27 (27 voturi)    
    Infractorii lupta pentru Romania! (Luni, 6 ianuarie 2014, 17:54)

    triciupa [utilizator]

    Cucoana Barb da cu mucii in fasole si pierde o buna ocazie de a-si tine gurita inchisa. Auzi ce s-a gasit sa spuna si mai ales cine! Pai madam' Barb, la randul ei, a bagat vastu' la greu in borcanul cu miere si are niste ditamai tinichelele atarnate de coada. Poate din cauza asta cucoana a devenit brusc patrioata si a simtit nevoia unor precizari: fratiorul spagar nu e un penal ordinar, nooooo, el de fapt lupta pentru patrie atunci cand isi burdusea teschereaua. Hai, valea parvenitilor, la bulau cu voi!
  • +25 (25 voturi)    
    Aoleu? (Luni, 6 ianuarie 2014, 18:03)

    Zgabeartza Iftode [utilizator]

    Pe bune? Na, ca tocmai i-au numarat astia, toti, ouale!!!

    Neam de nomenclaturisti, credeati ca vi se cuvine totul?
  • +19 (19 voturi)    
    cuvinte lipsa (Luni, 6 ianuarie 2014, 18:05)

    capsunel [utilizator]

    Lipsesc niste cuvinte intre "pentru" si "Romania". dati-mi voie sa corectez : "cine lupta" pentru legalizarea hotiei, cine fura ca in codru si incearca subminarea economiei in "Romania..."
  • +22 (22 voturi)    
    Năstatse a fost altruist și a dat din furăciune (Luni, 6 ianuarie 2014, 18:11)

    visio [utilizator]

    surori, veri, etc...
  • +12 (12 voturi)    
    "Romania sunt Eu" (Luni, 6 ianuarie 2014, 18:34)

    Codruta N [utilizator]

    Si da-i, si lupta, monser... :P

    Apropo: parca imi amintesc ca nici aceasta Barb nu statea prea bine la capitolul "tinichele"? Ei i-a trecut randul? sau asteapta sa-i vina si ei? >:)
  • +10 (10 voturi)    
    recicidistul Nastase altruist? (Luni, 6 ianuarie 2014, 18:35)

    lucadd [utilizator]

    nu e tipul ala care ne chema arogant de la cea mai inalta tribuna in Stat sa ii numaram ouale la Cornu?
  • +10 (10 voturi)    
    matusa tamara (Luni, 6 ianuarie 2014, 18:37)

    zapada reloaded [utilizator]

    da' tie nu ti-a lasat nimic matusa tamara???

    Auzi...nastase si lupa pentru romania...baba si mitraliera.
    • +2 (2 voturi)    
      Fii atent la ce zice! (Luni, 6 ianuarie 2014, 20:06)

      Liolikk [utilizator] i-a raspuns lui zapada reloaded

      Citat: "Asteptam ca justitia divina sa-si spuna cuvantul." Aluzii mai mult decat subtile, in contextul "matusii" .. :)
  • +10 (10 voturi)    
    Nastaese (Luni, 6 ianuarie 2014, 18:55)

    adrian88000 [utilizator]

    "sapte case " ,a luptatat pana a strans la tescherea un MILIARD de euro.
    Si aia zica ca a luptat pentru Romania . RUSINE!!
  • +11 (11 voturi)    
    Nu ti rusine ? (Luni, 6 ianuarie 2014, 19:15)

    alex4321 [utilizator]

    Nu ti rusine ?

    Sunteti un neam de hoti si tradatori de tara !

    Ati dat petrolul raii pe veci si pe nimic , familie de Infractori Condamnati Definitiv !

    Meritati inchisoare pe viata pentru hotiile facute !
  • +12 (12 voturi)    
    Adelu, luptatorul cu fular ! (Luni, 6 ianuarie 2014, 19:24)

    Plagarus [utilizator]

    Steagul de lupta al Adelului este,Pinata piratilor cu celebrul cap de mort si cele doua ciolane OMV !
  • +3 (3 voturi)    
    pampersii de cauciuc (Luni, 6 ianuarie 2014, 19:56)

    thebblack [utilizator]

    si i-a luat la el? ca daca e vorba de justitie divina, vezi ca barbosul da cu fulgere.
  • +4 (4 voturi)    
    Eroul Adelu care prin distrugere (Luni, 6 ianuarie 2014, 20:17)

    Wanheda [utilizator]

    a luptat pentru Romania.
  • +1 (1 vot)    
    Special pentru Adelu (Luni, 6 ianuarie 2014, 22:22)

    Jimmy Hoffa [utilizator]

    Ar fi trebuit niste catuse roz.
  • +2 (2 voturi)    
    Doamna... (Luni, 6 ianuarie 2014, 22:37)

    John M. [utilizator]

    are dreptate. Nastase s-a luptat pentru Romania, dar CA SA FIE TOATA NUMAI A LUI....
  • 0 (0 voturi)    
    lol ? (Luni, 6 ianuarie 2014, 22:53)

    dkz [utilizator]

    catuse portocalii ? lol ?
    e rupta de realitate saraca
    stiam ca romania e condusa de ciuma rosie.
  • 0 (0 voturi)    
    suparare mare (Luni, 6 ianuarie 2014, 23:55)

    revo [utilizator]

    dar mare, mare de tot: S-A INCHIS TARABA CU MATUSICI TAMARA! Vai si of, unde o sa ajunga lumea asta, soro?!